Infrapanel Klarstein Wonderwall 36 – recenze

Georgina Babinová Recenze 20. dubna 2021 0
Klarstein Wonderwall 36
 • Napájení: 220-240 V, 50/60 Hz
 • Rozměry: cca 60 x 60 cm (ŠxV)
 • Hmotnost: cca 2,9 kg
 • Výkon: 360 W
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Konvektory
2 699 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Electronic-star.cz

Wonderwall 36 infrapanel funguje podobným způsobem, jako když vystoupíte ze stínu na slunce a okamžitě pocítíte teplo. Neohřívá svými vlnami vzduch v místnosti, ale lidi a předměty. Děje se to tiše a především bez prachu, protože vzduch není rozvířený. Proto je infrapanel Klarstein Wonderwall 36 ideální volbou pro alergiky.

Přečtěte si více...

porovnání cen
Electronic-star.cz ⭐️ elektro, spotřebiče a fitness německé kvality
⭐️ akciové produkty → naleznete zde
2 699 Kč Do obchodu Electronic-star.cz
Klarstein.cz ⭐️ elektro, spotřebiče a fitness německé kvality
2 699 Kč Do obchodu Klarstein.cz

Klarstein Wonderwall 36 infrapanel – základní informace

Klarstein Wonderwall 36 se prezentuje esteticky a jednoduše jako bílý, super plochý panel s hliníkovým rámem, který lze připevnit vodorovně nebo svisle, pod strop nebo na stěnu. Instalace je možná i s volitelnými nastavitelnými nožičkami. Wonderwall s výkonem 360 W vyhřeje menší místnosti, nebo v kombinaci s více panely jej můžete nainstalovat i do větších prostorů. Použitím uhlíkových krystalů (technologie Carbon Crystal Infrared) je možné až 95% energie přeměnit na tepelné záření, což zefektivňuje operaci vytápění. Nedochází k žádným ztrátám v důsledku konvekce nebo vytváření světla a ani k žádnému provoznímu hluku. Součástí dodávky je vrtací šablona, hmoždinky a šrouby pro připevnění ohřívače. Velmi snadno instalovatelný ohřívač šíří příjemné teplo bez hluku, zápachu a prachu. Je ideálním doplňkem během chladnějších dní, když ústřední topení není v provozu, nebo v místnostech bez ústředního topení, například v hobby nebo párty místnostech.

Důležité parametry: 
Rozměry:cca 60 x 60 cm (ŠxV)
Napájení:220-240 V, 50/60 Hz
Výkon:360 W
Hmotnost:cca 2,9 kg

 

Provoz a funkčnost

Pouze 2,9 kg těžký, 60 x 60 cm velký a extrémně plochý 3 cm topný panel je na zadní straně vybaven dvěma robustními závěsnými kolejnicemi. Praktické: Pomocí papírové šablony je možné přesně označit místo na vyvrtání otvorů. Uvedení do provozu je mimořádně jednoduché: Po instalaci Wonderwallu stačí zasunout zástrčku do zásuvky a teplo se okamžitě šíří do místnosti, bez nutnosti zahřívání – regulace neexistuje. Topení funguje naprosto nehlučně. Nerozšiřuje pachy a nevíří prach.

Funkce

 • automatické vypnutí a Open Window Detection – při detekci otevřeného okna reaguje na pokles teploty a automaticky vypne ohřívač
 • časovač – umožní naprogramování časů vytápění pro každý den v týdnu
 • s ochrannou třídou IP24 – vhodné i do koupelen

Český manuál k panelu v pdf formátu naleznete zde.

 

Je infratopení zdravé?

Tato otázka se v tomto případě nutně vynoří. Odpověď zní „ano“. Stejně jako infračervené záření slunce, infračervené panely mají pozitivní a zdravý vliv na lidi a zvířata. Je to velmi příjemný způsob vytápění, který je na pocit jako sluneční světlo, ale v interiéru.

Technologie infračervených ohřívačů je poměrně nová, ale v krátkém čase získala obrovskou popularitu. Když je infračervený ohřívač zapnutý, infračervené paprsky jsou emitovány z ohřívače a putují vzduchem, dokud nenarazí na nějaký předmět v jejich trajektorii. Záření je pak absorbováno předmětem a způsobí vibraci molekul a následně tvorbu tepla. Když vlny přijdou do kontaktu s člověkem, „cestují“ uvnitř těla a vyvolávají pocit tepla. Dokonce i objekty kolem těla absorbují tyto infračervené paprsky a pak je emitují směrem k jakékoliv osobě blízké nebo objektu. Pokud uvažujete o koupi infračervených panelů pro svůj domov, ale stále se ptáte, jestli je to správná volba, zde jsou hlavní výhody jejich použití pro váš domov.

Benefity infrapanelů

 • rychle zahřejí místnost – infračervené panely produkují teplo rychle a ohřívají místnost téměř ihned po zapnutí. Není tedy nutné čekat na zahřátí místnosti. To má za následek větší úspory na účtech za energii.
 • jsou k rozpočtu přátelské – náklady na provoz infračervených panelů jsou mnohem nižší než na běžné topná zařízení. Tyto panely využívají k výrobě stejného množství tepla méně energie než tradiční alternativy.
 • dosáhnete nimi konstantní teploty – jedním z problémů s konvenčním vytápěním je to, že ohřívá vzduch blízko stropu mnohem rychleji než vzduch u podlahy. S infračervenými topnými panely se vzduch v místnosti ohřívá konzistentně a nabízí větší komfort, aniž byste se museli vyhýbat chladným oblastem místnosti.
 • redukují tvorbu plísní – infračervené vytápění znamená, že se kromě vzduchu zahřívají i objekty. Z tohoto důvodu mohou být panely nasměrovány na vlhké stěny, aby vysušili vlhké oblasti a redukovala se tvorba plísní.
 • jsou bezpečnější a maximalizují obytnou plochu – radiátory je třeba instalovat na podlahu a mohou zabírat vzácný prostor, kromě toho to může být problém pokud máte malé děti, nebo domácí zvířata.
 • brání šíření alergenů – je to způsobeno skutečností, že panely nevyužívají vzduch k přepravě tepla.
 • další zdravotní benefity – když tělo absorbuje infračervené teplo, podpoří se krevní oběh, posiluje imunitní systém a zmírňuje bolest a zánět kloubů.

 

Jak hodnotíme infrapanel Wonderwall 36?

Klarstein Wonderwall 36 infrapanel se diskrétně integruje do interiéru jakéhokoliv stylu. Velmi snadno se instaluje a šíří příjemné teplo bez hluku, zápachu a prachu. Chcete-li zastavit provoz, musíte vytáhnout síťovou zástrčku – zde by byl vhodný vypínač. Je vhodný do menších prostor, nebo jako doplňkové vytápění. Výrobce u tohoto modelu neudává rozměr maximální možné vytápěné plochy. U modelu Wonderwall 60 s výkonem 540 W uvádí max. 18 m2, čili si to umíme úměrně tomu přibližně odvodit. Při maloobchodní ceně 2 699 Kč (i přesto, že je vyšší než v západní Evropě) můžeme Klarstein Wonderwall 36 rozhodně doporučit.

 

Recenze zákazníků

Zákaznických hodnocení tohoto modelu zatím není mnoho. Konkrétně jsou tři. I vám je představíme:

hodnocení infrapanelu Klarstein Wonderwall 36

recenze infrapanelu Klarstein Wonderwall 36

 

Shrnutí na závěr

Před koupí tohoto produktu byste si měli být vědomi toho, že je určen pro malé prostory, ev. v kombinaci více kusů, je vhodný i pro větší interiéry, nebo jej lze použít jako doplněk k stávajícímu systému vytápění. Aby nedošlo ke zklamání. Klarstein Wonderwall 36 infrapanel plní přesně to, na co je určen, v popisu produktu však chybí bližší specifikace doporučené plochy vytápění.

Výhody

 • vhodné pro alergiky
 • energeticky úsporný
 • jednoduchý, čistý design
 • nulová hlučnost
 • okamžitě hřeje

Nevýhody

 • absence vypínače, je nutné vytáhnout ze zástrčky
 • cena na Česku / Slovensku vyšší než v zahraničí

Závěr recenze: Infračervený topný panel, který můžete použít ke zvýšení účinnosti vašeho topného systému, nebo přímo na vytopení malých prostorů.

Hodnocení autora
 • design a zpracování
 • funkčnost
 • jendnoduchosť obsluhy
 • poměr cena / výkon

Souhrn

Infrapanel ideální pro domácnosti alergiky, sice za dostupnou cenu, ale dražší než v zahraničí.

4.1

Klarstein Wonderwall 36

✅ Cena: 2 699 Kč

Chci Klarstein Wonderwall 36
Electronic-star.cz
Vývoj ceny Klarstein Wonderwall 36


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Rada cestuji, mám ráda lidi a život, který bychom si už bez různých pomocníků do kuchyně nebo domácnosti ani neuměli představit. Někdy se však ztrácíme v bludišti nesčetných možností, které nám moderní technologie nabízejí. Doufám, že i mé články vám trochu pomohou v orientaci a také díky nim se rozhodnete vždy správně.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.