Klarstein Bornholm W ACO7 – konvekční ohřívač, který má styl (recenze)

Georgina Babinová Recenze 20. dubna 2021 0
Klarstein Bornholm, 2000 W
 • zařazení: elektrický konvektor, přenosný/na stěnu
 • výkon: 2000 W
 • počet stupňů vytápění: 2
 • dálkové ovládání: ano
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Konvektory
3 799 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Electronic-star.cz

Konvekční ohřívač Klarstein Bornholm W ACO7, jak již jeho název napovídá, pracuje na principu proudění. Teplo se vytváří prostřednictvím elektrického prvku, přičemž ohřátý vzduch stoupá z ohřívače a proudí do místnosti. Rychle se zahřívá a při práci je téměř nehlučný.

Přečtěte si více...

porovnání cen
Electronic-star.cz ⭐️ elektro, spotřebiče a fitness německé kvality
⭐️ akciové produkty → naleznete zde
3 799 Kč Do obchodu Electronic-star.cz
Klarstein.cz ⭐️ elektro, spotřebiče a fitness německé kvality
3 799 Kč Do obchodu Klarstein.cz

Klarstein Bornholm W ACO7 – základní informace

Když se podíváte na Klarstein Bornholm W ACO7 ani vás v prvním okamžiku nenapadne, že stojíte před „radiátorem”. Připomíná spíše moderní televizor. Za čelem z bezpečnostního skla však konvekční technologie s výkonem až 2 000 W generuje tolik tepla, že by mělo postačovat pro prostory do 40 m2.

Klarstein Bornholm W ACO7 - konvekční ohřívač

Důležité parametry: 
Teplotní rozsah:5° - 45° C v 1° C krocích
Časovač:hodinově nastavitelný do 24 hodin
LCD displej:ano
Stupně vytápění:2 (1000W/2000W)
Eco režim:ano
Dětská pojistka:ano
Ochrana proti přehřátí:ano
Montáž na zeď:ano
Stupeň ochrany:IP24
Dálkové ovládání:ano

 

Vlastnosti a funkce

Je to ideální kousek pro nadšence moderního futuristického stylu. Klarstein Bornholm W ACO7 je schopen využít 2000 W na výrobu masivního množství tepla za pár vteřin. Je dodáván s elegantním stojanem, ale myslíme si, že tento ohřívač nejlépe vynikne instalován na zdi, zejména když se i dálkově ovládá. Ale není to jen vzhled, který dělá z tohoto modelu malý moderní zázrak. Má také neviditelný LCD displej a dotykový ovládací panel. Pokud víte, jak pracovat s telefonem s dotykovou obrazovkou, poradíte si i tímto ohřívačem. Nabízí množství individuálních možností programování.

Technologie proudění (konvekce) znamená, že chladný vzduch, který klesá na podlahu v místnosti, se nasává ve spodní části zařízení, ve kterém se zahřívá a potom se opět, stoupajíc vzhůru, uvolňuje. Proto se na rozdíl od olejových radiátorů nebo sálavých ohřívačů přední strana zařízení zahřívá pouze mírně. Vybaveny obvyklými bezpečnostními funkcemi, které udrží váš domov v teple bez rizika požáru nebo jiného nebezpečí, toto topné těleso nabízí i:

 • uzamykací mechanismus rodičovské kontroly, který zabrání dětem v přístupu na ovládací panel.
 • funkce frost-free nedovolí, aby se místnost příliš vychladila, dokud jste mimo domov
 • jednotka jako celek je odolná vůči stříkající vodě.
 • ECO režim je skvělá funkce, která se postará o váš komfort a zároveň udrží vaše účty za energii na minimu
 • naší oblíbenou vlastností je však programovací funkce. Můžete si vybrat z množství různých programů perfektní nastavení pro vás a váš domov. Patří sem cílové teploty, úsporný režim a týdenní nastavení času. Jde tedy jednoznačně o perfektní řešení pro vytápění, pokud plánujete důsledné sledování spotřeby energie, za účelem snížení účtů za elektřinu.

K tomuto zařízení je k dispozici i český návod (i když možná není úplně dokonale přeložen). Považujeme to však přesto za plus, protože český manuál není pravidlem u všech výrobků Klarstein. Najdete ho zde.

Klarstein Bornholm informace - 2 stupně vyhřívání, 1000 a 2000 W do 45 °C

 

Proč se rozhodnout pro konvekční ohřívač?

Dva nejběžnější typy ohřívačů na trhu jsou konvektory a sálavé ohřívače. Oba způsoby jsou účinné na vytápění malých prostorů, ale fungují radikálně odlišně. Konvektory ohřívají vzduch. Sálavé zařízení ohřívají vaše tělo, což vede mnohé spotřebitele k tomu, aby se ptali, co je efektivnější, konvekční nebo sálavé vytápění?

 

➡️ Konvekční vytápění

Existují tři způsoby, jak vytápět objekt: vodivé vytápění, konvekční vytápění a sálavé vytápění. K vodivému zahřívání dochází, když se předměty různé teploty dostanou do přímého, fyzického kontaktu. Energie se přenáší z teplejších předmětů do chladnějších objektů, dokud teplota obou objektů nebude přesně stejná. Je to to, co se stane, když hodíte vajíčko do pánve nebo náhodně narazíte rukou do horkého sporáku.

Konvekční zahřívání nastává, když je teplý předmět umístěn do tekutého média, jako je voda nebo vzduch. Tenká vrstva molekul v přímém fyzickém kontaktu s objektem se zahřívá procesem vodivosti a způsobuje jejich expanzi. Jak to dělají, pohybují se nahoru a pryč od objektu a přemisťují chladnější, hustší molekuly nad sebou. Ty jsou nuceny spadnout a přijít do kontaktu se zdrojem tepla, který je zahřívá, nutí je expandovat a vytisknout více vzduchu, který se postupně zahřívá. Toto je známé jako konvekční proud. To je to co se děje, když na sporáku ohřejete hrnec vody nebo zapnete konvektor v chladné místnosti. Konvekční ohřívače postupně ohřívají vzduch, dokud se nedosáhne jednotná teplota.

 

➡️ Sálavé vytápění

Sálavé ohřívače pracují tak, že vytvářejí infračervené záření. Všechny objekty vyzařují energii v určité formě rychlostí, která je úměrná jejich teplotě. Infračervená energie ze sálavých ohřívačů putuje v neviditelných elektromagnetických vlnách, které absorbují předměty v jejich cestě. Pokud jste někdy seděli před ohněm, zažili jste sálavé teplo.

Sálavé teplo se liší od kondukce nebo konvekce v tom, že je směrové, neovlivněné médiem, kterým prochází a neztrácí teplo, když cestuje vzduchem. Vlny se pohybují v přímé linii, dokud je neabsorbuje vaše oblečení, pokožka a nábytek, což znamená, že vás velmi rychle zahřívají.

 

➡️ Který typ je efektivnější?

Rozhodnutí, zda je sálavé nebo konvekční vytápění efektivněji, závisí na tom, zda se snažíte zahřát sebe nebo pokoj. Vytápění místností se špatnou izolací, průvanem nebo vysokými stropy je pomocí konvekčního topného tělesa velmi těžké. Teplo, které generuje, prosakuje do okolního prostředí nebo se šíří po tak velké oblasti, že ho buď nepocítíte nebo se stává zbytečným. Vzduch je špatný vodič tepla.

Pokud jde o sálavé ohřívače, protože je jejich teplo takové soustředěné, nedokáží ohřát nic mimo svého zorného pole a protože elektromagnetické vlny se šíří při „cestování” ze zdroje, musíte být fyzicky blízko ohřívače, abyste cítili jeho teplo. To vše z nich dělá vynikající způsob, jak ohřát jednu nebo dvě osoby, ale při vytápění místností to není ideální volba. Jejich teplo je příliš uvězněno. Konvekční tělesa, i když ne tak efektivní, ohřejí uzavřené prostory velmi dobře a umožňují vám pohybovat se bez toho, abyste cítili chlad nebo diskomfort. Zahřívání trvá déle, ale konvekční ohřívání je to, co potřebujete, pokud chcete konstantní a dlouhodobé řešení vytápění.

💡 Ohřívače: konvektor, radiátor, infrazářič, zda ventilátor Více se o výhodách a nevýhodách jednotlivých způsobů ohřívání se dozvíte z našeho článku, který se tématu ohřívačů věnuje zcela podrobně. Najdete ho zde.

 

Co se nám na Klarstein Bornholm W ACO7 líbí?

 • mnoho bezpečnostních prvků
 • ochrana proti vodě IP24 – vhodný i do koupelen
 • elegantní moderní design
 • dálkové ovládání
 • možnost programování
 • vyhřívá vzduch rovnoměrně a rychle
 • lze namontovat i na stěnu (montážní sada je součástí balení)
 • energeticky efektivní
 • skvělý poměr cena/hodnota

 

Co se nám na Klarstein Bornholm W ACO7 nelíbí?

 • trochu velký, ale to je subjektivní

 

Recenze zákazníků

Zákaznických hodnocení zatím není mnoho, ale jsou v převážné míře pozitivní. Jako negativum se objevila výhrada vůči nekvalitně přeloženému manuálu, nepraktickému řešení zavěšení a to, že je tento model nevhodný na sazbu odběru pro DD5. Podívejme se na některé recenze společně (jsou ze Slovenské Heureky, protože na České jsme žádné nenašli):

Klarstein Bornholm - recenze

 

Shrnutí na závěr

Užitečná forma sekundárního vytápění, kterou lze přesouvat po vašem domově. Klarstein Bornholm W ACO7 je ideální pro kteroukoli místnost v domácnosti, včetně koupelny. Můžete očekávat vynikající výkon při férových nákladech na energii. Díky funkci uchycení na stěnu je tento produkt ještě atraktivnější, protože takto může distribuovat teplo a nezabírat přitom podlahovou plochu. Je skvělou volbou, pokud potřebujete zdroj tepla pro malou až středně velkou místnost.

Výhody

 • design
 • výkon
 • dotykové, resp. dálkové ovládání

Nevýhody

 • vyšší cena
 • nekvalitně přeložen manuál

Závěr recenze: Velmi atraktivní konvektor s elektronickým ovládáním vhodný do moderních i tradičních interiérů.

Hodnocení autora
 • Funkčnost
 • Výkon
 • Design
 • Poměr cena/hodnota

Souhrn

Klarstein Bornholm W ACO7 nabízí skvělou hodnotu v poměru k ceně, efektivní provoz, úsporu energie a atraktivní design - tedy všechno to, co zákazník od konvektorového ohřívače očekává.

4.9

Klarstein Bornholm, 2000 W

✅ Cena: 3 799 Kč

Chci Klarstein Bornholm, 2000 W
Electronic-star.cz
Vývoj ceny Klarstein Bornholm, 2000 W


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Rada cestuji, mám ráda lidi a život, který bychom si už bez různých pomocníků do kuchyně nebo domácnosti ani neuměli představit. Někdy se však ztrácíme v bludišti nesčetných možností, které nám moderní technologie nabízejí. Doufám, že i mé články vám trochu pomohou v orientaci a také díky nim se rozhodnete vždy správně.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.