JBL Flip 5 – nejnovější model oblíbené série Bluetooth reproduktorů (recenze)

Georgina Babinová Recenze 13. dubna 2021 0
JBL Flip 5
 • Výkon RMS: 20 W
 • Bezdrátový systém přenosu: ano
 • Provoz na baterie: ano
 • Doba přehrávání na baterie: až 12 hodin
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Bluetooth reproduktory
2 100 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Heureka.cz

V září 2019 představila společnost JBL další Flip – generaci: reproduktor JBL Flip 5. Série Flip byla od začátku mimořádně populární. Pátá generace by měla mít zachovány všechny přednosti svého předchůdce, ale je samozřejmě revidována. K určení rozdílů je však třeba dobré oko. My jsme to naše na tento nový reproduktor hodily.

Přečtěte si více...

porovnání cen
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
2 100 Kč Do obchodu Heureka.cz
Muziker.cz ⭐️ cena dopravy 89 Kč, nad 3000 Kč je cena dopravy zdarma
⭐️ držitel evropských certifikátů kvality (od SAEC, APEK, TRUSTED SHOPS)
⭐️ aktuální probíhající slevy → naleznete zde
2 590 Kč Do obchodu Muziker.cz
digiboss.cz ⭐️ možnosti dopravy → najdete zde
⭐️ platba: v hotovosti / kartou na pobočce, Uloženka, dobírka, kartou online, převodem, na splátky
zjistit cenu Do obchodu digiboss.cz
OKAY.cz ⭐️ sítě 90 prodejen elektra v celé ČR
⭐️ výnos do patra a zprovoznění / odvoz starého spotřebiče
⭐️ doprava od 99 Kč
2 590 Kč Do obchodu OKAY.cz

JBL Flip 5 – základní informace

Pokud hledáte Bluetooth reproduktor, na značku JBL narazíte mezi prvními – a možná vás ohromí neuvěřitelně široký sortiment její nabídky. Rodina Flip (zde je naše recenze Flip 4) se řadí do segmentu střední třídy. Z hlediska ceny je Flip 5 je k peněžence o něco přátelštější například JBL Charge 3 (náš test najdete zde). Svými rozměry 0,5-litrové plechovky na pivo je také velmi snadno přenosný. JBL Flip 5 je k dispozici v 11 různých barvách. Stejně jako jeho předchůdci, i JBL Flip 5 je vodotěsný a velmi praktický, ale díky novému designu „Racetrack” nabízí výrazné zvýšení výkonu. Aktualizace zvyšuje hudební výkon na 20 W RMS. Pokud to nestačí, můžete vytvořit stereofonní síť s druhým reproduktorem nebo vytvořit skutečný zvukový cloud s až 99 dalšími zařízeními JBL Partyboost.

JBL Flip 5

Důležité parametry: 
Výkon RMS:20 W
Bezdrátový systém přenosu:ano
Prevdázka na baterie:ano
Výdrž baterie:12 hodin

 

JBL Flip 4 vs Flip 5 – co se změnilo?

JBL Flip 5 trochu vyrostl a nyní měří 181 x 69 x 74 milimetrů a váží 540 gramů. Pro srovnání: Flip 4 měří 175 x 70 x 68 milimetrů a váží 515 gramů. Inženýři se kromě toho postarali o nový akustický design, který posunul zvukový podpis JBL na další úroveň. Flip 5 je samozřejmě vodotěsný a dokáže „přežít” 30 minut v hloubce jednoho metru pod vodou. Baterie 4800 mAh zvládne přehrávat až dvanáct hodin hudby, což se může lišit v závislosti na hlasitosti. Pokud posloucháte hudbu na přiměřené úrovni, je to dokonce více než dvanáct hodin. Pokud je baterie vybitá, můžete ji úplně nabít za 2,5 hodiny. Zde jednoduše použijte přiložený kabel USB-C na USB-A. Funkce rychlého nabíjení není k dispozici.

Samotný reproduktor Flip 5 nabízí design známý ze čtyřky s malými změnami. Síťovitě povrch se osvědčil i zde, po stranách se použila guma. Na jedné straně najdete vypínač a Bluetooth knoflík a zde je také zápěstní řemínek pro snadný transport. Plusem oproti Flip 4 je, že port USB-C je volný, nemusíte pracně otevírat víčko. Stav baterie se zde zobrazuje stejně prostřednictvím LED.

Ostatní tlačítka jsou umístěna přímo na síťovině Flip 5. Zde můžete ovládat hlasitost pomocí plus a mínus jako obvykle, spustit a zastavit přehrávání a použít tlačítko pro PartyBoost. Party Boost je režim párování, který umožňuje uživatelům propojit jejich JBL Flip 5 s ostatními reproduktory kompatibilními s Party Boost od JBL.

Vstup AUX již není integrován jako tomu bylo u předchozí série. AUX byl užitečný, protože zabránil latenci, což je časté v případě připojení Bluetooth. Takže pokud hledáte reproduktor spojený s televizorem nebo s projektorem letního kina na terase, měli byste raději sáhnout po JBL Flip 4.

 

Vlastnosti

 • co dělá JBL Flip 5 obzvláště žádaným je vylepšený zvuk, což je pozitivním překvapením. JBL dále rozšířila audio frekvenci v dolní frekvenční oblasti Hz, což ještě více dovolí uplatnit se basem.
 • odolnost proti vodě zůstala stejná – třída ochrany IPX7. To znamená, že reproduktor dokáže vydržet až 30 minut pod vodou bez poškození, ale pouze v hloubce vody do jednoho metru.
 • s Flip 5 výrobce splnil požadavek mnoha uživatelů na rozhraní USB-C. To umožní připojení JBL Flip 5 k smartphonu a nabíjet ho. Rozhraní USB-C navíc zaručuje rychlejší nabíjení reproduktoru. Bluetooth box je plně nabitý asi za 2,5 hodiny.
 • nový design „Racetrack” – za tímto názvem se skrývá zvětšený kužel a zvýšená vychylovací kapacita membrány. JBL zde neuvádí přesné hodnoty, ale tato inovace má výrazný vliv na zážitek z poslechu. Ve vztahu ke své velikosti poskytuje JBL Flip 5 skutečně skvělý zvuk, který téměř neztrácí na kvalitě ani při vysoké hlasitosti. Zvuk je neuvěřitelně bohatý na detaily a boduje působivými basy.

 

Ovládání

Jak již bylo zmíněno, na přední straně najdete tlačítka. Tlačítka „+ a -” logicky zvyšují nebo snižují hlasitost. Při spojení se smartphonem můžete hlasitost ovládat i přímo pomocí tlačítek hlasitosti na smartphonu. Tlačítko trojúhelníku je tlačítko přehrávání / pozastavení, které zastaví hudbu po stlačení a pokračuje po opětovném stisknutí. Dvojnásobné stisknutí téhož tlačítka přeskočí na následující skladbu v seznamu skladeb.

Bohužel zde není možné skočit zpět, takže to musíte udělat na svém smartphonu. Poslední tlačítko úplně vlevo (na fotce vpravo) aktivuje režim PartyBoost. To se dá použít na spárování dvou Flip 5 do stereo páru a reprodukci levého a pravého zvuku zvlášť, nebo na spárování až 99 dalších zařízení. Je škoda, že nový Flip 5 již není možné spojit se starými modely, které přicházejí s programem Connect +, kvůli tomuto novému režimu. Pro majitele více reproduktorů s Connect + proto nemá smysl upgradovat na nový Flip 5.

Kompletní návod k použití si můžete stáhnout zde.

Ovládací tlačítka Flip 5

 

Kvalita zvuku

Nyní k nejdůležitější tématu u reproduktoru, zvuku. JBL k němu něco dodalo, takže namísto 16 W RMS, přichází Flip 5 s 20 W RMS. K malým změnám došlo i v maximálním frekvenčním rozsahu, zde by nový JBL Flip 5 s 65 Hz měl být schopen pracovat o něco nižší než předchozí modely. Maximální frekvence směrem nahoru však zůstává na 20 kHz. Zvuk je tedy jednou z dvou velkých změn, které JBL udělal a je mimo jiné zodpovědný i za novou velikost. Zatímco starý JBL Flip 4 používal dva individuálně drivery s 8 W, Flip 5 je o něco větší širokopásmový reproduktor.

Pokud zapnete zařízení, můžete očekávat typický oznamovací tón JBL. I z něj je zřejmé, že se něco ve zvukových vlastnostech změnilo. Už tento tón zní vyspělejší. Takto to pokračuje všemi hudebními styly. Při této velikosti stále nemůžete očekávat basové monstrum, ale Flip 5 zní mnohem objemnější, než ve skutečnosti je. Flip 5 má vzhledem ke své velikosti precizní basy, které znějí mocně a sotva ztrácejí objem v hloubce. Výšky jsou podobně jasné, ale jsou velmi ostré. To se projevuje například ostrým zaslechl tichý syčivý zvukem při zpívání S-zvuků. Na druhé straně středy zůstávají trochu v pozadí – škoda. Tento box je o něco tišší než jeho předchůdce. Dosažených 89 decibelů však stále postačuje pro slušné ozvučení, Flip 5 snadno utopí všechny druhy okolního hluku. Opravdu působivé je, že navzdory své nízké hmotnosti a praktické velikosti reproduktor přehrává hudbu 21 hodin a 19 minut. Nejenže přesahuje předchůdce o sedm hodin, ale i specifikaci výrobce, která je pouze dvanáct hodin.

Jak zní JBL Flip 5 ve skutečnosti vám přiblíží následující video:

Jbl flip 5 bass test

Párování a rozsah

Flip 5 již nenabízí možnost přehrávání hudby přes 3,5 mm jack kabel. JBL vyloučila v nové sérii toto spojení z konceptu. Pro Flip 5 je jediná možnost připojení Bluetooth. Zde se JBL spoléhá na generaci 4.2, která však ani zde nepodporuje AAC nebo aptX. To znamená, že nejen jako uživatel iPhone, ale i jako uživatel Androidu, musíte na bezztrátovou kvalitu přehrávání zapomenout.

Bluetooth spojení se smartphonem je s JBL Flip 5 velmi jednoduché. Ihned po vybalení a zapnutí se zařízení automaticky přepne do režimu párování. Chcete Flip 5 spárovat s novým nebo dalším zařízením, stačí krátce stisknout tlačítko Bluetooth na zadní straně a uslyšíte opakovaný signální tón. Pak můžete běžným způsobem vyhledat a připojit reproduktor v nastavení druhého zařízení.

Maximální dosah připojení Bluetooth pro JBL Flip 5 je obvykle 10 až 12 metrů v interiéru. Pod širým nebem necelých 28 metrů. V závislosti od překážek mezi přehrávačem a přehrávacím zařízením se spojení samozřejmě mění. Bluetooth spojení je velmi stabilní, bez výpadků.

 

Poměr cena – hodnota

Při uvedení na trh Flip 5 byla cena něco nad 2700 Kč. Cena rychle klesla a proto je nový Flip 5 v současnosti k dispozici za 2 100 Kč.

Za tuto cenu podle našeho názoru nemusíte dlouho přemýšlet, pokud hledáte přenosný reproduktor s kompaktní velikostí, nízkou hmotností a dobrou kvalitou zvuku. V těchto oblastech dokáže Flip 5 přesvědčit, takže jím opravdu nit nezkazíte. Pokud však doma máte starší Flip reproduktory nebo jiné modely od JBL a plánujete s nimi spárovat nový Flip 5 přes Connect +, tak vás zklame. Díky nové technologii připojení PartyBoost není nový Flip 5 kompatibilní se starými zařízeními. Naštěstí společnost JBL brzy poskytne aktualizovaný firmware na odstranění problému.

 

Co se nám na JBL Flip 5 líbí?

 • vynikající výdrž baterie
 • vysoká hlasitost
 • kvalitní zvuk
 • praktický box zahrnut do rozsahu dodávky se dá použít jako obal na přenášení
 • kvalitní zpracování
 • praktický design s řemínkem na zápěstí
 • vodotěsný podle IPX7
 • voděodolný port USB-C pro rychlejší nabíjení

 

Co se nám na JBL Flip 5 nelíbí?

 • chybí vstup AUX
 • žádná podpora párování JBL Connect Plus
 • absence možnosti hands -free telefonování
 • síťový adaptér není součástí balení

 

Recenze zákazníků

Těch zatím není mnoho. Heuréka jejich přináší přesně pět. Ale téměř na 100% pozitivních. Samozřejmě Flip 5 nenajdete jen na Heurece, protože jde o relativně nový model, v nabídce ho mají všechny známé prodejny ať už je to Alza, Nay, Datart, nebo kterákoliv jiná. Některé z recenzí vám také představíme:

JBL Flip 5 recenze

Další recenze → naleznete zde

 

Shrnutí na závěr

Potřebují šťastní vlastníci Flip 4 tuto nejnovější verzi? Sotva, zejména proto, že díky novému systému PartyBoost nelze oba modely spojit. Je Flip 5 lepší než jeho předchůdce? Bezpochyby! Protože nové drivery představují úspěšné rozšíření jinak téměř nezměněného konceptu Flip a obohacují reproduktor dodatečně zvýšeným výstupním výkonem. Vodotěsný a exponovaný nabíjecí port USB-C je také pohodlnou inovací, ale rozloučení se starým dobrým AUX připojením trochu bolí. Toto chybějící připojení však lze oželet, protože v současnosti má každý smartphone. Flip 5 rozhodně dostává naše doporučení.

Výhody

 • skvělá výdrž baterie
 • vylepšený zvuk oproti Flip 4
 • vodotěsný
 • dostatečná hlasitost

Nevýhody

 • absence AUX vstupu
 • Party-boost není kompatibilní s JBL Connect Plus

Závěr recenze: JBL Flip 5 je typickým příkladem nalezení přiměřené rovnováhy mezi kvalitou zvuku, hlasitostí, přenosností a robustností.

Hodnocení autora
 • kvalita zvuku
 • výdrž baterie
 • kvalita Bluetooth připojení
 • příslušenství

Souhrn

Úspěšný update rodiny Flip se prezentuje kvalitnějším zvukem a novou možností propojení.

4.6

JBL Flip 5

✅ Cena: 2 100 Kč

Chci JBL Flip 5
Heureka.cz
Vývoj ceny JBL Flip 5


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Rada cestuji, mám ráda lidi a život, který bychom si už bez různých pomocníků do kuchyně nebo domácnosti ani neuměli představit. Někdy se však ztrácíme v bludišti nesčetných možností, které nám moderní technologie nabízejí. Doufám, že i mé články vám trochu pomohou v orientaci a také díky nim se rozhodnete vždy správně.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.