Vybíráme nejlepší přenosný bluetooth reproduktor 2021 – porovnali jsme 4 modelů

Redakce CestakBydlení.cz Test 0

Celkoví víťezové testu

JBL Go 2 JBL Charge 4
Vítěz testu
JBL Go 2
JBL Charge 4
 1. krytí IPX7
 2. přijatelná cena
 3. mikrofon pro přijetí hovorů
 1. až 20 hodin přehrávání hudby
 2. technologie JBL Connect +
 3. nejvyšší krytí IPX7
 1. nepodporuje NFC ani Wifi
 2. výdrž baterie 5 hodin
 1. neobsahuje poutko na přenášení
Mini reproduktor s dobrým zvukem za přijatelnou cenu. Pro nenáročné zákazníky, kteří si chtějí užít skvělou hudbu. Kvalitní reproduktor s neuvěřitelnou výdrží baterie až 20 hodin. Svými vlastnostmi a funkcemi vás určitě nezklame.
759 Kč 3 690 Kč
Ukázat nabídku
OKAY.cz
Ukázat nabídku
smarty.cz
Pamatujete si na staré dobré hifi věže? Technologie neuvěřitelně rychle postupuje a i tyto zvukové systémy nám dokáží nahradit praktičtější pomocníci s různými vymoženostmi dnešní moderní doby. Jsou to praktické přenosné bluetooth reproduktory, které mají několik skvělých výhod. Snad tou nejlepší je, že si je můžete vzít kdykoli a kdekoli a poslouchat svou oblíbenou hudbu.

Jelikož bezdrátové reproduktory jsou velmi oblíbené a poptávka po nich neustále narůstá, je logické, že jich je na trhu stále více. Samozřejmě, množství druhů mate zákazníky, kteří si v konečném důsledku mohou vybrat reproduktor nepříliš podle svých představ. Aby se vám to nestalo také, se správným výběrem vám pomůžeme. A to následujícím testem, ve kterém jsme porovnali 4 modelů roku 2021. Pomůžeme vám zorientovat se nejen v parametrech a různých kritériích, ale i v ceně reproduktorů.

Na začátek je však důležité, abyste mimo jiné dbali při výběru na:

 • výkon reproduktoru
 • výdrž baterie
 • jeho funkce
 • účel využití

Nejlepší Bluetooth reproduktory na základe porovnávacího testu 2021

1. místo 2. místo 3. místo 4. místo
Vítěz testu 2021
JBL Go 2 Sencor Sirius SSS 6400N JBL Charge 4 Niceboy RAZE
JBL Go 2 Sencor Sirius SSS 6400N JBL Charge 4 Niceboy RAZE
759 Kč 1 223 Kč 3 690 Kč 930 Kč
Ukázat nabídku
OKAY.cz
Ukázat nabídku
Mall.cz
Ukázat nabídku
smarty.cz
Ukázat nabídku
OKAY.cz

4 nejlevnější kvalitní Bluetooth reproduktory do 3690 Kč

Recenze 4 nejlepších bluetooth reproduktorů pro rok 2021

1. JBL Go 2

výrobce: JBL ● výdrž baterie: 5 hodin ● rozměry: 87 mm x 97 mm x 27 mm ● hmotnost: 200 g

JBL Go 2

JBL GO 2 je plně vybavený vodotěsný Bluetooth reproduktor, který vám přehraje hudbu kdekoli budete chtít. Přestože má výdrž jen 5 hodin nepřetržitého hraní, s kvalitou zvuku budete spokojeni. Je také vynikajícím společníkem pro konferenční hovory a telefonáty díky vestavěnému mikrofonu potlačujícím šum.

JBL Go 2 disponuje bezdrátovým Bluetooth připojením, ke kterému vám stačí chytrý telefon či tablet. Pokud se však ve vašem okolí nenachází zařízení s Bluetooth, reproduktor nabízí i klasický vstup na kabel. Zajímavostí je i krytí až IPX7.

Výhody

 • krytí IPX7
 • přijatelná cena
 • mikrofon pro přijetí hovorů

Nevýhody

 • nepodporuje NFC ani Wifi
 • výdrž baterie 5 hodin

Verdikt: Mini reproduktor s dobrým zvukem za přijatelnou cenu. Pro nenáročné zákazníky, kteří si chtějí užít skvělou hudbu.

Naše hodnocení:

Cena: 759 Kč

Ukázat nabídku
OKAY.cz
Recenze


2. Sencor Sirius SSS 6400N

výrobce: Sencor ● výdrž baterie: 7 hodin ● rozměry: 187 mm x 78 mm x 78 mm ● hmotnost: 620 g

Sencor Sirius SSS 6400N

Stylový a voděodolný reprák Sencor Sirius SSS 6400N, který nabízí připojení pomocí funkce Bluetooth až do vzdálenosti 15 metrů. Má možnost připojení pomocí NFC a zajímavostí je technologie TWS pro současné připojení dalších dvou reproduktorů.

Předností tohoto modelu je určitě nadčasový design. Oceníte i LED indikátor stavu párování v rámci režimu Bluetooth, stavu baterie, nebo aktivního režimu přehrávání. Je voděodolný s krytím IPX6, takže se nemusíte obávat ani nepříznivého počasí.

Výhody

 • super cena
 • jednoduché ovládání
 • kvalitní zpracování

Nevýhody

 • šum při vyšší hlasitosti

Verdikt: Celkově dobrý reproduktor zvuk i provedení, detaily jsou však již horší a zvuk bývá rušený šumem při vyšší hlasitosti.

Naše hodnocení:

Cena: 1 223 Kč

Ukázat nabídku
Mall.cz
Detail


3. JBL Charge 4

výrobce: JBL ● výdrž baterie: 20 hodin ● rozměry: 95 mm x 220 mm x 93 mm ● hmotnost: 965 g

JBL Charge 4

Přenosný Bluetooth reproduktor JBL Charge 4 s plnohodnotným, výkonným zvukem a vestavěnou power bankou pro nabíjení vašich zařízení. Je vybaven patentovaným ovladačem a dvěma basovými zářiči, které zesilují zvuk silnými hlubokými basy.

Reproduktor Charge 4 je vybaven robustním designem, vnějším povrchem s vodotěsností třídy IPX7 a je dodáván v několika stylových barvách. Kryt reproduktoru je navíc vyroben z odolného gumového materiálu doplněného kvalitním textilním potahem.

Výhody

 • až 20 hodin přehrávání hudby
 • technologie JBL Connect +
 • nejvyšší krytí IPX7

Nevýhody

 • neobsahuje poutko na přenášení

Verdikt: Kvalitní reproduktor s neuvěřitelnou výdrží baterie až 20 hodin. Svými vlastnostmi a funkcemi vás určitě nezklame.

Naše hodnocení:

Cena: 3 690 Kč

Ukázat nabídku
smarty.cz
Recenze


4. Niceboy RAZE

výrobce: Niceboy ● výdrž baterie: 8 hodin ● rozměry: 71 mm x 169 mm x 73 mm ● hmotnost: 400 g

Niceboy RAZE

Niceboy RAZE je univerzální přenosný Bluetooth reproduktor s prostorovým 360 ° zvukem. Silný zvuk Niceboy RAZE zajišťují reproduktory s celkovým výkonem 12 W. S vestavěným mikrofonem bude užitečným pomocníkem pro pohodlné handsfree vyřizování telefonních hovorů.

Nerušený poslech vám zajistí Bluetooth v moderní verzi 4.2. Pomocí něj propojíte Niceboy RAZE s vaším smartphonem, tabletem nebo počítačem, a to až do vzdálenosti 10 metrů. Pomocí funkce NFC můžete svůj mobilní telefon spárovat pouhým přiložením k reproduktoru.

Výhody

 • handsfree pro přijímání hovorů
 • nejvyšší krytí IPX7
 • nízká cena
 • kvalitní zvuk

Nevýhody

 • nemá slot na SD kartu
 • neukazuje stav baterie
 • chybí příjem rádia

Verdikt: Vzhledem na cenu je to skutečně šikovný reproduktor, který uspokojí každého nenáročného uživatele a milovníka hudby.

Naše hodnocení:

Cena: 930 Kč

Ukázat nabídku
OKAY.cz
Detail


Jak si vybrat správný bluetooth reproduktor

Ať už jdete ven s přáteli, na pláž nebo do bazénu, grilujete si na terase nebo sledujete koncert na tabletu, přenosné bluetooth reproduktory vám umožní vychutnat si show tím nejpohodlnějším způsobem. Tyto repráky vám nabízejí opravdu jednoduché připojení ať už doma nebo na cestách. A právě na toto myslete při jeho výběru. Pokud ho totiž chcete využívat jen doma v interiéru, poslouží vám bez problémů připojení na WiFi. V případě, že plánujete reproduktor nosit ven, na zahradu nebo na výlety, určitě zvolte Bluetooth připojení.

rozličné bluetooth reproduktory

Přenosné reproduktory mají různé velikosti, tvary či barvy

 

WiFi, Bluetooth nebo obojí?

Existují dva způsoby bezdrátového připojeníBluetooth a WiFi. WiFi reproduktory se připojují k domácí síti, která obvykle pracuje na střídavý proud, takže vyžaduje zásuvku. Bluetooth reproduktory jsou spárovány přímo se zařízením, jako je telefon nebo přenosný počítač. Mají tendenci být kompaktní a napájené z baterie, což je činí i prenosnejšími. Některé modely nabízejí obě možnosti připojení.

💡 Bluetooth reproduktor

Přenosný reproduktor JBL Go 2 s připojením Bluetooth

JBL Go 2 s připojením Bluetooth (zdroj: heureka.cz)

Většina přenosných reproduktorů využívá bezdrátovou technologii Bluetooth pro přenos hudby z jiného zařízení – například mobilního telefonu nebo notebooku. Některé Bluetooth reproduktory nyní zahrnují NFC (blízká komunikace v terénu), která umožňuje dvěma zařízením – z nichž jedno je obvykle přenosné, jako například smartphone, navázat komunikaci jen ťuknutím.

výhody:

 • technologie pracuje s širokou škálou mobilních zařízení, včetně Apple iPhone a smartphonů Android
 • Bluetooth reproduktory také bývají méně drahé než možnosti WiFi

nevýhody:

 • dosah je trochu omezený, obvykle okolo 10 metrů

💡 WiFi reproduktor

Reproduktor SONY SRS-ZR5 BLACK s Wifi připojením

SONY SRS-ZR5 s Wifi (zdroj: heureka.cz)

WiFi reproduktor vám umožní využívat výhod domácí sítě, což vám obvykle poskytne silnější a stabilnější signál. Typické nastavení Wifi vyžaduje stažení aplikace a následující kroky, které pravděpodobně zahrnují výběr síťového ID a zadání hesla.

výhody:

 • s Wi-Fi můžete streamovat do více reproduktorů najednou
 • tato technologie má delší dosah jako Bluetooth, prý až 60 metrů, ačkoli 30 až 45 metrů je reálnějších

nevýhody:

 • vystavujete se omezením šířky pásma, což znamená, že objem provozu ve vaší síti (osoby přehrávající videa, surfování po síti, stahování obsahu) mohou ovlivnit kvalitu vašeho přehrávání zvuku

💡 Bluetooth i WiFi reproduktor

Přenosný reproduktor Google Home MINI CHARCOAL Bluetooth i Wifi

Google Home MINI s Bluetooth i Wifi (zdroj: heureka.cz)

Některé kvalitnější modely přenosných reproduktorů mají dokonce Bluetooth i WiFi připojení. Pokud byste chtěli využít oba způsoby připojení, počítejte s tím, že budete muset projít určitými nastaveními, ty však nejsou složité.

výhody:

 • s oběma technologiemi máte k dispozici větší výběr
 • přinášejí flexibilitu, abyste mohli využívat výhod vaší domácí sítě, a pokud například chce návštěvník streamovat některé skladby z telefonu nebo přenosného počítače, může využít rychlé připojení přes Bluetooth
 • obecně se tyto modely snadno používají

nevýhody:

 • reproduktory s oběma funkcemi bývají dražší

 

Funkce přenosných reproduktorů

 

Vstupy a výstupy

Většina bezdrátových reproduktorů má pomocné audio vstupy, které lze použít k připojení zařízení, jako je přenosný audio přehrávač nebo televizor prostřednictvím spolehlivého kabelového připojení. Některé repráky mohou dokonce nabíjet jiná zařízení přes USB port. Optický digitální zvukový vstup se může připojit k zařízením, jako je například přehrávač Blu-ray / DVD / CD. Výstupy umožňují přidat subwoofer, když sledujete video z ukotveného iPadu na televizoru.

Vstupy a výstupy na reproduktoru

Vstupy a výstupy na přenosném reproduktoru

 

Konektory a doky

V závislosti na modelu můžete také získat dokovací stanici pro iPod nebo možnost připojit iPhone, iPod nebo jiné zařízení přes USB. Některé jednotky mají konektory nebo doky, které přijímají 9-pinový konektor Lightning na novějších telefonech iPhone.

 

Dálkové ovládání a rozpoznávání hlasu

Rozpoznávání hlasu se jeví jako zábavný způsob ovládání hlasitosti, když například nechcete opustit taneční parket. Standardní dálkové ovládání nebo aplikace na inteligentním zařízení často poskytuje spolehlivější způsob ovládání reproduktoru z dálky. Některé nové modely využívají rozpoznávání hlasu na vyšší úrovni s plnohodnotnou funkcí inteligentních reproduktorů.

Ovládání reproduktoru hlasem

Hlasem můžete ovládat nejen smartphone, ale také reproduktor

 

Online hudební služby

Kromě streamingu digitálního zvuku z počítače nabízejí některé modely WiFi přímý přístup k streamování hudebním službám, jako je například Spotify a Pandora.

 

Vestavěná baterie

Díky tomu stačí reproduktor pouze nabít a je připraven k použití. Součástí balení je kabel na nabíjení. Není třeba dokupovat nebo měnit baterie. Menší reproduktory mají často menší vestavěné baterie do asi 8 hodin přehrávaného zvuku, větší reproduktory mohou mít i několikanásobně vyšší výdrž na jedno nabití.

 

Funkce power banky – výstup na nabíjení

Tuto funkci jistě oceníte, protože můžete vestavěnou baterii využít i na nabíjení různých vašich zařízení, jako je mobilní telefon, notebook a jiné. Rovněž můžete reproduktor pomocí power banky i nabít.

Nabíjení reproduktoru pomocí power banky

Reproduktor lze nabít i pomocí power banky

 

Funkce hlasitého odposlechu handsfree

Tato funkce, která je k dispozici pouze u některých modelů s Bluetooth připojením, umožňuje telefonovat na vašem reproduktoru, což je skutečně praktické. Tuto funkci nemají však jen drahé modely, ale například i menší, levnější mini reproduktory. Najdete takový určitě i v našem srovnávacím testu.

💡 TIP: Přečtěte si náš test soundbarů, pokud chcete co nejlépe ozvučení televizoru.

 

12 tipů, jak si vybrat správný přenosný Bluetooth reproduktor

Bezdrátové reproduktory umožňují připojení hudebního přehrávače bez potřeby kabelů. Abyste to mohli udělat, musíte spárovat zařízení (mobil, tablet, počítač…) s reproduktorem pomocí jedné z existujících technologií připojení: vlastní bezdrátové sítě, sítě Wi-Fi, Bluetooth nebo nejnovější komunikace NFC (krátkodosahové, vysokofrekvenční, bezdotykové připojení). Bezpochyby nejpohodlnějším řešením je technologie Bluetooth. Proto vám nyní poradíme, jak si vybrat ten správný model.

 

1. Lehký a kompaktní

Někteří výrobci vyvinuli ultralehké a kompaktní reproduktory s Bluetooth, které se vejdou kdekoli do zavazadla. Můžete si je vzít opravdu všude, aniž by jste o tom vůbec přemýšleli. Pokud máte v úmyslu koupit si přenosný bezdrátový reproduktor, který si můžete vzít s sebou kamkoli půjdete, vyberte si ten, který nemá více než 15 cm. Nebojte se toho, že by menší model vydával nekvalitní zvuk. Ty výkonnější reproduktory nabízejí vynikající kvalitu zvuku, i když jsou menší.

 

2. Účel reproduktoru

Sestava označena 5.1 sestává ze dvou předních, dvou zadních, jednoho středního dialogového reproduktoru a samozřejmě subwooferu. Sestava s označením 2.0. a 2.1., což je jeden subwoofer a dva satelity, může být ideální také. Navzájem se liší ve velikosti a produkci zvuků. Promyslete si, kde chcete svůj reproduktor využívat. Pokud převážně doma či v práci, postačí vám model, který má menší kapacitu baterie a výkonu. Když si ho chcete brát všude sebou, volte naopak ten, který má větší kapacitu baterie a výkonu.

modro-černý přenosný bluetooth reproduktor

Bluetooth reproduktor si můžete vzít kamkoliv s sebou

 

3. Kvalita zvuku

Určitě jste si položili otázku, jak si máte vybrat ten správný reproduktor, když jste před koupí neslyšeli jeho kvalitu zvuku. Máte dvě možnosti. Tou první je koupě přes internet, kdy máte možnost produkt do několika dnů vyměnit nebo vrátit. Druhou možností je řídit se parametry. K dispozici jsou 4 parametry, které vám pomohou zjistit, že reproduktor bude znít dobře i bez toho, abyste ho předtím slyšeli: výstupní výkon, frekvenční rozsah, zvukový systém a impedance.

Výstupní výkon

Tato hodnota se vztahuje na watty vyzařované reproduktorem, které budou úzce souviset se zvukovým tlakem v decibelech, to znamená s objemem. Malé reproduktory nedokážou vyvinout příliš mnoho energie díky své malé velikosti. 15 až 20 wattů by bylo postačujících k získání přibližně 80 dB, což je dostatečně vysoký objem, aby hudba dobře zněla v exteriéru. Mějte na paměti, že nebudete používat reproduktor na plný výkon, protože tehdy způsobuje deformace zvuku. Běžně se používá maximálně 80%.

Frekvenční rozsah

Udává, jaké rozmezí frekvence dokáže zařízení reprodukovat. Je tu ale třeba počítat s tolerancí, běžně se pohybuje mezi 6-10 dB. Slyšitelné spektrum nebo zvuky, které mohou být vnímány lidským uchem, se pohybují od přibližně 20 Hz do 20 000 Hz. Čím větší je rozsah frekvencí pokrytých reproduktorem Bluetooth, tím jasnější budeme zvuk vnímat.

Zvukový systém

Každý systém se skládá z určitého počtu kanálů. Tyto kanály jsou každý z reproduktorů, které budou vydávat zvuk. Výše jsme již zmínili, o co jde. 5.1, 2.1 atd, což znamená, že 5 plnohodnotných reproduktorů a jeden subwoofer pro basy.

Impedance

Impedance označuje, kolik elektřiny musí reproduktorem proudit, aby podal plný výkon. Odpor v ohmech je upraven průchodem elektrického proudu a souvisí s výkonem. Čím vyšší je tento odpor, tím nižší je výkon, se kterým reproduktor vychází. Netřeba to komplikovat, jen si pamatujte, že čím nižší impedance, tím lepší kvalita zvuku.

 

4. Baterie

Některé modely mají baterie, které umožňují až 10 hodin přehrávání hudby na jediné nabití. Běžně by měl reproduktor nabízet možnost přehrávání minimálně 6 hodin. Doba nabíjení je další věc, kterou je třeba vysledovat. Některé modely nabízejí rychlé nabíjení, zatímco jiné ne. Kvalitnější přenosné reproduktory poskytují dokonce 11 a více hodin nepřetržitého přehrávání při jednom nabití.

 

5. Ovládání reproduktoru

Klasické ovládání je pomocí knoflíku vpředu reproduktoru. Existuje však i jiný způsob. Mnoho reproduktorů můžete ovládat například pohodlně z notebooku.

 • Ovládání na reproduktoru – přímo reproduktor obsahuje základní nebo i rozsáhlejší ovládací prvky
 • Ovládání na externím zařízení – na mobilu nebo tabletu, z něhož jsou přehrávány přenášeny zvuky
 • Kombinované ovládání – zde jsou kombinovány tlačítka na reproduktoru a možnost ovládání přes externí zařízení
Bluetooth reproduktor ovládaný tlačítky

Na ovládání reproduktoru vám postačí jen pár tlačítek

 

6. Kompatibilita

Moderní reproduktory jsou vybaveny nejnovějšími verzemi Bluetooth (Bluetooth 4.0 nebo 5.0). Pokud má vaše odesílací zařízení, se kterým se chcete připojit, starší verzi, je možné, že se vyskytne problém s párováním. Ujistěte se, že reproduktor je kompatibilní s nižšími verzemi Bluetooth a vyhněte se tak případnému zklamání. Mnohé značky vybavují své jednotky výstupem USB nebo micro USB, které se používají k nabíjení zařízení a v některých případech k instalaci aktualizací a k zabránění problémům s kompatibilitou.

 

7. Funkce handsfree

Posloucháte hudbu z reproduktoru připojeného k smartphonu a najednou vám někdo volá. Co se stane? Pokud má reproduktor vestavěný mikrofon, můžete do něj mluvit tak, jako kdyby to bylo handsfree. Hudba je „odpojena”, hovor přijmete klepnutím na tlačítko na reproduktoru a po ukončení hovoru zavřete a hudba se bude přehrávat. Praktické, co říkáte?

 

8. Design

Přenosné reproduktory nejsou příliš nápadné a to ve vás možná evokuje pocit, že na designu nezáleží. Opak je však pravdou. Záleží také na designu, hlavně pokud máte svůj reproduktor vystaven na viditelném místě, kde ho každý může vidět. I na takové párty vám ho bude jistě každý obdivovat. Většina značek nabízí více barevných kombinací, vyberte si tedy tu, která nejlépe vystihuje vaši osobnost.

 

9. Jednoduché ovládání

Bohužel žijeme ve spěchu. Každodenní aktivity nás nutí dělat věci co nejrychleji a téměř nemáme čas ani sami na sebe. Čím snadněji budete váš reproduktor ovládat, tím lépe. Nebudete muset trávit hodiny či dny čtením instrukcí a učením, jak ho naprogramovat. Zapněte ho, spárujte a užívejte si super hudbu. Na reproduktoru budete potřebovat pouze několik ovládacích prvků, které vám pomohou provádět základní funkce. Jediné tlačítko napájení, tlačítko přehrávání / pauzy, ovládání hlasitosti, jedno na přijímání telefonních hovorů (pokud máte tuto možnost) a tlačítko párování Bluetooth. To je vše, co musíte mít na úplné ovládání tohoto zařízení.

Ovládání reproduktoru je opravdu jednoduché:

Reproduktor Portable B

 

10. Vybírejte podle potřeb

Chcete-li používat reproduktor hlavně v exteriéru, vyberte si model s dobrým výstupním výkonem, který nabízí kvalitní zvuk, abyste ho slyšeli jasně i v hlučném prostředí. Nesmí mít méně než 80 decibelů s maximálním výkonem. Další věc, kterou musíte vzít v úvahu v tomto případě, je baterie, budete potřebovat alespoň 10 hodin přehrávání. Pokud je reproduktor trochu velký, oceníte, pokud má rukojeť, abyste jej mohli pohodlně nosit v ruce nebo jej někam zavěsit. Úplně nejlepší je, pokud je také odolný vůči vodě, abyste se vyhnuli poškození při dešti nebo vylitých nápojích.

 

11. Odolnost

Stejně jako na robustnost, zaměřte se i na odolnost produktu, například čtením recenzí před zakoupením. Pokud jste jedním z těch, kteří mají „to štěstí”, že jim věci často padají, bylo by dobře, kdyby reproduktor vydržel tyto pády. Některá zařízení jsou kryty odolnějšími hliníkovými kryty, než je tradiční plast. Pokud vám spadne, může se vytvořit nějaký škrábanec, ale nerozbije se.

bluetooth reproduktor z kvalitního materiálu a mp3 přehrávač

Kvalitní materiály vám zaručí delší životnost a kvalitní zvuk

Konstrukce

S odolností úzce souvisí i samotná konstrukce reproduktorů. Kromě tradičních plastových konstrukcí se můžete setkat i s kovovými či dřevěnými reproduktory. Každý materiál má trochu jiné rezonanční vlastnosti. Měli byste však dbát na pevnost a kvalitu konstrukce. Vše by mělo být zcela bez vůle a pevné, v opačném případě totiž mohou materiály při vyšším zatížení rezonovat a rušit tak vydávaný zvuk.

Některé modely mají pogumovanou konstrukci, díky které jsou odolnější proti nárazům a otřesům, mnoho z nich je navíc i voděodolných. Pozor ale na míru voděodolnosti, některé reproduktory sice přežijí déšť nebo sprchu, ponoření do vody by se jim mohlo stát však osudným.

Voděodolný modrý přenosný reproduktor

Některé přenosné reproduktory jsou voděodolné

 

12. Cena

Myslete na to, že co je nejdražší, nemusí být také nejlepší. Je mnoho modelů, které nabízejí lepší kvalitu za méně peněz. Takže nemusíte naslepo kupovat drahé Bluetooth reproduktory. Jde o elektronické výrobky, které jsou náchylné k poškození. Prozkoumejte trochu možnosti, najděte své specifické potřeby, vyberte správný reproduktor, který vyhovuje vašim potřebám, pomozte si například i popisy a recenzemi. Jejich ceny se pohybují od necelých 500 Kč až po více než 7000 Kč.

 

Příslušenství

Životnost přenosného reproduktoru dokážete prodloužit například používáním ochranného pouzdra. Jednou možností jsou univerzální vaky, nechrání však natolik efektivně jako pouzdro vyrobené na míru na konkrétní model. Takové příslušenství není k dispozici k většině reproduktorů. Je to především u těch dražších modelech. Životnost také pomůže prodloužit i zvýšená ochrana. V následující tabulce můžete vidět specifikaci jednotlivých označení odolnosti.

 Flip 4Flip 3
Výdrž baterie:12 h10 h
Frekvenční rozsah:70 až 20.000 Hz85 až 20.000 Hz
Vodotěsnost:IPX7"Odolný proti striekajúej vodě"
Hmotnost:515 g450 g
Rozměry:6,8 x 17,5 x 7,0 cm6,4 x 16,9 x 6,4 cm

 

Značky přenosných reproduktorů

 

Značka přenosných reproduktorů JBL

Značka přenosných reproduktorů JBL

JBL je Americká společnost, kterou vlastní skupina Harman International vyrábějící audio zařízení v celosvětovém měřítku. Společnost byla založena v roce 1946 a nejdříve vyráběla pouze reproduktory a podobné elektronické zařízení. V současné době je JBL Americkým lídrem v oblasti profesionálních zvukových systémů. Továrny vyrábějí také populární domácí audio zařízení a audio zařízení do automobilů. Název JBL vznikl z prvních písmen zakladatele Jamese Bullough Lansinga, který jako první ozvučil film v historii kinematografie.

 

Značka přenosných reproduktorů SENCOR

Značka přenosných reproduktorů SENCOR

Značka Sencor vznikla v Japonsku v roce 1969. Klade důraz nejen na kvalitu, barevnou škálu, unikátní vlastnosti, dostupnost a design, ale především dává do své práce srdce. Značka začala exportovat do celé Asie a Evropy a postupně své trhy rozšiřovala na všech pět kontinentů. Umožňovala individualizaci a vytvoření vztahu mezi člověkem a technikou. SENCOR měl tehdy heslo – Proč by člověk nemohl mít svých elektronické pomocníky rád? A toto heslo má dodnes. V 90. letech se SENCOR stal firmou Evropskou. Je řízen z Evropy, své produkty vyrábí v Asii i v Evropských zemích, ale srdcem zůstal, jak jinak, Japoncům. Pro zábavu Sencor nabízí různé produkty, od televizí přes tablety, mobilní telefony, reproduktory, až po gramofony a mp3 přehrávače. Hospodyně ocení kuchyňské roboty, tyčové mixéry a další pomocníky do kuchyně.

 

Značka přenosných reproduktorů SONY

Značka přenosných reproduktorů SONY

Sony Corporation je jedna z největších mediálních korporací, která sídlí v japonském Tokiu. Je to především výrobce elektroniky, videa, videoher, nástrojů pro komunikaci a produktů informačních technologií pro konzumní i profesionální trh. Spojením jednoho slova a jednoho slovního spojení – latinského „sonus”, které je kořenem Anglických slov sound (zvuk) a „sonic” (zvukový), a slovního spojení „sonny boy”, které označovalo mladého člověka volného a průkopnického ducha, vznikl název Sony. Měl upozorňovat na to, že společnost je mladá a lidé v ní zaměstnaní oplývají energií a vášní tvořit bez jakýchkoli bariér či omezení.

 

Zdroje informací:

Do testu jsme vybrali pouze z ověřených eshopů

Ohodnoťte náš test:

Bluetooth reproduktory v našem katalogu

JBL Go 2 JBL Go 2
759 Kč
JBL Charge 4 JBL Charge 4
3 690 Kč
Niceboy RAZE Niceboy RAZE
930 Kč
Autor článku
Redakce CestakBydlení.cz

Tento článek pro vás připravili redaktoři magazínu CestakBydlení.cz. Testujeme a porovnáváme vše, co patří do domu, bytu, zahrady, či dílny. Obsah připravujeme tak, aby odpovídal na všechny důležité otázky, týkající se tématu.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.