Kärcher K 3 Full Control 1.602-600.0 – recenze

Georgina Babinová Recenze 20. dubna 2021 0
Kärcher K 3 Full Control 1.602-600.0
 • Typ: vysokotlaký čistič na kolečkách
 • Příkon: 1600 W
 • Maximální průtok vody: 380 litrů / hod
 • Délka tlakové hadice: 6 m
 • Dostupnost: Vyprodáno
Zařazeno do: Vysokotlaké čističe
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Kärcher K 3 Full Control také přichází na menším a levnějším konci série K, ale oproti modelu K2 má výhodu ve vyšším tlaku vody, který je 120 barů. Na rozdíl od modelu K2 je vybaven vodou chlazeným motorem, což znamená zvýšenou dlouhodobou spolehlivost a delší životnost. Tato domácí edice, která se dodává s tlakovou pistolí Power Full Control, nádrží na čistící prostředek a dvěma rozprašovacími tryskami, je připravena zvládnout celou řadu úkolů hned po vybalení z krabice. Stejně jako u K2, si myslíme, že tento stroj je ideální pro lidi, kteří se nechtějí vzdát úložného prostoru potřebného pro větší stroje a nepotřebují čištění pod extrémně vysokým tlakem.

Kärcher K 3 Full Control – základní informace

Kärcher K 3 Full Control je dvoukolový elektrický rezidenční vysokotlaký čistič s maximálním tlakem 120 bar a průtokem 380 l za hodinu. Má vodou chlazený motor, který pohání samonasávací axiální čerpadlo s přímým pohonem.

Druh tlakového čističe, který bude pro vás nejlepší volbou, bude do značné míry záviset na tom, na co ho chcete používat. Zároveň však neomezujte své možnosti nákupem zařízení, které není zvlášť univerzální. S wapkou, jako je Kärcher K3 můžete získat relativně dostatečný výkon, mnoho komfortních funkcí a množství univerzálnosti.

Kärcher K 3 Full Control je navržen s ohledem na komfort a jednoduchost použití. Je vybaven funkcemi, které zaručí, že s ním budete moci provádět širokou škálu úklidových prací. Od jemných, jako je mytí oken, až po ty náročné, jako jsou terasy nebo čištění olejových skvrn z příjezdové cesty. Kärcher K3 je druh stroje, který se dá použít na množství různých úkolů. Ušetří vám spoustu času a úsilí.

Důležité parametry: 
Tlak (bar/MPa):20 - 120 / 2 - 12
Průtok (l/h):380
Max. teplota na přítoku (° C):
40
Příkon (kW):1,6
Plošný výkon (m² / h):25
Hmotnost bez příslušenství (kg):4,4
Délka hadice (m):6

 

Charakteristika

Pokud jde o tlakové čističe, které mají skvělý design, Kärcher K3 jedním z nejlepších příkladů ve své třídě. Jde o kompaktní a lehký tlakový čistič, který je charakterizován solidním maximálním tlakem a čisticím výkonem. Ale mnoho domácích tlakových čističů může říci totéž – Kärcher K 3 Full Control je však vybaven řadou dalších skvělých funkcí, kterými boduje nad konkurencí. Designéři se rozhodli pro nejmodernější technologii spojenou s lehkostí použití a dokonalým komfortem. Jakmile začnete používat Kärcher K3, přijdete na to, o čem mluvíme.

Kärcher K3 je jedním z mála tlakových myček, které mají zcela jedinečný, patentovaný vodou chlazený indukční motor, který nabízí lepší celkový výkon a delší životnost. Čerpadlo s přímým pohonem poskytuje vynikající tlak a nikdy nevyžaduje údržbu, aby udrželo plynulý chod. Kärcher K3 je dodáván s vysokotlakou hadicí dlouhou 6 m, kterou rychle a jednoduše přicvaknout k přístroji a pistoli. Součástí příslušenství je nástavec Vario Power s nastavitelnou regulací průtoku vody, rotační tryska k odstranění odolných nečistot, integrovaný vodní filtr, vysokotlaká pistole Full Control, která je vybavena indikátorem pro snadnou kontrolu nastavení, adaptér a hák na uložení kabelu přímo na těle přístroje.

 

Kärcher K2 vs. Kärcher K3

Na výběr jsou stovky různých elektrických tlakových čističů. Jednu z nejpopulárnějších značek wapek pro domácnost vyrábí rodinná firma Kärcher. Dva z jejich nejjednodušších a finančně nejvýhodnějších elektrických tlakových čističů Kärcher K2 a K3 mají více překrývajících se specifikací jako rozdílů.

➡️ Tlak a výkon

K3 je o něco silnější než K2. Produkuje tlak 120 barů s průtokem vody 380l / h. Ve srovnání s K2 vidíme mírný nárůst spotřeby vody, je to však normální, protože ze zařízení dostáváte výkon s vyšším tlakem. Řekli bychom, že silnější výkon je lepší, pokud jde o tlakový čistič. V takovém případě by byla lepší možností K3. Nicméně, ve skutečnosti rozdíl ve výkonu není tak velký – 10 barů. Výsledek tohoto srovnání je proto nerozhodný.

➡️ Nastavitelný tlak

Při používání vysokotlakých čističů existuje riziko, že dojde k náhodnému rozbití oken nebo odstranění barvy ze stěn vašeho domu nebo automobilu. Abyste toto riziko eliminovali, musíte upravit množství síly a plochu stříkání. K2 i K3 jsou dodávány s rozprašovacími tryskami Vario, které umožňují uživatelům upravit sílu stříkání a plochu postřiku otáčením trysky. Můžete získat přesnost 0 ° podobnou tužce nebo široký 40 ° záběr pro rychlé čištění.

➡️ Hmotnost

Hmotnost tlakového čističe je důležitá, protože může indikovat, jako je manévrovatelný. Zpravidla upřednostňujeme lehké stroje, ale pokud jsou příliš lehké, mohou způsobit určité problémy s vyvážením. Hmotnost K2 a K3 se pohybuje něco málo nad 4 kg, takže je korektní jejich klasifikovat jako „lehké”. Při přepravě těchto jednotek není téměř žádné riziko únavy, zejména proto, že přicházejí s koly.

➡️ Dávkování čistícího prostředku

K3 má vlastní odnímatelnou nádrž na čisticí prostředek. Stejně jako u K2, i zde před natažením mýdla musíte Vario trysku upravit na nízký tlak. Nicméně, stejně jako K2, i tato jednotka má problém s nasáváním dostatečného množství mýdla na to, aby zanechala viditelnou vrstvu na jakémkoliv povrchu, který právě čistíte.

 

Co se nám na Kärcher K 3 Full Control líbí?

 • lehký a snadno ovladatelný
 • dodává se s několika praktickými doplňky
 • malý a kompaktní
 • má kolečka a rukojeť pro snadnou přepravu

 

Co se nám na Kärcher K 3 Full Control nelíbí?

 • výkon není signifikantně vyšší než u modelu K2
 • plastové hroty trysek se časem a používáním rozpadají

 

Recenze zákazníků

Model Kärcher K 3 Full Control nemá na Českých a Slovenský stránkách ani zdaleka tolik recenzí jako velmi podobný model K2. Znamená to, že je méně prodávaný? Je to možné, protože jeho cena je o málo vyšší než cena K2, ale výkon a parametry jsou téměř identické. A v takovém případě často rozhoduje cena. Pojďme se tedy podívat na to, co říkají o K3 zákazníci, kteří si ho koupili:

 

Recenze zákazníků Kärcher K 3 Full Control

 

Shrnutí na závěr

Tento model disponuje několika funkcemi, které nejsou běžné u zařízení jiných značek. Je to například Vario nástavec, pomocí kterého regulujete úhel postřiku, nebo systém chlazení vodou, který zabrání přehřátí motoru. Model Kärcher K 3 Full Control je navržen zvládnout jednoduché úkoly – to znamená, že pokud se omezíte na čištění automobilů, motorek, krátkých příjezdových cest, nábytku a podobných věcí, budete s jeho výkonem spokojeni. Tohoto pomocníka si víte zakoupit již za 3 990 Kč.

Pokud vám nevyhovuje tento konkrétní model podívejte se na náš test vysoce tlakových čističů.

Krátké video vám předvede toto zařízení i v praxi:

Kärcher K 3 Full Control

Výhody

 • praktický a mobilní značkový vysokotlaký čistič
 • na běžné čištění kolem domu velmi dobrý výkon
 • kvalitně zpracované tělo včetně ergonomické pistole
 • snadné nastavení tlaku vody otáčením ovladače

Nevýhody

 • příslušenství by mohlo být trochu širší
 • pro větší plochy je průtok a tlak vody slabší

Závěr recenze: Pokud hledáte výkon a kvalitu na jednom místě, toto je čistič pro vás

Hodnocení autora
 • Výkon
 • Snadnost používání
 • Flexibilita
 • Hlučnost
 • Zákaznická podpora

Souhrn

Kärcher K3 má cenovku, která je pouze mírně nadprůměrná pro danou třídu, což je skvělé, pokud vezmeme v úvahu skutečnost, že má design a konstrukci, která nadprůměrná ve své třídě určitě je. Je navržen a vyroben v Německu, což znamená, že získáváte i kvalitu inženýrství, která s ním přichází.

4.8

Kärcher K 3 Full Control 1.602-600.0

✅ Cena: 3 990 Kč

Chci Kärcher K 3 Full Control 1.602-600.0
Heureka.cz
Vývoj ceny Kärcher K 3 Full Control 1.602-600.0


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Rada cestuji, mám ráda lidi a život, který bychom si už bez různých pomocníků do kuchyně nebo domácnosti ani neuměli představit. Někdy se však ztrácíme v bludišti nesčetných možností, které nám moderní technologie nabízejí. Doufám, že i mé články vám trochu pomohou v orientaci a také díky nim se rozhodnete vždy správně.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.