Kärcher K 4 Full Control 1.324-000 – recenze

Georgina Babinová Recenze 20. dubna 2021 0
Kärcher K 4 Full Control 1.324-000.0
 • Typ: Vysokotlaký čistič na kolečkách
 • Příkon: 1800 W
 • Maximální průtok vody: 420 litrů / hod
 • Délka tlakové hadice: 6 m
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Vysokotlaké čističe
6 390 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Heureka.cz

Kärcher K 4 Full Control je kompaktní, výkonný a univerzální vysokotlakotlakový čistič ve středním cenovém rozsahu. Tento model je jedním z oblíbených čističů Kärcher, i když ne jedním z nejlevnějších. Pokud jde o hierarchii těchto zařízení, Kärcher K4 Full Control se řadí mezi základní verzi K4 Compact a verzi K4 Full Control Home (pak ještě v této řadě následuje verze Car & Home). Mezi základním a tímto modelem není obvykle velký rozdíl v ceně, zatímco verze Home je o něco dražší.

Přečtěte si více...

kde koupit
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
6 390 Kč Do obchodu Heureka.cz

Kärcher K 4 Full Control – základní informace

Pokud jde o úklid, společnost Kärcher má záviděníhodný rodokmen. Nejenže se jí zakladateli Alfredu Kärcher připisuje vynalezení vysokotlakého čističe na horkou vodu v roce 1950, ale Německá firma od roku 1980 vydrhla po celém světě více než 140 památek včetně berlínské Braniborské brány a sochy Krista Spasitele v Riu.

Co se týče jejího modelu Kärcher K 4 Full Control, je umístěn kolem středu rozsáhlého sortimentu tlakových čističů a je nejlepší volbu pro čištění středně velkých teras a automobilů. Poskytuje tlak od 20 do 130 barů a slibuje čištění až 30 metrů čtverečních za hodinu při výkonu 1800 W. Pro srovnání, základní Kärcher K 2 full control car & home s tlakem 110 barů, se doporučuje pouze na odstranění nečistot na kolech, autech, zahradním nářadí a zahradním nábytku. Špičkový produkt K7 Full Control Plus Home čistí pod tlakem až 180 barů a zvládne 30 metrů čtverečních za hodinu.

Důležité parametry: 
Tlak (bar/MPa):20 - 130 / 2 - 13
Průtok (l/h):420
Max. teplota na přítoku (°C):40
Příkon (kW):1,8
Plošný výkon (m²/h):30
Hmotnost bez příslušenství (kg):11,4
Délka tlakové hadice:6

 

Motor a výkon

K4 je vybaven vodou chlazeným motorem 1,8 kW (oproti vzduchem chlazenému motoru 1,4 kW, který se nachází v K2). Maximální tlak je 130 barů, což je o 18% více než K2. Průtok vody je 420 litrů za hodinu (zvýšení o 17% oproti K2). S touto úrovní výkonu je možné pokrýt plochu 30 metrů čtverečních za hodinu (což je až o 50% více než 20 metrů čtverečních K2 za hodinu).

Stejně jako u všech tlakových čističů Kärcher, s výjimkou K7, i tento model má maximální vstupní teplotu horké vody 40 °C. Všechny modely jsou vybaveny vodním filtrem, který pomáhá chránit motor před vniknutím nečistot.

 

Design a vlastnosti

Pokud jste typ člověka, který dbá také o to, jak vypadá jeho zahradní nářadí, K4 by vás neměl zklamat. Kärcher získal za své výrobky designérské ocenění a Kärcher K 4 Full Control je kompaktní i barevný. LED displej na vrchu tlakové pistole umožňuje snadno zjistit, jak velký tlak používáte a můžete jej upravit jednoduchým otočením rozprašovací trysky Vario Power.

Dalším přínosem pro K4 Full Control je výškově nastavitelná rukojeť, která vám umožní snadnou manipulaci, bez ohledu na to, jaký jste vysoký. Možná to nezní jako velký problém, ale stejný luxus není samozřejmostí na tlakových čističích jiných značek.

➡️ Tlaková pistole Full Control a nástavec Vario Power Jet

Tento model je vybaven tlakovou pistolí G145Q „Full Control” a rozprašovací tryskou Vario Power. Tlak vody změníte jednoduchým otočením trysky. Nastavení Mix je k dispozici když používáte čisticí prostředky. LED displej na spouštěcí pistoli vám umožní zkontrolovat nastavení tlaku.

➡️ Systém Plug and Clean

Systém Plug and Clean je vynikající funkcí. Je součástí všech modelů K4, kromě modelu Compact. Je to skutečně užitečný doplněk, který vám usnadní život, pokud plánujete používat při tlakovém čištění mnoho čisticího prostředku. Jednoduše připojte lahvičku Plug and Clean s čisticím prostředkem do horní části tlakového čističe a můžete jít. Díky této funkci je výměna lahví mezi různými aplikacemi (například čištění terasy a mytí auta) velmi jednoduchá. Dalším plusem je, že čisticí prostředky typu Plug and Clean nejsou příliš drahé. Celkově je to levnější možnost jako metoda sací trubičky na levnějších modelech.

➡️ Hadice a další funkce

Všechny modely K4 mají 6-metrovou hadici, což je dobrá délka (a progres oproti 4-metrové hadici K2). Delší hadice znamená, že můžete nechat zařízení na místě, aniž jste jím museli příliš pohybovat (ačkoliv kratší hadice se snadněji skladují). Hadice modelu K4 se snadno zalomí.

Tento model váží 11,4 kg (bez příslušenství), což sice není přehnané, ale mnohem těžší než lehký K2 s hmotností méně než 5 kg. Hmotnost by neměla být problémem, protože všechny modely K4 mají kola a teleskopickou rukojeť. K dispozici je také spodní rukojeť, která usnadňuje přenášení (například pokud potřebujete stroj naložit do kufru auta). Parkovací poloha je také klíčovou vlastností tohoto modelu. Trysky se dají jednoduše skladovat na těle zařízení, což je užitečné při skladování i používání.

 

Následující video vám model Kärcher K 4 Full Control představí do detailů:

Kärcher K4 Full Control Pressure Washer 2019 A Simple Unboxing Video

 

Co se nám na Kärcher K 4 Full Control líbí?

 • rychlé čištění velkých ploch, je velmi účinný na terasách
 • velmi dobrý na čištění cihel a zahradního nábytku
 • většina příslušenství lze uložit na palubě čističe
 • teleskopická rukojeť praktická i z důvodu uskladnění
 • výměna trysek je jednoduchá

 

Co se nám na Kärcher K 4 Full Control nelíbí?

 • na přemísťování trochu těžký
 • používání tlakové pistole není příliš intuitivní

 

Recenze zákazníků

Kärcher K4 je všestranným strojem, který své úkoly zvládá na výbornou. Svědčí o tom i hodnocení zákazníků, kteří si toto zařízení koupili. Najde se i názor, že čistič je dostupný za dobrou cenu, což je však relativní, protože v zahraničí si ho zakoupíte výrazně levnější.

Recenze produktu Kärcher K 4 Full Control 1.324-000

Více recenzí → najdete zde

 

Shrnutí na závěr

Není pochyb, že i v tomto případě platíte za značku navíc, ale Kärcher ‘s K4 Full Control dokáže provést většinu vnějších čisticích prací opravdu sebejistě. Ať už chcete navrátit původní lesk vaší terase, nebo odstranit „suspenze”, které zanechali holubi na střeše zimní zahrady, zvládne to s lehkostí. K4 Full Control nabízí nejlepší kvalitu ve své třídě a dá se snadno rozšířit pomocí řady příslušenství, které lze dokoupit.

Výhody

 • kvalitní zpracování těla a jeho konstrukce
 • dostatečná, až 6 metrová, tlaková hadice
 • pohodlný systém Plug n Clean pro čisticí prostředek
 • kompaktní rozměry pro uložení kdekoli v domě

Nevýhody

 • vyšší hmotnost, což ztěžuje přenášení v rukou
 • vyšší cena ve srovnání s výbavou

Závěr recenze: Značkový vysokotlaký čistič pro běžné použití

Hodnocení autora
 • Výkon
 • Design
 • Snadnost používání
 • Poměr cena / výkon

Souhrn

Kärcher K4 Full Control je dobře zkonstruován a navržen tak, aby se dal snadno používat, navíc je vybaven výkonným motorem. Toto vše z něj dělá opravdu dobrou volbu a solidní investici.

4.6

Kärcher K 4 Full Control 1.324-000.0

✅ Cena: 6 390 Kč

Chci Kärcher K 4 Full Control
Heureka.cz
Vývoj ceny Kärcher K 4 Full Control


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Rada cestuji, mám ráda lidi a život, který bychom si už bez různých pomocníků do kuchyně nebo domácnosti ani neuměli představit. Někdy se však ztrácíme v bludišti nesčetných možností, které nám moderní technologie nabízejí. Doufám, že i mé články vám trochu pomohou v orientaci a také díky nim se rozhodnete vždy správně.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.