Parní čistič Kärcher SC 3 EasyFix – likvidátor bakterií téměř na každém povrchu (recenze)

Veronika Štrbová Recenze 2. prosince 2021 1
Parní čistič s příslušenstvím
 • Kategorie: Pojízdné čističe
 • Objem nádoby na vodu: 1 000 ml
 • Tlak páry: 3,5 bar
 • Doba ohřívání vody: 0,5 min
 • Regulace množství páry: Ano
 • Bezpečnostní ventily: Ano
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Parní čističe
3 190 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Karcher.cz

Parní čističe se dostávají stále více do pozornosti a jsou u lidí opravdu populární. Výjimkou není ani parní čistič Kärcher SC 3 EasyFix, který se postará o čistou domácnost a to jen díky páře. Tento model parního čističe je dodáván s bohatým příslušenstvím, které umožňuje co nejširší možnosti využití zařízení. Především ho zákazníci využívají v koupelně, avšak vyčistíte ním i jiné místnosti u vás doma. Pojízdný parní čistič vypadá jako klasický vysavač, až na ten rozdíl, že nevysává, ale čistí povrchy pomocí páry. Přečtěte si všechny informace o parním čističi Kärcher SC 3 EasyFix, jeho výhody i nevýhody a mnoho dalšího.

Přečtěte si více...

kde koupit
Karcher.cz ⭐️ aktuální akční nabídky ➡️ najdete zde
⭐️ špičkové servisní záruční a pozáruční služby
⭐️ oficiální eshop značky, globální výrobce a prodejce čistící techniky
3 190 Kč Do obchodu Karcher.cz

Srovnání - Důležité parametry

Důležité parametry Kärcher SC 3 EasyFix ve srovnaní s vítězi testu parních čističů

Parní čistič s příslušenstvím
Kärcher SC 3 EasyFix
Lidová volba Ruční Nano parní čistič
Ruční parní čistič Rovus Nano
Pro náročné Kärcher Puzzi 8/1 C
Kärcher Puzzi 8/1 C
Zlatá střední cesta Kärcher SC 1 Premium EasyFix
Kärcher SC 1 Premium EasyFix
Cena3 190 Kč790 Kč12 947 Kč3 090 Kč
KategoriePojízdné čističeRuční čističePojízdné čističeRuční čističe
Počet komor2122
Objem nádoby na vodu (ml)1 0003501 000200
Doba provozu (min)-13--
Tlak páry (bar)3,5-1,03,0
Doba ohřívání vody (min)0,50,6-3,0
Příkon (W)1 9001 1001 2001 200
Regulace množství páryAnoNeuvedenoNeAno
Odvápňovací systémAnoAnoNeNeuvedeno
Kontrolní diodaAnoNeuvedenoNeAno
Bezpečnostní ventilyAnoNeuvedenoNeAno
Dětská pojistkaAnoNeuvedenoNeAno
Indikátor připravenosti páryNeNeuvedenoNeNe
Odnímatelný zásobník na voduNeNeNeNe

Srovnání - Rozměry a hmotnost

Rozměry a hmotnost Kärcher SC 3 EasyFix ve srovnaní s vítězi testu parních čističů

Parní čistič s příslušenstvím
Kärcher SC 3 EasyFix
Lidová volba Ruční Nano parní čistič
Ruční parní čistič Rovus Nano
Pro náročné Kärcher Puzzi 8/1 C
Kärcher Puzzi 8/1 C
Zlatá střední cesta Kärcher SC 1 Premium EasyFix
Kärcher SC 1 Premium EasyFix
Cena3 190 Kč790 Kč12 947 Kč3 090 Kč
Šířka (cm)23,614,033,032,1
Hloubka (cm)36,028,553,012,7
Výška (cm)25,325,044,018,6
Hmotnost (kg)3,10,79,81,6
Délka kabelu (m)4,02,07,54,0

Vlastnosti parního čističe Kärcher SC 3 EasyFix

Krátká doba nahřívání

Úklid s praným čističem není zbytečně zdlouhavé, protože stačí jen nalít čistou vodu do zásobníku a zahřívání trvá jen 30 sekund. Čistič je proto raz dva připraven k použití. Vodu do zásobníku můžete doplňovat průběžně a to bez nutnosti vypínat přístroj. Do nádrže je však možné nalít maximálně 1 litr vody.

Parní čistič s příslušenstvím

Parní čistič obsahuje bohaté příslušenství

 

Čištění bez chemikálií

Parní čistič Kärcher SC 3 EasyFix odstraní z tvrdých povrchů až 99,99% běžných bakterií v domácnosti. A to bezpečně jen pomocí vodní páry. Vy tak nemusíte přidávat žádné chemikálie v podobě různých čisticích prostředků, ale pouze čistou vodu.

 

Automatické odvápňování pomocí kartuše

V balení najdete samozřejmě i odvápňovací kartuši, jejímž úkolem je automatické a účinné odstraňování vápenatých sloučenin z vody, čímž prodlužuje životnost zařízení. Kartuše na odstranění vodního kamene funguje optimálně, jen pokud se přístroj před prvním použitím přizpůsobí na místní tvrdost vody. Pokud se čistič používá v oblasti s jinou tvrdostí vody (např. při přestěhování), musí se nově nastavit na aktuální tvrdost vody.

Tvrdost vody se nastavuje pomocí tlačítka RESET. Po ukončení nastavování tvrdosti vody zůstane tato tvrdost tak dlouho uložena, dokud se neprovede nové nastavení (např. při zmiňovaném přestěhování). Na přístroji se nastavená tvrdost vody zobrazí pomocí impulsů blikání.

 

Bohaté příslušenství

Parní čistič disponuje dostatečným množstvím doplňků, pomocí kterých dokážete vyčistit mnohé plochy a zařízení. Čištění různých povrchů pomocí podlahové hubice, ruční hubice, kruhové kartáčky a podobně, podle potřeby. Součástí jsou například i utěrky na podlahu a návlek na ruční hubici z kvalitního mikrovlákna pro důkladné čištění a ještě lépe uvolnění nečistot. Souprava na čištění podlahy EasyFix s flexibilním kloubem na podlahové hubici a bezkontaktním pohodlným upevňováním na podlahu pomocí suchého zipu vám při úklidu také nesmí chybět.

 

Použití příslušenství:

Tryska s bodovým proudem – je vhodná pro čištění těžko přístupných míst, spár, armatur, odtoků, umyvadel, WC, žaluzií nebo radiátorů. Čím blíže je tryska s bodovým proudem k znečištěnému místům, o to vyšší je čistící účinek, protože teplota a množství páry na výstupu trysky jsou nejvyšší. Silné vápenné usazeniny lze před čištěním párou ošetřit vhodným čisticím prostředkem. Čisticí prostředek nechte působit cca 5 minut a potom ho vyčistěte párou.

Kruhový kartáček (malý) – určený k čištění odolných nečistot. Prostřednictvím kartáčků lze snadno odstranit odolné nečistoty. Buďte však opatrní při citlivých površích, ty může kartáček poškodit.

Kruhový kartáček (velký) – na čištění velkých zaoblených ploch, např. umyvadel, sprchových vaniček, van, kuchyňských dřezů, atd.

Power tryska – je ideální pro čištění zatvrdlých znečištění, vyfukování rohů, spár atd.

Ruční hubice – vhodná pro čištění malých omyvatelných ploch, sprchových kabin a zrcadel.

Podlahová hubice – hodí se k čištění omyvatelných povrchů stěn a podlah, jakými jsou např. kamenné podlahy, dlažba a PVC podlahy.

Kluzák na koberce – pomocí tohoto doplňku lze osvěžit koberce v domácnosti a trošku je tím i oživit.

 

Funkce parního čističe

Regulace průtoku páry přímo na rukojeti – Pomocí přepínače množství páry se reguluje vystupující množství páry. Přepínač má tři stupně: Maximální množství páry, Omezené množství páry a žádná pára (dětská pojistka). V poslední poloze nelze parní páka ovládat. S třístupňovou regulací páry se dá tedy její intenzita přizpůsobit povrchu a znečištění.

Dětská pojistka na parní pistoli – Bezpečnostní pojistka poskytuje bezpečnou ochranu před neodborným použitím, anebo hrajícími si dětmi.

Hlavní vypínač na stroji – Jednoduché zapínání a vypínání stroje

Bezpečnostní ventil – pokud by v případě chyby vznikl příliš vysoký tlak, postará se bezpečnostní ventil o jeho odstranění do prostředí

Tavná pojistka – tavná pojistka zabrání přehřátí přístroje. Pokud dojde k přehřátí přístroje, tavná pojistka odpojí přístroj od sítě.

 

Péče o parní čistič

Jak o každé jiné zařízení, i o parní čistič je třeba se starat, aby vám sloužil co nejdéle. Čištění není složité, tělo čističe v případě potřeby jen otřete navlhčeným hadříkem a vysušte. Návleky, které jste při úklidu používali, po každém použití vyperte, ideálně ručně a nechte vyschnout. Můžete je však hodit i do pračky, avšak bez aviváže a maximálně na 60 °C. Pozor, nejsou vhodné do sušičky.

Vyprázdnění nádrže na vodu

Pokud se přístroj nepoužívá déle než 2 měsíce a zůstane v něm voda z posledního čištění, může nastat hnilobný proces ve vodě v nádrži. Proto, pokud přístroj nepoužíváte příliš často, po použití zbylou vodu z něj vylijte. Nádržka na vodu není vyjímatelná. Proto čistič odpojte od elektrické energie, odstraňte z něj příslušenství, zvolte kartuši a tělo čističe jednoduše vezměte do rukou, otočte ho a vodu vylijte.

Výměna kartuše na odstraňování vodního kamene

Při nedodržení intervalů výměny (indikátor kontrolky) může kartuše na odstranění vodního kamene vést k poškození přístroje a ke zkrácení jeho životnosti. Proto dodržujte intervaly výměny kartuše. Tyto intervaly závisí na tvrdosti vody, kterou používáte. Oblasti s tvrdou vodou mají vyšší intervaly výměny než oblasti s měkkou vodou. Požadovaná výměna kartuše se zobrazí na kontrolce přístroje (2 hodiny před uplynutím doby funkčnosti bliká kontrolka).

 

Recenze na parní čistič Kärcher SC 3 EasyFix

Při rozhodování o koupi daného produktu někdy dost závazná i recenze zákazníků. Podívali jsme se tedy, co říkají na parní čistič lidé, kteří si ho zakoupili a měli možnost ho už vyzkoušet. Jak můžete vidět, zařízení má své výhody i nevýhody. Výhody představují čištění bez chemikálií, jednoduché ovládání, rychlé nahřátí či široké příslušenství. Naopak, někteří zákazníci se zmínili i s nějakými mouchami, které na výrobku objevily. Patří mezi ně například krátký kabel či vysoká cena. V některých případech chyběla lidem navzdory širokému příslušenství, velký kruhový kartáček či kluzák na koberce, což je třeba dokoupit.

Recenze zákazníků na parní čistič Kärcher SC 3 EasyFix

 

Srovnání s předchůdcem

 Kärcher SC 3 EasyFixKärcher SC 2 EasyFix
Tlak páry3.5 bar3.2 bar
Topný výkon1900 W1500 W
Plošný výkon75 m²75 m²
Doba nahřívání30 sekund6,5 minuty
Objem nádrže na vodu1 litr1 litr
Účinnost čištění99,99 %99,99 %
Délka kabelu4 metry4 metry
Délka parní hadice2 metry2 metry
Dětská pojistkaánoáno
Regulace páryánoáno
Hmotnost bez příslušenství3,1 kg2,9 kg
Rozměry (d x š x v)360 x 236 x 253 mm380 x 254 x 260 mm
Cena3 190 Kč2 490 Kč

 

Rozhovor

💡 Nepřehlédněte!

 

Rozhovor s referentem marketingu společnosti Kärcher – Pavlem Galom

Určitě zajímavé je přečíst si o výrobku i názor odborníka, který se prodejem či výrobou konkrétních produktů zabývá. A kdo by nám uměl lépe odpovídat na otázky o parním čističi, jako referent marketingu pro známou společnost Kärcher, pan Pavel Galo? Čtěte dál a dozvíte se více.

 

Čistí parní čistič i jiným způsobem naši domácnost nebo je jeho primární funkce čištění pouze pomocí páry?

Pavel Galo: Parní čističe Kärcher čistí pouze silou páry, bez použití čisticích prostředků, takže jsou velmi ekologické, šetrné k životnímu prostředí, vhodné do domácností s dětmi či domácími mazlíčky.

 

V dnešní době si chce člověk úklid co nejvíce usnadnit. Není čištění domácnosti s takovým velkým spotřebičem obtížné?

Pavel Galo: Parním čističem dokážete vyčistit téměř celou domácnost, od podlah (struktury, spáry), přes kuchyň (varná deska, digestoř, kuchyňská dvířka, trouba na pečení, obklady kolem sporáku ..), koupelnu (obkladačky, sprchový kout, armatury, baterie, sanitu, toaletu ..), rámy oken, zrcadla či okna, oživit kobercové vlasy či textilie. Použití je opravdu velmi široké, takže využití spotřebiče určitě převažuje nad jeho rozměry, které jsou opravdu velmi přijatelné i do menších bytů či domů. Máme v nabídce různé modely SC 1 až po SC 5, které se liší nejen výkonem, ale i rozměry samotného stroje, takže opravdu každý zákazník si najde to, co mu nejvíc vyhovuje i s ohledem na prostor, který potřebuje čistit.

 

Na jaké všechny povrchy lze využít tento parní čistič?

Pavel Galo: Parní čističe SC jsou vhodné na všechny typy tvrdých povrchů (kromě dřeva či dřevěných parket), protože dřevo je velmi citlivý materiál na vlhkost.

 

Na čištění domácnosti opravdu není potřeba žádný čisticí prostředek?

Pavel Galo: Čistič na okna WV není třeba po každém pravidelném čištění nutně nabíjet. Zbývající čas výdrže baterie v minutách je jasně viditelný na LED displeji. V případě, že se stroj delší dobu nepoužíval, doporučujeme ho průběžně dát nabíjet, stejně i před samotným použitím.

 

Stačí, když použijeme do rozprašovače čistou vodu zda je lepší raději zředit koncentrát s vodou?

Pavel Galo: Parní čistič dokáže vyčistit i velmi odolné nečistoty pouze silou páry, bez použití jakýchkoliv čisticích prostředků.

 

Jak postupovat, když po čištění parním čističem zůstane povrch nebo podlaha velmi mokrá?

Pavel Galo: Pára se kontaktem se studeným povrchem mění na vodu, takže jistá vlhkost či vysrážená voda je při čištění párou přirozená. Pokud je při delším čištění už utěrka příliš mokrá, doporučujeme mít k dispozici jednu – dvě na výměnu. Tak můžete pracovat bez přerušení a mokrých stop.

 

Parní čistič obsahuje bohaté příslušenství. Existují ještě nějaké doplňky, které lze dokoupit?

Pavel Galo: Ano, parní čističe jsou standardně dodávány s bohatou výbavou různých kartáčků, utěrek či nástavců. Výhodou je široké využití, každý zákazník si může najít vhodný nástavec pro konkrétní činnost či odstranění nečistoty podle toho, co mu bude nejvíce vyhovovat. V portfoliu máme i množství dalšího volitelného dodatečného příslušenství, které dokáže potenciál parního čištění povýšit o několik levelů výše.

 

Je třeba po čase některé díly parního čističe vyměnit?

Pavel Galo: Podle frekvence a způsobu použití je třeba občas vyměnit kartáčky či utěrky případně jiné příslušenství, které se přirozeně opotřebovává.

 

Jak je třeba se starat o parní čistič, co se týká péče o jeho čištění, údržbu a skladování?

Pavel Galo: Pokud se o stroj dobře staráte, pravidelně měníte odvápňovací kartuši či stroj odvápnit (v závislosti na modelu a tvrdosti vody), stroj je téměř bezúdržbový, připraven sloužit dlouhá léta. Skladování parního čističe je stejné jako u běžných přístrojích v domácnosti (nevystavovat stroj nadměrné vlhkosti, chladu či nebodaj mrazu).

 

Co má zákazník dělat v případě, že se mu parní čistit porouchá nebo nepracuje tak jak má?

Pavel Galo: Určitě doporučujeme kontaktovat naši infolinku na tel. čísle 037/6555 798 případně osobně navštívit jednu z našich poboček Kärcher Center, kde je možnost odevzdat stroj do servisu.

 

Poskytujete na produkt záruku?

Pavel Galo: Samozřejmě, záruka na všechny produkty Home and Garden je při nákupu na fyzickou osobu 24 měsíců.

 

Srovnání s konkurenčními modely

 Kärcher SC 3 EasyFixETA 1264 90000 AquabeloKärcher SC 2Sencor SSC 3001YL
tlak páry3.5 bar3 bar3.2 bar3 bar
topný výkon1900 W1000 W1500 W1000 W
Typ parního čističepojízdnýručnípojízdnýruční
doba provozunepřetržitě10 minutnepřetržitěneuvádí
Objem nádrže na vodu1 litr0,22 litru1 litr0,35 litru
Hmotnost bez příslušenství3,1 kg1,9 kg2,9 kg1 kg
Cena3 190 Kčzjistit cenu3 090 Kč677 Kč

 

Ve srovnání s konkurencí je parní čistič Kärcher SC 3 EasyFix o dost dražší. Nicméně, vyplývá to z jeho výkonu a dalších funkcí, kterými disponuje. Co se výkonu týče, tak svou silou 1900 W patří k těm lepším modelům na trhu. I objem nádrže na vodu je dostačující na delší nepřetržité používání. Tlak páry, který představuje 3.5 baru, patří také do kategorie těch kvalitnějších parních čističů. Naopak, vytknout bychom mu mohli hmotnost. Oproti jiným parním čističům je Kärcher SC 3 EasyFix o něco těžší, při práci to však velmi nepocítíte.

 

Otázky a odpovědi

❓ 1. Kde dostanu náhradní díly?

Všechny náhradní díly uvedené v návodu k obsluze na poslední straně si můžete objednat prostřednictvím obchodních partnerů. Ostatní díly smí vyměňovat z bezpečnostních důvodů jen firemní vyškolení servisní partneři. Servisní partneři mají přístup k seznamům náhradních dílů a poradí vám přímo na místě. Servisní partnery naleznete na stránce https://www.karcher.cz/cz/. Chcete-li náhradní díl vyměnit v rámci záruky, zašlete e-mail s krátkým popisem a dokladem o koupi pro prověření platnosti záruky.

❓ 2. Může se parní čistič využívat i na laminátové podlahy či parkety?

Parním čističem s regulací množství páry (nejnižší stupeň), můžete čistit i laminátové podlahy nebo parkety (nesmí být naolejované nebo navoskované). Pracujte s dvěma návleky (=4 vrstvy), aby se přímo na plochu dostalo co nejméně páry. S hubicí nezůstávejte příliš dlouho na jednom místě. Dbejte na to, aby nevznikaly louže. Zbytková vlhkost vyschne rychle a bez skvrn.

❓ 3. Jaká horká je pára v parním čističi při jeho používání?

Pára má přímo na trysce přibližně 100 °C a na objektu čištění přibližně 84 °C.

❓ 4. Co dělat v případě, že se parní čistič nezahřívá?

Zkontrolujte síťový kabel a síťovou pojistku jakož i termostat a tlakový spínač. Doplňte vodu. Pokud indikátor nedostatku vody nadále svítí, vyhledejte, jednoho ze servisních partnerů nebo kontaktujte přímo na firmu .parný čistič nezahřívá.

💡 TIP: V našem samostatném článku Porovnáváme parní čističe si snadno a rychle můžete podívat, čímž se jednotlivé modely různých značek parních čističů od sebe odlišují.

Výhody

 • doba nahřívání 30 sekund
 • jednoduchá obsluha a snadná manipulace
 • není třeba vypnout stroj při doplňování vody (2 komorový systém)
 • široký výběr nástavců v základním balení
 • bezpečnostní ventil i dětská pojistka
 • integrovaná odvápňovací kartuše

Nevýhody

 • horší čištění plovoucí podlahy, zanechává menší fleky
 • přívodní kabel je trochu krátký a škoda, že se nenavíjí

Závěr recenze: Parní čistič známé značky, který je velmi rychle připraven k plném provozu. Široké možnosti využití z něj dělají jeden z nejoblíbenějších domácích pojízdných parních čističů vůbec.

Hodnocení autora
 • Čištění párou
 • Odolnost vůči zanesení
 • Obsluha a manipulace
 • Funkce
 • Vybavení
 • Cena

Souhrn

Parní čistič známé značky, který je velmi rychle připraven k plném provozu. Široké možnosti využití z něj dělají jeden z nejoblíbenějších domácích pojízdných parních čističů vůbec.

4.3

Parní čistič s příslušenstvím

✅ Cena: 3 190 Kč

Chci Kärcher SC 3 EasyFix Karcher.cz
Vývoj ceny Kärcher SC 3 EasyFix


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšu články, které jsou zajímavé a mají přidanou hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, které využijí mnozí z vás v každodenním životě. Věřím, že i mé články vám pomohou najít odpověď na různé, dosud nevyřešené otázky.

Komentáře

mam dotaz, hledám opravdu dobrý parní čistič na dlaždice, které máme v celém domě, aby se daly vyčistit jak dlaždice na podlaz, které jsou vroubkaté, tak i dlaždice v koupelně a wc na zdi, děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.