Kärcher SE 4001 – víceúčelový vysavač (recenze)

Petra Lyžičiarová Recenze 2. prosince 2021 1
Kärcher SE 4001
 • Typ: multifunkční vysavač s Extraktory
 • Příkon: 1400 W
 • Objem nádoby na vodu: 4 l
 • Délka přívodního kabelu: 7,5 m
 • Hlučnost: 70 dB
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Vysavače
6 390 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Karcher.cz

Kärcher SE 4001 je tepovač nebo, pokud chcete, extraktor, který má široké využití. Ocení ho především majitelé koberců, ale vyčistit s ním můžete pohodlně i schody s kobercovými povrchy, čalounění, PVC, linoleum, keramickou dlažbu a poslouží i na čištění auta. Tento víceúčelový vysavač je profesionálním pomocníkem, který vyniká praktickým použitím a dokonalými čistícími schopnostmi. Ověřená značka Kärcher je totiž synonymem kvality, a to platí i při tomto vysavači.

Kärcher SE 4001 je se svým příkonem 1400 W velmi výkonným zařízením. Používá se jednoduše a prakticky, o co se stará i kabel s délkou až 1,5 m, má i praktický prostor na odkládání malých dílů na čištění. Pozitivem je i nádrž na čistou vodu odolná vůči nárazům, manuální regulace vysávání a ergonomická rukojeť. S víceúčelovým vysavačem Kärcher SE 4001 zvládnete mokré, ale i suché čištění podlahových ploch a koberců. Zařízení je vhodné do domácností, ve kterých žijí alergici, případně do rodin, které mají uvnitř domácí mazlíčky. Poměr ceny a kvality je u tohoto zařízení opravdu dobré a naše recenze se na tento tepovač podívala blíž.

Přečtěte si více...

porovnání cen
Karcher.cz ⭐️ aktuální akční nabídky ➡️ najdete zde
⭐️ špičkové servisní záruční a pozáruční služby
⭐️ oficiální eshop značky, globální výrobce a prodejce čistící techniky
6 390 Kč Do obchodu Karcher.cz
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
4 596 Kč Do obchodu Heureka.cz
Mall.cz ⭐️ prodej na splátky, doprava zdarma nad 1000 Kč
⭐️ aktuální probíhající akce → slevománie
4 649 Kč Do obchodu Mall.cz

Základní informace

Kärcher SE 4001 vysavač 3 v 1 je vhodný na důkladné hloubkové čištění vláken na textilních plochách, jakými jsou koberce, čalounění, ale i čalouněný nábytek, či matrace, závěsy a sedadla v autě. Během čištění se čistící přípravek a voda dostanou do hloubky a následně je tepovač i s nečistotami vysaje. Velkou nádobu na čistou vodu je možné vybrat, je odolná vůči nárazům a její objem je 4 litry. Další nádoba je určena na odsátou znečištěnou vodu. Jelikož jde o zařízení, které má rozsáhlé příslušenství, Kärcher SE 4001 je výborným víceúčelovým vysavačem.

Příkon tepovače je 1400 W, takže jde o výkonné zařízení, jehož akční rádius je 9,5 m. Kabel přitom měří 7,5 m, což je takový lepší průměr. Nevýhodou je vyšší hlučnost – 70 dB.

Důležité parametry:

Typ vysavač na suché a mokré čištění
Příkon1400 W
Délka přívodního kabelu7,5 m
Akční rádius9,5 m
Hlučnost70 dB
Typ filtracevodní filtr a pěnový filtr
Objem nádob na vodu4 l na čistou vodu, 4 l na špinavou vodu
Hmotnost8 kg
Rozměry441 x 386 x 480 mm

 

Provoz

Vysavač Kärcher SE 4001 můžete použít stejně dobře na suché vysávání jako na tepování. Suché vysávání je přitom velmi jednoduché, funguje stejně jako u běžných vysavačů. Samozřejmě, na suché vysávání je třeba použít kapsy, protože nejde o bezsáčkový vysavač. Můžeme však říci, že suché vysávání je u tohoto zařízení jen jakýmsi přídavným bonusem, protože jeho předností je především tepování.

Před tepováním byste měli koberec, matrace či nábytek nejdříve pořádně vysát nasucho, abyste je zbavili větších nečistot. Pak se můžete pustit do samotného tepování. Jedna nádrž by vám měla vydržet na vyčištění plochy přibližně 20 m2. Jelikož je nádobka na vodu průhledná, můžete hladinu vody během tepování sledovat.

Viz video, kde uvidíte, jak vypadá zařízení Kärcher SE 4001 v akci:

Karcher SE 4001/4002 Tepovanie

 

Funkce

Kärcher SE 4001 vyčistí koberce i čalounění hloubkově a zbaví je i starších zašlých skvrn. Při práci využívá vysoký podtlak a účinnou technologii trysek a také inovativní nástřikovou a Extract hubici, která se postará o to, aby plochy po vyčištění rychle vyschly. Používat ho můžete i na suché vysávání, přičemž je třeba použít sáček určený pro tento typ vysavače.

Multifunkční vysavač Kärcher SE 4001 je vhodný na:

 • klasické suché vysávání
 • tepování koberců
 • čištění čalounění
 • čištění čalouněných nábytků
 • hloubkové čištění matrací
 • mytí podlah
 • čištění autosedaček
 • čištění schodů s kobercovým obložením
 • čištění textilních závěsů

 

Příslušenství a náhradní díly

Součástí vysavače a tepovače Kärcher SE 4001 je rozstřikovací tryska s rukojetí a nástřiková sací trubka. Tvrdé povrchy, jako jsou plovoucí podlahy či dlažba, vyčistíte pomocí odsávací hubice se speciálním nástavcem. Kromě toho má vysavač i hubici na vysávání podlah a nástavec speciálně určený k vysávání spár.

Praktická součást tohoto víceúčelového vysavače je odkládací přihrádka na malé součásti, díky které budete mít vše na jednom místě. O pohodlné používání a držení vysavače se stará ergonomicky tvarovaná rukojeť.

Výbava tepovače Kärcher SE 4001:

 • hadice na tepování a extrakci s držadlem
 • trubice na tepování a extrakci
 • rozstřikovací tryska s násadou na tvrdé plochy
 • štěrbinová hubice
 • hubice na čalounění
 • papírový filtrační sáček
 • pěnový filtr
 • čistič koberců RM 519 (100 ml)
 • nárazník
 • pohodlné držadlo 3 v 1
 • odkládací plocha pro malé díly

Co se týče náhradních dílů, výrobce nabízí kromě náhradních filtrů či kapes i náhradní hubice či hadici. Dá se říci, že vše, co by se časem mohlo opotřebovat, si umíte od výrobce dokoupit. Sehnat náhradní díly k vysavači Kärcher SE 4001 by tedy neměl být problém. Samozřejmě, doporučujeme používat originální čistící prostředky značky Kärcher.

 

Údržba

Údržba vysavače Kärcher SE 4001 je v podstatě velmi jednoduchá. V případě suchého vysávání stačí po naplnění vysypat sáček. No a v případě tepování je třeba po každém použití celé zařízení vyčistit. Zabráníte tak množení bakterií a zápachu. Čištění vám nezabere mnoho času. Úplně stačí, když všechny části opláchnete a dobře umyjete teplou vodou a následně necháte dostatečně vysušit.

 

Recenze uživatelů

Přestože test vám může o zařízení Kärcher SE 4001 poskytnout zajímavé informace, pokud se chcete dozvědět i praktické rady, výborně poslouží uživatelské recenze. My jsme se podívali na to, jak ve svých recenzích hodnotí tento vysavač s extraktory uživatelé stránky Heuréka.

Někteří zákazníci si pochvalují jeho výkon a variabilitu využití. Na druhé straně se několik lidí shodlo v tom, že je přístroj dost hlučný a ocenili by, kdyby byl kabel navíjecí. Jedna recenze se dokonce stěžovala na příliš stručný manuál k zařízení. Pokud byste tedy hledali návod pro Kärcher SE 4001, najdete ho zde.

Kärcher SE 4001 recenze heureka

Více hodnocení → najdete zde

 

Shrnutí na závěr

Naše recenze vám nabídla podstatné informace, které vám při rozhodování o koupi tepovače Kärcher SE 4001 mohou pomoci. Můžeme říci, že zařízení je výborné na tepování koberců, čištění čalounění či matrací. Vysávání prachu sice není až tak dokonalé, ale stále je srovnatelné s běžnými vysavači. Jeho údržba je jednoduchá, stejně tak i jeho používání. Poměr ceny a výkonu je přiměřený, příslušenství vcelku bohaté. Nevýhodu vidíme především ve vyšší hlučnosti. Pokud doma nemáte koberce a chtěli byste vysavač, který by zvládl i mokré mytí, doporučujeme robotický vysavač Xiaomi Roborock Sweep One.

Výhody

 • vysoký výkon
 • multifunkční zařízení
 • poměr ceny a kvality

Nevýhody

 • vyšší hlučnost

Závěr recenze: Multifunkční vysavač, který si výborně poradí nejen s klasickým vysáváním, ale hlavně s tepováním.

Hodnocení autora
 • efektivnost suchého vysávání
 • efektivnost tepování
 • výkon
 • hlučnost
 • příslušenství
 • snadnost používání

Souhrn

Multifunkční vysavač, který si výborně poradí nejen s klasickým vysáváním, ale hlavně s tepováním.

4.3

Kärcher SE 4001

✅ Cena: 6 390 Kč

Chci Kärcher SE 4001 Karcher.cz
Vývoj ceny Kärcher SE 4001


Autor článku
Petra Lyžičiarová

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Mám ráda přírodu, zvířata a ráda tvořím. Kreativní se realizuji nejen při psaní, ale i v domácnosti, zahradě a v kuchyni, a tak věřím, že mé články budou pro vás zajímavé, užitečné a přínosné.

Komentáře

S tímto strojem jsem vytepoval koberce v rodinných nemovitostech. Tepuje dobře, problém jsou ty věci okolo.

1. Zpracování není na úrovni, kterou bych od Karcheru jako značky čekal. Třeba sací hadici je velký problém z luxu sejmout, nebo nasadit, je nutno použít sílu až násilí, které třeba žena nemá.

2. S tím souvisí největší bolest, nádržka na vodu vydrží ani 10 minut tepování, a stroj pojme odpadní vodu jen cca 1,5x nádrže čisté, takže co 10 minut musíte vše rozebrat – nádrž na čistou vodu, odpojit hadici na vodu abyste ji nezlomili, až potáhnete celou spodní část i s nesundatelnou sací hadicí k výlevce, odpojit ze zásuvky, sundat horní žlutou část s motorem, očistit molitanový filtr, vylít, vše sestavit, a doplnit čistou vodu a do ní ještě saponát. Přitom pokaždé rozmrndáte špinavou vodu z molitanu po podlaze, nebo motor se spustí, když odložíte sundanou horní část bez odpojení zásuvky, protože vypínač je navrchu, a jinak položit nejde.
Takže tepování činí jen asi tak 50 procent pracovní doby.

3. Koncovka hadičky na vodu, která se zapojuje do tepovače od sací hadice, je z křehkého plastu, obsahuje zranitelný titěrný kolíček, a při každém vylévání se o něj opře madlo. Je otázka času než praskne, je to díl 9.037-318.0, a samotný stojí před 20 eur bez poštovného. Nahradil jsem po 2 dnech od koupě tepovače mosaznými koncovkami na vzduch za 180 korun ze železářství

4. Náhradní díly se dají koupit, ale za větší kusy zaplatíte třetinu až polovinu ceny celého stroje. Ekonomicky to nemá moc smysl.

Závěr, na práci kupte si raději stroj s vyjímatelnými kbelíky. I zápůjčka má větší smysl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.