Xiaomi Roborock Sweep One S50 – robotický vysavač (recenze)

Petra Lyžičiarová Recenze 28. listopadu 2021 0
Xiaomi Roborock Sweep One S50
 • Vhodný na koberce: Ano
 • Systematický pohyb robota: Ano
 • Kapacita zásobníku: 0,48 l
 • Maximální pokrytí plochy: 250 m²
 • Rychlost nabíjení: 240 min
 • Maximální doba úklidu: 150 min
 • HEPA filter: Ano
 • Mop / Mokré čištění: Ano
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Robotické vysavače
10 990 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Heureka.cz

Robotický vysavač Xiaomi Roborock Sweep One S50 je nástupcem velmi populárního robotického vysavače Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner, který přichází s vyšším výkonem a efektivností vysávání. Navíc je doplněn i o mop, a tak se postará o čistotu vašich podlah i namokro. Mezi nabídky robotických vysavačů na trhu patří k poněkud dražším modelům, ale v porovnání s vysavačem iRobot Roomba 980, který stojí 13 999 Kč, je Roborock ještě levnou možností.

Funkcemi, výbavou a efektivností čištění uspokojí i ty náročnější zákazníky a výborně poslouží nejen v malých domácnostech, ale i ve větších prostorách. Jeho pohyb je systematicky řízen navigací a při vysávání zvládne na jedno nabití i 250 m2, což je ve srovnání s většinou robotických vysavačů nadprůměr. Co se týče funkce čištění namokro, vydrží 60 minut a umyje asi 125 m2. Nabíjení trvá 240 minut, a to je docela dost. Maximální doba provozu je však také docela dlouhá a činí 150 minut.

Díky HEPA filtru je vhodný i do domácností, v níž žijí alergici. Poradí si nejen s tvrdými podlahami, ale také s koberci a maximální výška prahu je 2 cm. Negativem tohoto modelu je vysoká hlučnost, která je na úrovni až 67 dB. Kapacita nádoby na prach je 0,48 l.

Přečtěte si více...

kde koupit
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
10 990 Kč Do obchodu Heureka.cz

Základní informace

Designově jde o vcelku minimalistický kousek a Xiaomi Roborock Sweep One S50 se od svých robotických kolegů vzhledem nějak zvlášť neodlišuje. Typický kulatý design je pro pohyb v domácnosti ideální a i díky němu zvládne vysát i okolí nohou postelí či nábytku. V přední části naleznete nárazník, který chrání nábytek před poškrábáním a zároveň tlumí jemné nárazy. Na vysavači najdete jen tři tlačítka. Díky výšce 9,6 cm se vysavač dostane hravě pod většinu gaučů a postelí. Jeho rozměry jsou kompaktní, velký je 35,5 * 35,5 cm a váží jen 3,5 kg.

Díky systematickému pohybu, který je v případě robotického vysavače Xiaomi Roborock Sweep One S50 řízený navigací, je tento model výborným pomocníkem při úklidu i větších domácností. Užitečná a praktická je funkce pokračování v úklidu na místě, kde přestal. Xiaomi Roborock Sweep One S50 je však vhodný nejen na suché čištění, ale i na mytí podlah. Co se týče vysávání, poradí si s podlahami, ale i s koberci. Překážkou pro něj nejsou prahy či přechodové lišty do výšky 2 cm. Na jedno nabití vysaje plochu až 250 m2 a výdrž baterie je 150 minut. Při mokrém čištění to je však jen 60 minut.

Důležité parametry:

doba nabíjení250 minut
Provozní doba při vysávání150 minut
Provozní čas při mopování60 minut
Pokrytí plochy při vysávání250 m2
Pokrytí plochy při mopování125 m2
hlučnost67 dB
výška prahu2 cm
Kapacita zásobníku na prach0,48 l
Rozměry35,5 * 35,5 cm
Je vhodný i na koberceano

 

Provoz

Způsobů, jakými můžete Xiaomi Roborock Sweep One S50 ovládat, je více. Můžete tak učinit manuálně pomocí tří tlačítek, které najdete na těle přístroje. Pomocí středního tlačítka zařízení zapnete nebo vysávání přerušíte, další tlačítko slouží k vysávání na určitém místě a třetím tlačítkem pošlete vysavač do nabíjecí základny.

Pohodlnějším a častěji využívaným způsobem je však ovládání pomocí aplikace Mi Home. Přes aplikaci dokážete vysavač nejen spustit, ale také jej poslat do nabíjecí stanice, nebo mu zadat, aby vysál jen vámi určený prostor v domácnosti. Aplikace vám umožňuje i nastavení různých parametrů. Časovač je již při robotických vysavačích standardem. Měnit můžete i sací výkon a víte si prohlédnout i statistiky úklidu. Užitečné je, že aplikace vám zobrazuje, do jaké míry jsou opotřebované kartáčky či filtr. Jelikož vysavač víte připojit na WiFi, můžete ho přes aplikaci ovládat odkudkoliv. Nevýhodou však je, že aplikace aktuálně není dostupná v češtině.

 Pokud chcete vidět, jak funguje Xiaomi Roborock Sweep One S50, viz video i s recenzí: 

Xiaomi Roborock S50 Sweep One - [recenze]

(Zdroj: huramobil)

 

Funkce a výbava

Výbava a funkce robotického vysavače Roborock Sweep One S50 jsou velmi bohaté. Výborný je i sací výkon, díky kterému se tento model řadí k těm nejvýkonnějším na trhu. O dokonalý pohyb v prostoru se stará 13 senzorů, které skenují okolí, detekují stěny, schody, ale i možnost nárazu a samozřejmě nečistoty a plnou nádobu na prach. Senzory jsou schopné také rozeznat, kdy vysavač vejde na koberec. V té chvíli se automaticky zvýší výkon vysavače na maximum, a tak je i vysávání koberců maximálně efektivně. Senzor plnosti nádoby na prach vás upozorní, pokud je nádoba plná.

Užitečná a praktická je už vícekrát zmiňovaná funkce mytí podlah. Vysavač je vybaven bionickým rostlinným filtrem na vodu o objemu 100 ml – k vysavači jej lze připojit jednoduchým nasunutím. Mokré čištění funguje velmi efektivně.

Oceňujeme také magnetickou pásku, která slouží jako oddělovač oblastí. Součástí výbavy je také HEPA filtr. Ten se postará o maximální hygienu a čistotu vyfukovaného vzduchu. Nechybí ani boční kartáčky.

Přehled funkcí:

Typ filtruHEPA
Signalizace plného zásobníku na prachupozorní vás na plná zásobník, a tak se nestane, že ho zapomenete vysypat a výkon vysavače se sníží
časovačumožňuje samostatný chod vysavače v době, kdy jste mimo domov
boční kartáčkyčistí stěny a nábytek
Automatické dokování a nabíjenípo skončení úklidu se vysavač sám vrátí do dokovací stanice, v případě vybití baterie se sám napojí
Senzor proti pádu ze schodůchrání vysavač před poškozením při pádu ze schodů
oddělovač oblastímagnetická páska, umožňuje vám omezit prostor, ve kterém se vysavač pohybuje
WiFi připojeníumožňuje vám ovládat vysavač odkudkoliv

 

Příslušenství a náhradní díly

Součástí příslušenství, které koupí tohoto robotického vysavače získáte, je nabíjecí stanice, kartáč na čištění prachového filtru a také nádobka na vodu určená na mokré čištění. Pokud byste po čase potřebovali některou část vysavače vyměnit, dostupné jsou kartáčky, ale i omyvatelné filtry či nádobky na vodu.

 

Údržba

Robotický vysavač vám práci v domácnosti do značné míry usnadní, avšak není úplně bezúdržbový. Nádobu na prach je obvykle potřeba vysypat jednou až dvakrát týdně, a i prachové filtry byste měli jednou za čas umýt. V případě, že vás přístroj přes aplikaci upozorní na znečištění senzorů, pro jejich správné fungování je třeba je očistit. Celá údržba vysavače vám však nezabere mnoho času.

 

Recenze uživatelů

Cenově dostupný robotický vysavač Xiaomi Roborock S50 je mezi zákazníky oblíbený, a tak jsme zjišťovali, jaké jsou na něj recenze od reálných uživatelů. Podívali jsme se proto na zkušenosti uživatelů stránky Heureka.

Zákazníci kromě ceny oceňovali i jeho systematické úklid, silný výkon, jednoduché ovládání přes aplikaci a dlouhou výdrž baterie. Mnozí však zhodnotili, že funkce mytí podlahy není velmi precizní a rozhodně není určena pro velké nečistoty.

 

Recenze Xiaomi Roborock S50 Recenze Xiaomi Roborock S50 Sweep One Zkušenosti Xiaomi Roborock S50

 

Shrnutí na závěr

Robotický vysavač Xiaomi Roborock S50 můžeme klidně porovnat i s dražšími modely oblíbených vysavačů iRobot Roomba, kterým může svými funkcemi konkurovat. Jeho sací výkon je vysoký, orientace v prostoru díky laserovým senzorem je výborná.

Mínusem je však poměrně vysoká hlučnost, ale také chybějící ochrana proti zamotání se do kabelů, kterou disponuje iRobot Roomba 980Aplikace funguje jednoduše, avšak nikoli v slovenském jazyce. Ve srovnání s výhodami, ke kterým také patří automatické nabíjení, mopování, možnost vysávání koberců a dlouhá výdrž baterie, však jde o drobnosti.

Výhody

 • dlouhá výdrž baterie
 • možnost mytí podlah
 • cena

Nevýhody

 • dlouhé nabíjení
 • vyšší hlučnost

Závěr recenze: Robotický vysavač s bohatou výbavou funkcí, silným výkonem a za dobrou cenu.

Hodnocení autora
 • Efektivnost vysávání
 • Výdrž baterie
 • Hlučnost
 • Délka nabíjení
 • Funkce

Souhrn

Závěr naší recenze je jasný - Xiaomi Roborock Sweep One S50 je robotický vysavač s bohatou výbavou funkcí, silným výkonem a za dobrou cenu.

4.4

Xiaomi Roborock Sweep One S50

✅ Cena: 10 990 Kč

Chci Xiaomi Roborock Sweep One S50 Heureka.cz
Vývoj ceny Xiaomi Roborock Sweep One S50


Autor článku
Petra Lyžičiarová

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Mám ráda přírodu, zvířata a ráda tvořím. Kreativní se realizuji nejen při psaní, ale i v domácnosti, zahradě a v kuchyni, a tak věřím, že mé články budou pro vás zajímavé, užitečné a přínosné.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.