Kuchyňský robot Klarstein TK2-Lucia – recenze

Georgina Babinová Recenze 8. března 2021 0
Klarstein TK2-Lucia
 • Výkon: 1200 W
 • Počet rychlostí: 6
 • Objem mísy: 5 l
 • Objem mixéru: 1,5 l
 • Systém míchání: planetární
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Kuchyňské roboty
3 999 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Klarstein.cz

Klarstein Lucia Orangina kuchyňský robot je velmi kompaktní zařízení, který je se svým 1200 wattovým motorem skutečnou víceúčelovou zbraní v kuchyni. Slouží jako stroj na hnětení a míchání, mixér, mlýnek na maso a jako stroj na přípravu smoothie. Vybaven hnětacím a míchacím hákem, metlou na šlehání, nástavci na klobásy a těstoviny a v kombinaci s vysokým výkonem, neexistuje téměř žádné jídlo, které byste nevěděli zpracovat.

Přečtěte si více...

Klarstein TK2-Lucia - Kde koupit nejvýhodněji
Klarstein.cz ⭐️ elektro, spotřebiče a fitness německé kvality
3 999 Kč Do obchodu Klarstein.cz
Electronic-star.cz ⭐️ elektro, spotřebiče a fitness německé kvality
⭐️ akciové produkty → naleznete zde
3 999 Kč Do obchodu Electronic-star.cz

Klarstein Lucia Orangina kuchyňský robot – základní informace

Lucia Orangina na první pohled působí kvalitně a přesvědčí krásným designem. Můžete si ho opatřit v barvě, která odpovídá vaší kuchyni. Náš model má energickou oranžovou barvu, ale kromě ní je robot dostupný ještě v 4 dalších, stejně atraktivních barevných provedeních. Jde o kvalitní multifunkční zařízení, které kromě funkce hnětení a šlehání nabízí také mixér a mlýnek na maso. Navzdory nízké ceně nahradí hned několika pomocníky v domácnosti. Je třeba poznamenat, že 1200 W motor je velmi výkonný a snadno zvládá i těžké těsta. Je možné zpracovat i větší množství, až do dvou kilogramů. Díky tomu patří Klarstein Lucia k jedním z nejlepších svého druhu. Pozitivně hodnotíme i planetární systém míchání, díky kterému se rovnoměrně zpracují všechny oblasti mísy a neměly by zůstat žádné „mrtvé zóny“.

Technické údaje: 
Výkon:1200 W
Počet rychlostí:6
Objem mísy:5 l
Objem skleněné mixovací nádoby:1,5 l
Hmotnost:11 kg
Rozměry:23 x 38 x 35 cm
Míchací systém:planetární
Funkce:šlehání, hnětení, mixér, mlýnek na maso
Nástavce na uzeniny:ano
Nástavce na těstoviny:ano
Napájení:230 V, 50 Hz

 

Vybavení a příslušenství

Vybavení kuchyňského robota Klarstein je velkorysé. Kromě míchací misky z nerezavějící oceli o objemu 5 litrů, je k dispozici také mixer s objemem 1,5 l a mlýnek na maso. Mlýnek na maso je však také formou nástavce, přes který je možné lisovat těsto. Součástí balení jsou i nástavce na těstoviny nejrůznějších forem.

Mixér, který se připojuje k vrchní části robota má skleněné tělo. Co je pozitivní, protože se snadno čistí a má delší životnost než plast. Víko mixéru je vyrobeno z gumě podobného materiálu. Uprostřed víka je odnímatelný plastový nástavec, přes který během mixování víte přidávat suroviny. V balení naleznete i hnětací hák na těžké těsta, míchací hák a metlu na šlehání. Kdyby bylo třeba pořídit všechna zařízení jednotlivě, dokonce i za příznivou cenu, překročilo by to cenu tohoto zařízení. Kromě toho, prostor potřebný v kuchyni by daleko přesáhl prostor potřebný pro Klarstein Lucii.

Vítané je i to, že součástí balení jsou různé těstovinové nástavce, takže když vymícháme těsto, můžete pokračovat ve zpracování. Dodaný návod k obsluze se však nevěnuje dostatečně použití těchto nástavců. Zde je zákazník nucen získat znalosti z jiných zdrojů. Dva nástavce na mlýnek na maso jsou při rozbalení velmi mastné, ušpiníte si prsty. Díky mnoha funkcím a nástavcem se s Klarstein Lucia stává vaše kuchyň tvůrčí oblastí. Dokonce i neobvyklé nebo komplikované jídla již nejsou více problémem.

 

Obsluha a konstrukce

Obsluha je velmi nekomplikovaná. Na boku je páka, která umožní zvednutí multifunkčního ramene kuchyňského robota. Je to nutné například tehdy, pokud chcete nádobu z nerezavějící oceli po míchání vybrat. Různé úrovně výkonu se nastavují jednoduchým otočením knoflíku. Navíc šipky na různých místech jsou dobrými ukazateli, ve kterém směru musíte jednotlivé komponenty otočit, abyste je mohli odemknout a odejmout.

Motor kuchyňského robota pohání současně tak šlehač, šnek v nástavci na maso a těstoviny i mixér. Proto doporučujeme jednotlivá přídavná zařízení, pokud se nepoužívají, odebrat a uvolněná místa zakrýt přiloženými kryty. Kdyby se komponenty daly ovládat jednotlivě, bylo by to samozřejmě mnohem jednodušší. Mixér odeberete jednoduchým otočným pohybem. Mlýnek, resp. nástavec pro připevnění na formy lze také odstranit otáčením.

Upevnění a demontáž příslušenství funguje bez problémů a bez větších zaseknutí nebo háčků. Rychloupínací sklíčidlo a uvolňovací mechanismus pro multifunkční rameno se obsluhují velmi komfortně. Kromě toho robot disponuje integrovaným bezpečnostním spínačem, který brání zapnutí zařízení, pokud nejsou víko nebo nádoba správně fixovány.

Pozitivně hodnotíme hmotnost, protože díky ní je Klarstein Lucia Orangina kuchyňský robot stabilní a pevný. Kromě toho jsou na spodní straně přísavky, aby se stroj neposouval po ploše.

Podrobný návod k obsluze si můžete stáhnout zde.

 

Design a rozměry

Pokud máte rádi nápadné a originální kuchyňské spotřebiče, robot Klarstein Lucia Orangina u vás bude bodovat. Zatímco většina ostatních kuchyňských spotřebičů přichází v poměrně jednoduché a věcné bílé nebo stříbrné barvě, tento model dodává Klarstein v pěti různých barvách. Ať už jde o tuto pikantní oranžovou, starokrémovú, ohnivě červenou, nebo o barevných klasiků bílou a stříbrnou – s Klarstein Lucia je všechno možné. Takže se můžete rozhodnout, zda upřednostníte nenápadnou klasiku nebo vizuální vrchol vaší kuchyně.

Nezávisle od barvy, design působí také solidním a dobrým dojmem. Pokud vezmeme tento subjektivní názor v úvahu, Klarstein Lucia Orangina není pouze kuchyňským robotem s nejkrásnějším jménem, ale také jedním s nejpřitažlivějším designem. Při základních rozměrech šířky, výšky a hloubky 23 x 38 x 35 cm bez mlýnku na maso a mixéru nezabírá příliš mnoho prostoru na kuchyňské pracovní desce. S kompletní sadou mixéru a mlýnků měří 23 x 64 x 48 cm. Hmotnost je 11 kg, takže přístroj nezvednete jednou rukou a ve spolupráci s přísavkami, garantuje, že stabilně stojí na pracovní desce.

Vždyť nakonec, přesvědčte se sami:

KLARSTEIN Lucia Orangina

 

Údržba a čištění

Nevýhodou je, že odnímatelné části Klarstein Lucia Orangina nejsou vhodné do myčky nádobí. Pokud to přesto uděláte, rychle vyjde najevo, že je to levný kuchyňský robot, od kterého nelze očekávat prvotřídní kvalitu materiálu. Zbývá pouze ruční mytí, které je časově náročné, ale u Klarstein Lucia se mu nelze vyhnout. Někde musíte udělat kompromis. Pokud si chcete koupit levný kuchyňský robot – je to bohužel tak.

 

Jak hodnotíme kuchyňský robot Klarstein Lucia Orangina?

Zejména vzhledem k poměrně nízkou cenu, vysokou funkčnost a originální design, si nás tento robot získal. Rozsáhlá sada zahrnutých nástavců a dalších souvisejících elementů je skutečně působivá v porovnání s opravdu dostupnou cenou. Skutečnost, že mixér je vyroben z kvalitního skla, je dalším plusem protože je bezpečný pro potraviny. Kuchyňský robot Klarstein Lucia Orangina se navíc snadno používá a rychle se stane solidním favoritem mnoha hobby kuchařů.

Zároveň byste však měli mít na paměti, že tento je někdy dost hlučný a když je nainstalováno kompletní příslušenství zabere dost prostoru v kuchyni. Zařízení má pouze jeden motor, který současně pohání všechny nástavce. Nejde tedy jen o hluk z mixéru, ale i o tichý, ale neustálý pohyb míchací misky a provoz mlýnku na maso. Možnost vypnout jednotlivé nástavce by byla žádoucí. Kromě toho robot zpočátku silně „voní” plastem. Hluk pozadí zůstává trochu rušivý i po mnoha použitích, zápach se však po opakovaném použití odpaří.

Jednoduchá obsluha je jasným plusem. Ovládací prvky jsou zredukovány na jeden centrální ovladač. Je to koncipované velmi srozumitelně a logicky. Z hlediska nákladů je Klarstein Lucia téměř nepřekonatelná. Srovnatelné zařízení jsou k dispozici za více než dvojnásobek ceny.

Výhody kuchyňského robota Klarstein Lucia Orangina

 • všestranné funkce
 • přitažlivý vzhled připomínající zařízení Americké značky KitchenAid
 • rozsáhlá nabídka příslušenství
 • velmi dobrý poměr cena / výkon
 • velmi jednoduše se sestavuje
 • výkon motoru 1200 wattů

Nevýhody kuchyňského robota Klarstein Lucia Orangina

 • použití rozsáhlé nabídky příslušenství není dostatečně vysvětleno v návodu
 • samotný robot je vyroben hlavně z plastu
 • zařízení je poměrně hlasité

 

Recenze zákazníků

Zákazníci si tento robot oblíbili. Svědčí o tom množství, převážně pozitivních recenzí. Pokud jde o mínusy, v recenzích se zmiňují většinou ty, na které jsme upozornili i my. Pojďme se na to podívat:

Klarstein Lucia Orangina kuchyňský robot - recenze

Další hodnocení → naleznete zde

 

Shrnutí na závěr

I když náš test jeden – dva body robotu Klarstein Lucia Orangina odebral, v konečném důsledku ho víme doporučit zejména díky všestranné škále jeho funkcí. Po počátečních potížích, jako je zápach plastu nebo ne dost vyčerpávající návod, se zařízení používá jednoduše a komfortně. Možnosti nejsou omezeny. Ale ti, kteří mají vysoké očekávání ve všech aspektech a jejichž finanční prostor je široký, mohou přesedlat na kvalitativní stejný, ale do posledního detailu promyšlený model. Skutečnost, že se dělají malé kompromisy, je při takové ceně zřejmá. Nicméně, dokonce ani dražší stroje nemohou pochlubit tak velkorysým příslušenstvím jako Lucia. Problém silného zápachu plastu se po prvních aplikacích vypaří. Hluk se však snížit nedá. Přesto je Klarstein Lucia Orangina za danou cenu skutečně skvělý produkt.

Výhody

 • množství funkciíí
 • široká škála doplňků
 • výkonný motor
 • skvělý poměr cena / výkon

Nevýhody

 • odnímatelné části nejsou vhodné do myčky nádobí
 • tělo je vyrobeno z plastu
 • relativně vysoká hlučnost

Závěr recenze: Kuchyňský robot Lucia Orangina je poměrně velký, ale přináší s sebou i tomu přiměřený 1200 W výkon. Za opravdu sympatickou cenu získáte více než adekvátní hodnotu.

Hodnocení autora
 • provedení
 • příslušenství
 • funkcionalita
 • provedení
 • poměr výkon / cena

Souhrn

Boduje zejména obrovským rozsahem příslušenství a výkonným 1200 W motorem. Pro nejrůznější použití v kuchyni je proto naprosto koupě hodný. Od těstovin po klobásy a lehké, vzdušné sušenky, Klarstein Lucia Orangina čelí sebejistě výzvám.

4.5

Klarstein TK2-Lucia

✅ Cena: 3 999 Kč

Chci Klarstein TK2-Lucia
Klarstein.cz
Vývoj ceny Klarstein TK2-Lucia


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Rada cestuji, mám ráda lidi a život, který bychom si už bez různých pomocníků do kuchyně nebo domácnosti ani neuměli představit. Někdy se však ztrácíme v bludišti nesčetných možností, které nám moderní technologie nabízejí. Doufám, že i mé články vám trochu pomohou v orientaci a také díky nim se rozhodnete vždy správně.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.