Klarstein Foodlocker vakuovačka potravin – přesvědčivá výkonem i designem (recenze)

Georgina Babinová Recenze 20. dubna 2021 0
Klarstein Foodlocker
 • Sací síla: -0,8 bar
 • Sací rychlost: 16l / min
 • Výkon: 175 W
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Vakuovačky potravin
2 199 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Electronic-star.cz

Vakuování se už dávno osvědčilo jako praktické a šetrné konzervování potravin. Vakuové svařování ve speciální fólii je také ideální pro přípravu jídel, která se mají připravovat metodou Sous-Vide. Moderní vakuové zařízení zvládnou „odvzdušnění“ a následné vzduchotěsné utěsnění v jedné operaci. My se dnes zaměříme na vakuové zařízení Klarstein Foodlocker a zjistíme, co opravdu dokáže.

Přečtěte si více...

porovnání cen
Electronic-star.cz ⭐️ elektro, spotřebiče a fitness německé kvality
⭐️ akciové produkty → naleznete zde
2 199 Kč Do obchodu Electronic-star.cz
Klarstein.cz ⭐️ elektro, spotřebiče a fitness německé kvality
2 199 Kč Do obchodu Klarstein.cz

Klarstein Foodlocker – charakteristika

Vakuování znamená, že potraviny mají delší trvanlivost, zachovávají si výživné látky a jsou chráněny před spálením mrazem. Pokud hledáte solidní zařízení pro domácí použití Klarstein Foodlocker může být dobrou volbou. Kromě skvělého poměru výkon/cena nabízí i možnost vakuování potravin citlivých na tlak, protože jedno ze čtyř funkčních tlačítek je tlačítko PULSE, pomocí kterého se potraviny vakuu řízeným způsobem, aniž byste je rozdrtili. Přístroj vysává vzduch pouze při stisknutí tlačítka. Jakmile tlačítko uvolníte, zařízení přestane pracovat. Tímto způsobem je možné vysát vzduch přesně podle přání. Vakuovačka je vhodná i pro přípravu kompletních pokrmů, protože takzvané „sous-vide-ování“ výrazně snižuje teploty vaření, což znamená, že se zachovávají živiny. Přitažlivý vzhled je samozřejmě plusem a vakuovačka se svými kompaktními rozměry hodí téměř do každé kuchyně. Jednoduché a nadčasové pouzdro z nerezavějící oceli je mimořádně odolné a snadno se čistí.

Vysoce kvalitní fóliové kapsy dodává výrobce spolu s vakuovačkou a jsou vhodné i na vaření sous-vide. Bohužel, v ceně je pouze 10 kapes a jejich koupě je dost drahá. Toto je ale jediná nevýhoda Klarstein Foodlocker, kterou sdílí s téměř všemi běžnými vakuovačkami.

Klarstein Foodlocker vakuovačka potravin

 

Vlastnosti a funkce

Klarstein Foodlocker umožňuje plně automatické rychlé vakuování a svařování. Má výkon 175 wattů s napájením 220 – 240 voltů (50 Hz) a hmotností přibližně 1,4 kg. Rozměry zařízení jsou přibližně 34x7x15 cm (šířka x výška x hloubka). Kabel má dostatečnou délku, přibližně 1,05 m.

Kompaktní a lehké zařízení je připraveno k použití v několika jednoduchých krocích. Český návod k obsluze je snadno pochopitelný.

➡️ Ovládání

Vakuovačka Klarstein Foodlocker má na vrchní straně čtyři tlačítka, pomocí kterých se velmi jednoduše ovládá. Ovládací panel s tlačítky je snadno přístupný a viditelný ve středu zařízení. K dispozici tlačítko VACUUM, tlačítko CANCEL (zrušení), pulzní tlačítko, tlačítko SEAL (zapečetění) a kontrolka LED, která indikuje provozní připravenost.

 • tlačítko VACUUM – standardní funkce vysávání s následným utěsněním sáčku
 • tlačítko SEAL – má dvě funkce. Na jedné straně je možné sáček uzavřít bez procesu vysávání vzduchu, stisknutím tlačítka. Tlačítko však můžete stisknout i tehdy, když používáte funkci automatického vakuování/zapečetění. Pak se proces vysávání zastaví a začne se svařování. Tímto způsobem je možné chránit citlivé potraviny před rozdrcením.
 • tlačítko PULSE – vakuování se spustí až po podržení tohoto tlačítka. Jakmile tlačítko uvolníte, proces se také zastaví. Můžete to opakovat tak často, jak chcete.
 • tlačítko CANCEL – pokud je přístroj již v provozu, pomocí tohoto tlačítka je možné zvolenou funkci zastavit

➡️ Výkon

Vakuovačka Klarstein Foodlocker pracuje s rychlostí sání přibližně 16 litrů za minutu a maximálním podtlakem přibližně -0,8. S výkonem 175 W není hlasitost zařízení nijak rušivá.

 

Použití

Manipulace je jednoduchá, samo – vysvětlující a nevyžaduje žádný čas na přípravu. Napájení je zasunuto do zásuvky, vakuovačka je zapnutá a připravena k použití. Potraviny se dávají do speciálních vakuových sáčků. Otevřená strana sáčku se umístí ve vakuové komoře zařízení. Víko se pak zavře oběma rukama a přístroj se zapne. Vzduch se nyní automaticky vysává z kapsy a pak se zapečetí. Kvalitní svarový šev je vytvořen velmi čistě a spolehlivě. Po vakuování lze jídlo vložit přímo do ledničky nebo mrazničky.

Proces vakuování je možné ovládat i manuálně pomocí pulsního tlačítka. Tato funkce je ideální pro jemné a měkké potraviny, které se snadno rozdrtí. Vzduch se z kapsy vysává pouze, dokud je stisknuto pulsní tlačítko. Sáček je možné manuálně uzavřít „uzavíracím tlačítkem” (SEAL) pokud vakuování uskutečňovalo pomocí pulsního tlačítka.

Vakuované potraviny, maso, zelenina

 

Cena

Klarstein Foodlocker patří s cenovkou 2 199 Kč do středního cenového segmentu a v poměru k výkonu se nám tato cena zdá být férová. Existují i levnější zařízení, které jsou skvělé pro ty, kteří s vakuováním teprve začínají, nebo plánují vakuovačku využít jen příležitostně. Klarstein Foodlocker je ideální pro spotřebitele, kterým jsou již benefity vakuování jasné a kupují toto zařízení rozhodnutí využívat jej v maximální míře.

 

Proč se vyplatí o koupi vakuového zařízení uvažovat?

Pokud jde o konzervaci potravin, použití vakuovačky je jedním z nejlepších způsobů, jak udržet potraviny déle čerstvé. Ať už skladujete ingredience v spíži, zbytky v lednici nebo hromadné nákupy v mrazničce, pomocí vakuovačky mohou vaše potraviny vydržet až 5 krát déle než při tradičním způsobu skladování.

Vakuované maso mražené

 

✅ Jak se prodlouží životnost potravin v mrazničce?

Skladujete hromadné nákupy nebo předem připravená jídla pro budoucí použití? Vaše mraznička je dobře vybavena na to, aby pojala množství potravin na delší dobu, ale bohužel čas ovlivní strukturu, chuť a kvalitu jídla. Použitím vakuovačky a dodržením pokynů pro zmrazování pro jednotlivé druhy potravin můžete zabránit spálení v mrazničce a zároveň zachovat celistvost jídla. Maso, například hovězí, drůbež a ryby, zůstanou čerstvé pouze asi šest měsíců, pokud se skladují v mrazničce za použití běžných metod. S vakuováním můžete prodloužit tuto trvanlivost na přibližně dva až tři roky. Zelenina je také vhodná pro skladování v mrazničce, ale je důležité ji před vakuovým zatavením blanšírovat (krátce povařit ve vroucí vodě a potom vložit pod studenou tekoucí vodu nebo ledové lázně), protože to může dále prodloužit trvanlivost z osmi měsíců na asi dva až tři roky.

✅ Jak se prodlouží životnost potravin v chladničce?

Vaše mraznička není jediným místem, kde může mít vakuovačka výrazný vliv na kvalitu potravin. Sýr obvykle vydrží jeden až dva týdny, pokud se skladuje v běžných kapsách a nádobách, ale pomocí vakuovačky se tento čas prodlouží na čtyři až osm měsíců. Totéž platí pro ovoce (i bobule) – zatímco většina čerstvého ovoce vydrží v chladničce asi jeden až šest dní, při konzervování vakuováním vydrží čerstvé až dva týdny.

✅ Jak se prodlouží životnost potravin ve spíži?

Suché potraviny a přísady do pečení jsou vhodné pro uskladnění v spíže, ale dají se vakuově uzavřít? Odpověď je rázně „ano” – nejen že můžete použít systém vakuování, ale také drasticky tak prodloužíte čas, během kterého tyto ingredience zůstanou čerstvé. Například mouka a cukr mohou v spíži vydržet až šest měsíců, ale jejich skladování pomocí vakuové plomby zvyšuje tento rozsah na zhruba jeden až dva roky. S rýží a těstovinami to je stejné – obě mohou při běžném skladování vydržet až šest měsíců, ale toto číslo se při vakuovém uzavření zvýší na jeden až dva roky.

💡 TIP Pokud jsme vás o výhodách každodenního používání vakuovačky přesvědčili a chtěli byste mít kompletní přehled o nabídce trhu, nahlédněte do článku, který vám modely, které jsou aktuálně nejlépe hodnocené detailně představí.

 

Co se nám na Klarstein Foodlocker líbí?

 • umožňuje manuální i automatické vakuování
 • vhodné na křehké, měkké, na tlak citlivé potraviny
 • ušlechtilý design
 • kvalitní zpracování
 • jednoduchá manipulace
 • snadno se čistí
 • výkonný a kompaktní
 • dostatečná délka kabelu
 • velmi dobrý poměr ceny a výkonu

 

Co se nám na Klarstein Foodlocker nelíbí?

 • náhradní vakuové kapsy jsou dost drahé

 

Recenze zákazníků

Heuréka přináší dostatek hodnocení na to, abychom to mohli považovat za relevantní vzorek, která vypovídá o kvalitě tohoto zařízení. A spokojenost je téměř 100%. Výhrada se objevila, podobně jako u nás, k potřebě dokupování drahých kapes, protože jiné, běžné sáčky se zařízením nejsou kompatibilní. Některé z recenzí vám i představíme.

Klarstein Foodlocker - recenze

Další recenze → najdete zde

 

Shrnutí na závěr

Vakuovačka Klarstein Foodlocker přesvědčí ve všech oblastech. Ušlechtilý a moderní design se spojuje s jednoduchým a jasným ovládáním a přehlednými funkcemi. Proces vakuování vykazuje velmi dobré výsledky, přičemž zařízení se může ovládat buď ručně, nebo funguje zcela automaticky. Je ideální pro potraviny obzvlášť citlivé na tlak.

 

Nejčastější dotazy na Klarstein Foodlocker

❓ 1. Je možné vakuové kapsy použít opakovaně?

Můžete znovu použít vakuové sáčky, ale v některých případech to není vhodné dělat. Pokud sáček předtím obsahovalo suché jídla, jako je chléb, ovoce nebo zelenina, můžete ho jednoduše umýt a znovu použít. Pokud však obsahovalo syrové maso, ryby, vejce nebo sýr, je vhodné použitou kapsy zlikvidovat, protože může obsahovat neviditelné bakterie. Vakuové kapsy lze mýt ručně nebo na horním roštu myčky. Jestliže kapsy umyjete na další použití vyperete, je důležité zkontrolovat, zda jsou před uskladněním nebo opětovným použitím úplně suché, zevnitř i zvenku. i když je možné kapsy umýt a znovu použít, je obecně lepší z hygienických důvodů použít k uskladnění čerstvých potravin nový sáček.

❓ 2. Mohou být vakuové sáčky vloženy do mikrovlnky?

Ano, vařená jídla můžete ohřát ve vakuovém kapse ale není vhodné připravovat v nich syrové jídla v mikrovlnné troubě. Chcete ohřát vakuované jídlo v mikrovlnné troubě, budete muset před vložením do trouby odříznout jeden roh sáčku, aby z něj mohla unikat pára. Není vhodné dávat do mikrovlnné trouby jídla, které obsahují mnoho oleje, protože olej může být velmi horký. Pokud vakuový sáček prohřeje v mikrovlnné troubě, může to způsobit, že se koncová část sáčku opět spojí a pokud ohříváte jídlo v zapečetěném kapse, mohly by explodovat a způsobit uvnitř mikrovlnné trouby obrovský „bordel“.

❓ 3. Proč některé čerstvé potraviny zhnědnou?

Pokud jídlo přijde do styku se vzduchem, může zhnědnout, a to i v mrazničce, a to je účinek oxidace. Nepříznivě to ovlivní jak chuť jídla, tak i dobu, kterou vydrží. Vakuování potravin zabraňuje oxidaci a zastaví jejich zhnědnutí. Možná zjistíte, že červené maso může mít ve vakuovém balení trochu tmavší barvu, je však zcela bezpečné ke konzumaci a můžete ho skladovat v mrazničce celé měsíce. v některých případech může být maso následkem vakuování dokonce jemnější.

❓ 4. Mohou se vakuovat banány?

Trvanlivost některých druhů zeleniny a ovoce (např. jablek, banánů nebo brambor) se prodlužuje vakuováním, pouze pokud byly před tím oloupané.

❓ 5. Může se vakuovat čerstvý chléb?

Pokud chcete každý den čerstvý chléb, měli byste ho vakuovat po plátcích. Čerstvý chléb je měkký. Kvůli tomu je jeho vakuové balení složitou záležitostí. V případě vakuovačky Klarstein Foodlocker a její podobných to však vyřešíte pulzním tlačítkem.

Výhody

 • německá kvalita
 • jednoduchý čistý design
 • svary jsou těsné

Nevýhody

 • koupě náhradních kapes je dost nákladná

Závěr recenze: V celku velmi výkonná a dostupná vakuovačka potravin v oblíbené kvalitě Klarstein.

Hodnocení autora
 • Funkčnost
 • Snadnost používání
 • Výsledky vakuování
 • Poměr cena / výkon

Souhrn

Klarstein Foodlocker přesvědčí výkonem, jendoduchou manipulací, i elegantním designem z nerezové oceli.

4.6

Klarstein Foodlocker

✅ Cena: 2 199 Kč

Chci Klarstein Foodlocker
Electronic-star.cz
Vývoj ceny Klarstein Foodlocker


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Rada cestuji, mám ráda lidi a život, který bychom si už bez různých pomocníků do kuchyně nebo domácnosti ani neuměli představit. Někdy se však ztrácíme v bludišti nesčetných možností, které nám moderní technologie nabízejí. Doufám, že i mé články vám trochu pomohou v orientaci a také díky nim se rozhodnete vždy správně.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.