Peltier odvlhčovač Klarstein Shetland 600 (recenze)

Georgina Babinová Recenze 20. dubna 2021 0
Peltier odvlhčovač Klarstein Shetland 600 (recenze)
 • Odvlhčovací výkon: 220 ml denně
 • Kapacita nádrže na vodu: 0,5 litru
 • Rozměry: cca 15 x 21,5 x 12 cm (ŠxVxH)
 • Indikátor provozu: ano
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Odvlhčovače vzduchu
1 599 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Klarstein.cz

Klarstein Shetland Peltier 600 je tichý odvlhčovač, který dokáže odseparovat do 220 ml vody za den při spotřebě energie pouze 22 W. Sběrná nádrž o objemu 500 ml je vybavena indikátorem hladiny a výstražnou LED diodou, která se rozsvítí, když je nádrž plná. Vzhledem k relativně nízkému výkonu se doporučuje používat ho v šatnících, spížích nebo malých koupelnách. Na odvlhčování celého bytu jeho výkon nestačí.

Přečtěte si více...

kde koupit
Klarstein.cz ⭐️ elektro, spotřebiče a fitness německé kvality
1 599 Kč Do obchodu Klarstein.cz

Klarstein Shetland 600 – základní informace

 • výkon – s odvlhčovačem Klarstein Shetland 600 můžete účinně zlepšit klima v malých, špatně větraných místnostech s rozměry max. do 40 m2. Odstraňuje nežádoucím vodním parám a pomáhá předcházet plísním a kondenzaci. Odfiltruje do 220 ml vlhkosti denně.
 • senzor – zařízení pracuje, dokud snímač nezjistí, že je nádrž na vodu plná a pak se automaticky vypne. Jakmile se nádoba vyprázdní – například na zalévání pokojových rostlin – obnoví se provoz.
 • hlučnost – díky použití Peltierova článku je Shetland 600 mimořádně hospodárný, spotřebovává pouze 22 wattů a přitom je téměř nehlučný. Dvě LED diody jasně ukazují, zda je zařízení v provozu a zda musí být nádrž na vodu vyprázdněna.
 • design – osvědčený jednoduchý a elegantní design Klarstein. Kompaktní rozměry, přibližně 15×21,5×12 cm (ŠxVxH) a hmotnost cca 880 g v každém životním a pracovním prostředí si najde své místo.

Shetland 600 odvhlčovač, vysoušeč vzduchu zepředu

Důležité parametry: 
Odvlhčovací výkon:220 ml denně
Kapacita nádrže na vodu:0,5 litru
Přípustný teplotní rozsah:>15 °C
Přípustná vlhkost vzduchu:>45%
Automatický odmrazovací systém při nízkých provozních teplotách:mezi 5 a 15 ° C
Napájení:9 V DC 2,5 A přes síťový zdroj 100-240 V ~ / 50-60 Hz

 

Princip fungování

Tento model odvlhčovače eliminuje potřebu chladicí kapaliny a kompresoru: v Peltierovým odvlhčovači proudění proudu přes polovodičové zařízení vytváří teplotní gradient a poskytne chladný povrch, na kterém může kondenzovat voda ze vzduchu. Peltierův odvlhčovač proto řadí ke kondenzačním zařízením. Jádrem Klarstein Shetland 600 je Peltierův článek, který se skládá z vrstev různých polovodičových materiálů. Když proud proudí přes zařízení, teplo se absorbuje nebo uvolňuje z prostředí na rozhraních v závislosti na orientace povrchu.

Shetland 600 - zásobník na vodu

Výhodou tohoto odvlhčovače je to, že na výrobu studeného povrchu nepoužívá kompresor a proto pracuje téměř bezhlučně. K hladině hluku přispívá pouze ventilátor pro cirkulaci vzduchu. Maximální teplotní rozdíl, který může Peltierův prvek v odvlhčovači vytvářet, je nižší než v chladiči kompresorového zařízení a proto je výkon nižší. Tento model je vhodný pro použití v malých uzavřených komorách, šatnících nebo trezorech nebo koupelnách.

 

Test Klarstein Shetland 600

Odvlhčovač je okamžitě připraven k použití. Už po jedné hodině se ve sběrné nádobě nahromadí voda, takže se zdá, že zařízení opravdu funguje. Bzučí tiše v pozadí. V rušné domácnosti ho ani neslyšíte. Hladina hluku je tedy v pořádku, ale v ložnici bychom ho v noci nepoužívali. Odpočítáváme však jednu hvězdičku, protože zástrčka se enormně zahřívá. Proto raději zařízení nenechávejte v provozu bez dozoru a po určitém čase ho vypněte, aby se zástrčka ochladila. Další věc, kterou bychom zmínili jako malé mínus je, že se voda přes malou díru těžko dostává z nádrže ven. Kromě toho Klarstein Shetland 600 dělá přesně to, co má.

„Živě” si jej můžete prohlédnout v následujícím videu:

KLARSTEIN odvlhčovač vzduchu - Shetland 600

Co se nám na odvlhčovači Klarstein Shetland 600 líbilo?

 • rychle připraven k použití
 • tichý a hospodárný díky technologii chlazení Peltier
 • automatické vypnutí, když je nádrž plná

Co se nám na odvlhčovači Klarstein Shetland 600 nelíbilo?

 • vyprázdnění nádrže na vodu trochu náročnější
 • napájení se může velmi zahřát

 

Jak zlepší Klarstein Shetland 600 kvalitu vašeho života?

Vysoká vlhkost podporuje růst plísní, jejichž spóry mohou způsobit celou řadu chronických chorob. Roztoči domácího prachu se také cítí lépe ve vlhkém vzduchu a u mnoha lidí způsobují alergické reakce. Snižování vlhkosti je důležité opatření v boji proti oběma škůdcům. Při relativní vlhkosti vyšší než 60% se plísním daří. Usazují se přednostně na chladných stěnách a v rozích místností, kde se sráží vlhkost. Největším zdravotním rizikem plísní je vdechnutí sporů. Tyto látky velmi dráždí dýchací cesty a mohou vést k chronické frontální sinusitidě. Spóry plísní kromě toho mají i alergenní účinky.

Shetland 600 vrch

 

Při zmíněné vlhkosti se i roztoči domácího prachu cítí obzvlášť dobře. I když je jejich přítomnost v domácím prachu normální, některé složky v jejich výměšcích mohou dráždit a způsobit alergii. Zejména astmatici trpí zvýšeným počtem roztočů a měly by snižovat vlhkost, aby zmírnily příznaky.

Plíseň napadá nejen vaše zdraví, ale i substrát, na kterém houba roste. Zejména při dlouhodobém zamoření trpí tapety, omítky a zdivo. Pokud je vlhkost příliš vysoká, může dojít k poškození nábytku a inventáře, například papírových dokumentů. Použitím odvlhčovače můžete snížit vlhkost a zastavit poškození budov a předmětů. Zvláštním důvodem použití odvlhčovače, ať už Klarstein Shetland 600, nebo jiného, je poškození vlhkostí: li ní stěny již nasáklé jsou, pomalu ji uvolňují do vzduchu v místnosti. Sušení poškození vlhkostí může trvat dlouho a vyžaduje si během tohoto období obzvláště důkladnou kontrolu a regulaci vlhkosti ve vaší domácnosti.

 

Recenze zákazníků

Hodnocení zákazníků, kteří si Klarstein Shetland 600 zakoupili jsou v převážné míře pozitivní. Pokud si ho kupujeme s vědomím, že jeho výkon není mimořádně vysoký a je vhodný pro malé prostory, nebudeme zklamáni. Shetland 600 plní přesně to, co i deklaruje. Podívejme se spolu na několik recenzí:

Klarstein Shetland 600 - recenze

Další recenze → najdete zde

 

Shrnutí na závěr

Chcete-li se vypořádat s vlhkým vzduchem v koupelnách, šatnících nebo v prostorách do 40 metrů čtverečních, s tímto modelem nesáhnete vedle. Největší kompliment pro Shetland 600 je ten, že si jeho práci sotva všimnete. Ačkoli je hlasitější jako „tichý šepot“ v běžné, živé domácnosti ho ani nevnímáte. Díky technologii Peltier je jeho provoz úsporná, stejně jako nároky na prostor.

V případě, že hledáte výkonný odvlhčovač vzduchu, který si poradí i s vysoušením novostaveb nebo prostorů postižených zatečením, doporučujeme náš velký test odvlhčovačů.

 

Informace:

Výhody

 • úsporný provoz
 • pěkný design
 • dostupná cena
 • ověřená německá kvalita

Nevýhody

 • voda se těžko vylévá z nádrže
 • napájení se zahřívá

Závěr recenze: Kompaktní odvlhčovač stále oblíbenější německé značky, v pěkném designu, ideální do malých prostorů.

Vývoj ceny Klarstein Shetland 600


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Rada cestuji, mám ráda lidi a život, který bychom si už bez různých pomocníků do kuchyně nebo domácnosti ani neuměli představit. Někdy se však ztrácíme v bludišti nesčetných možností, které nám moderní technologie nabízejí. Doufám, že i mé články vám trochu pomohou v orientaci a také díky nim se rozhodnete vždy správně.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.