Klarstein VapoAir Onyx – ultrazvukový zvhlčovač vzduchu, který nabízí skvělý poměr ceny a hodnoty (recenze)

Georgina Babinová Recenze 20. dubna 2021 0
Klarstein VapoAir Onyx – ultrazvukový zvhlčovač vzduchu, který nabízí skvělý poměr ceny a hodnoty (recenze)
 • ultrazvukový zvlhčovač vzduchu
 • výkon: 30 W / 110 W (v závislosti na provozu ionizátoru)
 • rozměry: cca 21 x 37 x 23 cm (ŠxVxH)
 • objem nádoby: 5,5 l
 • výkonnostní stupně: 3
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Zvlhčovače vzduchu
2 199 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Klarstein.cz

Mnozí z nás, zejména v zimě, trpí suchým vzduchem vytápěných obytných prostor a ultrazvukový zvlhčovač vzduchu Klarstein VapoAir Onyx je nejen efektivním, ale i stylovým řešením tohoto problému, jehož důsledkem je napětí způsobené suchou pokožkou, suchými a často podrážděnými sliznicemi nosu a očí a často i létající prach, který přenáší zárodky.

Luxusní designem, inteligentní funkcemi. Zvlhčovač Klarstein VapoAir zvyšuje vlhkost v místnosti odpařováním vody, čímž se zvyšuje nejen vaši, ale i pohodu a komfort vašich domácích zvířat.

Přečtěte si více...

porovnání cen
Klarstein.cz ⭐️ elektro, spotřebiče a fitness německé kvality
2 199 Kč Do obchodu Klarstein.cz
Electronic-star.cz ⭐️ elektro, spotřebiče a fitness německé kvality
⭐️ akciové produkty → naleznete zde
2 199 Kč Do obchodu Electronic-star.cz

Klarstein VapoAir Onyx – základní informace

Až 350 ml/h nejjemnější mlhy zvlhčuje suchý vzduch a nabízí relaxaci dýchacích cest a svěží lesk nábytku. Na distribuci mlhy lze použít dva výstupní otvory a jsou schopny se nezávisle na sobě otáčet o 360°. VapoAir se třemi volitelnými hladinami mlhy reaguje na všechny individuální požadavky na zvlhčování. Kromě toho je možné požadovanou vlhkost nastavit v 5-procentních krocích mezi 30 a 75%. Po dosažení udané vlhkosti se zařízení automaticky přepne do pohotovostního režimu.

Klarstein VapoAir Onyx

Důležité parametry: 
Výkon:120 W
Kapacita vodní nádrže:5.5 l
Výkon odpařovače:350 ml/h
LED displej:ano
Hmotnost:cca 2,5 kg

 

Vlastnosti a funkce

Nádrž se dá vyjmout a je naplňována otvorem na dně. Není to intuitivní, ale většina zvlhčovačů je zkonstruována tímto způsobem. Po naplnění a vložení nádrže na vodu a připojení zařízení k napájení lze všechny další nastavení a funkce Klarstein VapoAir Onyx pohodlně provést pomocí podsvíceného dotykového displeje na přední straně zařízení nebo prostřednictvím dodávaného dálkového ovladače. Obzvláště praktický je dětský bezpečnostní zámek, který chrání před nechtěnými změnami nastavení. Obsluha je v zásadě velmi jednoduchá.

Přepínatelná funkce ohřevu nejen mírně ohřívá vodní páru, ale především zajišťuje její jemnější rozprašování a distribuci. Díky velké nádrži na vodu o objemu 5,5 l pracuje VapoAir neúnavně mnoho hodin bez nutnosti doplňování. Keramický filtr integrovaný v nádrži čistí a změkčuje vodu.

Klarstein VapoAir však nejen zvlhčuje vzduch, ale díky svým inteligentním doplňkovým funkcím nabízí pohodu pro všechny smysly: Rozptylovač aroma může být podle potřeby navlhčit vonnými oleji. A na druhé straně funkce přepínatelných iontů odstraňuje pachy, jako je cigaretový kouř, ze vzduchu a dokonce i zachycený zápach v textiliích. Kromě toho váže jemné částice prachu ze vzduchu a pohltí jejich. Přepínatelné modré LED světélko v nádrži na vodu nabízí atmosférické osvětlení a zvýrazňuje elegantní černé tělo zvlhčovače ve tvaru obelisku. VapoAir proto není zařízením pro tmavé rohy, ale stylovým vylepšením každého interiéru.

 

➡️ Funkce Klarstein VapoAir Onyx v kostce

 • Aroma funkce – integrovaný „aromabox” pro rozprašování vonných olejů
 • keramický filtr – integrovaný filtr na čištění a změkčování vody
 • teplá nebo studená mlha – režim ohřevu pro jemnější, teplou mlhu s dvěma volně, o 360°, se otáčejícími parními tryskami
 • vhodný pro nepřetržitý provoz – velká 5,5 l nádrž na vodu s výstražnou kontrolkou, když je třeba doplnit vodu
 • inteligentní ovládání – automatická funkce pro regulaci vlhkosti vzduchu a časovač
 • vzduch bez zápachu – do 350 ml/hs nejjemnější vodní mlhou díky ultrazvukové technologii s přepínatelným ionizátorem na eliminaci zápachu
 • luxusní design – elegantní černé tělo ve tvaru obelisku s dotykovým ovládáním a digitálním displejem
 • velmi nízká hlučnost provozu – sotva slyšitelný, jen 35 dB provozní hluk slibuje relax pro uši

Návod k použití k tomuto modelu je k dispozici bohužel pouze v němčině a angličtině. Najdete ho zde.

 

➡️ Jaké vonné oleje použít pro Klarstein VapoAir?

Odborníci doporučují éterické oleje, protože syntetické látky mohou často znamenat zdravotní problém. Kromě toho mají éterické oleje některé pozitivní „vedlejší” účinky:

 • bergamotový olej – zanechává ve vašem interiéru lehkou vůni připomínající citrusové plody. Tento éterický olej má uklidňující účinek na psychiku zároveň stimuluje náladu
 • heřmánkový olej – heřmánek se od středověku považuje za léčivou rostlinu. Vůně má uklidňující a relaxační účinek. Kromě toho zlepšuje náladu a díky tomu je po dlouhém pracovním dni dokonalou vůní.
 • olej z borovice – přesvědčí skutečně aromatickou vůní. Tento olej funguje obzvláště dobře proti choroboplodným zárodkům a usnadní vykašlávání. Je prospěšný pro dýchací cesty obecně.
 • levandulový olej – vůně levandule má uklidňující účinek na celé naše tělo, díky čemuž je ideální pro použití těsně před spaním
 • olej z máty peprné – zvláštností oleje z máty peprné je mentol, který obsahuje. Ten je zodpovědný za jeho typickou čerstvost. Olej z máty peprné má osvěžující a vitalizující účinek. Působí i na zlepšení koncentrace.

Ale i s éterickými oleji by astmatici a alergici měli být obzvláště opatrní, protože vonné látky ve vzduchu mohou jejich problémy zhoršit. Bolesti hlavy, kašel a problémy s oběhem jsou příznaky intolerance. Používání vonných látek by pak mělo okamžitě přerušit.

Aromabox Klarstein VapoAir

 

Pro jaký velký prostor postačí výkon zvlhčovače Klarstein VapoAir?

Výrobce neudává žádné informace o velikosti prostor, ale dá se to odvodit od příbuzných modelů. Technicky velmi podobný Klarstein Cubix má také 5,5 litrovou nádrž na vodu a výkon 350 ml za hodinu, ale má 7 úrovní intenzity namísto 3 a doporučuje se pro místnosti do 50 m2. VapoAir je proto vhodný také do místností do 50 metrů čtverečních.

 

Proč se rozhodnout pro ultrazvukový zvlhčovač vzduchu? Jaké jsou jeho výhody a nevýhody?

Jak již název napovídá, zvlhčovač pracuje s ultrazvukovým generátorem, který generuje tóny s frekvencí 1,8 megahertzů. Tyto tóny, i když nejsou slyšitelné pro lidské ucho, způsobují, že voda vibruje. Takto vznikají vodní kapky, které jsou tak malé, že vytvářejí jemnou mlhu, která se uvolňuje do vzduchu v místnosti. Ultrazvukové zvlhčovače vzduchu jsou obvykle tak malé, že je lze nenápadně skrýt někde v prostoru. Kromě toho může být výsledná mlha velkolepě uvedena na scénu pomocí LED světel. Další výhodou je nízká spotřeba energie a sotva znatelný provozní hluk.

Nevýhodou je zvýšené uvolňování bakterií a virů. Ačkoliv jsou obvykle usmrceny ultrazvukem, pokud zvlhčovač není správně udržován a čištěn, uvíznou v zařízení a jsou rozprášeny po místnosti. Nejde jen o problém alergiky a astmatiky. Zvlhčovač musí být pravidelně čištěn a dezinfikován, aby se omezilo šíření choroboplodných zárodků.

Pokud je zařízení používáno s destilovanou vodou, musí se pravidelně odstraňovat vodní kámen. Při delším používání, zejména v zimních měsících, může studená mlha snížit teplotu místnosti a tím vést ke zvýšené potřebě vytápění.

 

Co se nám na Klarstein VapoAir Onyx líbí?

 • velkorysá nádrž na vodu
 • funkce předehřívání pro teplou mlhu
 • časovač, automatické vypnutí, dětská pojistka
 • atraktivní design
 • minimální provozní hlučnost
 • udržuje nastavenou vlhkost – pokud je příliš vysoká, reguluje dolů, pokud je příliš nízká, reguluje automaticky nahoru
 • osvětlení se podle potřeby dá během provozu vypnout

 

Co se nám na Klarstein VapoAir Onyx nelíbí?

 • návod k obsluze není dostupný v Slovenském ani Českém jazyce

💡 TIP Pokud se vám zdá být cena 2 199 Kč příliš vysoká za zařízení, se kterým lze zatím nemáte zkušenosti, možná stojí za to začít jejich získávat se něco menším, ale stejně efektivním modelem Klarstein Stavanger.

 

Recenze zákazníků

Zákaznických hodnocení na tato zařízení obecně není mnoho a platí to i pro Klarstein VapoAir. Až natolik jich není mnoho, že máme prostor ukázat vám jejich „všechny”. Dvě.

Hodnocení na Klarstein VapoAir Onyx jsme našli jen na Slovenské Heuréce, zde jsou:

Klarstein VapoAir Onyx - recenze

 

Shrnutí na závěr

Solidní zpracovaný zvlhčovač, který pracuje obzvláště tiše a je proto vhodný i pro použití v ložnici. Zlepší kvalitu spánku, protože zvlhčený vzduch zajistí plynulé, hladké dýchání. Vznikající mlhu lze zapnout ve třech různých stupních. Pokud například Klarstein VapoAir používáte v ložnici, doporučujeme nízkou úroveň. Střední úroveň je vhodnější pro kancelář. Pokud však jde o obývací pokoj, můžete tento model provozovat na nejvyšší úrovni. Jde o vysoce účinný zvlhčovač, který má moderní smart funkce dálkové ovládání a nabízí dobrý poměr cena-výkon.

Výhody

 • německá kvalita Klarstein
 • luxusní design
 • studený i teplý odpar
 • množství funkcí

Nevýhody

 • vodní kámen je na černém povrchu viditelný

Závěr recenze: Elegantní černý zvhlčovač vzduchu vybaven množstvím funkcí uspokojí i nároky náročné zákazníky.

Hodnocení autora
 • Výkon
 • Funkčnost
 • Design
 • Hlučnost

Souhrn

Zvhlčovač vzduchu, který přesvědčí nejen atraktivním designem, ale i svými „vnitřními” hodnotami.

4.8

Klarstein VapoAir Onyx – ultrazvukový zvhlčovač vzduchu, který nabízí skvělý poměr ceny a hodnoty (recenze)

✅ Cena: 2 199 Kč

Chci Klarstein VapoAir Onyx
Klarstein.cz
Vývoj ceny Klarstein VapoAir Onyx


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Rada cestuji, mám ráda lidi a život, který bychom si už bez různých pomocníků do kuchyně nebo domácnosti ani neuměli představit. Někdy se však ztrácíme v bludišti nesčetných možností, které nám moderní technologie nabízejí. Doufám, že i mé články vám trochu pomohou v orientaci a také díky nim se rozhodnete vždy správně.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.