Nature7 Aladdin DF12 aroma difuzér – zvlhčuje vzduch a zároveň navozuje skvělou atmosféru (recenze)

Redakce CestakBydlení.cz Recenze 15. října 2021 0
Aroma difuzér ALADDIN DF12A
 • Doporučená velikost místnosti: 20 m²
 • Objem nádoby: 80 ml
 • Doba provozu (na 1 plnou nádobu vody): - h
 • Rychlost odpařování: - ml/h
 • Typ: Ultrazvukové
 • Materiál: Plast
 • Hlučnost: - dB
 • Automatické vypnutí: Ano
 • Podsvícení: Ano
 • Časovač: Ano
 • Dálkové ovládání: Ne
 • Nastavení intenzity: Ne
 • Zvlhčovač: Ano
 • Ionizace: Ne
 • Aromaterapie: Ano
 • Dostupné barvy: Bílá
 • Dostupnost: Vyprodáno
Zařazeno do: Aroma difuzéry
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Nature7 Aladdin DF12 aroma difuzér je skvělým doplňkem do domácnosti, má však i jiné funkce. Je to osvěžovač a zvlhčovač vzduchu v jednom a dokonce za doprovodu světelných efektů. Uvolňujte aromatické éterické oleje do ovzduší šetrně bez přepalování a zachovává jejich původní vůni i léčivé účinky.elegantní plastové provedení, které se hodí téměř do každé místnosti. Okamžitě se tento aroma difuzér stane středobodem vašeho domova.

Aroma difuzory jsou velmi oblíbené, protože jimi víte perfektně zvlhčit vzduch v místnosti. Pomůžete tak těm, které trápí kašel nebo jiné dýchací problémy. Tento interiérový doplněk je vhodný všude, kde je z bezpečnostních důvodů nemožné použít otevřený oheň (svíčky v aromalampách). Kombinuje účinky vodní mlhy a éterických olejů. Přečtěte si o Nature7 Aladdin DF12 aroma difuzéru ještě více.

Srovnání - Důležité parametry

Důležité parametry Nature7 Aladdin DF12A ve srovnaní s vítězi testu aroma difuzorů

Aroma difuzér ALADDIN DF12A
Nature7 Aladdin DF12A
Lidová volba Medisana Aroma difuzér AD 620
Medisana AD 620
Pro náročné Stadler Form Julia Ultrazvukový aroma difuzér titanová barva 500 g
Stadler Form Júlia Titanium
Zlatá střední cesta LANAFORM – Java difuzor vůně
Lanaform Java
Cena1 190 Kč837 Kč1 590 Kč1 599 Kč
Doporučená velikost místnosti (m²)20-12540
Objem nádoby (ml)80300200100
Doba provozu (na 1 plnou nádobu vody) (h)-9187
Rychlost odpařování (ml/h)-551118
TypUltrazvukovéUltrazvukovéNeuvedenoUltrazvukové
MateriálPlastPlastPlastKeramika
Hlučnost (dB)-2526-
Automatické vypnutíAnoAnoAnoAno
PodsvíceníAnoAnoAnoAno
ČasovačAnoAnoAnoNe
Dálkové ovládáníNeNeNeNe
Nastavení intenzityNeAnoAnoNe
ZvlhčovačAnoAnoAnoAno
IonizaceNeNeNeNe
AromaterapieAnoAnoAnoAno
Dostupné barvyBíláBíláBílá, Černá, Červená, TitanBílá

Vše o Nature7 Aladdin DF12 aroma difuzéru

➡️ Hlavní účely aroma difuzéru

⭐ Aromatizér

Zvlhčovač vzduchu s difuzérem můžete využít buď jako aromatizér, který s pomocí esenciálních olejů dokáže provonět celou místnost. Esenciální oleje v sobě skrývají sílu bylinek. Aromadifuzér kombinuje účinky vodní mlhy a esenciálních olejů. Pomocí jemného ultrasonického vlnění rozkládá esenciální oleje na extrémně malé mikročástice aniž by museli být zahřáté. Oleje si tak zachovávají původní vůni i léčivé účinky.

💡 TIP: Vždy používejte kvalitní oleje. Používáním levných, umělých olejů vytváříte vonné prostředí, ale vaše tělo a mysl nebudou odpočívat. Citlivé osoby mohou ublížit. Například bolest hlavy.

Aromadifuzér vám pomůže vytvořit z každého pokoje vonící oázu a navodit relaxační atmosféru. Přidáním konkrétního esenciálního oleje můžete sobě nebo vašim blízkým pomoci s různými obtížemi. Postačí pár kapek kvalitního oleje a můžete ulevit rýmě, kašli, bolestem hlavy nebo špatnému usínání. Správně zvolený olej vyčistí vzduch, nebo vám prostě zpříjemní pobyt v místnosti, ve které se právě nacházíte.

💡 Aromateriapia

Aromaterapie je použití aromatických éterických olejů, na ovlivňování zdravotního a psychického stavu. Termín zavedl ve dvacátých letech dvacátého století francouzský chemik René Maurice Gattefossé, který objevil léčivé vlastnosti éterického levandulového oleje. Esenciální oleje se používají již tisíce let v různých kulturách. Přibližně už v období 4500 před naším letopočtem z nich Egypťané připravovali parfémy a léky. Díky svým antidepresivním, stimulujícím, detoxikačním, antibakteriálním, antivirovým, nebo zklidňujícím charakteristikám se éterické oleje stále více stávají oblíbenou formou přirozené, bezpečné a nákladově efektivní terapie pro množství zdravotních problémů.

⭐ Zvlhčovač vzduchu

Bez přidání éterického oleje vám difuzér poslouží i jako zvlhčovač vzduchu. Vhodný je do obytných prostorů, dětských pokojů, jednacích místností, masážních salonů, wellnes center atd. Zvlhčovače vzduchu jsou praktickými pomocníky všude tam, kde je vzduch výrazně suchý. Důležitý je zejména v topné sezóně, kdy vlhkost vzduchu výrazně klesá. Zvlhčovače vzduchu usnadňují dýchání a předcházejí zvýšené nemocnosti. V kombinaci s esenciálními oleji zároveň krásně provoní prostor a pomohou navodit stav relaxace, či pomoci s úlevou při zdravotních problémech.

⭐ Relaxační doplněk

Během provozu difuzéru lze libovolně a jednoduše nastavit světelné efekty, které vytvoří ve vašem pokoji velmi příjemné prostředí a navodí relaxační atmosféru. Aroma difuzory Nature7 jsou nejen praktickým a funkčním pomocníkem v domácnosti, ale díky svým kompaktním rozměrům a designu jsou zároveň i designovým kouskem, který vhodně vyplní jakýkoliv prostor.

NATURE7 Aroma difuzér Aladdin DF12

 

➡️ Kde je vhodné umístit aroma difuzér

Tento přístroj se hodí téměř všude. Je vhodný do obytných prostorů, dětských pokojů, jednacích místností, masážních salonů, wellness center apod. Vhodně zvolenými esenciálními oleji můžete podpořit relaxační atmosféru v ložnici, dezinfekci vzduchu či klidný spánek v dětském pokoji. Koncentraci v pokoji studenta nebo uvolněnou komunikaci, ať už doma nebo v pracovním prostředí. O vypnutí přístroje se nemusíte zajímat, vypne se automaticky.

 

➡️ Světelné efekty

Velmi zajímavé jsou při tomto produktu světelné efekty. Vytvořte si díky nim v pokoji velmi příjemné prostředí a navoďte relaxační atmosféru. Libovolně a jednoduše si volte mezi jednou barvou, střídáním barev nebo provozem bez světla. Nastavit si můžete střídání až šesti barev.

Růžové efekty aroma difuzéru

 

➡️ Technické parametry Nature7 Aladdin DF12 aroma difuzéru

Napájení tohoto difuzéru je síťové, jmenovitý příkon činí 12 W. Celkový objem je 80 ml a doporučená velikost místnosti pro efektivní využití difuzéru je 20 m². Při této rozloze se nejideálnější rozptýlí do celého pokoje a vytěžíte tak z jeho účinků maximum. Zajímavostí je také barevné podsvícení – 12 LED diod, které si dokážete nastavit podle své nálady pouze několika stisky tlačítek. Rozměry difuzéru jsou 18 x 12 x 8 cm a hmotnost 420 gramů.

Otevřený aroma difuzér

 

➡️ Tichý a bezpečný provoz

Difuzér není vůbec hlučný, svým chodem neruší, vydává velmi jemný „bzukot”, který zanikne v pozadí. Přístroj je vybaven automatickým vypnutím v případě, že spotřebuje veškerou vodu ze zásobníku. Nemusíte mít tedy žádné obavy z toho, že ho zapomenete vypnout. Difuzér pracuje na bázi ultrazvuku, neohřívá vodu v nádržce a vyrábí studenou páru, takže, pokud máte doma malé děti, nehrozí jim žádné nebezpečí popálení. Samozřejmě, nenechte je hrát se s přístrojem bez dozoru, protože je zapojen do elektřiny.

 

Použití

Provoz aromatizéra je velmi jednoduchá. Nalijte do nádoby vodu, nejlépe destilovanou. Uvolněte několik kapek esenciálního oleje a stiskněte zapnutí. Aromatizátor okamžitě začne vytvářet vodní mlhu a rozptýlí olej do vzduchu. Zároveň se střídá podsvícení barev. Stisknutím druhého tlačítka vyberte jednu konkrétní barvu podsvícení. Stisknutím třetího tlačítka vypnete podsvícení barev a stisknutím čtvrtého tlačítka ukončete funkci aromatizace. Nemusíte sledovat množství vody v nádrži. Po vyprázdnění se dávkovač aroma automaticky sám vypne.

 • Difuzér odpojte od zdroje napětí.
 • Postavte jej na rovnou a suchou podložku a odeberte z něj horní kryt.
 • Nádržku naplňte čistou vodou max. do výšky rysky.
 • Přidejte 3-5 kapek svého oblíbeného esenciálního oleje.
 • Nádržku znovu přikryjte krytem.
 • Výstupní kabel adaptéru zasuňte do zástrčky DC v přístroji.
 • Adaptér připojte k síti a stiskněte spínač difuzéru.
 • Difuzér neklopte. Nevylévejte ani nedoplňujte vodu, pokud je přístroj v provozu.
 • Opětovným zatlačením na kryt přístroje přepínat režim provozu: Zapnuto s proměnlivým podsvícením – Zapnuté s jednobarevným podsvícením – Zapnuto bez podsvícení – Vypnuto.

👉 Tento konkrétní model difuzéru jsme nenašli, ale s tímto na videu je téměř identický. Podívejte se, jak funguje:

Ultransmit Aroma Diffuser KW010(diffuser oil, ultrasonic aroma diffuser)

 

Údržba difuzéru

Jak můžete vidět, není to složité zařízení a proto ani jeho údržba není vůbec složitá. Stačí dodržet jen několik kroků:

 • Před manipulací s přístrojem jej odpojte od zdroje napájení.
 • Sejměte kryt.
 • Nakloňte nádržku ve směru značky a vylijte vodu. Pozor, nevylévejte vodu ventilačním otvorem.
 • Suchým hadříkem osušte povrch přístroje a nádržku.
 • Před použitím jiného esenciálního oleje doporučujeme nádržku vymýt a vytřít dosucha.

 

Recenze na aroma difuzér

Na tento model aroma difuzéru jsme nenašli žádne recenze na Českých stránkach a velmi málo recenzí na Slovenských, avšak ty mluví samy za sebe. Zákazníci si difuzér pochvalují. Vyzdvihují jeho krásný design a možnost střídání barevného podsvícení. Je malý, snadno ovladatelný a dá se prý využít i při cestování. Jako negativum bychom mohli zmínit malou oblast pokrytí, neboť je vhodný do 20 m², to se však odvíjí od jeho dalších paramaterů. Má také trochu vyšší cenu, je to však taková střední cenová relace. Přečtěte si recenze zákazníků:

NATURE7 Aroma difuzér Aladdin DF12 - Recenze zákazníků

 

Zhodnocení na závěr

Zvlhčovačem vzduchu Nature7 ALADDIN DF12 si provoníte celou místnost a navodíte zároveň perfektní relaxační atmosféru, přičemž zvlhčíte vzduch a bude se vám dokonale dýchat. Je to zároveň i stylový interiérový doplněk, který je vhodný všude, kde je z bezpečnostních důvodů nemožné použít otevřený oheň (svíčky v aromalampách). Kombinuje účinky vodní mlhy a éterických olejů. Jeho cena se pohybuje kolem 1 190 Kč. Vytvořte v pokoji velmi příjemné prostředí a navoďte relaxační atmosféru díky aroma difuzéru.

💡 TIP: Přečtěte si náš článek – Vybíráme aroma difuzér a můžete si tak porovnat i další modely difuzeru.

Výhody

 • dlouho vydrží na jedno naplnění
 • studená provoz
 • pěkný design
 • tichý chod
 • praktická funkce automatického vypnutí
 • je možné jej používat i jako zvlhčovač vzduchu

Nevýhody

 • menší oblast pokrytí
 • absence regulace výkonu

Závěr recenze: Aroma difuzér v pěkném designu a zajímavými světelnými efekty, které však někdy mohou být rušivé.

Hodnocení autora
 • Vzhled
 • Hlučnost
 • Světelné efekty
 • Oblast pokrytí
 • Funkce
 • Cena

Souhrn

Perfektní difuzér v krásném designu a zajímavými světelnými efekty.

4.7

Aroma difuzér ALADDIN DF12A

✅ Cena: 1 190 Kč

Chci Nature7 Aladdin DF12A eFitness.cz
Vývoj ceny Nature7 Aladdin DF12A


Autor článku
Redakce CestakBydlení.cz

Tento článek pro vás připravili redaktoři magazínu CestakBydlení.cz. Testujeme a porovnáváme vše, co patří do domu, bytu, zahrady, či dílny. Obsah připravujeme tak, aby odpovídal na všechny důležité otázky, týkající se tématu.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.