Palačinkovač Delimano XXL 3v1 Joy – nejen na palačinky ale také na Crêpe Suzette, omelety a grilování (recenze)

Georgina Babinová Recenze 15. září 2021 0
Palačinkovač Delimano XXL 3v1 Joy
 • Průměr varné plochy: 30 cm
 • Příkon: 1200 W
 • Ovládání: mechanické
 • Včetně příslušenství: ano
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Palačinkovače
999 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Delimano.cz

Pokud chcete, aby vaše palačinky navodili ve vaší kuchyni pravou chuť Paříže, pak je správné vybavení stejně důležité jako dokonalý recept. Řešením může být palačinkovač Delimano XXL 3v1 Joy, díky kterému připravíte nejen pravé Crêpe Suzette, ale i dokonalé omelety a grilované speciality. Je oblíbenou volbou od důvěryhodné značky. A my se na něj dnes podíváme zblízka.

Přečtěte si více...

porovnání cen
Delimano.cz ⭐️ vynikající kvalita a známá značka
⭐️ možnost platit na splátky
⭐️ aktuální probíhající akce → naleznete zde
999 Kč Do obchodu Delimano.cz
TopShop.cz ⭐️ vynikající kvalita a známá značka
⭐️ možnost platit na splátky
⭐️ aktuální probíhající akce → naleznete zde
999 Kč Do obchodu TopShop.cz

Delimano XXL 3v1 Joy – první dojem

Elektrický palačinkovač Delimano 3v1 Joy má elegantní, klasický design a i když se zdá být dost robustní, je to poměrně kompaktní stroj, který nezabere příliš místa ve vaší kuchyni. Má velkou 30 cm nepřilnavou varnou plochu a jednoduchý otočný knoflík na regulaci teploty na přípravu perfektních palačinek, smažených vajíček, slaniny nebo čehokoliv jiného co připravujete i na standardním roštu. Je také vynikající na ohřev tortil nebo lokší. Nepřilnavý povrch se zahřívá rychle a rovnoměrně. Jeho údržba je velmi jednoduchá.

Balení zahrnuje dřevěnou pomůcku pro nanášení cesta a dřevěnou špachtli na manipulaci s palačinkami. Varný povrch má velmi jemný vyvýšený okraj, který zabrání cestu, šťávě a tukem v odkapávání během vaření, ale je dostatečně nízký, aby nezasahoval do zasouvání špachtle pod palačinky.

Palačinkovač Delimano XXL 3v1 JOY

 

Palačinkovač XXL 3v1 Joy je vybaven:

 • gumovými nožičkami pro vyšší stabilitu
 • kontrolkou Power/Ready, která vás informuje, když je deska dostatečně horká
 • otočným knoflíkem pro nastavení teploty s označením minima a maxima

Velikost tohoto palačinkovače je vhodná pro většinu kuchyní, ale musíte pamatovat na to, že je elektrický, takže v blízkosti potřebujete zdroj elektrické energie. Průměr varné plochy 30 cm je více než dost k vytvoření autentického francouzského „Crêpe”. Velkou výhodou tohoto zařízení na výrobu palačinek je to, že můžete vařit přímo na varné ploše bez nutnosti másla nebo oleje. Nepřilnavý varný povrch snižuje, resp. zcela eliminuje potřebu použití tuku a přitom umožní snadno otáčet a odebírat palačinky.

 

Jak palačinkovač funguje?

Příprava palačinek je sice jednoduchá, ale vyžaduje cvik. Předpokladem je velmi tenká vrstva cesta, která se pak peče. Příprava probíhá na kruhové desce, resp. pánvi, ideálně s nelepivým povlakem. A elektrický palačinkovač je přizpůsoben právě tomuto typu přípravy. Tepelný výkon lze regulovat tak, aby se daly dosáhnout různé stupně zhnědnutí. Plynulá regulace teploty usnadňuje určení toho, jak křupavé mají palačinky být. Deska musí být před použitím předehřátá a pak už udržuje nastavenou konstantní teplotu.

Palačinkovač Delimano XXL 3v1 Joy a příprava palačinky

 

➡️ Výhody a možnosti použití palačinkovač Delimano XXL 3v1 Joy

Signifikantní výhodou přípravy na palačinkovači je konstantní teplota, která je nastavena a udržována. Takto se všechny palačinky podaří stejně. Tento proces je s pánví o něco těžší, protože v důsledku zahřívání vykazuje různé teploty, což znamená, že palačinky potřebují na začátku delší dobu pečení jako na konci a také mají jiný stupeň zhnědnutí. A těžší se otáčejí.

Příprava s palačinkovači je úplně jiná. Těsto je rovnoměrně rozložené i pečené. Tento proces je vždy zajištěn zařízením. Umožní dosažení jednotného úspěchu, všechny palačinky vypadají stejně, nebo mohou být podle chuti tvarované do různých velikostí. Nanášení pomocí dřevěného nástroje je mimořádně snadné a umožňuje nanést velmi tenkou vrstvu, která se za okamžik stává pevnou a křupavou.

30 centimetrový průměr plotny určuje největší možnou přípravu palačinky, ale samozřejmě se může určit i individuálně. I velmi malé palačinky se podaří, pokud se nanesou v požadované velikosti. Na pánvi musí těsto otáčivým pohybem vašim ramenem rozložit. Velikost a tloušťka závisí na těsta a dají se jen zřídka přesně určit. Palačinkovač umožňuje větší přesnost.

➡️ Palačinkovač Delimano vs. klasická pánev

Sečteno a podtrženo, Delimano slibuje následující výhody oproti osvědčené pánvové alternativě:

 • sklon desky (rovnoměrný)
 • rychlost
 • nelepivý povlak (jednoduše a bez tuku)
 • větší rozměr palačinky
 • snadné otáčení
 • palačinky se zaručeně podaří
 • flexibilita díky regulátoru teploty
 • díky nelepivému povlaku nedochází k přilepení palačinek

➡️ I na příslušenství záleží

Příslušenství hraje důležitou roli v úspěchu přípravy. Palačinkovač Delimano XXL 3v1 Joy je vybaven nejlepšími možnými nástroji – a to dřevěnými. Tyto, spolu s pryžovými nástroji, které jsou také součástí některých modelů, nepoškodí nepřilnavý povrch palačinkovače. Jejich nevýhodou je, že oproti kovovým je jejich čištění složitější.

Příslušenství, které především nepoškozuje nepřilnavý povlak, zajistí dlouhou životnost zařízení.

Palačinky s ovocem - maliny, borůvky

 

Základní recept na těsto pro palačinkovač Delimano XXL 3v1 Joy a postup přípravy

Palačinkové těsto pro 6 osob sestává z: 120 g mouky, 3 vajec, 250 ml mléka, 30 g másla, 1 špetky soli

Při přípravě receptury na palačinky postupujte takto: Nejprve rozpusťte máslo v pánvi a nechte ho trochu vychladnout. Rozpuštěné máslo spolu s vajíčky šlehejte do napěnění a pak zamíchejte do mléka. Postupně přidejte mouku a nakonec špetku soli. Zcela hladké těsto, dokonale zbavené hrudek, dejte jemně na palačinkovač a rozetřete přiloženým dřevěným „rozmetadlem”.

Na plnění se kromě ovoce, čokolády nebo tvarohu hodí i takové odvážné ingredience jako šunka, vejce, houby nebo sýr. Fantazie nezná hranice. Proto se můžete díky palačinkovači stát obzvláště populárními na večírcích nebo rodinných posezeních, protože každý si může sestavit palačinku podle svých individuálních přání. Palačinky připravujete plynule jednu po druhé, dokud se shon hosty nezastaví. Pokud vám nějaké zůstanou, můžete je udržovat na palačinkovači při nízké teplotě připravené k eventuálně okamžité servírování.

Výhodou tohoto multifunkčního zařízení je, že lze použít mnoha způsoby, i na přípravu jiných pokrmů, například grilovaných masových i zeleninových specialit.

💡 Náš tajný tip pro dokonalé palačinky

Pohár koňaku na sudu

Věděli jste, že vysokoprocentní alkohol je tajnou složkou skutečně dobrých palačinek? Chuť se nejen zlepší; alkohol také zabraňuje tvorbě hrudek v cestě!

Například ve středověku bylo obvyklé připravovat těsto zředěným vínem! V palačinkách to jistí kvalitní koňak.

 

Údržba palačinkovače

Topná deska s nepřilnavým povrchem je citlivá, takže ji nečistěte drsnou kartáčem, ale použijte hadřík nebo houbu. Použijte čistící prostředek na nádobí a vyvarujte se silných detergentů. Dbejte však na to, aby na varné desce nezůstaly žádné zbytky čisticího prostředku, protože by se mohly přenést do potravin a zničí chuť pokrmu.

Pokuste se zbytky cesta odstranit ihned po použití, abyste zabránili zaschnutí. Věnujte pozornost okraji, kde se tekuté těsto často shromažďuje v drážkách a když se zbytky cesta pak zahřívají, vytvrzují a těžko se odstraňují. Před prvním použitím palačinkovač zahřejte na nejvyšší úroveň a po ochlazení topnou desku očistěte vlhkým hadříkem. Tímto způsobem odstraníte možné zbytky znečišťujících látek, které se mohly vyskytnout během výroby. Myjte jen ručně, ne v myčce nádobí!

K čištění samotného zařízení by měla stačit měkký hadřík. Pokud je stroj trochu více zanesený, v případě potřeby můžete hadřík navlhčit. Ujistěte se však, že se přes trhliny v krytu nedostane žádná vlhkost. V nejhorším případě by to mohlo vést ke zkratu a nevratnému poškození citlivé technologie. Před opětovným použitím zařízení důkladně osušte.

Protože napájecí kabel je neustále blízko horké varné desky, měli byste pravidelně zkontrolovat izolaci a připojení, zda nejsou poškozeny. Mechanické a tepelné namáhání může napadnout napájecí kabel a pokud kabel není v bezvadném stavu, neměli byste palačinkovač dále používat.

Palačinkovač Delimano - čištění

 

Potřebuji já vůbec palačinkovač?

Na tuto otázku nelze odpovědět plošně pro všechny. Odpověď závisí na tom, jak často připravujete palačinky, a které aspekty jsou pro vás obzvláště důležité.

✅ Pravidelné používání

Pokud máte v úmyslu vyrábět palačinky často, palačinkovač je téměř nutností. Práce je mnohem jednodušší a rychlejší získáte permanentně dokonalé výsledky. Vzhledem k relativně nízkou cenu je riziko špatné investice nízké.

✅ Vzácné používání

Pokud však chcete připravovat palačinky méně často, pánev může být dostačující. Je také snazší ji uložit a proto je vhodná i pro menší kuchyně. Neměli byste však zapomínat, že dosažení ideální teploty a rozprostření cesta není tak jednoduché jako u palačinkovač.

✅ Další aspekty

V závislosti na tom, zda chcete dělat palačinky s dětmi v rodině, na večírcích nebo jen pro vás dva v kuchyni, může být upřednostněna některá možnost. A rovněž velikost kuchyně a úložný prostor mohou být rozhodujícím faktorem v tom, zda si koupit palačinkovač.

 

Cena

Je zcela jedno, zda si vyberete kvalitní pánev nebo palačinkovač Delimano, cena 999 Kč je téměř stejná. V případě palačinkovač získáváte za tuto cenu výkonné multifunkční zařízení s dlouhou životností. Takže rozhodnutí je jen na vás, z hlediska individuálního účelu a intenzity využití.

 

Co se nám na palačinkovači Delimano XXL 3v1 Joy líbí?

 • palačinky se zaručení podaří
 • palačinky se dají připravit velmi rychle
 • příprava bez tuku
 • čištění zařízení je velmi rychlé a snadné
 • můžete připravit měkké i křupavé palačinky – flexibilní díky termostatu
 • můžete také určit velikost palačinky
 • stojí relativně málo peněz
 • multifunkční – příprava na něm celou škálu pokrmů
 • nepřilnavý povlak zabrání přilepení

 

Co se nám na palačinkovači Delimano XXL 3v1 Joy nelíbí?

 • kulatý tvar zařízení se komplikovaněji skladuje, vyžaduje prostor

 

Recenze zákazníků

Hodnocení zákazníků, které přináší ověřená Heuréka jsou téměř na 100% pozitivní. Jediná recenze, kterou můžeme považovat za negativní, také nezpochybňuje výkon palačinkovač, ale hodnotí do mínusu cenu a hmotnost stroje, což je spíše subjektivní. Palačinkovač Delimano XXL 3v1 Joy je tedy i podle zákazníků doporučení hodný. Podívejme si některé z hodnocení na slovenské Heuréce protože na české žádné recenze zatím nejsou.

Recenze na palačinkovač Delimano

 

Shrnutí na závěr

Elektrický palačinkovač Delimano XXL 3v1 Joy je kompaktní zařízení, které se dodává s velkorysým 30 cm varným povrchem. Díky topnému tělesu s příkonem 1 200 W můžete palačinky připravit za pár minut. Díky okraji těsto nemůže odkapávat, což je zárukou čisté a úhledné pracovní plochy. Pro vaše pohodlí je k dispozici termostat pro regulaci teploty a dvě indikační světla – jedno pro napájení a zelené pro indikaci ukončení předehřívání varné desky. Nepřilnavá varná deska zachovává příslib nelepivosti.

 

Nejčastější dotazy k palačinkovači Delimano XXL 3v1

❓ 1. Mohu na palačinkovači připravit lívance?

Ano. Povahou jsou však lívance tlustší díky prášku na pečení, který obsahují. Aby byly skutečně propečené, volte nižší teplotu a delší dobu přípravy.

❓ 2. Mohu na palačinkovač připravit vafle?

Konkrétně tento model není vhodný pro výrobu vaflí. Existují však výrobci, kteří nabízejí kombinované zařízení, které mohou na snídaňovém stole vykouzlit palačinky nebo vafle, v závislosti na vaší aktuální preference. Pro tento účel je však třeba grilovací desky vyměnit.

❓ 3. Proč mají mé palačinky díry?

Velké vzduchové bubliny, které vyvěrají na povrch palačinek, nejsou velmi vítané, protože zabraňují rovnoměrnému propečení. Vzduchové bubliny jsou obvykle znakem toho, že vaše palačinkové těsto bylo příliš našlehané a je v něm příliš mnoho vzduchu.

❓ 4. Nakolik tekuté má být palačinkové těsto?

Konzistence cesta je klíčová: měla by být podobná husté šlehačce a samozřejmě bez hrudek. Přidejte vanilku, nasekané bylinky nebo nastrouhaný parmazán a nasměrují vás pikantním směrem.

❓ 5. Mohu připravit těsto den předem?

Těsto by mělo odpočívat v ledničce nejméně jednu hodinu. Můžete ho připravit večer a nechat přes noc odpočívat v ledničce. Když začínáte s pečením palačinek, těsto dobře promíchejte, protože mouka se usadí na dně mísy.

❓ 6. Může se palačinkovač pokazit, pokud těsto unikne po stranách?

Pokud tekuté těsto pronikne dovnitř zařízení přes jakékoliv praskliny nebo trhliny, může to vést ke zkratu. V nejhorším případě bude palačinkovač nenávratně poškozen a budete ho muset nahradit novým. V takovém případě je záruka neplatná, protože škoda byla způsobena nesprávným použitím. Malý okraj na povrchu desky, by však měl zabránit přetečení.

Výhody

 • velký průměr varné plochy
 • rychlá a jednoduchá příprava
 • plynulé regulování teploty
 • skvělý poměr cena/výkon

Nevýhody

 • v malých kuchyních může uskladnění kulatého zařízení způsobit bolest hlavy

Závěr recenze: Kompaktní design, kvalitní provedení, vysoký výkon, všestranné využití a rozumná cena - to jsou charakteristiky palačinkovač Delimano 3v1.

Hodnocení autora
 • Výkon
 • Komfort obsluhy
 • Snadnost údržby
 • Poměr cena / výkon

Souhrn

I zákazníky výborně hodnocen palačinkovač, jehož kvality ocení nejen milovníci palačinek.

4.5

Palačinkovač Delimano XXL 3v1 Joy

✅ Cena: 999 Kč

Chci Delimano XXL 3v1 Joy Delimano.cz
Vývoj ceny Delimano XXL 3v1 Joy


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Rada cestuji, mám ráda lidi a život, který bychom si už bez různých pomocníků do kuchyně nebo domácnosti ani neuměli představit. Někdy se však ztrácíme v bludišti nesčetných možností, které nám moderní technologie nabízejí. Doufám, že i mé články vám trochu pomohou v orientaci a také díky nim se rozhodnete vždy správně.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.