Philips Sonicare DiamondClean HX9332 / 04 – vynikající sonický zubní kartáček

Georgina Babinová Recenze 20. dubna 2021 1
Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04
 • Typ: Elektrický zubní kartáček pro dospělé
 • Technologie čištění: sonický
 • Napájení: akumulátorové
 • Frekvence čištění: 31000 stěrů/min.
 • Dostupnost: Skladem
5 380 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Heureka.cz

Elektrické zubní kartáčky si dnes můžeme koupit na každém rohu a to téměř za centy. Když však takové zařízení stojí 5 380 Kč, vynořují se otázky. To je případ zubního kartáčku Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04. Zjišťovali jsme, na co je sonický zubní kartáček dobrý a zda stojí za ty peníze.

Přečtěte si více...

kde koupit
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
5 380 Kč Do obchodu Heureka.cz

Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04 – první dojem

Všechny zubní kartáčky Sonicare, dokonce i tyto vyšší modelové řady, se vyrábějí v Číně. Nezdá se, že by to mělo vliv na kvalitě konstrukce modelu Sonicare, který vydrží minimálně tak dlouho, nebo déle než modely elektrických zubních kartáčků Oral-B vyrobených v Německu. Sonicare je důkazem toho, že kvalitní produkt se dá vyrobit v kterékoli zemi.

Po rozbalení je okamžitě jasné, že v ruce držíte prémiové zařízení. I se to očekává, protože jde o vlajkovou loď přístrojů Sonicare společnosti Philips. Je to sonický zubní kartáček, což znamená, že se zubní pasta pomocí vody a zvuku našlehá na jemně napěněnou hmotu bohatou na kyslík, která se dostane i na nejtěžší dosažitelná místa, kam by se jinak běžnej zubní kartáček nevešel. Speciální tvar štětin dělá vše pro to, aby oblasti rezistentní vůči čištění ztratily tuto svou vlastnost. Ale to není všechno. Luxusní kartáček nabízí dávku elegance a jednotlivé funkce jsou také velmi působivé. Čisticí efekt se ale stále generuje mechanicky!

Philips Sonicare HX 9332/04

 

Vlastnosti a funkce Sonicare DiamondClean HX9332/04

 • vynikající výsledky čištění díky 5 programovým úrovním, diamantovým kartáčkům a zvukové technologii
 • Smarttimer, Quadpacer a funkce připomenutí výměny zubního kartáčku
 • snadné použití, Easy Start
 • inovativní funkce nabíjení
 • minimální spotřeba energie/dlouhá výdrž baterie

Kromě samotného přístroje je součástí dodávky i nabíjecí stanice, která je sama o sobě dost inovativní: Pro nabití vložte kartáček jednoduše do dodávaného poháru, který se dá použít i na vyplachování úst. Pohár jde spolu s kartáčkem na nabíjecí stanici. Nabíjení probíhá prostřednictvím indukce. Součástí balení je i cestovní pouzdro. A to je současně druhá, mobilní nabíjecí stanice. Pouzdro je připojené k notebooku nebo netbooku přes USB nebo k příslušnému napájecímu adaptéru a zubní kartáček je možné nabíjet. Vítej budoucnost.

✅ Smartimer a Quadpacer

Produkt Philips Sonicare DiamondClean pomáhá uživateli dodržet časy doporučené zubním lékařem na čištění. Inteligentní časovač naprogramován ve výrobě na dvě minuty kartáček po stanoveném čase vypne. Zubní kartáček je však možné kdykoliv restartovat nebo zastavit během čištění. Quadpacer vám připomíná, abyste každých 30 sekund měnily zubní kvadrant. Je to zabudovaný časovač, který své pojmenování získal podle způsobu, jakým vám společnost Philips Sonicare doporučuje čistit si zuby. Pokud si rozdělíte ústa na kvadranty (čtvrtiny) a budete je čištění věnovat 30 vteřin, budete mít za doporučené 2 minuty efektivně vyčištěn kompletní chrup. Pamatuje si také na výměnu nástavců kartáčků, ke kterému by mělo dojít zhruba po třech měsících. Za účelem upozornění na potřebu výměny štětiny mění barvu ze zelené a modré na bílou.

✅ Individuálně nastavitelný program čištění

Pět různých nastavení čištění umožňuje zvolit si co zde představuje program:

 • „Clean” – standardní čištění – 31 000 tahů kartáčky/minutu. Trvá dvě minuty.
 • „Sensitive” – program, který bere ohled na citlivé zuby – jemné, ale účinné čištění pro ty, kteří mají citlivé zuby nebo dásně. 2-minutové trvání.
 • „White” na odstranění zbarvení povrchu. Střídá standardní a pulzující vibrace. Trvání 2 minuty a 30 sekund.
 • „Polish” na leštění zubů – Čištění s vyšším výkonem určen k odstranění odolného povlaku usazovaného na přední části zubů. Trvání 1 minutua.
 • „Gum Care” na masáž dásní – 2 minuty standardního čištění, pak 1 minuta mírně slabších vibrací, abyste promasírovali dásně celkově 3 minuty.

DiamondClean si pamatuje váš preferovaný režim čištění pokaždé, když se vracíte k čištění zubů.

✅ Easy Start

Není neobvyklé, že ti, kteří si poprvé čistí zuby se Sonicare zažívají lechtivý nebo mírně nepříjemný pocit. Tento pocit rychle přejde, když si vaše zuby a dásně zvyknou na rychlé vibrace, které vydává zubní kartáček.

Pro usnadnění přechodu je Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04 vybaven režimem Easy-Start. Během prvních 14 cyklů čištění bude motor postupně zvyšovat výkon, dokud nedosáhne běžných 31 000 tahů kartáčkem / minutu. Pokud jste však sonické zubní kartáčky používali již dříve, lze tuto funkci nebudete tak oceňovat. Naštěstí se dá snadno deaktivovat podle pokynů v uživatelské příručce.

Podrobný návod k použití, který v českém jazyce, vás srozumitelně provede i všemi ostatními funkcemi.

✅ Kvalita zpracování

Zubní kartáček dostanete v bílé barvě, která budí hygienický a zářivý dojem. Štíhlý přístroj má pouze jedno tlačítko, společnost Philips navrhla přední stranu absolutně minimalisticky. Vidno na ní pouze různé režimy čištění a indikátor baterie. Snadná manipulace je zaručena díky ergonomickému tvaru. Zubní kartáček umožňuje bezpečné uchopení i s vlhkými rukama a je zajímavá i pro lidi, kteří ze zdravotních důvodů nedokážou pevně uchopit. Celkově působí hladký materiál velmi kvalitně – nedá se srovnat s chrastícím plastem v nižších cenových relacích. Zde máte vždy pocit, že se dotýkáte něčeho kvalitního. Od modelu Philips jsme však nic jiného nečekali, protože perfekcionismus je u této společnosti nejvyšší prioritou.

sonický zubní kartáček Philips

 

Komfort použití

Sonický zubní kartáček Philips Sonicare DiamondClean zaručuje snadnou manipulaci, což je částečně způsobeno ergonomií rukojeti, která poskytuje protiskluzové uchycení, i když se používá ve vlhkých rukách. U tohoto modelu výrobce upustil od pogumovaného povrchu na rukojeti a spoléhá se na mírně zdrsněný plastový povrch. Podle společnosti Philips to zajišťuje lepší hygienu a delší trvanlivost. Další pozitivní věcí je, že hlavy kartáčků se dají rychle vyměnit. Výrobce také umožňuje kompatibilitu s jinými hlavami kartáčků.

Všechna označení na přední straně zubního kartáčku jsou dobře viditelné a přehledně uspořádány. Zvolený čistící program je možné vždy rychle a zřetelně přečíst, i když je násadec trochu znečištěný. Integrovaný časovač funguje podobně jako u jiných elektrických zubních kartáčků. Když začnete s čištěním, spustí se i 2-minutový časovač. Každých 30 sekund časovač hlásí extra vibrací, která indikuje, že je čas na změnu kvadrantu.

Po nanesení zubní pasty na kartáček a vložení do úst nejdříve stiskněte hlavní vypínač. Potom si vyberte čistící program. To je bohužel možné až po zapnutí zařízení. Pokud tedy potřebujete program například na citlivé zuby, musíte pětkrát stisknout programové tlačítko. Je těžké ho ovládat, protože zvolená úroveň je ovládána osvětleným displejem, který však není viditelný, když je kartáček v ústech. Bylo by lepší, kdyby se program mohl nastavit předem. Pokud je aktivována funkce Easy Start, zubní kartáček bude zvyšovat čisticí výkon na maximální výkon v průběhu následujících 14 dnů. Na tuto techniku ​​čištění si tedy můžete postupně zvykat. Režim Easy Start je možné kdykoliv deaktivovat.

✅ Hlučnost

Navzdory 31 000 pohybům kartáčku za minutu je sonický zubní kartáček Philips Sonicare DiamondClean HX 9332/04 příjemně tichž, nebudete ho vnímat jako nepříjemnej.

✅ Životnost baterie

Díky stylovému nabíjecímu poháru a praktickému cestovnímu nabíjecímu pouzdru je Diamond Clean mimořádně jednoduché nabíjet téměř kdekoliv – silná baterie je však stále důležitou vlastností každého elektrického zubního kartáčku. Poskytuje potřebnou energii při čištění (a má tak přímý vliv na zdraví zubů). Silná baterie je také velmi důležitá pro životnost elektrického zubního kartáčku. V průběhu jejího života se výkon snižuje – což (při levných zubních kartáčcích) často vede k nižšímu čisticímu výkonu nebo nepříjemné potřebě nepřetržitého nabíjení.

Integrovaná baterie má při pravidelném používání výdrž zhruba tři týdny, co můžeme hodnotit velmi pozitivně a i po letech používání se stále pohybuje při 2 týdnech (aniž by výrazně ztratila sílu). Díky lithium-iontové baterii také neexistuje žádný paměťový efekt (takže baterii nemusíte pokaždé úplně vybít). Díky existující kontrolce nabíjení může uživatel přesně vidět, zda nabíjení probíhá nebo zda je dokončeno.

kartáček v nabíjecí sklenici

 

Efektivita použití – test

Výsledek čištění je působivý i při standardním programu – není divu, když vezmete v úvahu, že se hlava kartáče pohybuje až 31 tisíckrát za minutu. Díky zvukové technologii a speciálním diamantovým kartáčkům se dobře čistí i mezery mezi zuby. Součástí dodávky je široký (standard) a úzký (mini) nástavec kartáčku. Úzký nástavec umožňuje přesnější práci i na těžko dostupných místech. Ještě působivější jsou programy odstraňování plaku a leštění. Zde se vnucuje srovnání s profesionálním čištěním zubů, ale přístroj takové čištění zubů nenahradí. Při pravidelném používání kartáčky jsou však zuby po krátkém čase mnohem bělejší než při klasickém zubnímu kartáčku. Dokonce je možné odstranit zbarvení od kávy, čaje, červeného vína a tabáku, zejména s programem White.

✅ Standardní program „Clean”

Ve standardním programu čistí spolehlivě, zřetelně hladce a čistě od prvního použití. Citlivé zubní krčky nejsou problém. Nedochází k žádným zraněním ani podráždění.

✅ Program „Sensitive”

Díky tomuto speciálnímu programu jsou uživatelé s velmi citlivými dásněmi také v bezpečí. V tomto programu jsou otáčky zubního kartáčku znatelně nižší a tedy i šetrnější.

✅ Program „Easy Start”

Zuby a dásně mohou postupně zvyknout na intenzivní čištění. Tento program doporučujeme každému, kdo prochází z manuální zubního kartáčku. Podle zkušeností však tento program nebude nutný, pokud přejdete z jiné elektrického zubního kartáčku na DiamondClean.

✅ Programy „White” a „Polish”

S těmito dodatečnými čisticími programy a v kombinaci se správnými hlavami kartáčků zmírníte do tří týdnů zbarvení zubní skloviny.

✅ Verdikt

Na rozdíl od běžných manuálních zubních kartáčků a jiných elektrických zubních kartáčků musíme uznat, že výsledek čištění je téměř dokonalý. To platí nejen pro samotné čištění zubů, ale i pro čištění prostorů mezi zuby. Zuby jsou po 2 minutách mytí super hladké a čisté a vizuálně již není možné zjistit žádné znečištění. Po 1-2 týdnech navíc zaznamenáte výrazné vybělení zubů. Společnost Philips slibuje bělejší zuby po 14 dnech. To samozřejmě závisí na stavu aktuální ústní hygieny před zakoupením sonického zubního kartáčku. Pokud se již vytvořil pevný zubní kámen, určitě doporučujeme profesionální čištění zubů. Tvrdohlavý zubní kámen neodstraníte ani ultrazvukovou ani sonickým zubním kartáčkem. DiamondClean je ideální na povrch zubů a na prevenci nového povlaku. Sonický zubní kartáček Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04 zaručuje dokonalou ústní hygienu – palec nahoru!

Vyvstává možná otázka citlivých dásní, zejména proto, že produkt Philips HX9332/04 Sonicare Diamond Clean pohybuje hlavicí kartáčku DiamondClASIN až 31 000 vibracemi za sekundu. Vaše dásně však nebudou obzvláště namáhané, stres z elektrických zubních kartáčků nebo klasických ručních kartáčků je vyšší.

používání zubního kartáčku Philips

 

Potenciál pro zlepšení

Čištění zubního kartáčku je, pokud jde o kryt, velmi jednoduché. Pokud jde o kartáčové nástavce, chybí UV dezinfekční zařízení. Pokud však nějaké máte, můžete jej použít. Společnost Philips o tom informuje na požádání. Také chybí možnost označení do oblastí kartáčků barevnými kroužky. Podle výrobce se o tom uvažuje.

 

Tipy a triky k použití Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04

V případě, že byste se rozhodli pro koupi produktu Philips Sonicare DiamondClean, máme pro vás několik tipů:

 • začněte s úvodním programem, abyste si pomalu zvykli na čištění zvukovou technologií
 • pokud kartáček po použití vyčistíte pod tekoucí vodou, nemusíte vždy 5 krát stisknout vypínač, abyste kartáček vypnuli. Počkejte 10 sekund a pak jednoduše stiskněte spínač.
 • pokud chcete zařízení používat v rámci rodiny více, měli byste kartáčky rozlišit pomocí voděodolné fixy barevně, nebo označit i jménem

 

Cena

Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04 se považuje za vlajkovou loď mezi elektrickými zubními kartáčky společnosti Philips a za zhruba 5 380 Kč také za jednu z těch dražších na trhu. Mezitím ji sice nahradil nový model HX9359, který dokonce nabízí jedno – dvě vylepšení detailů za mírně nižší cenu. Přesto je výsledek čištění „starého” modelu HX9332 stále velmi přesvědčivý.

 

Co se nám na Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04 líbí?

 • bohaté příslušenství
 • stylový nabíjecí pohár a cestovní pouzdro
 • solidní, až 3 týdenní výdrž baterie
 • čistý, minimalistický design
 • vynikající výsledky
 • 5 různých možností nastavení způsobu čištění

 

Co se nám na Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04 nelíbí?

 • vysoká cena
 • absence UV zařízení pro dezinfekci
 • absence možnosti barevného rozlišení kartáčků
 • zvolený program je možné nastavit až po zapnutí zařízení

 

Recenze zákazníků

V případě Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04 to vypadá tak, že zákazníky poměrně vysoká cena neodrazuje. Heureka, Alza i Nay přinášejí recenze v takovém množství, že se to už dá považovat za reprezentativní vzorek. Kartáček má na Heurece 92% hodnocení, což hodnověrně vypovídá o jeho kvalitách, už ani nemluvě o 98% v Nay. Mnoho zákazníků je nadšených především dlouhou výdrží baterie, vynikajícím čisticím výkonem a kvalitou provedení. Na druhé straně je nastavování programů pomocí jednoho tlačítka hodnoceno jako nepraktické a zmiňuje se také zbytečně velký počet programů.

Některé z recenzí si podívejme i společně:

Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04 - Recenze zákazníků

Další recenze → naleznete zde

 

Shrnutí na závěr

Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04 je jednou z nejlepších sonických zubních kartáčků a získává naše plné doporučení. I když se cena na první pohled zdá trochu strmá, výsledek je přesvědčivý. Různé programy čištění ve spojení s kartáčky Diamond poskytují optimální péči o zuby a dásně. Plusem jsou i inovativní možnosti nabíjení. Nevýhoda: Nabíjení pomocí standardní nabíjecí stanice Sonicare již není možné. Podle našeho názoru tento prémiový zubní kartáček nemá výraznější slabiny a přesvědčuje velmi dobrým zpracováním a kvalitou materiálu, skvělými vlastnostmi a velmi dobrými výsledky čištění.

 

Nejčastější dotazy k sonické zubnímu kartáčku Philips Sonicare DiamondClean HX9332 / 04

❓ 1. Sonické zubní kartáčky skutečně i fungují?

V šestiměsíční studii*, která porovnávala účinnost sonických zubních kartáčků Sonicare a elektrických zubních kartáčků Oral-B při zlepšování zdraví ústní dutiny u dospělých pacientů s parodontitidou, došlo u uživatelů obou typů zubních kartáčků ke zlepšení celkového zdraví ústní dutiny, sonický zubní kartáček se však ukázal jako podstatně úspěšnější při odstraňování povlaku, snižování zánětu dásní a zlepšování zdraví zubů a dásní.

❓ 2. Mohou sonický zubní kartáček používat děti?

Ano, ale pouze pokud byly řádně poučeny a / nebo jsou pod dohledem dospělé osoby. Z tohoto důvodu je produkt Philips Sonicare For Kids speciálně navržen pro rodiče, který pomáhá dětem naučit správné návyky při čištění, aby mohli úspěšně přejít na samostatné čištění.

❓ 3. Odstraňuje Sonicare zubní kámen?

Pomůže zajistit, abyste čištění zubů prováděli dostatečně dlouho na udržení dobrého zdraví ústní dutiny. Sonická technologie Sonicare Toothbrush je patentovaná a to ji odlišuje od ostatních „sonických” elektrických zubních kartáčků. Odstraní až 4-krát více povlaku než manuální zubní kartáček!

❓ 4. Je Sonicare ultrazvukový?

Sonické zubní kartáčky by neměly být zaměňovány s ultrazvukovými zubními kartáčky, které pracují s mnohem vyšší frekvencí a na odstranění nečistot a bakterií používají spíše ultrazvuk jako pohyb hlavy kartáčku. Mezi příklady sonické kartáčky patří řada elektrických kartáčků Oral-B, jakož i řada Philips Sonicare.

❓ 5. Jsou generické hlavy Sonicare dobré?

Ačkoliv kartáčky od Oral B a Sonicare získali povolení, neexistuje žádná záruka třetí strany, že generika budou prospěšné pro zdraví vaší ústní dutiny. Generické hlavice kartáčků stojí méně, ale zas ne o mnoho.

 

Zdroje:

Výhody

 • 5 čistících režimů i s programem leštění
 • bezdrátové nabíjení v skleničce
 • časovač na 30 sekund i 2 minuty
 • ideální pro cestování kvůli pouzdru i dlouhé výdrži

Nevýhody

 • někomu může chybět klasický stojan
 • trocha vyšší cena oproti konkurenci

Závěr recenze: Kvalitní sonický kartáček se speciální čisticí hlavicí

Hodnocení autora
 • Výsledky čištění
 • Snadnost použití
 • Kvalita provedení
 • Příslušenství
 • Poměr cena/výkon

Souhrn

Philips Sonicare DiamondClean je špičkový model mezi sonickými zubními kartáčky nejen značky Philips. Nabízí mnoho prémiových funkcí a množství vysoce kvalitního příslušenství, které zatím není běžné u jiných elektrických zubních kartáčků.

4.7

Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04

✅ Cena: 5 380 Kč

Chci Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04
Heureka.cz
Vývoj ceny Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Rada cestuji, mám ráda lidi a život, který bychom si už bez různých pomocníků do kuchyně nebo domácnosti ani neuměli představit. Někdy se však ztrácíme v bludišti nesčetných možností, které nám moderní technologie nabízejí. Doufám, že i mé články vám trochu pomohou v orientaci a také díky nim se rozhodnete vždy správně.

Komentáře
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.