Přenosný elektrický ohřívač do zásuvky Rovus Handy Heater (recenze)

Georgina Babinová Recenze 20. dubna 2021 0
Rovus Handy Heater
 • zařazení: kompaktní osobní ohřívač
 • Nastavitelná teplota: 15ºC - 32ºC
 • Napětí: 220-240 V
 • Spotřeba: 0,37 kw za hodinu výhřevu
 • Frekvence: 50 / 60Hz
 • Materiál: Keramické topné těleso, plastový kryt
 • Dostupnost: Vyprodáno
Zařazeno do: Ohřívače
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Přenosný elektrický ohřívač do zásuvky Rovus Handy Heater stojí za pozornost, pokud hledáte levné teplo do malých prostorů. Tento ohřívač je svým způsobem revoluční, protože má trochu jiný design, než podobná zařízení. Handy Heater je navržen ve speciálním termokeramickém provedení, bez kabelu, díky čemuž nabízí opravdu kompaktní design. V dnešní recenzi vám tento přenosný ohřívač představíme do detailů.

Základní informace

Elektrický ohřívač Rovus Handy Heater se používá velmi jednoduše. První věc, kterou musíte udělat, je zapojit ho do jakékoli zásuvky. Poté pomocí digitálního ovládání nastavíte požadovanou teplotu. Dvourychlostní ventilátor systému bude cirkulovat vzduch a místnost se ohřeje. Zařízení se automaticky vypne pomocí časovače. Jednotka bude rychle a efektivně vytápět téměř jakýkoli prostor ve vaší domácnosti (do cca 16 m2), včetně suterénů, kanceláří, nebo koupelen. Díky kompaktní konstrukci jej můžete vzít se sebou kamkoli.

Důležité parametry 
Nastavitelná teplota:15ºC - 32ºC
Napětí:220-240 V
Spotřeba:0,37 kw za hodinu výhřevu
Frekvence:50/60Hz
Materiál:keramické topné těleso, plastový kryt
Výkon:370 W

 

Kdy se rozhodnout pro Handy Heater?

Handy Heater boduje zejména v malých místnostech, jako jsou toalety nebo koupelna, ale dá se použít všude, kde potřebujete přidáno teplo. Pomocí tohoto zařízení můžete vytápět okruh 3 metrů, aniž byste museli vytápět celý dům nebo byt. Můžete tak ušetřit spoustu energie, protože přístroj s výkonem 370 wattů je z hlediska spotřeby energie poměrně úsporný. Při průměrné ceně 3,19 Kč / kWh představuje spotřeba částku 1,06 Kč za 1 hodinu vytápění. Běžné vnímání toho, že topení elektřinou musí být nutně drahé, se tímto výrobkem dostává do jiného světla. Handy Heater se doporučuje, pokud chcete selektivní zahřát malou plochu. Ve větších místnostech by měl ohřívač používat spolu s hlavním zdrojem tepla. Ale pokud cestujete v obytném přívěsu, nebo během pobytu v hotelu, jste od příjemného, flexibilního tepla vzdálení jen na jednoduché připojení do elektrické zásuvky.

 

Design

Ohřívač do zásuvky Rovus Handy Heater měří 19 x 16 x 11 cm a váží přibližně 540 gramů. Je určen k vytápění menších místností. Nejlepší výsledky jsou citelné v okruhu 3 metrů. Kryt zařízení je v černé barvě. Na vrchu skříně je kruhový ovládací prvek se spínači + a – pro nastavení teploty. Mezi těmito spínači je LED indikátor, na kterém je zobrazena teplota. Pod LED displejem jsou dva další spínače. Přepínač rychlosti pro rychlé zahřívání a časovač, na kterém lze nastavit požadovaný čas chodu zařízení až do 12 hodin. Přístroj má automatický klimatický termostat, který je nastavitelný od 15 do 32 stupňů Celsia. Vypínač je umístěn na pravé straně zařízení. Funkce automatického vypnutí zajišťuje bezpečnost automatickým vypnutím zařízení při jeho přehřátí. Celkový design zařízení není zvlášť rušivý, výhodou je, že jde o bezkabelový model a tělo z plastu zůstává i během provozu studené. Jednoduše ho zapojíte do zásuvky a je okamžitě připraven k použití.

 

Jak funguje ohřívač do zásuvky Rovus Handy Heater?

Handy Heater emituje teplo, které je na pocit i „vůni” jako ze sušiče vlasů. Když ho zapojíte a zapnete, výchozím se nastaví na 30 stupňů při vysoké rychlosti. Teplota můžete nastavit v rozmezí od 15 do 32 stupňů a rychlost na vysokou nebo nízkou (high – law). K dispozici je časovač, který umožňuje nastavit provoz od 1 do 12 hodin. Co vypadá znepokojivě je, že když se ventilátor vypne, zdá se, že topné těleso září červeně. Po dalším zkoumání zjistíte, že jde o červené LED světlo v jednotce, což však není uvedeno v příručce. Zdá se, že funkce regulace rychlosti ne vždy funguje. I když dáváte přednost tiššímu „law” režimu, ohřívač se sám přepne zpět do „high” režimu.

Handy Heater je zcela bezpečný pro použití a prokazuje dlouhodobou spolehlivost. Cena, ve srovnání s jinými topnými systémy dostupnými na trhu, není vysoká. Pamatujte, že v místnosti by neměly být žádné bloky proudění vzduchu. Je lepší neumísťovat nábytek před ventilátor mobilního ohřívače. Zařízení musíte vědět kdykoliv bezpečně odpojit ze zásuvky.

Takto prezentuje tento produkt prodejce:

 

Recenze zákazníků

Recenze, které přináší Heuréka pro Handy Heater vypadají dost katastroficky. Je však zařízení opravdu špatné?

Před nákupem si důkladně promyslete, jaké jsou vaše potřeby vytápění. Potřebujete flexibilní zdroj tepla každý den nebo jen sporadicky během pracovních cest nebo dovolené? Je třeba si uvědomit, na co je Handy Heater primárně určen. Doporučuje se na ohřátí prostorů malých rozměrů, nebo jako doplňkový zdroj tepla k hlavnímu vytápění. Ohřát studenou koupelnu zvládne bez problémů. Efektivita vytápění však přímo úměrně klesá s větším prostorem. Pokud budete mít ve svých potřebách jasno, budete přesně vědět, zda je přenosný ohřívač Rovus Handy Heater pro vás vhodný. Pojďme se nyní tedy podívat na recenze zákazníků.

Několik negativních recenzí od uživatelů, kteří očekávali větší výkon:

Recenze Rovus Handy Heater

Poztívívne recenze od lidí, kteří vyhřívali efektivně malé místnosti:

Pozitivní recenze Rovus Handy Heater

 

Shrnutí na závěr

Handy Heater je efektivní, kompaktní mini-ohřívač pro malé prostory a zde se klade důraz na „malé prostory“. Pokud pracujete nebo trávíte čas v blízkosti elektrické zásuvky, získáte tímto zařízením rychlý zdroj tepla. Je méně vhodný do ložnice, protože hlučnost přibližně 70 dB může být rušivá.

Výhody

 • vhodný do jakékoli zásuvky
 • úsporný provoz
 • funkce automatického vypnutí

Nevýhody

 • teplo si užíváte pouze v bezprostřední blízkosti

Závěr recenze: Handy Heater je ideální, pokud chcete selektivní zahřát malou plochu.

Hodnocení autora
 • design
 • účinnost
 • spotřeba energie
 • cena

Souhrn

Bezkabelový, přenosný ohřívač v kompaktním designu, před koupí kterého si třeba zvážit, zda stačí na naplnění vašich potřeb vytápění.

4.4
Vývoj ceny Rovus Handy Heater přenosný ohřívač


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Rada cestuji, mám ráda lidi a život, který bychom si už bez různých pomocníků do kuchyně nebo domácnosti ani neuměli představit. Někdy se však ztrácíme v bludišti nesčetných možností, které nám moderní technologie nabízejí. Doufám, že i mé články vám trochu pomohou v orientaci a také díky nim se rozhodnete vždy správně.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.