Rovus Parní čistič Nano Plus – odborník pro důkladné čištění a dezinfekci podlah (recenze)

Veronika Štrbová Recenze 26. října 2021 0
Rovus Parní Nano čistič Plus 1100 W
 • Objem nádoby na vodu: 400 ml
 • Doba provozu: 27 min
 • Doba ohřívání vody: 10,0 sec
 • Příkon: 1 100 W
 • Odnímatelný ruční čistič: Ne
 • Hmotnost: 1,8 kg
 • Délka kabelu: 6,0 m
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Parní mopy
1 599 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
TopShop.cz

Rovus Parní čistič Nano Plus je vhodný pro všechny, kteří si potrpí na skutečně čistou domácnost. Kromě toho, že tento čistič vyčistí podlahy, zároveň je i dezinfikuje. A nepotřebuje k tomu nic jiného, než jen čistou destilovanou vodu. Žádné chemikálie, spreje ani čistící prostředky. Jednoduše do čističe nalijete vodu a on díky účinné páře do hloubky vyčistí podlahy, koberce nebo dokonce i matrace.

Parní čistič Nano Plus jistě ocení i alergici či astmatici, jelikož po jeho použití zůstane jejich domov čistší, zdravější, bez bakterií, bez virů a dalších škodlivin. V následující recenzi jsme se blíže podívali na model Rovus parní čistič Nano Plus. Sami jsme byli zvědaví, na jakém principu tento spotřebič funguje a co všechno dokáže. Pojďte se na to podívat s námi.

Přečtěte si více...

porovnání cen
TopShop.cz ⭐️ vynikající kvalita a známá značka
⭐️ možnost platit na splátky
⭐️ aktuální probíhající akce → naleznete zde
1 599 Kč Do obchodu TopShop.cz
Rovus.cz ⭐️ vynikající kvalita a známá značka
⭐️ možnost na splátky
⭐️ aktuální probíhající akce → naleznete zde
1 599 Kč Do obchodu Rovus.cz

Srovnání - Důležité parametry

Důležité parametry Rovus Parní Nano čistič Plus 1100 W ve srovnaní s vítězi testu parních mopů

Zlatá střední cesta Rovus Parní Nano čistič Plus 1100 W
Rovus Parní Nano čistič Plus 1100 W
Lidová volba Ariete 4164
Ariete 4164
Pro náročné Kärcher SC 3 Upright EasyFix
Kärcher SC 3 Upright EasyFix
Cena1 599 Kč1 699 Kč4 290 Kč
Počet komor112
Objem nádoby na vodu (ml)4003501
Doba provozu (min)271820
Doba ohřívání vody (sec)10,0-30,0
Příkon (W)1 1001 5001 600
Regulace množství páryAnoAnoAno
Odvápňovací systémAnoNeAno
Kontrolní diodaAnoAnoAno
Bezpečnostní ventilyNeNeAno
Dětská pojistkaNeNeAno
Indikátor připravenosti páryNeNeAno
Odnímatelný zásobník na voduNeNeAno
Odnímatelný ruční čističNeAnoNe

Srovnání - Rozměry, hmotnost a tvar

Rozměry, hmotnost a tvar Rovus Parní Nano čistič Plus 1100 W ve srovnaní s vítězi testu parních mopů

Zlatá střední cesta Rovus Parní Nano čistič Plus 1100 W
Rovus Parní Nano čistič Plus 1100 W
Lidová volba Ariete 4164
Ariete 4164
Pro náročné Kärcher SC 3 Upright EasyFix
Kärcher SC 3 Upright EasyFix
Cena1 599 Kč1 699 Kč4 290 Kč
Šířka (cm)26,729,031,4
Hloubka (cm)13,628,020,7
Výška (cm)120,0120,0118,5
Hmotnost (kg)1,81,93,1
Délka kabelu (m)6,05,05,0
TvarObdélník, TrojúhelníkTrojúhelníkObdélník

Rovus parní čistič Nano Plus – na co slouží a jak funguje

Jak již samotný název napovídá, Rovus Parní čistič Nano Plus je určen k čištění. Čištění a zároveň dezinfekci různých typů podlah, koberců či dokonce matrací. Není to však takové čištění, na jaké jste zvyklí. Nano Plus čistí vaši domácnost díky suché páře. Na to, aby tuto páru vytvořil, potřebuje jen obyčejnou destilovanou vodu, kterou je třeba nalít do konkrétní nádržky. Podlahy i koberce následně vyčistí hloubkově a zcela dosucha. Nakolik čistí a dezinfikuje podlahy bez použití drahých a škodlivých čisticích prostředků, vytváří bezpečné prostředí pro vaše děti a domácí mazlíčky.

Parní čistič Rovus zepředu a z boku

Parní čistič Rovus Nano Plus z přední i boční strany

 

Jak funguje parní čistič Nano Plus

Parní čistič Nano Plus přináší sílu Nano parní technologie. Speciálně navržená parní komora reguluje teplotu, tlak a rychlost při čištění pomocí horké páry. Tato komora rozkládá částice páry na Nano úroveň a následně je přemění na suchou páru, která pronikne hlouběji do povrchu. Nano Plus ničí až 99,9% bakterií a virů a zanechává proto domácnost čistou a zdravou. Nový vylepšený parní čistič Nano Plus je ideální na všechny typy tvrdých podlah, koberců a textilií, které snesou teplotu do 120 °C.

Čím se vyznačuje:

 • Nano pára je připravena na použijte již za 10 sekund
 • Odstraňuje nejen bakterie a viry, ale i nežádoucí pachy
 • Zničí až 99,9% bakterií a virů
 • Funkce kontroly páry
 • Použití na kachličkách, tvrdé podlaze, kobercích i textiliích
 • Ekologický způsob čištění bez chemikálií
 • Délka kabelu 6 m
 • 2 obdélníkové utěrky – na tvrdé podlahy a na koberce

 

Pro koho je parní čistič vhodný?

Pokud trpíte alergiemi nebo astmatem, čištění horkou párou je pro vás ideální. Pára je přírodní složka, která nevytváří žádné škodlivé reakce organismu. Proto by neměl parní čistit chybět v žádné domácnosti, v níž žijí lidé s těmito problémy. Dále ocení tento spotřebič všichni ti, které trápí jiné zdravotní problémy, které jim neumožňují provádět náročnější pohyb. Manipulace s parním čističem je jednoduchá, samotný přístroj není těžký, proto jeho použití zvládnou i vaši prarodiče. No a samozřejmě Rovus parní čistič Nano Plus je vhodný pro každého, kdo touží po čisté a zdravé domácnosti bez bakterií a virů či nepříjemných zápachů.

Pozor si však dejte v tom případě, pokud máte doma podlahy citlivé na vysokou teplotu, například voskované parkety. Na tento druh podlah není parní čistič vhodný, protože by mohlo dojít k poškození podlahy. V tomto případě je lepší zůstat u klasických mopůch bohužel i za cenu větší námahy při práci.

 

Proč parní čistič a ne klasický mop na podlahy?

Parní čističe jsou mnohem efektivnější než běžný mop s hadrem. Kromě klasického čištění podlahy zároveň dezinfikují povrch. Takové čištění nerozmazává špínu a nezanechává fleky. Vaše podlahy budou krásně lesklé, protože podlaha rychleji uschne. Čištění párou zároveň znamená méně námahy. Nemusíte se shýbat a drhnout na kolenou místa, kde se něco přilepilo. Takže, v konečném důsledku mají parní čističe mnoho výhod oproti běžným mopům. Jedinou nevýhodou je vyšší pořizovací cena, avšak z dlouhodobého hlediska se to opravdu vyplatí, protože už nebudete utrácet peníze na žádné čistící prostředky.

Hlavice parního čističe

Stačí nalít vodu, nasadit utěrku a začít čistit

 

💡 TIP: Přečtěte si náš článek Porovnání parních čističů, ve kterém jsme vám blíže představili i další modely a značky parních čističů. Možná právě z nich si vyberete ten pravý čistič pro vás.

 

Popis jednotlivých částí spotřebiče

Popis částí parního čističe Rovus Nano Plus

Popis parního čističe z přední strany

 

Popis zadnej strany parného čističa

Popis parního čističe ze zadní strany

 

Příslušenství parního čističe

Dodávané příslušenství pro čištění podlah a koberců

 

Balení obsahuje:

 • základna s minimalistickým designem pro snadné manévrování
 • přívodní kabel dlouhý 6 metrů
 • nádržka s objemem 400 ml, která umožňuje 27 minut nepřerušovaného čištění
 • 2 utěrky z mikrovlákna
 • kobercový nástavec pro lepší výsledky s čištěním textilií
 • manuál ke spotřebiči

👉 Příslušenství, které lze dokoupit:

Jak jste si mohli všimnout, na parní čistič můžete použít i trojúhelníkový nástavec, pomocí kterého vyčistíte i těžší dostupná místa. Ten však není součástí balení a je třeba si ho dokoupit. Co kromě něj ještě můžete dostat?

 • set doplňků k parnímu čističi Nano Plus
 • set trojúhelníkových utěrek Nano Plus
 • utěrky k parnímu mopu Nano Plus

 

Čím se vyznačuje Rovus parní čistič Nano Plus

➡️ Provedení parního čističe Nano Plus

Základna parního čističe má jemné elegantní provedení, s čímž úzce souvisí i následné snadné manévrování. Přívodní kabel je dlouhý 6 metrů, což vám pomůže došáhnout všude tam, kam potřebujete. Dále máte na výběr z 2 hlavic – obdélníkové a trojúhelníkové, podle toho, zda chcete čistit rovné plochy nebo nedostupné místa. Obdélníkovou použijte na normální povrchy a trojúhelníkovou na úklid rohů a hůře dosažitelných oblastí. Počítejte však s tím, že v balení najdete jen obdélníkové, trojúhelníkové je třeba si v případě potřeby dokoupit zvlášť. K dispozici máte také dvě utěrky z mikrovlákna. Utěrka s delším vlasem je určena pro čištění koberců i spolu s nástavcem a utěrka hladká je pro podlahy různého typu, např. laminát, dřevo, dlaždice.

 

➡️ Dostatečný výkon při menší námaze

Podle příkonu spotřebiče poznáte, jaké budou přibližné provozní náklady výrobku, ale poměrně snadno z něj odvodíte i celkový výkon. Příkon je udáván ve wattech. Ty méně výkonné parní mopy na trhu se prezentují příkonem do 1000 W. To je pro méně náročné zákazníky naprosto dostačující. Při potřebě efektivnějšího čisticího účinku je lepší sáhnout po vyšších hodnotách. Zlatou střední třídou je příkon 1 500 W, dražší modely dosahují hodnot až 2 000 W. Když se tedy podíváte na příkon parního čističe Nano Plus, který představuje 1100 W, je třeba počítat s takovým běžným průměrem. Práce a celková manipulace s čističem však nebude až taková namáhavá, což je výhodou tohoto spotřebiče.

Tento parní čistič má parní komoru, která inteligentně řídí teplotu, tlak a rychlost ohřáté vody, takže molekuly do sebe narážejí, dokud nezvětší svoji velikost. Tyto ultra malé molekuly pak mohou proniknout hlouběji do povrchů, které chcete vyčistit. Podlaha pak rychle vyschne a zůstane bez šmouh, vyčištěná a bezpečná, bez toxických zbytků. Otočným tlačítkem si můžete vybrat ze tří stupňů intenzity páry a to slabá (zelená), střední (modrá) nebo vysoká (červená).

Zelená, modrá a červená kontrolka na parním čističi

Tři stupně intenzity páry jsou barevně odlišeny

 

➡️ Délka přívodního kabelu

Určitě nepodceňujte délku přívodního kabelu. Rovus parní čistič Nano Plus disponuje kabelem o délce až 6 metrů, což patří mezi ty lepší parametry s porovnáním s konkurencí. Proto vám bude nápomocný ve většině místností, aniž byste museli stále přepínat mezi zásuvkami. Pokud byste ho však přece jen potřebovali využít ve větší místnosti, stále existuje možnost použít prodlužovací kabel.

 

➡️ Praktická nádržka na vodu

Nano Plus patří mezi tzv. jednokomorové modely čističů. To znamená, že disponuje jednou komorou, resp. nádržkou na vodu, do které načerpáte vodu a ta se přemění na horkou páru. Protože molekuly páry jsou větší než molekuly vody, stoupá zde tlak. Není tedy bezpečné po vyplýtvána páry nádobku otevírat a dolévat. Pokud má přístroj pouze jednu nádržku, třeba úklid pozastavit, počkat až bojler vychladne a vodu pak doplnit. Co se týče velikosti objemu nádržky na vodu u čističe Nano Plus, představuje 400 ml, což umožňuje přístroj používat přibližně 27 minut. Průměrná doba nepřetržitého provozu parních čističů se pohybuje od 10 do 40 minut, což znamená, že Nano Plus patří mezi zlatý střed.

Plastová nádržka na vodu

Nádržka na vodu má objem 400 ml

 

➡️ Bezpečné čištění bez chemikálií

Parní čistič Nano Plus potřebuje pro své využití jen běžnou destilovanou vodu. Nevyžadují se žádné čistící prostředky či jiné pomůcky. A právě z toho důvodu je čištění a tudíž vaše domácnost čistá, zdravá a bez chemikálií. Oceníte to určitě u malých dětí nebo domácích mazlíčcích. Vzhledem k tomu, že pára je přírodní látka, nezpůsobuje škodlivou reakci u osob trpících alergiemi nebo astmatem.

 

➡️ Vhodný na všechny typy tvrdých podlah a textilie

Nano pára za pár sekund vyčistí různé povrchy. Má 3 nastavitelné úrovně od lehkého čištění, přes dezinfekci, po drhnutí. Vyberte si z 2 hlavic – obdélníkové a trojúhelníkové, podle toho zda chcete čistit rovné plochy nebo nedostupné místa. Speciálně navržené utěrky z mikrovlákna chrání vaše podlahy před poškrábáním. Jsou vhodné pro použití do 120 °C. Vyměňte mop za kobercový nástavec a očistěte textilie v domácnosti. Osvěžte koberce, matrace, čalounění nebo závěsy. Připojte nástavec s kartáčem a poradíte si i s najzaschnutejšími skvrnami.

 

➡️ Mimořádně šetrný v každém směru

Čištění párou je z dlouhodobého hlediska levnější, než čištění běžným mopem. Kromě počáteční investice do koupě parního čističe nebudete potřebovat žádné další výdaje. Vystačíte si s obyčejnou destilovanou vodou. Stejně ušetříte i místo, protože s parním mopem budete potřebovat prostor pouze na jednu čistící pomůcku. Žádné hadry, vědra a různé typy mopů.

Dolévání destilované vody do nádobky parního čističe

Do parního čističe se doporučuje nalít destilovaná voda

 

Funkce, kterými parní čistič disponuje

Jako každý moderní spotřebič, i Rovus parní čistič Nano Plus disponuje funkcemi, které napomáhají co nejpohodlnějšímu používání.

Patří mezi ně:

⭐ Technologie Anvanced Nano – produkuje správné množství páry a optimální teplotu

⭐ Teleskopická tyč – teleskopická tyč s vyztuženou rukojetí napomáhá snižovat zátěž vyvíjenou na zápěstí

⭐ Automatické vypnutí – hned po tom, jak se vám voda v parním čističi mine, zařízení se ustálí a přestane vydávat na povrch páru, to znamená, že automaticky skončí pracovat

⭐ Indikátor množství vody – přes okénko můžete sledovat množství vody v nádržce. Výrobce doporučuje nepřekročit měrku „MAX”. Po každém použití a vyčerpaní veškeré vody nechejte zařízení vychladnout, opět dolijte vodu a můžete pokračovat v čištění.

⭐ Nastavení množství páry – pomocí otočného tlačítka si sami nastavujete intenzitu páry. Zelené kontrola znamená slabá intenztia, modrá kontrolka střední intenzita a červená vysoká intenzita páry.

⭐ Ovládací prvky – Parní čistič disponuje jedním otočným tlačítkem, tlačítkem samočištění a tlačítkem pro uvolnění hlavice.

⭐ Otočná hlava – otočná hlava vám pomůže dostat se i do těžko přístupných míst a manipulace s čističem bude o to jednodušší

⭐ Samočištění – spotřebič má funkci samočištění, kdy do nádržky naléváte roztok kyseliny citronové a vody (1:3). Jak samotný proces probíhá se dočtete níže.

 

Srovnání s jeho předchůdcem

V porovnání se svým predchodcom – Parním čističem Nano, přišlo k několika vylepšením. Začneme od přívodního kabelu. Ten má délku 6 metrů, díky čemuž vám usnadní práci při dezinfekci vašeho bytu. Další rozdíl je ve velikosti nádrže na vodu, která je dvakrát tak velká než ta původní. Vydrží 27 minut čištění. Zajímavé je i ovládací kolečko, kterým si můžete nastavit 3 intenzity páry. Nakonec se dostáváme k hlavici parního čističe. Ta je také větší, než u toho původního parního čističe. Novinkou je také nástavec na koberce, který má praktické pojistky. To znamená, že když ho budete používat, už vám z hlavice nesklouzne.

Co se nezměnilo oproti předchůdci je nanotechnologie, která je základem obou produktů. A co je její podstatou? Představte si, že zahřejete vodu na 120 °C. Z vody se stane tzv. suchá pára, po níž zůstává vyčištěná plocha zcela suchá.

Dva parní čističe Rovus

👉 Hlavní rozdíly mezi novým a původním modelem parního čističe:

 Parní čistič NANO PLUSParní čistič NANO
Příkon1100 W1100 W
Účinnost čištění99,9 %99,9 %
Maximální teplota pro použijte120 °C125 °C
Maximální objem vody360 ml220 ml
Doba ohřívání vody10 sekund10 sekund
Doba provozu27 minut10 minut
Délka napájecího kabelu6 metrů4 metre
Integrovaná ruční jednotkanene
Hmotnost1,8 kg1,4 kg
Cena2558.682046.89

 

Péče a údržba

Je velmi důležité vědět, jak se třeba o parní čistič starat po jeho použití. První věc, na kterou dbejte před čištěním nebo údržbou, je, že zařízení je vypnuto, odpojeno z elektrické sítě a dostatečně vychladlé. Dále postupujte následovně:

 • Po skončení nechte čistič vychladnout a pak z nádržky vylijte zbylou vodu, aby nedošlo k poškození nádrže.
 • K čištění zařízení a jeho komponentů nepoužívejte tvrdé předměty, jakým je například drátěnka, aby nedošlo k poškození.
 • Položte čistič svisle na podlahu. Stoupněte si na zahnutý okraj kluzáku, odstraňte ho (pokud je to nutné) a stáhněte čistící návlek. Potom ho důkladně opláchněte a nechte uschnout na vzduchu.
 • Otevřete vstup vody a vylijte veškerou zbylou vodu z nádrže. Otvor uzavřete, až když nádržka zcela vyschne.
 • Na vyčištění hlavní jednotky, povrchu hlavice a teleskopické rukojeti použijte navlhčený hadřík. Před dalším použitím jejich dosucha otřete suchým hadříkem.
 • Nastavte rukojeť do nejnižší pozice a pevně zajistěte. Napájecí kabel smotejte na háčky. Odložte čistič a jeho příslušenství na suché chladné místo mimo dosah dětí a zvířat.

 

Užitečné rady při používání parního čističe:

 • Po vychladnutí čističe se horká pára změní na vodní páru. Tato pára se nahromadí v hlavě mopu odkud bude trochu odkapávat. Nebojte se, je to naprosto normální.
 • Po skončení práce a vychladnutí spotřebiče vylijte z nádržky zbylou vodu, abyste zabránili oxidaci nádrže.
 • Po použití a vyčištění produktu je před opětovným použitím čističe je důležité důkladně vyčistit a umýt i použitý návlek.
 • Návleky můžete prát v pračce na nízké teplotě, nikdy je však nedávejte do sušičky. Nechte je volně uschnout na vzduchu.
 • Čistící návlek je spotřební materiál. V případě potřeby jej vyměňte za nový kus, jinak to může ovlivnit výsledek čištění.
 • Pokud se na návleku objeví vyčuhující konec nitky, opatrně jej odstřihněte, netahejte ho.

💡 TIP:

Když budete dávat dolů nástavec na koberce, jednoduše přistupte nohou místo označené jako „otisk nohy” a parní čistič zvedněte. Velmi lehce vám sjede nástavec dolů. Pak už jen stačí odstranit utěrku s delším vlasem a po použití vyprat.

 

Samočištění

Parní čistič Nano Plus disponuje funkcí samočištění. I tento proces má svůj postup:

 1. Vypněte zařízení a odpojte jej z elektrické sítě.
 2. Vypusťte z nádrže všechnu vodu.
 3. Smíchejte jeden díl kyseliny citronové se třemi díly vody.
 4. Nalijte tento roztok do nádržky.
 5. Zapojte zařízení do sítě.
 6. Otočte knoflík do kteréhokoliv režimu páry (slabý/střední/vysoký) a dlouho stiskněte (na cca 5 sekund) tlačítko samočištění, dokud nezazní pípnutí a nezačne blikat červená kontrolka.
 7. Topné těleso bude během samočištění pracovat. Celý proces zabere asi 30 minut. Během posledních 10 minut bude zařízení „prskat” vodu a páru zároveň.
 8. Po skončení procesu začne kontrolka blikat bíle a bude se ozývat zvukový signál dokud spotřebič nevypnete.
 9. Úplným otočením knoflíku proti směru hodinových ručiček zařízení vypnete. (Funkce samočištění lze zastavit jedině otočením knoflíkem, nikoli opětovným stisknutím tlačítka samočištění.)
Tlačítko samočištění na parním čističi

Samočištění spustíte pomocí tohoto tlačítka

💡 Tip: Značka Rovus má v nabídce i levnější varianta parního čističe. Vše potřebné se o něm dozvíte v naší recenzi Parní čistič Nano.

 

Recenze na parní čistič

A co říkají na parní čistič samotní zákazníci? Po prohlédnutí několika recenzí jsme došli k závěru, že tento pomocník do domácnosti dokáže velmi usnadnit vaše úklid. Lidé jsou spokojeni s efektivním čištěním a dezinfekcí, ale i usnadněnou prací oproti běžným mopům, se kterými se při čištění podlah podstatně více naděláte. Vysloveně negativní hodnocení jsme nenašli, což však může být nevýhodou tohoto produktu je, že se nedodává s praktickým trojúhelníkovým nástavcem. Ten si v případě potřeby musíte dokoupit.

Rovus Nano Plus - recenze zákazníků

 

Naše osobní zkušenost

Parní čistič Rovus Nano Plus je vhodný zejména pro ty, kteří si potrpí na dokonale čistou a vydezinfikovanou domácnost. Používejte ho však jen na vysáté podlahu, resp. povrch zbavený všech možných nečistot, vlasů, chlupů od zvířat atd. Navlhčená utěrka čističe totiž tyto větší nečistoty jen nabírá před sebe a rozptyluje po místnosti. Čistič pěkně dokáže vyčistit i skvrny na podlaze, kdy utěrka nasaje nečistoty a je třeba ji po každém použití ihned vyprat, což však není žádný problém.

Z našeho pohledu však tento parní čistič doporučujeme těm, kteří zvyknou často uklízet a preferují i dezinfekci podlah a koberců. Když už zmiňujeme koberce, tímto čističem jsme zkoušeli vyčistit skvrnu na koberci. Nebyla však čerstvá a přístroj si s ní poradil jen na takových 50%. Kdyby však naopak byla čerstvá, zřejmě by s tím neměl problém. Celkově však pára z čističe koberec takříkajíc oživila a samozřejmě i dezinfekovala.

 

Srovnání s konkurenčními modely

 

 

Problémy a jejich řešení

Během používání různých spotřebičů se můžete setkat i s nečekanými problémy. Většina z nich se dá snadno odstranit, jen třeba vědět příčinu. Platí to i při parním čističi. Pomoci vám může následující tabulka, kde je vysvětleno, co je třeba dělat v případě konkrétních problémů. Pokud ani ty nevyřeší váš problém, obraťte se na výrobce.

PROBLÉMMOŽNÉ ŘEŠENÍ
Žádná páraZkontrolujte, zda je čistič zapojen do napájecího zdroje.
Zkontrolujte, zda je knoflík nastaven na režim páry.
Zkontrolujte, zda je hladina vody mezi úrovněmi MIN a MAX.
NefungujeZkontrolujte, zda je knoflík nastaven na režim páry a zda je kabel zapojen do elektrické sítě.
Produkt je určen pouze k čištění podlah. Má bezpečnostní spínač a nebude pracovat, pokud je ve vodorovné poloze.
Produkt je zanesen vodním kamenemSmíchejte jeden díl kyseliny citronové se třemi díly vody. Nalijte tento roztok do nádržky a spusťte funkci samočištění.
Čistič zanechává na podlaze mokré skvrnyPřed čištěním nechte návlek vyschnout nebo použijte nový, suchý návlek.

 

Rozhovor

💡 Nepřehlédněte!

Rozhovor s brand manažerkou značky Rovus – Mgr. Andreou Rímovou

Andrea Rimová

Mgr. Andrea Rimová, brand manažerka značky Rovus

Určitě lepší pohled na produkt má sympatická brand manažerka značky Rovus, Mgr. Andrea Rimová, které jsme položili několik otázek týkajících se parního čističe. Ochotně nám jejich odpovídala a my vám můžeme díky tomu přinést následující rozhovor.

„V Studiu Moderna pracuji od roku 2014. Práce v této multimarketingovej společnosti je zajímavá a inspirativní. Baví mě být součástí týmu, který přináší na trh zajímavé produkty usnadňující či zpříjemňující život zákazníka.”

Na jakém principu funguje parní čistič Nano Plus?

Andrea Rimová: „Parní mop Rovus Nano Plus vytváří nepřetržitou, vysokotlakou páru s obsahem nanočástic a kvalitních negativních iontů, které jsou 10 krát efektivnější při pronikání do povrchu. Díky dezinfekčním vlastnostem páry efektivně zneškodní 99,9% bakterií a virů bezpečným a ekologickým způsobem. Účinná nanotechnologie je základem pro linii produktů určených k čištění a pro zdravější život.”

 

Jaké typy povrchů dokáže vyčistit?

Andrea Rimová: „Vyspělá nanotechnologie produkuje správné množství suché páry, která nezvlhčuje materiál, a chrání podlahy před nadměrnou vlhkostí a poškozením. Nádrž na vodu s kapacitou 400 ml zaručuje až 27 minut čištění párou před opětovným naplněním, přičemž speciální povlak z mikrovlákna chrání podlahy a zaručuje jejich odolnost vůči horké páře až do 120 °C. Proto je parní mop vhodný na čištění i těch nejcitlivějších povrchů, jako jsou: dřevo, kachličky, koberce či laminát.”

 

Je parní čistič vhodný do každé domácnosti?

Andrea Rimová: „Určitě ano. Já osobně ho používám velmi často, nejvíce v kuchyni a koupelně.”

 

Jaké jsou jeho hlavní části, je třeba některé z nich po čase vyměnit?

Andrea Rimová: „Parní čistič nevyžaduje výměnu konkrétních částí. Nabízíme možnost dokoupit si sadu příslušenství, která obsahuje 2 různé typy vyměnitelných povlečení z mikrovlákna konstruovaných pro užití s parním čističem Rovus Nano Plus. Jsou maximálně absorpční, opakovaně použitelné a mohou se prát v pračce. Je také možnost dokoupit si například i trojúhelníkový nástavec na perfektní vyčištění rohů a i pratelné povlečení.”

 

Proč je čištění párou z dlouhodobého hlediska levnější než čištění klasickým mopem?

Andrea Rimová: „Při čištění nepoužíváte žádné chemikálie ani drahé čistící prostředky, pouze čistou, nejlépe destilovanou vodu. Jelikož jde o suchou páru, která neničí povrch, nemusíte se bát poškození podlahy či koberců. Navíc, je to ekologické.”

 

Jak se o tento parní čistič starat a jak ho skladovat?

Andrea Rimová: „Produkt nevyžaduje žádnou speciální péči. Návleky po použití vyperte v pračce. Díky šikovnému designu vám nezabere mnoho místa.”

 

Jakou záruku, případně jiné benefity, víte poskytnout svým zákazníkům?

Andrea Rimová: „Naše společnost nabízí možnost dokoupit si k výrobku i prodlouženou záruku o 1, 2 nebo až 3 roky. Nabízíme i 30 denní lhůtu na vyzkoušení, stejně jako zvýhodněné ceny, pokud jste členem našeho 5 hvězdičkovém klubu Club 5*. Veškeré informace ohledně aktuálních akcí či produktů vám ochotně poskytnou naši kolegové ze zákaznického centra.”

 

Často kladené otázky

❓ 1.Když použiji suchou páru na čištění podlahy nebo jiného povrchu, nemůže ji poškodit?

Nový model parního čističe je doplněn o praktické kolečko, na kterém si už tu intenzitu páry nastavíte ve třech stupních přesně podle potřeby. Takže, pokud si ji správně nastavíte, nic nepoškodíte.

❓ 2. Je možné použít parní čistič i na matrace?

Ano, je možné pomocí čističe vyčistit i matraci. Počítejte však s tím, že doba sušení bude o něco delší, než když čistíte podlahy, které jsou suché okamžitě.

❓ 3. Jak používat čistič na citlivější povrchy?

Mezi takové nejcitlivější povrchy patří tkaniny a podlahy, které mají vysokou nasákavost. V těchto případech je třeba čistit dané místo parou jen na nejnižším možném výkonu. S hubicí nezůstávejte příliš dlouhou dobu pouze na jednom místě. Pozor na to, aby nevznikaly na některých místech větší louže. Použít můžete i návleky na snížení množství páry.

❓ 4. Je po čištění parním čističem podlaha mokrá?

Podlaha velmi rychle uschne, téměř okamžitě. Není tak mokrá jako po čištění klasickým mopem či hadrem na koštěti.

💡 Náš tip:

Pokud již máte doma tyčový vysavač s mopem 2v1, tento parní čistič byste zřejmě už nevyužili. Proto zvažte jeho koupi pouze v případě, že vaše domácnost disponuje jen klasickým vysavačem a chcete si podlahy už jen dočistit a dezinfikovat.

O značce Rovus

Rovus

Značka Rovus vznikla v roce 2005 ve společnosti Studio Moderna. Zahrnuje široké portfolio různých čisticích prostředků. Rozvoj značky a rostoucí škála produktů nabízených na trhu byla zákazníky mimořádně dobře přijata. To společnost povzbudilo k dalšímu rozšiřování a v následujícím období uvedla více než 50 produktů různých kategorií. Zcela prvním produktem značky Rovus byl vodný vysavač Rovus Aqua Power. Časem přibyly další produkty jako napařovač oděvů, robotické vysavače, parní čističel, umývače oken atd. V budoucnu plánuje značka Rovus nabídnout ještě více pomocníků z kategorie úklidu, péče o domácnost a textilie a domácího kutilství.

Výhody

 • podlahy nejen účinně čistí, ale také dezinfikuje
 • dostatečný objem nádržky na vodu
 • nadprůměrná délka přívodního kabelu
 • ideální pro čištění podlah, koberců, ale i matrací
 • ekologický způsob čištění bez zbytečných chemikálií

Nevýhody

 • trojúhelníkový nástavec a utěrky nutno dokoupit

Závěr recenze: Pokud si chcete co nejvíce usnadnit čištění podlah v domácnosti, tak tento pomocník je určitě správná volba.

Hodnocení autora
 • Čištění
 • Odolnost vůči zanesení
 • Obsluha a manipulace
 • Funkce
 • Vybavení
 • Cena

Souhrn

Parní čistič pro rychlé, šetrné a hlavně snadné čištění a zároveň dezinfekci podlah a koberců.

4.2

Rovus Parní Nano čistič Plus 1100 W

✅ Cena: 1 599 Kč

Chci Rovus Parní Nano čistič Plus 1100 W TopShop.cz
Vývoj ceny Rovus Parní Nano čistič Plus 1100 W


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšu články, které jsou zajímavé a mají přidanou hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, které využijí mnozí z vás v každodenním životě. Věřím, že i mé články vám pomohou najít odpověď na různé, dosud nevyřešené otázky.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.