Rovus Nano – parní čistič na podlahy, který vaši domácnost zbaví bakterií (recenze)

Petra Lyžičiarová Recenze 15. září 2021 1
Rovus Nano - parní čistič na podlahy
 • Typ: Multifunkční parní čistič
 • Výkon: 1100 W
 • Objem zásobníku: 0,22 l
 • Dostupnost: Vyprodáno
Zařazeno do: Parní čističe
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Parní mop Rovus Nano je praktickým pomocníkem, který je určen na mytí podlah a čištění koberců. Využívá přitom zdokonalenou Nano technologii parního čištění. Při čištění tento parní čistič nepřetržitě vytváří vysokotlakou páru obsahující nano-částice a kvalitní negativní ionty. Pára má dezinfekční účinky a efektivně dokáže zneškodnit až 99,9% bakterií. No a děje se to bez použití agresivních čisticích prostředků s obsahem chemie.

Čištění podlah s parním mopem Rovus Nano je bezpečné, ekologické a zdravé. Z toho důvodu je tento domácí pomocník výborný například do domácností s malými dětmi, kde je mytí podlah téměř na denním pořádku. Ocení ho i alergici, protože z vašeho domova odstraní i alergeny a výborný je i pro domácnosti s domácími zvířaty. Jelikož je lehký a dobře se s ním manipuluje, doporučili bychom ho i seniorům.

Parní čistič Nano Rovus je vybaven mikrovláknovou utěrkou, která se postará a maximálně efektivní použití. Výkon zařízení je 1100 W a objem nádobky na vodu je 220 ml, což je celkem dostačující množství. Oceňujeme, že parní mop Rovus je lehký a díky hmotnosti jen 1,4 kg se s ním dobře manipuluje. Kromě toho, že s ním můžete mýt tvrdé podlahy, je vhodný i na čištění koberců, čalounění ale i obkládaček a oken. Délka přívodního kabelu je 1,4 metru, což je také zcela dostatečné pro použití v běžné domácnosti. Cena parního mopu Rovus Nano je přijatelná a zařadili bychom ho do střední cenové kategorie.

Základní informace

Parní čistič Rovus je určen k čištění a dezinfekci podlah i koberců. Má výkon 1100 W, což je ve srovnání s většinou parních čističů v našem velkém testu méně. Přesto však toto zařízení mytí podlah a čištění koberců pomocí páry bez problémů zvládá. Nádoba na vodu nemá velmi velký objem a vejde se do ní 220 ml vody.

Parní mop Rovus má přívodní kabel s délkou 4 metry. Takže se s ním můžete bez problémů pohybovat v běžné domácnosti. No a protože je jeho hmotnost pouze 1,4 kg, tak se s ním zcela jednoduše manipuluje.

Rovus Nano parní čistič je vhodný pro čištění: 

 • dřeva
 • kachliček
 • koberců
 • laminátových podlah

 

Důležité parametry parního čističe Rovus Nano:

Výkon1100 wattů
Objem nádoby na vodu220 ml
Hmotnost1,4 kg
Utěrky1 ks na tvrdé podlahy, 1 ks na koberce
Délka kabelu4 m

 

Jak funguje Rovus Nano

Parní čistič Rovus Nano funguje na principu vytváření páry, kterou produkuje patentovaná parní komora. Ta pracuje na základě kontroly určité teploty, rychlosti a tlaku. Molekuly vody do sebe neustále narážejí, až se nakonec zmenší na nano velikost. No a při tomto procesu dochází k vytváření velkého množství negativních iontů. Záporné neboli negativní, ionty ve vzduchu efektivně odstraňují neaktivní bakterie a alergeny ve vašem domově. A celé se to děje ekologicky a bezpečně.

Parní mop Rovus vytváří nepřetržitou suchou páru, jejíž negativní ionty snadno pronikají i do nejhlubších mikroúrovni. Díky tomu tento způsob čištění nejen výborně čistí materiál, ale také eliminuje bakterie, a to i na místech, kam se běžně částice páry nedostanou. Rovus parní mop dokonale vyčistí podlahy, čalounění i koberce.

parní mop nano rovus použití podlaha

Parní mop Nano Rovus se používá velmi jednoduše

 

Vybavení a funkce

Parní mop Rovus Nano disponuje funkcí rychlého ohřevu páry, která se postará o to, že zařízení je připraveno k použití již do 10 sekund. Jelikož jde o jednoduché zařízení, mop není vybaven množstvím funkcí. Vyspělá Nano technologie je však vytvořena tak, aby vytvářela správné množství suché páry, které materiál nezvlhčuje a podlahy ochrání před nadměrnou vlhkostí. Čištění takovýmto způsobem je ve srovnání s těmi běžnými postupy až 10 krát efektivněji.

Ve výbavě zařízení najdete:

 • hlavní tělo parního mopu Rovus
 • nástavec na koberce
 • návlek na čištění koberců
 • návlek na čištění tvrdých povrchů

 

Ovládání a způsob použití

Rovus Nano mop se používá velmi jednoduše a díky nízké hmotnosti se s ním výborně manipuluje, což jistě ocení hlavně senioři. Speciálně navržená čistící hlava se snadno dostane i do užších prostorů, pod nábytek a do koutůPolstrovaná rukojeť zmírňuje zátěž na ruku a zápěstí a teleskopická tyč se postará o to, abyste s mopem dostaly i na ty nedostupnejšie místa. Mikrovlákno je šetrné k podlahám a zaručuje jejich odolnost vůči horké páře až do 125 °C.

Rovus Nano parní čistič - příslušenství, hadříky na podlahu a koberce

Rovus Nano parní čistič je vybaven i hadříky na podlahy a koberce

Mop Rovus Nano se používá tak, že do nádobky nalijete vodu bez jakéhokoli čisticího prostředku. Potom zařízení zapojíte do sítě a za méně než 10 sekund je připraveno na mytí. Pomocí teleskopické rukojeti si můžete nastavit výšku, která vám nejvíce vyhovuje. Sklopné rameno se postará o to, že se s mopem dostanete i pod nábytek. Po umytí stačí dát z mopu dolů handričku z mikrovlákna a vyprat ji v pračce. Díky tomu ji můžete používat na mytí stále dokola. Po tom, co podlahu či koberec mopem Rovus Nano vyčistíte, je povrch díky suché páře prakticky okamžitě suchý.

 

Pokud vás zajímá, jak vypadá používání parního mopu Rovus Nano v praxi, viz video:

 

Recenze a hodnocení Rovus Nano

Zajímalo nás, jak hodnotí mop Nano Rovus reální spotřebitelé, a tak jsme se podívali na několik recenzí a zkušeností s tímto zařízením. Uživatelé hodnotí tento parní čistič velmi pozitivně a oceňují jednoduchost jeho používání a také výkonnost, s jakou myje. Někteří si pochvalují i to, že po mytí mají v domácnosti příjemně svěží vzduch, za co mohou vděčit právě negativním iontům vznikajícím při tvorbě suché páry.

 

Rovus Nano - uživatelské recenze

absolutně dominují pozitivní uživatelské zkušenosti

Rovus Nano - uživatelské zkušenosti

💡Více recenzí → naleznete zde

 

Rovus Nano a shrnutí na závěr

Parní čistič Rovus Nano je cenově dostupné zařízení, které se postará o dokonale čisté podlahy i koberce ve vaší domácnosti. Kromě toho, že povrchy vyčistí, také jejich vydezinfikuje a zbaví vaši domácnosť až 99,9% bakterií. Proto tohoto pomocníka ocení rodiny s malými dětmi, domácnosti s alergiky a domácími zvířaty.

Při čištění vytváří čistič Nano Rovus suchou páru, a tak jsou povrchy po umytí prakticky okamžitě suché. Výkon zařízení je 1100 W, což je dostačující hodnota. Oceňujeme dostatečně dlouhý přívodní kabel a nízkou hmotnost zařízení, díky čemuž se s ním dobře manipuluje. Proto je výborným pomocníkem i pro seniory, kterým čištění podlah velmi zjednoduší.

Za nevýhodu Rovus Nano považujeme snad jen menší nádobku na vodu, jejíž objem 220 ml vám vystačí zhruba na 10 minut mytí. Na druhé straně však s tímto mopem již za takový krátký čas dokážete vyčistit poměrně velkou plochu.

Pokud byste chtěli do vaší domácnosti raději parní čistič Kärcher, několika modelem jsme se věnovali v našem velkém testu těchto zařízení. No a pokud si myslíte, že by vám více vyhovovalo mytí pomocí klasického mopu, více o tom, které mopy jsou kvalitní a jaké jsou ty nejlepší, se dozvíte v testu nejprodávanějších mopů.

Výhody

 • dezinfikuje
 • je ekologický
 • teleskopická tyč
 • hadřík lze prát v pračce
 • je lehký a dobře se s ním manipuluje

Nevýhody

 • nádobka na vodu má malý objem

Závěr recenze: Lehký, kompaktní a účinný parní čistič na podlahy se suchou párou, který povrch nejen vyčistí, ale i vydezinfikuje. Použít jej můžete i na čištění koberců.

Hodnocení autora
 • výkon
 • efektivnost čištění
 • snadnost používání
 • cena

Souhrn

Lehký, kompaktní a účinný parní čistič na podlahy se suchou párou, který povrch nejen vyčistí, ale i vydezinfikuje. Použít jej můžete i na čištění koberců.

4.2

Rovus Nano - parní čistič na podlahy

✅ Cena: 1 199 Kč

Chci Rovus Nano Rovus.cz
Vývoj ceny Rovus Nano


Autor článku
Petra Lyžičiarová

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Mám ráda přírodu, zvířata a ráda tvořím. Kreativní se realizuji nejen při psaní, ale i v domácnosti, zahradě a v kuchyni, a tak věřím, že mé články budou pro vás zajímavé, užitečné a přínosné.

Komentáře

Dobrý den,
článek o čističi je obsáhlý. Je pěkné, že niči bakterie atd., ale nikde jsem nenašla, kam se poděla špína uvolněná párou.
Pěkný den,
Podhradská

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.