Rowenta Silence Force 4A Compact Animal Care RO6383EA – sáčkový vysavač (recenze)

Redakce CestakBydlení.cz Recenze 17. října 2021 0
Rowenta Silence Force 4A Compact Animal Care RO6383EA
 • výrobce: Rowenta
 • typ: kapesní
 • hlučnost: 68 dB
 • příkon: 750 W
 • objem sáčku: 3,5 l
 • Dostupnost: Vyprodáno
Zařazeno do: Vysavače
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Sáčkový vysavač Rowenta Silence Force 4A Compact Animal Care RO6383EA je skutečně užitečný domácí spotřebič. Jde o vysoce výkonný vysavač, který zvládne různé typy podlah a disponuje opravdu bohatým příslušenstvím. Už samotný jeho název napovídá, v čem vyniká. Je to mimořádně silný a zároveň tichý vysavač. Vyznačuje se nejlepší energetickou účinností ve své třídě A. Motor s nízkým příkonem 750 W redukuje spotřebu energie až o 60%, přičemž účinnost čištění je srovnatelná s modely s příkonem 2200 W (v porovnání s předchozím řadou vysavačů Rowenta 2200W).

Tento model vysavače od značky Rowenta ocení hlavně rodiny, které mají domácí mazlíčky. Vysavač totiž dokáže perfektně vysát i zvířecí srst z koberců a čalouněného nábytku. V rámci recenze hodnotíme Rowenta Silence Force 4A Compact Animal Care jako jeden z nejtišších  kapesních vysavačů ve své cenové kategorii. Když jsme už při té ceně, při pohledu na skvělý výkon a bohaté příslušenství, je opravdu přijatelná.

Základní informace

Rowenta Silence Force 4A Compact Animal Care RO6383E můžeme zařadit mezi středně velké vysavače. Je vhodný jak pro malé, tak i pro velké podlahové plochy. Kapsa, kterou tento vysavač využívá, má objem 3,5 l a je vybaveno zpětnou klapkou pro uzavření sáčku po vytažení hadice. Akční rádius tohoto vysavače je 11 m, což umožní bezpečně vysát i větší místnost nebo dlouhou chodbu, bez nutnosti přepínání zásuvek.

Příkon tohoto modelu je 850 W, je však vybaven technologií, která za nízké spotřeby energií vysává v třídě A. Hlučnost vysavače je pak celkově velmi nízká, dosahuje jen 68 dB. To znamená, že při zapnutí na střední výkon se můžete dívat na televizor nebo vést plnohodnotný rozhovor s další osobou. Výrobce díky konstrukci vysavače vynechal klasický hepa filtr, umístil však permanentní filtr přímo za sáček. Výstupní vzduch je pak stejně čistý, jako kdyby byl použit standardní hepa filtr. Výhodou je, že tento filtr není nutné měnit.

Pro maximální výkon nabízí Silence Force 4A Compact patentovaný systém Rowenta Silence Force. Zavěšený motor minimalizuje vibrace, akustická pěna tlumí hluk a tiché příslušenství zahrnuje novou tichou sací hubici, která optimalizuje průtok vzduchu.

Další parametry spotřebiče:

Hlučnost68 dB
Energetická třídaA
Akční rádius11 m
Hmotnost8 kg
Příkon750 W
Objem sáčku3,5 l
Zařazeníkapesní
Délka přívodního kabelu8,4 m
Typ vysávánísuché

 

Provoz vysavače

Jak jsme již zmínili, jde o velmi výkonný vysavač, který je přitom velmi tichý. Většinu povrchů zvládá i na nízký výkon. I vysávání na PVC v kombinaci s parketovou hubicí, kdy na nejnižší výkon zabírá perfektně. U koberců stačí na výkonu mírně přidat, případně použít turbokartáč na koberce s vysokým vlasem. Pro plný výkon budete jen těžko hledat využití, při něm zvykne koberec až nadzvednout.

Co se týče ovládání, na přístroji jsou dvě větší tlačítka, na které si lze snadno šlápnout. Jedním vysavač zapnete nebo vypnete, druhým smotáte přívodní kabel. Nastavení intenzity můžete provést za pomoci táhla, které je mezi dvěma ovládacími tlačítky a je doplněno názornými symboly. Také je možné nastavit sílu přímo na rukojeti tyče.

Na tomto videu můžete vidět i slyšet, jak funguje vysavač Rowenta Silence Force:

ROWENTA Silence Force Extreme RO6455EA Test noise

Programy a funkce

Tento kvalitní spotřebič je vybaven třemi úrovněmi filtrace: sáček s vysokou filtrací, pěna a permanentní High Efficiency filtr, které zachytí až 99,99% vysátého prachu. Jeho filtry nejvyšší kvality umožňují zachycení mikroskopických částic, které způsobují alergie a astma. Díky energeticky úspornému motoru s výkonem ekvivalentním modelem s vysokým příkonem spotřebuje vysavač Silence Force 4A Compact až o 60% méně energie  (oproti přecházejícím řadou vysavačů Rowenta s příkonem 2200 W).

Hubice Deep Clean HeaÚčinně odstraňuje zašlapaných prach z koberců, rohožek, dlažby, parket a všech ostatních typů podlah.
Patentovaný systém Rowenta Silence ForceZavěšený motor minimalizuje vibrace, akustická pěna tlumí hluk a tiché příslušenství zahrnuje novou tichou sací hubici, která optimalizuje průtok vzduchu.
Motor EffiTechPerfektní výsledky vysávání s maximální energetickou účinností díky špičkové technologii motoru EffiTech.
Kapsa Hygiene +Už žádný prach při výměně sáčku díky novému patentovanému kapse Hygiene+, které je opatřeno samouzavírací klapkou.
Snadné štětceKartáč na prach Easy Brush je integrována do rukojeti a umožňuje vysávání všech typů povrchů, včetně ploch vyžadujících šetrné zacházení.
Kolečka otočné o 360 °Díky svým čtyřem kolečkům otočným o 360 ° se vysavač Silence Force 4A může plynule pohybovat všemi požadovanými směry.
Péče o zvířataMini turbokartáč je ideální na pohovky a čalouněný nábytek. High Efficiency filtr lépe zachycuje alergeny a bakterie, které mohou zvířata přinést z vnějšího prostředí.
Vysoce účinný filtr Není třeba měnit filtry. Díky patentované technologii je High Efficiency filtr na výstupu vzduchu ve vysavači Silence Force 4A permanentní (pouze při použití originálních sáčků Hygiene + Rowenta).

 

Recenze zákazníků

Zákazníci, kteří si vysavač Rowenta Silence Force 4A zakoupili a vyzkoušeli, se podělili o své zkušenosti i s ostatními lidmi, aby jim usnadnili rozhodování o koupi. A musíme říci, že většina z nich je nadmíru spokojená. Vyzdvihují perfektní silný výkon za neuvěřitelně tichého chodu. Naopak některých nepotěšily malá kolečka, kvůli kterým vysavač těžší přehazuje přes práh dveří.

Takto znějí recenze reálných zákazníků:

Rowenta Silence Force 4A Compact Animal Care RO6383EA - recenze 1 Rowenta Silence Force 4A Compact Animal Care RO6383EA - recenze 2 Rowenta Silence Force 4A Compact Animal Care RO6383EA - recenze 3

 

Příslušenství a náhradní díly

Po zakoupení najdete v krabici bohaté příslušenství, které splní požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků. Základem je přepínatelná hubice s pružným kloubem a kolečky. Tuto hubici můžete použít pro všechny běžné povrchy. Pro tvrdé podlahy máte k dispozici navíc speciální hubici, která je šetrná k dřevěným nebo korkovým podlahám. Malá turbokartáč je určena pro čalouněné povrchy, jako jsou sedací soupravy, autosedačky a podobné. Součástí je také dlouhá štěrbinová hubice a jednoduchá hubice na čalounění.

Kompletní příslušenství v balení: teleskopická kovová sací trubice, univerzální hubice pro účinnost čištění a na tvrdém povrchu i na kobercích, štěrbinová hubice, hubice na nábytek, parketová hubice, Easy Brush – integrovaná kartáček na nábytek na rukojeti a mini turbo kartáč.

 

Nedostatky

Jedním z nedostatků, který bychom mohli tomuto vysavači vytknout, je špatné řešení koleček. Jsou dost malé a vysavač se tak hůře pohybuje a má tendenci se převracet na bok. Horší tím pádem přechází i přes prahy. Jeho hmotnost je přiměřená, starším lidem by však mohl být těžší. Reální uživatelé také vytkli i dražší náhradní díly.

 

Shrnutí

Vysavač Silence Force 4A prošel všemi testy Evropského energetického štítku s nejvyšším možným počtem bodů a dosáhl hodnocení se samými A. Tento vysavač s hladkým a tichým provozem nabízí vysokou výkonnost v kompaktním provedení a zajímavým příslušenstvím pro domácnosti se zvířaty, které majitelům domácích mazlíčků nabízí moderní řešení úklidu.

Výhody

 • technologie High Efficiency filtr
 • vhodný i při domácích mazlíčcích
 • patentované kapsa Hygiene +
 • špičková technologie motoru EffiTech

Nevýhody

 • těžší manévrovatelnost přes práh
 • malá kolečka

Závěr recenze: Chytrý a vysoce výkonný sáčkový vysavač s bohatým příslušenstvím na různé typy podlah. Mimořádně vhodný pro rodiny s domácími mazlíčky.

Hodnocení autora
 • Hlučnost
 • Manipulace
 • Výkon
 • Výměna sáčků
 • Délka kabelu

Pouze několik úvodních vět

Chytrý a vysoce výkonný sáčkový vysavač s bohatým příslušenstvím na různé typy podlah. Mimořádně vhodný pro rodiny s domácími mazlíčky.

4.6

Rowenta Silence Force 4A Compact Animal Care RO6383EA

✅ Cena: 3 497 Kč

Chci Rowenta Silence Force 4A RO6383EA Heureka.cz
Vývoj ceny Rowenta Silence Force 4A RO6383EA


Autor článku
Redakce CestakBydlení.cz

Tento článek pro vás připravili redaktoři magazínu CestakBydlení.cz. Testujeme a porovnáváme vše, co patří do domu, bytu, zahrady, či dílny. Obsah připravujeme tak, aby odpovídal na všechny důležité otázky, týkající se tématu.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.