Rowenta Silence Space RO 6477 EA – sáčkový vysavač (recenze)

Petra Lyžičiarová Recenze 17. října 2021 0
Vysavač podlahový Rowenta Silence Space RO6477EA bílý
 • Typ: Sáčkový vysavač
 • Příkon: 750 W
 • Objem sáčku / nádoby na prach: 4,5 l
 • Délka přívodního kabelu: 8,4 m
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Vysavače
4 899 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Heureka.cz

Sáčkový vysavač Rowenta Silence Force Extreme RO 6477 EA v sebe spojuje silný výkon, schopnost vysávat podlahy i koberce a tichý chod. Jak napovídá název tohoto modelu značky Rowenta, výrobce si dal záležet na tom, aby nebyl chod vysavače velmi hlučný – hlučnost se pohybuje do hodnoty 66 dB. Cena sice není nejnižší, ale vysavač je vybaven velkou sběrnou nádobou na prach s objemem 4,5 l a také nadprůměrně dlouhým přívodním kabelem, který měří 8,4 metru.

Příkon vysavače 750 W je sice ve srovnání s jinými modely sáčkových vysavačů nižší, ale to vůbec neubírá na výkonnosti a důkladnosti vysávání. Vysavač Rowenta RO 6477 EA je vhodnou volbou pro rodiny s domácími mazlíčky, ale i pro domácnosti, v nichž žijí alergici. Je totiž vybaven speciálním filtrem zachycujícím bakterie a alergeny. Kromě toho má i turbokartáče, díky kterým rychle a účinně vysajete zvířecí srst z koberců i z čalouněného nábytku.

Přečtěte si více...

kde koupit
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
4 899 Kč Do obchodu Heureka.cz

Základní informace

Vysavač Rowenta RO 6477 EA zaujme nejen extrémně tichým chodem, ale i výborným výkonem a energetickou účinností AAAA. Vybaven je motorem s technologií EffiTech, díky které je výsledek vysávání výborný prakticky na jakémkoliv povrchu. Příkon vysavače je 750 W a ve srovnání s jinými sáčkovými vysavači je trochu podprůměrný. Je však třeba říci, že slabší příkon je ve výborném poměru se sacím výkonem a tím pádem i účinností vysávání.

Hlučnost tohoto vysavače je udávána pouze na maximálně 66 dB a zařízení patří do energetické třídy A. Vysavač Rowenta RO 6477 EA je vybaven kolečky, které se pohybují všemi směry, takže je jeho používání docela pohodlné. Za výhodu můžeme považovat i velkoobjemové samo-uzavíratelné sáčeky na prach s objemem 4,5 litru. Pohodlnost při vysávání zabezpečuje i dlouhý elektrický kabel, který měří 8,4 metru. Akční rádius vysavače je tím pádem až 11 metrů.

Za nevýhodu můžeme považovat vyšší hmotnost vysavače, která je až 8 kg. Rozměry patří také k větším vysavačům, a tak v případě, že máte patrový dům a vysavač budete přenášet po schodech, zvolte si raději menší model z našeho testu vysavačů.

Důležité parametry spotřebiče:

Typ vysavačekapesní
Příkon750 W
Hlučnost66 B
Energetická třídaA
Délka elektrického kabelu8,4 m
Akční rádius11 m
Objem sáčku4,5 l
Rozměry38 * 25,8 * 57 cm
Hmotnost8 kg

 

Vybavení a funkce

Co se týče vybavení, můžeme konstatovat, že je na tom Rowenta RO6477EA velmi dobře. V jeho výbavě naleznete například indikátor plné sběrné nádoby na prach a také možnost regulace výkonu, kterou využijete při různých typech povrchů. Samozřejmostí jsou i různé typy hubic, konkrétně malá hubice, hubice na tvrdé podlahy nebo kartáč na čalounění či turbokartáč, kterej využijete při vysávání vlasů nebo zvířecích chlupů z koberců. Nechybí ani automatické navíjení kabelu a za zmínku stojí i zajímavý prvek v podobě ochranného nárazníku.

Speciální filtr High Efficiency, kterým je vysavač vybaven, zachycuje kromě bakterií i alergeny, čímž potěší nejen alergiky, ale i majitele domácích mazlíčků. Hygienické sáčky na prach Hygiene + má samouzavírací klapku, a tak se nemusíte obávat rozvířeného prachu během jeho výměny.

Výbava a funkce vysavače Rowenta RO 6477 EA:

Motor EffiTechdíky špičkové technologii dokáže motor vyvinout vysoký sací výkon i při nižším příkonu
Kapsa Hygiene +zabraňuje víření prachu při výměně sáčku, má samouzavírací klapku
Patentovaný systém Rowenta Silence Forcezavěšený motor minimalizuje vibrace, akustická pěna tlumí hluk a příslušenství zahrnuje tichou sací hubici, která optimalizuje průtok vzduchu
Hubice Deep Clean Headpomocí této hubice odstraníte i nečistoty a prach, které jsou zašlapány hluboko do koberce, ale také nečistoty ze všech typů podlah
Easy Brushkartáč na prach, který je integrován do rukojeti a umožňuje vysávání všech typů povrchů, včetně ploch vyžadujících šetrné zacházení
High Efficiency filtrnení třeba ho měnit, protože díky patentované technologii je filtr permanentní
Indikátor plnosti sáčkuupozorní vás na plný sáček na prach, který způsobuje snížení sacího výkonu vysavače
Animal Caremi-ni turbokartáč je ideální pro čištění pohovek a čalouněného nábytku od zvířecí srsti, High Efficiency filtr lépe zachycuje alergeny a bakterie, které mohou zvířata přinést z vnějšího prostředí
Měkčené kolečkaumožňují snadnější přechod přes hrany a překážky

 

Provoz vysavače

Vysavač Rowenta RO 6477 EA je výkonný, ale zároveň tichý vysavač. S podlahami si hravě poradí i při nejnižším výkonu, ale na koberce, hlavně na ty s vysokým vlasem, bude nutné sací výkon zvýšit. Na vysávání koberců výborně poslouží turbokartáč, pomocí kterého vysajete i vlasy či zvířecí chlupy.

Ovládání vysavače je jednoduché, výkon vysávání víte snadno přizpůsobit povrchu, který právě vysáváte. Pro regulaci výkonu slouží ovladač s pěti polohami LED panelu s podsvícením. Samozřejmě, výkon je možné regulovat i na rukojeti. Na uvedení vysavače do provozu a na jeho vypnutí slouží jedno z dvojice velkých tlačítek. To druhé spustí automatické navíjení kabelu.

Pokud chcete vědět, jak vypadá provoz vysavače a jaký je hlučný, zde je video:

Tip do domácnosti - tichý vysavač Rowenta

 

Příslušenství a náhradní díly

Když si zakoupíte vysavač Rowenta RO 6477 EA, získáte i bohaté příslušenství. Samozřejmostí je přepínatelná hubice vhodná na všechny povrchy. Kromě ní však v balení naleznete i speciální hubici na tvrdé podlahy, malej turbokartáč na sedací soupravy či autosedačky, ale i jednoduchou hubici na čalounění a dlouhou hubici na vysávání štěrbin. V případě, že by vám základní příslušenství vysavače Rowenta RO 6477 EA nestačilo, můžete si dokoupit různé doplňky, které vám vysávání domácnosti ještě více usnadní. Pokud by se vám některá součást vysavače pokazila, nebude problém sehnat náhradní díly. Výrobce myslel na všechno.

 

Recenze a zkušenosti

Vysavač Rowenta RO 6477 EA je mezi zákazníky velmi oblíbený, o čemž svědčí i množství pozitivních hodnocení na stránce Heureka. Podívali jsme se tedy, jak ve svých recenzích o tomto produktu hovoří reální uživatelé.

Nejedna recenze vychloubala jeho silný výkon a nízkou hlučnost, no a některé vyzdvihovali také praktické pogumované kolečka a bohatou výbavu. Někteří zákazníci si však mysleli, že cena vysavače Rowenta RO 6477 EA je příliš vysoká a mnohým se nelíbilo, že je vysavač příliš těžký.

Rowenta RO 6477 AE - recenze zákazníkůRowenta RO 6477 EA - zkušenosti zákazníků

Další hodnocení → naleznete zde

 

Shrnutí na závěr

Naše recenze na sáčkový vysavač Rowenta RO 6477 EA ukázala, že jde skutečně o velmi dobře vybavený model s širokou výbavou, vysokým sacím výkonem a nízkou hlučností. Vysavač je výbornou volbou pro rodiny s alergiky a také pro domácnosti se zvířaty. Menší nevýhodou je velikost vysavače a jeho vyšší hmotnost. Někomu může vadit i vyšší cena, ale při tomto zařízení je podle nás opodstatněná. Pokud byste se však rozhodli, že do vysavače nechcete tolik investovat, náš test vysavačů vám doporučí i levnější alternativy, případně si rovnou přečtěte naši recenzi na model Rowenta Animal Care RO6383EA.

Výhody

 • unikátní technologie motoru s velkým výkonem
 • velmi tiché vysávání, hlučnost jen 66 db
 • stylové a efektní ovládání přes LED panel
 • větší objem kapes pro dlouhodobější používání

Nevýhody

 • trochu horší mobilita a vyšší hmotnost
 • vyšší cena oproti konkurenci

Závěr recenze: Velmi tichý a zároveň výkonný vysavač s maximální účinností, který je výborný i pro domácnosti s alergiky a domácími mazlíčky.

Hodnocení autora
 • Hlučnost
 • Manipulace
 • Výkon
 • Výměna sáčků
 • Délka kabelu

Souhrn

Velmi tichý a zároveň výkonný vysavač s maximální účinností, který je výborný i pro domácnosti s alergiky a domácími mazlíčky.

4.6

Vysavač podlahový Rowenta Silence Space RO6477EA bílý

✅ Cena: 4 899 Kč

Chci Rowenta Silence Space RO6477EA Heureka.cz
Vývoj ceny Rowenta Silence Space RO6477EA


Autor článku
Petra Lyžičiarová

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Mám ráda přírodu, zvířata a ráda tvořím. Kreativní se realizuji nejen při psaní, ale i v domácnosti, zahradě a v kuchyni, a tak věřím, že mé články budou pro vás zajímavé, užitečné a přínosné.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.