Samsung RB37J500MWW/EF lednice – super úsporná chladnička, která udrží potraviny dlouho čerstvé (recenze)

Veronika Štrbová Recenze 7. března 2021 0
Lednička s mrazničkou Samsung RB37J500MWW / EF bílá
 • Typ: Volně stojící chladnička s mrazničkou
 • Energetická třída: A+++
 • Spotřeba energie za rok: 183 kWh
 • Objem chladničky: 255 l
 • Objem mrazáku: 98 l
 • Výška spotřebiče: 201 cm
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Ledničky
13 990 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Heureka.cz

Samsung RB37J500MWW/EF lednička patří mezi spotřebiče, které jsou neodmyslitelnou součástí každé domácnosti. Převážně je můžete najít přímo v kuchyni, případně v pomoře. Určitě víte, že všechny kombinované ledničky vám poslouží k uchování potravin při ideální teplotě. Není však tak jednoduché vybrat si tu správnou. Existuje mnoho značek, které nabízejí stále modernější chladničky, které se snaží být co nejvíce úsporné a snaží se nabídnout praktické funkce.

V následující recenzi se dozvíte, čím vším disponuje kombinovaná lednička Samsung RB37J500MWW/EF. Možná vám učaruje právě její objem, různými moderními technologiemi nebo dokonce i její přijatelná cena. Zásuvky na potraviny jako Fresh Zone nebo CoolSelect Duo znějí velmi zajímavě, co říkáte? Určitě také stojí za zmínku i energetická třída A+++, která vám výrazně ušetří na energiích. Více se už dozvíte v našem článku.

Základní informace

Kombinovanou ledničku Samsung RB37J500MWW/EF tvoří chladící a mrazící část. Chladící část má celkový objem 255 l, což bez problémů postačí pro běžnou rodinu. Potraviny si můžete ukládat na tři poličky. Mrazící část se nachází ve spodní části o objemu 98 l a tvoří ji tři přihrádky s taktéž dostatečným prostorem. Celá kombinovaný lednička má hmotnost 71 kilogramů a její rozměry jsou 59,5×201×67,5 cm. Určitě vás zajímá i hlučnost, která představuje maximálně 39 dB, což je velmi důstojný údaj.

Plná lednička Samsung RB37J500MWW / EF otevřená a zavřená

 

Tento model ledničky s mrazničkou od značky Samsung patří do úsporné energetické třídy A+++, což znamená, že bude šetřit elektrickou energii a v konečném důsledku odlehčí i vaši peněženku. Je to volně stojící lednička, proto ji můžete umístit přesně tam, kde potřebujete. Konstrukce je upravena tak, aby se daly vyměnit panty dvířek, proto si můžete nastavit otevírání dveří buď do pravé strany nebo do levé. Určitě zajímavý je No Frost systém, díky kterému se nebude na stěnách tvořit námraza.

Technické parametry:

Způsob umístěnívolně stojící
Provedeníkombinovaná
Klimatická třídaSN, N, ST, T
Spotřeba energie za 24 hodin0.5 kWh
Spotřeba energie za 1 rok183 kWh
Objem chladničky255 l
Objem mrazničky98 l
Energetická třídaA+++
Hlučnost39 dB
Chladicí systémTrue No Frost
Počet kompresorů1
Akumulační doba16 hodin
Počet polic lednice3
Přihrádku na vajíčkane
Police – materiáltvrzené sklo
Super chlazeníne
Počet zásuvek mrazničky3 ks
Zásobník na vodune
Držák na láhvene
Antibakteriální ochranane
Varovný signál ledniceano
Prázdninový režimano
Výrobník ledune
Supermrazeníano
Mrazicí kapacita13 kg / 24 hod.
Možnost přestavení dveříano
LED osvětleníano

Hlavní přednosti ledničky s mrazničkou Samsung RB37J500MWW/EF

 

➡️ Space Max TechnologyTM využívá prostor na maximum

Lednička má větší úložný prostor než běžný BMF typ, ale její vnější vzhled zůstává stejný. Prostor ledničky Space Max TechnologyTM je navržen se stěnou v tenkém provedení, která vytváří více vnitřní kapacity bez zvýšení energetické spotřeby. Do ledničky tak můžete uložit více potravin a to vše bez snížení kvality chladicího výkonu nebo zvýšení spotřeby energie.

Nákup v papírových taškách a v pozadí lednička

Využijte prostor ledničky na maximum

 

➡️ Fresh Zone – inteligentní zásuvka

Speciálně navržená zásuvka Fresh Zone je primárně určena pro všechny druhy masa a ryb. Poskytuje jim ideální teplotu a prostředí pro jejich uchování. Tím pádem zůstanou déle čerstvé a mají stále stejně skvělou chuť.

Ryby a ovocí ve speciální Fresh Zone přihrádce v ledničce

Užívejte si déle čerstvé potraviny díky Fresh Zone

 

➡️ CoolSelect Duo – speciální zásuvka

Zásuvka CoolSelect Duo poskytuje maximální flexibilitu ukládání potravin. Tato nezávisle řízená zásuvka nabízí nastavení 3 různých teplot, které jsou ideální pro uchovávání zeleniny, masa nebo ryb a mořských plodů. V režimu zeleniny udržuje optimální teplotu pro ovoce a zeleninu pro maximální čerstvost. V režimu maso si vaše potraviny zachovají svou šťavnatost. A v režimu ryby zachová jemnou strukturu a chuť vašeho jídla.

Lednička a rozdělení potravin

Nastavte potravinám ideální teplotu

 

Stisknutím tlačítka CoolSelect Zone aktivujete funkci CoolSelect Zone. Indikátor se rozsvítí a pak můžete uskladnit maso a ryby. Opětovným stisknutím tlačítka CoolSelect Zone se indikátor vypne a pak můžete uskladnit zeleninu. Když je funkce dovolené aktivována, stisk tlačítka CoolSelect Zone nefunguje.

 

➡️ Full Open Box zásuvka

Tato zásuvka se nachází v mrazicí části a nabízí možnost jejího úplného otevření. Je to velmi praktické, protože větší otvor zjednodušuje uspořádání a vyjímání potravin a zároveň umožňuje optimalizovat úložiště.

Plně otevřená přihrádka v mrazáku s potravinami

Vše bez problémů uložíte i do spodní přihrádky

 

➡️ Systém All-around Cooling pro rovnoměrné chlazení

Tento systém chlazení opravdu rovnoměrně ochlazuje celý vnitřní prostor ledničky, díky čemuž jsou ve všech jejích částech stejné podmínky. Studený vzduch je vyfukován přes otvory na úrovni každé police, čímž je zachována konstantní teplota a potraviny zůstávají čerstvé delší dobu.

Otevřená chladnička naplněna potravinami

Rovnoměrné chlazení v každé části ledničky

 

👉 Takhle funguje systém All-around Cooling:

Twin Cooling Plus™ refrigerator: how it works - All-Around Cooling | Samsung

 

➡️ Nastavitelné přihrádky na dveřích

Čtyři nastavitelné přihrádky na dveřích vám pomohou snadno uspořádat a flexibilně uskladnit potraviny různých rozměrů. Můžete si je tedy nastavit přesně podle potřeby tak, aby do nich vešly lahve, kartonové obaly a další potraviny větších rozměrů. Tímto způsobem dokážete využít prostor skutečně na maximum.

přihrádky na dveřích samsung rb37j500mww ef

Přizpůsobte si přihrádky na dvířkách ledničky podle vlastních potřeb

 

➡️ Digitální invertor

Kompresor s digitálním invertorem automaticky reguluje svou rychlost v rozmezí 7 úrovní dle aktuálních požadavků na chlazení. Díky tomu má nižší spotřebu energie, minimalizuje se jeho hlučnost a snižuje se opotřebení, což na druhé straně zaručuje dlouhodobý výkon.

Lednička Samsung RB37J500MWW / EF zepředu

 

👉 Technologie digitálního invertoru v produktech Samsung:

Samsung Digital Inverter Technology

 

➡️ No Frost proti námraze

Technologie No Frost zabraňuje vzniku nepříjemné námrazy a udržuje konstantní teplotu v celé ledničce. Ve srovnání s jinými modely dokonce zvládá chladit téměř dvakrát rychleji, takže výrazně snižuje zatížení chladicího systému a celkově prodlužuje jeho životnost.

Zmrazené maliny, ostružiny a borůvky

Dejte stopku nežádoucí námraze s technologii No Frost

 

➡️ LED osvětlení

LED diody dokonale osvětlují vnitřní prostor ledničky bez negativního vlivu na chladicí výkon. Vy tak budete mít ten nejlepší přehled a pohodlí při ukládání potravin.

LED osvětlení v chladničce a miska se salátem

LED osvětlení také určitě oceníte

 

💡 Abyste dosáhli ten nejlepší výkon spotřebiči, myslete na ⤵

 • Neumísťujte potraviny příliš blízko před otvory na zadní straně spotřebiče, protože to může bránit volnému proudění vzduchu v prostoru chladničky.
 • Potraviny před uložením do ledničky řádně zabalte nebo umístěte do vzduchotěsných nádob.
 • Neukládejte žádné právě vložené potraviny na zmrazení vedle potravin, které už tam jsou.
 • Do mrazničky neukládejte sklo nebo láhve nebo sycené nápoje – nádoba může zamrznout a prasknout, což může způsobit poranění.
 • Dodržujte maximální čas uskladnění a data trvanlivosti mraženého zboží.
 • Ledničku není třeba odpojovat z napájení, pokud budete pryč méně než tři týdny. Pokud však jdete pryč na tři týdny nebo více, vyjměte všechny potraviny. Ledničku odpojte a vyčistěte, opláchněte a vysušte.
 • Pokud se lednička zamokrila vodou, vytáhněte zástrčku a obraťte se na servisní středisko společnosti Samsung Electronics.

 

Tipy na úsporu energie

Přestože chladnička od společnosti Samsung patří do extra úsporné energetické třídy A+++, stále existuje několik tipů, pomocí kterých této úspoře ještě trošku dokážete pomoci. Patří mezi ně například tyto tipy:

 • Váš nový spotřebič nainstalujte v chladné, suché místnosti s dostatečným větráním.
 • Na chladničku nesmí dopadat přímé sluneční světlo a nikdy ji neukládejte v blízkosti přímého zdroje tepla (například radiátoru).
 • Nikdy neblokujte žádné otvory nebo mřížky na spotřebiči.
 • Před uložením do ledničky nechte teplé jídlo vychladnout.
 • Zmrazené potraviny nechávejte rozmrazit v ledničce. Nízkou teplotu zmrazených výrobků tak můžete využít na chlazení potravin v chladničce.
 • Když ukládáte nebo vybíráte potraviny, nenechávejte dveře ledničky otevřené příliš dlouho. Čím kratší budou dveře otevřené, tím méně ledu se vytvoří v mrazničce.
 • Při instalaci nechte volný prostor z pravé, levé, zadní strany a z vrchu. Pomůžete tím omezit spotřebu energie a za energii zaplatíte méně.
 • Doporučená velikost volného prostoru je: zprava, zleva a zespodu – více než 50 mm a shora – více než 100 mm.
 • Nejvyšší energetickou účinnost dosáhnete tak, že všechny vnitřní části jako koše, zásuvky a police necháte na místech, jak je dodává výrobce.

 

Čištění ledničky s mrazničkou

Nestříkejte na ledničku vodu, když je připojena k elektrické zásuvce, protože může dojít k úrazu elektrickým proudem. Nečistěte ledničku benzenem, ředidlem nebo čisticím prostředkem na auto. Hrozí nebezpečí požáru. Čištění ledničky je opravdu jednoduché á má jen pár kroků:

 1. Odpojte napájecí kabel ledničky.
 2. Z ledničky vyberte co nejvíce poliček a zásuvek.
 3. Mírně navlhčete jemný hadřík, který nepouští chlupy, nebo papírovou utěrku mýdlovou vodou.
 4. K čištění ledničky nepoužívejte žádné čistící prostředky, protože se lednička může odbarvit nebo poškodit.
 5. Otřete vnitřek a vnějšek ledničky, dokud nebude čistá a suchá.
 6. Připojte napájecí kabel ledničky.

👉 Opravdu je to jednoduché:

Ako správne čistiť chladničku Samsung?

 

Recenze na kombinovanou ledničku Samsung RB37J500MWW/EF

Podívali jsme i na to, co říkají zákazníci na tento model kombinované chladničky ve svých recenzích. Našli jsme jich dost, z čehož vyplývá, že je to vcelku oblíbený spotřebič od značky Samsung. V recenzích převládá spokojenost uživatelů a to zejména s nízkou spotřebou, velkým prostorem uvnitř ledničky nebo tichým provozem a přijatelnou cenou. Naopak některým se nelíbilo, že neobsahuje tento produkt mřížku na láhve a ne právě šťastné rozložení dveřních poliček. To je však již dříve každého osobní názor jako nedostatek výrobku. Přečtěte si recenze a posuďte sami:

Samsung RB37J500MWW / EF zkušenosti zákazníků

Samsung RB37J500MWW / EF recenze

Více recenzí → naleznete zde

💡 TIP: Pokud si přejete ještě větší vnitřního prostoru, avšak se zachovalými funkcemi a stejné značky, přečtěte si naši recenzi na model Samsung RB37J5018SA/EF.

 

O značce Samsung

Samsung

Filozofie a cíle společnosti Samsung, která vznikla již v roce 1938, jsou věnovat svůj talent a technologie k vytvoření prvotřídních produktů a služeb, které přispějí k lepší globální společnosti. Aby to bylo možné dosáhnout, společnost Samsung vsadila na lidi a technologie. Samsung uznává následující hodnoty – lidé, dokonalost, změna, integrita a společná prosperita a věří, že jejich následování je klíčem ke správnému podnikání. V současnosti je skupina Samsung největší společností v Jižní Koreji a 3. největší celosvětový konglomerát měřený podle tržeb. Spotřebitelé si spojují Samsung v první řadě s kvalitní spotřební elektronikou.

 

Máte problém s ledničkou?

👉 Co indikuje blikající displej na mé ledničce Samsung?

V případě, že displej ledničky Samsung bliká, došlo ke zvýšení teploty v chladicí nebo mrazicí části. Tento jev většinou nastane tehdy, když byl výpadek elektrické energie nebo zařízení zaznamenalo neobvyklé výkyvy v elektrické síti, které mohly vést k poškození hlavní části elektrického obvodu. V případě, že vaše zařízení bliká, je nutné pro opětovné aktivování chodu zařízení, stisknout kterékoliv tlačítko na LCD panelu. Pokud by se situace opakovala, obraťte se na některé servisní středisko.

👉 Lednička / mraznička příliš chladí, co dělat?

Pravděpodobně není teplota správně nastavena. Nastavte ji na vyšší hodnotu.

👉 Co dělat, pokud chladnička nepracuje správně?

Pokud lednička nepracuje správně, doporučuje se nejdříve zkontrolovat napájení. Pokud se vyskytne problém s ledničkou, který nesouvisí s napájením, přečtěte si tipy pro řešení problémů níže. Pokud jste provedli dostupné kroky, ale problém se nevyřešil, doporučuje se kontaktovat centrum služeb zákazníkům.

⭐ Kontrola místa instalace – Lednička by se měla nacházet na místě s dostatečným prostorem. Měla by být umístěna nejméně 10 centimetrů od stěny na každé straně a 5 centimetrů od stropu. Lednička se musí nacházet na místě, kde se může uvolňovat její teplo. Pokud je lednička zablokovaná, může to způsobit, že nebude pracovat správně.

⭐ Kontrola vyrovnání ledničky – Otevřete dveře ledničky přibližně na 30 až 40 centimetrů a pak je pusťte. Dveře by se měly samy zavřít. Pokud se nezavřou, je nutné zkontrolovat nastavitelné šrouby nožiček, které se nacházejí v přední dolní části ledničky. Zkontrolujte také, zda je lednička vyrovnaná. Pokud lednička není vyrovnaná, může to způsobit, že nebude pracovat správně.

⭐ Uvolnění prostoru za ledničkou – Doporučuje se, abyste jednou nebo dvakrát za rok pomocí vysavače vyčistili prostor za ledničkou. Je důležité, aby se v oblasti kompresoru nenacházel žádný prach, protože by mohlo dojít k výměně tepla. Mezi problémy, které může způsobit přítomnost prachu na zadní straně ledničky, patří například tvorba ledu nebo vlhkost v ledničce nebo mrazničce a větší provozní hluk.

⭐ Neumísťování žádných předmětů před otvory cirkulace vzduchu – Otvory cirkulace vzduchu systému No Frost uvnitř ledničky a mrazničky musí být vždy odkryté. Důrazně se doporučuje, abyste k těmto otvorům uvádět žádné předměty, protože by mohla vzniknout vlhkost pod složkami na zeleninu nebo by se mohl tvořit led na zadní stěně.

⭐ Kontrola režimu displeje – Pokud lednička nechladí, ale mrazák pracuje správně, je nutné zkontrolovat, zda chladnička není nastavena na dovolenkový režim (pokud tuto možnost podporuje váš model ledničky). Deaktivujte dovolenkový režim na obrazovce. Další informace naleznete v příručce.

 

Zhodnocení na závěr

Samsung RB37J500MWW/EF lednička s mrazničkou je extra úsporná kombinovaná lednička s energetickou třídou A+++. Ta vám zaručuje opravdu nízké náklady na provoz. Disponuje mnoha praktickými funkcemi a velkorysým objemem. Prostor uvnitř dokážete využít na maximum, proto všechny potraviny budou mít vždy své místo. Tento model kombinované volně stojící ledničky od společnosti Samsung si můžete zakoupit už od 13 990 Kč. A tedy můžeme vyzvednout poměr kvalita / cena v pozitivním světle. Jak se říká, je to taková zlatá střední cesta pro běžné domácnosti.

💡 TIP: Porovnejte si i další modely a značky kombinovaných ledniček v našem testu Nejlepší lednice s mrazničkou.

Výhody

 • mimořádně úsporný provoz v energetické třídě A+++
 • velký objem chladící i mrazící části
 • zcela beznámrazová technologie True No frost
 • rovnoměrné chlazení díky systému All Around Cooling

Nevýhody

 • trochu vyšší cena ve srovnání s některými konkurenty
 • pro někoho méně polic v chladicí části
 • neobsahuje mřížku na láhve

Závěr recenze: Velká lednice s mrazákem bez kompromisů v opravdu slušné výbavě.

Hodnocení autora
 • Chladicí výkon
 • Mrazící výkon
 • Tepelná stabilita
 • Obsluha
 • Hlučnost a vibrace
 • Spotřeba elektrické energie

Souhrn

Velká lednice s mrazákem bez kompromisů v opravdu slušné výbavě.

4.8

Lednička s mrazničkou Samsung RB37J500MWW / EF bílá

✅ Cena: 13 990 Kč

Chci Samsung RB37J500MWW/EF
Heureka.cz
Vývoj ceny Samsung RB37J500MWW/EF


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšu články, které jsou zajímavé a mají přidanou hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, které využijí mnozí z vás v každodenním životě. Věřím, že i mé články vám pomohou najít odpověď na různé, dosud nevyřešené otázky.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.