Samsung RB37J5018SA/EF – kombinovaná lednice s mrazničkou (recenze)

Georgina Babinová Recenze 23. října 2021 0
Samsung RB37J5018SA
 • Způsob umístění: volně stojící
 • Počet kompresorů: 1
 • Hlučnost: 37 dB
 • Zaměnitelné otevírání dvířek: ano
 • Chladicí systém chladničky: Twin Cooling Plus
 • Provedení: kombinované
 • Energetická třída: A+++
 • Dostupnost: Vyprodáno
Zařazeno do: Ledničky
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Samsung RB37J5018SA/EF je volně stojící, kombinovaná lednice vybavená prémiovou technologií Twin Cooling Plus, která vedla k hvězdnému hodnocení energetické účinnosti A+++.  Důsledné chlazení, vynikající výsledky testů při výpadku napájení a nízké provozní náklady naznačují, že je tak dobrá, jak jen lednice může být! Potvrdí to i naše recenze?

Základní informace

V případě Samsung RB37J5018SA/EF jde o aktualizovaný model série RB5000. Cena se trochu zvýšila, ale účinnost je ve vedoucí kategorii A+++. Technologie dvojitého chladicího systému Twin Cooling Plus odděluje chladicí EVAPORATOR pro lednici a mrazničku, čímž se dosáhne v obou rovnoměrnější chlazení. Také redukuje kolísání teploty v průběhu kompresorového cyklu, udržujíce konstantní vlhkost. To znamená lepší prostředí pro vaše ovoce a zeleninu.

Tento 2 m vysoký spotřebič je impozantní. Povrch barvy nerezavějící oceli je výrazný a otiskům prstů se dokáže snadno vyhnout. Samsung RB37J5018SA/EF má ovládací prvky ukryté uvnitř a rukojeti vpuštěny do okrajů dveří. Čistý přední povrch je přerušen pouze lesklým logem Samsung.

Uvnitř je poměr rozdělen téměř 75/25 ve prospěch lednice. Tento prostor navíc nejde na úkor kapacity mrazničky a to díky technológii Spacemax. Tato využívá vysoce účinnou, velmi tenkou izolaci, díky které jsou i boční stěny chladničky velmi tenké. Výsledkem je více chladícího prostoru ve stejném 60 cm širokém spotřebiči.

Pokud jste nižší postavy budete potřebovat židli, abyste se dostali k ovládacím prvkům v horní části rámu dveří. Lednice nezvykle nabízí nastavení termostatu v lichých číslech, od 1 do 7 stupňů v chladničce a od -15 do -23 v mrazničce. K dispozici je také funkce Power Freeze a režim dovolené s nízkou spotřebou energie.

Obrovský horní prostor je osvětlen velmi jasným bílo-modrým LED stropním světlem. Je více než dostačující k osvětlení polic a zásuvek, kdy je lednice otevřená. V ledničce je mnoho úložných možností. K dispozici jsou tři police, závěsný polička na láhve, dvě velké zásuvky a šest poliček na dveře.

Kromě chlazení Twin Cooling se v mrazničce změnilo málo. Je to poměrně základní prostor se třemi zásuvkami, který nenabízí LED osvětlení jako špičkové modely Samsung. Na druhé straně se plast použitý pro tělo zásuvek zasouvá a vysouvá velmi snadno ve srovnání s čirým plastem používaným mnohými konkurenty.

Důležité parametry:

Typ:volně stojící
Objem lednice:267 l
Objem mrazničky:98 l
Energetická třída:+++
Systém chlazení:Twin Cooling Plus
Hlučnost:37 dB

 

Uspořádání interiéru Samsung RB37J5018SA/EF

Šéfové, kteří rádi vaří z čerstvých surovin, budou Samsung RB37J5018SA/EF a jeho 267 litrů využitelného chladícího prostoru milovat. Málo podobných kombinovaných ledniček to dokáže trumfnout. Nový chladicí systém slibuje rovnoměrnou teplotu v celém prostoru, což umožňuje větší flexibilitu při skladování. Pokud byste chtěli umístit ryby nahoru (tam, kde je vždy nejteplejší), v této ledničce můžete.

Pokud však chcete o něco více organizovanosti, je zde zásuvka Fresh Zone. Je chladnější a proto je ideální pro uchovávání masa a ryb. Zásuvka pod ní je o něco větší. Není až tak chladná, takže je to místo pro ovoce a zeleninu. Tato zásuvka je hluboká a poskytuje kapacitu malé prodejny ovoce a zeleniny.

Horní zásuvka Fresh Zone se vysouvá na kolečkách a dá se snadno vyjmout. Totéž se nedá říct o zásuvce na zeleninu, která se vzdává koleček ve prospěch jednoduchých sliderů a je skutečně problém vybrat ji z ledničky. Po úplném vytažení musíte zásuvku naklonit směrem nahoru, abyste ji uvolnili z bezpečnostních svorek. I když jsou dveře ledničky dokořán otevřené, zásuvka na zeleninu zachytí poličku na láhve. Zásuvku dokážete vytáhnout až po krátkém boji, což ani zdaleka není ideální.

Seznam poliček na dveře je kompletní. Velká polička na láhve ve spodní části a uzavřena polička na celou šířku v horní části jsou doplněny čtyřmi poličkami s poloviční šířkou a šesti nastavitelnými pozicemi. 2l láhve vejdou do police na láhve i když jsou police nad nimi na nejnižším nastavení. Jediným problémem je, že horní polička je někde nahoře v oblacích, blízko 2 metrů od země. Zažijete díky tomu pár, na vejcích založených, veselých momentů, pokud se jich tam rozhodnete skladovat.

Při téměř 100 litrech je mrazicí prostor ve srovnání s ledničkou kompaktní. Zásuvky mají průhledné čela a pružné plastové části. Posouvají se dovnitř a ven snadno, přesto, že jsou na Slider. Na rozdíl od zásuvky na zeleninu se dají snadno vyjmout.

 

Výkon

Naložená 0,5 kg potravin/10 litrů chladicího prostoru a 1 kg mražených potravin/10 litrů mrazničky vykazuje v celém průběhu kompresorového cyklu velmi konzistentní a stabilní teploty od horní police až po nejnižší zásuvku. Je to působivé pro tak vysoký spotřebič.

 

Hlučnost

Lednice série RB5000 vždy využívali špičkové digitální invertorové motory, jejichž rychlost je variabilní dle požadavků na chlazení a běží velmi tiše. Energetický štítek Samsung RB37J5018SA/EF uvádí téměř neslyšitelných 37 dB, což je o 1 dB tišší než předchozí RB5000. Měření během noci je jediný způsob, jak zaznamenat zvuky tak tiché. Test vykázal během cyklu velkolepě nízké 36-37 dB hodnoty během 20 minut každých 50 minut. Po zbytek času je lednička nehlučná.

 

Samsung RB37J5018SA/EF  – recenze a zkušenosti zákazníků

Nás tato lednice přesvědčila. Pojďme se nyní podívat, jak přesvědčila zákazníky, kteří si ji zakoupili.

Recenze Samsung RB37J5018SA / EF

 

Shrnutí na závěr

S obrovskou kapacitou chladícího prostoru, přiměřeným prostorem v mrazničce a vynikajícími technickými výsledky je Samsung RB37J5018SA/EF skutečným vítězem. Teplota v ledničce a konzistence chlazení jsou bezchybné, hlučnost téměř žádná. Chybí jí několik funkcí – například dělené police, zásuvky na kolečkách a světlo v mrazničce – jako u vlajkových modelů Chef Collection společnosti Samsung, ale je i levnější. Naší jedinou „bolestí” je problém s odstraněním zásuvky na zeleninu a vyšší cena. Ačkoli, s tak vynikajícím výkonem a nízkými provozními náklady, se s tím dá žít.

Výhody

 • vynikající technický výkon
 • rovnoměrné a stále teploty
 • zásuvka Fresh Zone
 • obrovský chladicí prostor
 • jasné osvětlení lednice
 • flexibilita poliček na dveře

Nevýhody

 • zásuvka na zeleninu se dá těžko vybrat
 • ovládací prvky jsou vysoce
 • vyšší cena

Závěr recenze: Sice trochu drahá, ale ve skvělém designu, s velkou kapacitou a vynikajícím chladícím výkonem, který více než zdůvodňuje náklady.

Hodnocení autora
 • Výkon
 • Dizajn
 • Spotřeba energie
 • Hlučnost

Souhrn

Sice trochu drahá, ale ve skvělém designu, s velkou kapacitou a vynikajícím chladícím výkonem, který více než zdůvodňuje náklady.

4.9

Samsung RB37J5018SA

✅ Cena: 15 990 Kč

Chci Samsung RB37J5018SA Heureka.cz
Vývoj ceny Samsung RB37J5018SA


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Rada cestuji, mám ráda lidi a život, který bychom si už bez různých pomocníků do kuchyně nebo domácnosti ani neuměli představit. Někdy se však ztrácíme v bludišti nesčetných možností, které nám moderní technologie nabízejí. Doufám, že i mé články vám trochu pomohou v orientaci a také díky nim se rozhodnete vždy správně.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.