Samsung UE43RU7172 – recenze

Veronika Štrbová Recenze 23. října 2021 0
Samsung UE43RU7172
 • výrobce: Samsung
 • úhlopříčka: 108 cm
 • rozlišení: 3840 x 2160
 • USB port: ano
 • průměrný příkon: 70 W
 • Dostupnost: Vyprodáno
Zařazeno do: Televizory
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Chcete si i vy dopřát svůj oblíbený seriál nebo sportovní přenos v té nejlepší kvalitě? Tak v tom případě sáhněte po kvalitním a moderním televizoru s rozlišením 4K Ultra HD. Představujeme vám model UE43RU7172 od známého jihokorejského výrobce Samsung. Jeho kvalitní obraz vás doslova vtáhne do děje a vy si budete vychutnávat přenos plnými doušky. A nejen obraz, ale i zvuk. Špičkové technologie v obrazovce hlídají kvalitu obrazu, jas a ostrost detailů i neuvěřitelnou sytost a variabilitu barev.

Samsung UE43RU7172 je televizor nové generace s rozlišením 4K Ultra HD (3840×2160) a úhlopříčkou 108 cm. Disponuje množstvím funkcí a také se dá připojit na internet. Váš televizor dokáže mít pod palcem celou domácnost, protože se pomocí funkce SmartThings může propojit s dalšími chytrými zařízeními u vás doma a ovládat je přes televizi. Vzhledem na všechny funkce a nastavení můžeme konstatovat, že i cena televizoru je opravdu přijatelná. Přečtěte si o tomto produktu více níže v recenzi.

Základní informace

Samsung UE43RU7172 nabízí unikátní rozlišení obrazu 4K Ultra HD, které zobrazí 4 krát více obrazových bodů než Full HD TV. Velká obrazovka s úhlopříčkou 108 cm je v super štíhlém provedení, takže vás nebude při sledování rušit žádná objemná televize. Jak technologie obrazu byla zvolena u tohoto modelu LED TV, což je v současnosti nejrozšířenější typ displeje. Na rozdíl od původních LCD se o podsvícení starají LED diody. Oproti původním LCD mají LEDky výrazně nižší spotřebu, skvělý kontrast i širší spektrum zobrazovaných barev.

Jednoduché a přehledné ovládání vám zabezpečí ovladač Smart Hub a Samsung One Remote. A to nejen dění na obrazovce, ale také všechny další připojené zařízení, jako například x-box či jiné konzoly. Super výkonný UHD procesor se stará o plynulý chod všech inovativních funkcí a bezchybný vizuální výstup. Co vás zaručeně potěší, je certifikace DVB-T2, se kterou jsou televizory připraveny na novou generaci digitálního vysílání.

➡️ Další informace:

Druh televizoruLED
Úhlopříčka obrazovky108 cm
Úhlopříčka v palcích43 palců
Průměrný příkon70 W
Průměrná roční spotřeba energie97 kWh
DVB-T tunerano
DVB-T2ano
DVB-S / S2ano
DVB-C / C2ano
Hmotnost9,8 kg
Modelový rok2019
Rodičovský módano
Stojanano – statický
Rozměry97 x 63,6 x 21 cm (Š x V x H)

 

Funkce a nastavení televizoru

Provedení obrazovky

Díky 4K rozlišení vám na obrazovce neunikne ani ten nejjemnější detail. 4K UHD TV Samsung UE43RU7172 s úhlopříčkou 43″(108 cm) vám jednoduše poskytne perfektní divácký zážitek plný nádherných pestrých barev. LED technologie obrazu dokonce zajistí nižší spotřebu a skvělý kontrast. Velká obrazovka navíc způsobí, že se během sledování ocitnete takříkajíc v centru dění. Bude se vám to zdát totiž mnohem realističtější. Každý detail vyveden zářivými a jasnými barvami vám realistický zážitek ještě umocní. Rámečky jsou tak miniaturní, že na sebe pozornost rozhodně poutat nebudou a vy budete plně zabraní do děje. Moderní a propracované zpracování televizoru dokonale podtrhne celkový design vašeho interiéru.

➡️ Další parametry:

Formát obrazovky16: 9
Rozlišení3840 x 2160
Prohnutá obrazovkane
Podpora HDRano
Hloubka barev10 bit
PIP (Obraz v obraze)ne
Wi-Fiano
LAN konektorano
Podpora kodeku H.265 HEVCano
Operační systémTizen

 

PurColor

Televizory Samsung UHD TV jsou vybaveny pokročilou obrazovou technologií nazývanou PurColor. Ta se stará o skutečně ostré a zářivé barvy, které si zároveň zachovávají vždy mimořádně realistické a přirozené ztvárnění. Všechny barvy na obrazovce budou působit jako skutečné.

 

HDR technologie

Špičková technologie High-Dynamic Range a rozlišení 4K UHD, které má čtyřikrát více pixelů než Full HD, způsobuje, že na obrazovce se objevuje miliarda barevných odstínů. I ty nejtmavší scény vašich oblíbených filmů se vám budou nyní zdát mnohem jasnější a barevnější. Každý detail se na obrazovce objeví v optimálním jasu s nádherně ostrými obrysy.

Televizor Samsung UE43RU7172

Krásné zářivé barvy na obrazovce televizoru Samsung UE43RU7172

 

UHD procesor

O maximální kvalitu obrazu se stará špičkový UHD procesor, který dělá tento televizor tak výjimečným. Bez problémů se postará o automatickou úpravu barevnosti, optimalizaci kontrastu či přehrávání videa s vysokým dynamickým rozsahem. Dává pozor na správné zobrazování barev a hlídá vysoký kontrastní poměr i HDR.

 

UHD Dimming

4K UHD TV nezpracovává komplikované scény jako celek, ale pěkně kousek po kousku. Speciální technologie UHD Dimming rozděluje obrazovku na menší části, ve kterých přesně podle potřeb obrazu nezávisle upravuje kontrast, barevnost a ostrost. Docílí tím jedinečné zobrazení i s těmi nejmenšími realistickými detaily.

 

Jednoduché ovládání

Opravdu lehké a velmi pohodlné ovládání vám zaručí ovladač One Remote Experience přes praktické rozhraní Samsung Smart Hub. Všechny možné aplikace, televizní stanice, internet, konzoly nebo set-top box lze ovládat a nastavovat jediným dálkovým ovladačem. Navíc, vše je maximálně intuitivní, abyste nemuseli ztrácet zbytečně čas nad manuálem k ovladači a mohli se věnovat tomu, co máte nejraději.

Dálkový ovladač One Remote Experience k televizoru Samsung UE43RU7172.

S jediným ovladačem budete mít pod palcem nejen celou televizi

 

SmartThings

Umíte si představit, že by měl jeden televizor pod palcem celou vaši domácnost? Nyní je to realita. Pomocí funkce SmartThings dokážete televizor propojit s dalšími inteligentními zařízeními u vás doma a ovládat je přes televizi. Můžete například ovládat robotický vysavač či rozsvítit nebo zhasnout světla.

 

AirPlay 2

Samsung UHD TV se snadno spojí i s vašimi chytrými telefony nebo reproduktory, které ani nemusí být od stejného výrobce. Spárovat ho můžete i se zařízeními od Apple díky službě AirPlay 2, která umožní přehrávat veškerou hudbu a videa nebo prohlížet fotografie, které máte v mobilním telefonu uloženy. Se zabudovaným AirPlay 2 můžete streamovat nebo sdílet obsah ze zařízení Apple na velké obrazovce. Bez jakékoliv námahy můžete přehrávat videa, hudbu, fotografie a více z vašeho iPhone, iPad a Mac na vaší Samsung UHD TV. A k dokonalosti chybí už jen jedno – certifikace DVB-T2, kterou také televizor od Samsungu disponuje. Pomocí ní jsou televizory připraveny na novou generaci digitálního vysílání.

➡️ Vstupy a výstupy:

HDMI 2.03x
USB 2.02x
LAN1x
Kompozit1x
Komponenta1x
Optický výstup1x
Scartne
Čtečka paměťových karetne
Vstup pro satelitní paraboluano
Sluchátkový výstupne

‼️ POZOR… Obrazovky mohou být při nesprávném zacházení poškozeny přímým tlakem. Doporučujeme televizor při zvedání držet za okraje.

Podívejte se na montáž stojanu a různá nastavení televizoru:

Обзор телевизора Samsung UE43RU7172 от интернет магазина Евро Склад. Новинка 2019

 

Péče o televizor

 • Pokud byl na obrazovku televizoru přilepený štítek, může po odstranění zanechat nečistoty. Tyto nečistoty před sledováním televizoru odstraňte.
 • Při čištění může dojít k poškrábání povrchu televizoru a jeho obrazovky. Při utírání povrchu a obrazovky postupujte opatrně a používejte jemnou tkaninu, která nezpůsobuje žádné škrábance.
 • Nestříkejte vodu ani žádnou jinou kapalinu přímo na televizor. Kapalina, která vnikne do výrobku, může způsobit nefunkčnost, požár nebo úraz elektrickým proudem.
 • Při čištění obrazovky vypněte televizor a hadříkem z mikrovláken opatrně setřete všechny šmouhy a otisky prstů na panelu. Vnější povrch televizoru a panel čistěte hadříkem z mikrovláken navlhčeným vodou. Potom odstraňte zbylou vlhkost suchým hadříkem. Při čištění netlačte příliš silně na povrch panelu, aby nedošlo k jeho poškození. Nepoužívejte nikdy hořlavé kapaliny (benzen, ředidla atd.) Ani čisticí prostředky. Pokud na obrazovce zůstaly těžko odstranitelné šmouhy, naneste na hadřík z mikrovlákna trochu čističe na obrazovky s použitím hadříku jejich setřete.

 

➡️ Pozor na dostatek větrání

Při instalaci televizoru zajistěte, aby mezi televizorem a ostatními předměty (stěnou, stranami skříněk apod.) Byla vzdálenost alespoň 10 cm z důvodu řádného větrání. Pokud nebude mít výrobek prostor pro dostatečné větrání, může dojít k problémům s výrobkem způsobeným jeho přehřátím nebo k požáru. Ať už použijete stojan nebo budete montovat televizor na stěnu, doporučujeme používat pouze díly společnosti Samsung Electronics. Pokud použijete díly jiného výrobce, mohou se vyskytnout problémy s televizorem nebo přijít ke zranění způsobenému jeho pádem.

 

Recenze

Při výběru produktů z internetu vám mohou pomoci i hodnocení zákazníků, kteří si daný výrobek již zakoupili. Dozvíte se, s čím jsou spokojeni a naopak, co se jim až tak moc nelíbí. Konkrétně k televizoru Samsung UE43RU7172 nemají velké výhrady. Lidé si chválí především kvalitní a pestrý obraz a dobrý zvuk. Vzhledem ke všem nastavením a funkcím, kterými televizor disponuje, i jeho cena je výhodná.

Samsung UE43RU7172 recenze zákazníků

Další hodnocení naleznete zde

 

Shrnutí na závěr

Televizor Samsung UE43RU7172 je spojení kvalitního a zářivého obrazu a dokonalého zvuku. Tato kombinace a množství funkcí zajistí, že vaše obyčejné sledování televize se změní na perfektní zážitek, při kterém budete mít pocit, že jste součástí děje. Potěší vás zejména jednoduché ovládání pomocí jediného ovladače, který zvládne nastavit opravdu všechno. Dokonce můžete televizor propojit i s ostatními chytrými zařízeními v domácnosti. A to nejlepší, cena tohoto modelu je 9 290 Kč, což je opravdu perfektní vzhledem na vše, co vám nabízí. Pokud byste se nevěděli rozhodnout, dáváme do pozornosti i náš test na televizory.

Výhody

 • špičková kvalitu obrazu, jas a ostrost detailů
 • neuvěřitelná sytost a variabilita barev
 • technologie High-Dynamic Range a rozlišení 4K UHD
 • perfektní UHD procesor s technologií UHD Dimming
 • ovládání s jediným ovladačem Samsung One Remote
 • možnost propojit TV s dalšími chytrými zařízeními pomocí funkce SmartThings
 • certifikace DVB-T2 pro novou generaci digitálního vysílání

Nevýhody

 • disponuje jen 2 USB vstupy
 • nemá čtečku paměťových karet
 • neposkytuje funkci PIP (obraz v obraze)

Závěr recenze: Televizor se špičkovým obrazem a zvukem, který dokáže pomocí jediného ovladače ovládat celou domácnost. Navíc poměr cena/kvalita je nekompromisní.

Hodnocení autora
 • Kvalita obrazu
 • Kvalita zvuku
 • cena
 • funkce
 • ovládání

Souhrn

Televizor se špičkovým obrazem a zvukem, který dokáže pomocí jediného ovladače ovládat celou domácnost. Navíc poměr cena / kvalita je nekompromisní.

4.2

Samsung UE43RU7172

✅ Cena: 9 290 Kč

Chci Samsung UE43RU7172 Heureka.cz
Vývoj ceny Samsung UE43RU7172


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšu články, které jsou zajímavé a mají přidanou hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, které využijí mnozí z vás v každodenním životě. Věřím, že i mé články vám pomohou najít odpověď na různé, dosud nevyřešené otázky.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.