Velké srovnání 9 nejlepších televizorů – test a recenze 2019 – nejlepší ustálí Panasonic, Sony a LG + jak si vybrat televizor

Bc. Vladimír Rejholec Test 21. ledna 2019 0

Celkoví víťezi testu

Panasonic TX-50EX703E, 50" GoGEN TVF 43R25 FE, 43" Samsung QE55Q6FN, 55" LG OLED55C8, 55" / 139 cm
Celkoví víťezi testu Lidová volba Zlatá strední cesta Pro náročné
Panasonic Televize Panasonic TX-50EX703E
GoGEN TVF 43R25 FE
Samsung QE55Q6FN
LG OLED55C8
 1. výborné rozlišení
 2. široké barevné spektrum
 3. technologie Wide Colour Phosphor
 4. výborné možnosti konektivity
 1. úsporný
 2. výborná cena
 3. pěkný obraz
 4. slušný zvuk,
 5. snadné nastavení
 1. na tak tenký televizor má nadprůměrný zvuk
 2. přívětivé uživatelské prostředí: Tizen
 3. jednoduché dálkové ovládání
 4. země původu: CZ
 1. ostrý a barevný obraz
 2. vlastní operační systém WebOS
 3. nízké vstupní zpoždění
 4. perfektní Magic Remote ovladač
 1. vyšší spotřeba energie
 2. vyšší cena
 1. televizor je pomalejší
 2. ovládání nepříliš intuitivní
 1. vyšší spotřeba energie
 2. horší pozorovací úhly
 3. QLED se z ohledu kvality obrazu přece teprve nevyrovná OLED
 1. vyšší cena
 2. náchylnost k vypalování obrazu
 3. spíše do tmavších místností
Jedinečná telka zejména z pohledu konektivity s dobrým zvukem a obrazem a se všemi funkcemi, které od TV očekává i náročnější spotřebitel. GoGEN TVF 43R25 FE - za ty peníze vynikající televizor, se vším, co od běžného přijímače očekáváte. Televizor nejnovější generace - vrcholná řada od Samsungu pro rok 2018. Pokud si jej můžete dovolit neváhejte. Pokud chcete mít doma ten nejlepší obraz jaký je momentálně na trhu možný, tak LG OLED 55C8 je náš TIP pro koupi nejlepšího OLED televizoru.
13 977 Kč 7 666 Kč 25 690 Kč 39 990 Kč
Ukázat nabídku Ukázat nabídku Ukázat nabídku Ukázat nabídku
Dovolíme si tvrdit, že televizor je součástí každé domácnosti (čest výjimkám). Patří mezi spotřebiče, bez kterých si dnes život už ani neumíme představit, minimálně spolu s pračkou a chladničkou. Pokud plánujete vyměnit starý televizor za nový, nebo vám ten váš jednoduše odešel, nebo máte na něj nové nároky, tak výběr takového, který vám “padne jako ulitý” je docela věda. Tedy na první pohled.

Pomůžeme vám s výběrem. Po přečtení našeho článku získáte opravdu podrobný přehled. Dozvíte se jaké druhy televizorů na trhu najdete a poradíme vám, čímž se při jejich výběru řídit. Podíváme se blíže na všechny parametry a specifikace, které jsou nejcharakterističtější pro dnešní televizory a srozumitelně popíšeme jejich prospěch. Takto si budete moci vybrat televize podle vlastních představ. Inspirujte se našim velkým testem 9 televizorů za rok 2019.

Rozvoj technologií postupuje závratným tempem a co se zdálo moderní včera, dnes je už zastaralé. Totéž platí i při televizorech. Na jedné straně je výborné, že se před námi otevírají dosud netušené možnosti, na druhou stranu vyvstává problém. Celkem výrazně to ztěžuje rozhodování, jaký televizor si koupit. Televize už dávno není jen o přijímání televizního signálu. Nové modely jsou schopny připojení k internetu, ohromit 3D obrazem, zahnutou obrazovkou či velmi vysokým rozlišením Ultra HD.

Celkový počet televizorů v našem testu byl 9, zastoupení měly značky 2x Philips, 1x Strong, 1x Hyundai, 1x GoGEN, 1x Samsung, 1x LG, 1x Sony, 1x Panasonic. Na 3 nejlepších příčkách se za rok 2019 umístili Panasonic, Sony a LG.

Základní tipy při výběru televizoru

Úvodem pár tipů na úvod pro netrpělivé čtenáře. Toto by mělo hrát při výběru televizoru prim:

 • stanovte si cenu, kterou chcete do televizoru zainvestovat (plus minus 10%, což pokud náhodou natrefíte TV, který za maličko vyšší částku nabízí dvojnásobně lepší parametry)
 • levné televizory ještě neznamenají nejlevnější – pamatujte na to při nákupu, abyste s nimi nakonec více nenachodili do prodejny na reklamování jako dívali oblíbené programy
 • vyberte si velikost televizoru – podle vlastních preferencí, podle toho kde ho chcete mít (jiný přece půjde do obývacího pokoje a jiný do kuchyně či na chatu
 • z dalších parametrů si všímejte zejména rozlišení – kupovat dnes TV s nižším než HD ready (respektive Full HD, které je dnes již standard) nemá smysl
 • rozmyslete si, co vlastně od své telky chcete a podle toho si ověřte jakými vstupy vybraný televizor disponuje – říká se tomu kompatibilita, standard je alespoň 2x HDMI + 1x USB
 • poslední rada – udělejte si užší výběr, a všechny vybrané modely důkladně prelustrujte na internetu (například i u nás), mnoho zajímavých postřehů se totiž dozvíte právě z uživatelských recenzí
 • vyberte obchod / eshop kde televizor koupíte – sami dobře víte, že to není jen o ceně, dobrý obchod vždy nabízí něco víc

Nejlepší Televizory na základe porovnávacího testu 2019

Recenze 9 nejlepších televizorů pro rok 2019

1. Panasonic TX-50EX703E, 50″

úhlopříčka: 126 cm / 50 “(palců) ● rozlišení: 3840 x 2160, 4K ● typ obrazovky: LED ● energetická třída: A ● 3x výstup HDMI ● 3x výstup USB ● Wi-Fi ● smart

Panasonic Televize Panasonic TX-50EX703E

Panasonic TX-50EX703E je model, který za svou cenu nabízí kombinaci výborného obsahu, zvuku a skoro neomezené konektivity (3 výstupy HDMI, 3 výstupy USB, sluchátkový výstup). Řadu funkcí zdobí i eko senzor, který pomůže šetřit elektrickou energii. Reproduktory dosahují výkon 20 W což je u televizorů stejné třídy nadprůměrná hodnota a diváci náročný na perfektní zvuk si tak přijdou na své.

Rozměry televizoru se nijak nevymykají průměru (výška 64,7 cm, šířka 111,5 cm), snad kromě hloubky, která je jen 4 cm bez podstavce. Patří mezi ty nejtenčí modely, ale zároveň i těžší (16 kg). Spotřeba elektrické energie je o něco vyšší než průměr (82 W). Ve výbavě nechybí funkce jako časovač vypnutí a smart technologie. TV můžete také propojit s domácí Wi-Fi.

Oceňujeme, že Panasonic TX-50EX703E nemá žádné zbytečné funkce jako je to u konkurenčních TV, má “pouze” to co je potřeba s přehledným menu, rychlým laděním a perfektním tříděním programů.

Výhody

 • výborné rozlišení
 • široké barevné spektrum
 • technologie Wide Colour Phosphor
 • výborné možnosti konektivity

Nevýhody

 • vyšší spotřeba energie
 • vyšší cena

Verdikt: Jedinečná telka zejména z pohledu konektivity s dobrým zvukem a obrazem a se všemi funkcemi, které od TV očekává i náročnější spotřebitel.

Naše hodnocení:

Cena: 13 977 Kč

Ukázat nabídku


2. Sony KD-55XE9005B, 55″

úhlopříčka: 140 cm / 55 “(palců) ● rozlišení: 3840 x 2160, 4K ● typ obrazovky: LED ● energetická třída: B ● 4x výstup HDMI ● 3x výstup USB ● Wi-Fi ● smart ● OS: Android

Sony Bravia KD-55XE9005

Sony KD-55XF9005 je špičkový LED televizor s vynikající jasností obrazu, kontrastem a širokou škálou barev. Je to 55 palcový televizor s přímým LED podsvícením a dynamickým HDR výkonem. Kontrast několikanásobně převyšuje klasické LED televizory a zajistí, že tmavé oblasti budou temnější a světlé zas mnohem jasnější. I jejich přechody jsou přesné, takže každá scéna získává punc reálného zobrazení.

Tento 4K televizor s HDR vám přinese zcela nový zážitek ze sledování filmů a hraní her. Poradí si s většinou HDR formátů (i HDR10 či Hybrid Log-Gamma). Kromě lepšího jasu, kontrastu či celkového dojmu z obrazu příjemně překvapí také zvuk (pokud však častěji sledujete filmy, zda hrajete hry, doporučujeme zvážit investici do Soundbar.

Z našeho pohledu potěší i snadný výběr jednotlivých druhů signálů, ale i oblíbených stanic a aplikací. Skvělý k hraní na Playstation v HDR (PlayStation 4 a PlayStation 4 Pro).

Výhody

 • vysoký jas – přímé LED podsvícení
 • kvalitní HDR
 • výhodný poměr ceny / výkonu
 • široké a zejména věrné zobrazení barev

Nevýhody

 • horší pozorovací úhly (při běžném obraze ani ne, pouze u HDR)
 • vyšší spotřeba energie
 • ne každému vyhovuje operační systém Android, který by mohl být rychlejší

Verdikt: Skvělý televizor za relativně dostupnou cenu. Sony KD-65XF9005 určitě vybočuje z řady televizorů střední cenové třídy a nabízí skvělý obrazový výkon.

Naše hodnocení:

Cena: 33 990 Kč

Ukázat nabídku


3. LG OLED55C8, 55″ / 139 cm

úhlopříčka: 139 cm / 55 “(palců) ● rozlišení: 3840 x 2160, Ultra HD, 4K ● typ obrazovky: OLED ● energetická třída: A ● 4x výstup HDMI ● 3x výstup USB ● Wi-Fi, Bluetooth ● smart ● OS: WebOS

LG OLED55C8

Jeden z nejlepších OLED televizorů – i takto jednoznačně by se dal označit modelová řada C8 značky LG. Je to prostě ohromující televizor s 8 miliony pixelů. Neuvěřitelně tenká obrazovka (v nejhrubším bodě 5 cm) ho předurčuje k tomu, abyste si ho pověsili na zeď. Kvalita obrazu s impozantním kontrastním poměrem je při OLED televizorů největším benefitem. Černá barva je opravdu dokonalá.

Chybičkou krásy při těchto televizorech je hrozba vypálení obrazu, hlavně v těch místech, která se delší dobu staticky zobrazují. Ne každý televizor je ohrožen, o tom svědčí mnohé zkušenosti, a mnoho také závisí na tom jak TV využíváte (například častější hraní her) ale to riziko tady je. Z našeho pohledu doporučujeme tuto telku tak na 5-6 let a pak vyměnit za nový špičkový model. Pokud chcete televizor na delší dobu, toto riziko rozhodně zvažte.

Každopádně, všechno ostatní na tomto televizoru je absolutně perfektní a pomocí LG OLED55C8 je kvalita domácího sledování filmů opět na o něco vyšší úrovni. Doufejme, že technologie OLED zanedlouho přeroste své slabší místa a stane se novým standardem mezi televizory.

Výhody

 • ostrý a barevný obraz
 • vlastní operační systém WebOS
 • nízké vstupní zpoždění
 • perfektní Magic Remote ovladač

Nevýhody

 • vyšší cena
 • náchylnost k vypalování obrazu
 • spíše do tmavších místností

Verdikt: Pokud chcete mít doma ten nejlepší obraz jaký je momentálně na trhu možný, tak LG OLED 55C8 je náš TIP pro koupi nejlepšího OLED televizoru.

Naše hodnocení:

Cena: 39 990 Kč

Ukázat nabídku

Pro náročné


4. Samsung QE55Q6FN, 55″

úhlopříčka: 138 cm / 55 “(palců) ● rozlišení: 3840 x 2160, 4K ● typ obrazovky: QLED ● energetická třída: A ● 4x výstup HDMI ● 2x výstup USB ● Wi-Fi ● smart ● OS: Tizen

Samsung QE55Q6FN

QLED televizor Samsung QE55Q6FN se kromě prvotřídní obrazové kvality a skvělého designu vyznačuje i dlouhou životností. Není totiž absolutně náchylný na vypálení obrazu, a to ani při nepřetržitém sledování (jako je tomu OLED).

Pokročilá technologie HDR10 + optimalizuje každý sledovaný záběr takovým způsobem, aby co nejvěrněji odpovídal realitě. To znamená, že sledovaný obraz je plný bohatých a přirozených barev (splňuje ty nejvyšší standardy rozlišení 4K Ultra HD). QLED TV se díky své nové funkci Ambient Mode dokáže přizpůsobit barvám každého obývacího pokoje a dokonale splyne.

Výhody

 • na tak tenký televizor má nadprůměrný zvuk
 • přívětivé uživatelské prostředí: Tizen
 • jednoduché dálkové ovládání
 • země původu: CZ

Nevýhody

 • vyšší spotřeba energie
 • horší pozorovací úhly
 • QLED se z ohledu kvality obrazu přece teprve nevyrovná OLED

Verdikt: Televizor nejnovější generace – vrcholná řada od Samsungu pro rok 2018. Pokud si jej můžete dovolit neváhejte.

Naše hodnocení:

Cena: 25 690 Kč

Ukázat nabídku

Zlatá strední cesta


5. Philips 50PUS6162, 50″

úhlopříčka: 126 cm / 50 “(palců) ● rozlišení: 3840 x 2160, Ultra HD 4K ● typ obrazovky: LED ● energetická třída: A + ● 3x výstup HDMI ● 2x výstup USB ● Wi-Fi ● smart ● OS: Android

Philips 50PUS6162/12

Televizor Philips 50PUS6162 s úhlopříčkou 50 palců a skvělým rozlišením 3840 x 2160 pixelů, vás přesvědčí, že při sledování televize můžete vidět skvělé barvy a unikátní detaily. Vynikající zvuk, v rámci své třídy nadprůměr mají na starosti reproduktory s výkonem 20 W. Velikostí ani tvarem se od ostatních velmi neliší.

Je to televizor se širokými pozorovacími úhly, autentickými barvami a vysokým jasem s kontrastem, který přesvědčí i při složitých scénách s velmi světlými a velmi tmavými místy. Toto vše umocňuje funkce lokálního stmívání podsvíceného panelu.

Televizor má nižší průměrnou spotřebu energie + časovač vypnutí, možnost připojení Wi-Fi a protože jde io “smart” televizi, tak Philips 50PUS6162 je tou správnou volbou pro každého kdo na svém přijímači rád hraje hry, sleduje YouTube, poslouchá hudbu či jen tak surfuje. Samozřejmostí je elegantní design, který zapadne do každé domácnosti.

Výhody

 • velmi slušný obraz i při běžném signálu
 • nečekaně dobrý zvuk (i basy)
 • uživatelsky oblíbený OS: Android
 • vyvážená konektivita
 • příznivý poměr cena a výkon

Nevýhody

 • složitější orientace v menu
 • déle načítání videí

Verdikt: Televizor s pěkným obrazem s širokým využitím (možnost připojení přes WiFi) Ideální velikost – úhlopříčka 126 cm do každého obývacího pokoje.

Naše hodnocení:

Cena: 15 999 Kč

Ukázat nabídku


6. Philips 49PFS4132/12, 49″

úhlopříčka: 123 cm / 49 “(palců) ● rozlišení: 1920 x 1080 Full HD ● typ obrazovky: LED ● energetická třída: A + ● 2x výstup HDMI ● 1x výstup USB ● funkce smart

Philips 49PFS4132/12

Philips 49PFS4132 / 12 patří k televizorům, které jsou určeny pro normálního (rozuměj průměrného) sledovače telky. Náročné uživatele nenadchne, ale i tak má co nabídnout. Konektivita standard – 2 výstupy HDMI a 1 USB + sluchátkový jack. Jestliže více konektorů nevyužijete, tak tento model vám v tomto směru bohatě postačí. S úsporou energie je tento Philips velmi dobře, 51 W a ročně 75kWh ho řadí do energetické třídy A +.

Televizoru nechybí časovač ani smart funkce. Je to kvalitní spotřebič, u jehož cena odpovídá výbavě. Průměrné rozlišení i výkon reproduktorů (16 W), na druhou stranu je to jeden nejúspornějších modelů.

Výhody

 • pěkný design
 • dobrá cena
 • nízká spotřeba

Nevýhody

 • průměrný obraz a zvuk
 • na začátek trochu obtížnější ovládání

Verdikt: Televizor, na kterém si podíváte svůj oblíbený program v dobré kvalitě obrazu i zvuku, funkce a parametry korespondují s jeho příznivou cenou.

Naše hodnocení:

Cena: 8 990 Kč

Ukázat nabídku


7. GoGEN TVF 43R25 FE, 43″

úhlopříčka: 109 cm / 43 “(palců) ● rozlišení: 1920 x 1080 Full HD ● typ obrazovky: LED ● energetická třída: A ++ ● 2x výstup HDMI ● 1x výstup USB ● wifi ● funkce smart

GoGEN TVF 43R25 FE

Televizor GoGEN TVF 43R25 FE je stylový televizor, který za dobrou cenu nabízí řadu chytrých funkcí. Zvuk z televizoru lze přenášet i bezdrátově, díky funkci Bluetooth. Snadno jej tak propojíte s jakýmikoliv bezdrátovými sluchátky, SoundBar nebo jinými externími reproduktory. Je energetický úsporný, patří do energetické třídy A ++, což znamená mimo jiné spotřebu 37 W.

Smart TV GoGEN také podporuje technologii hybridního televizního vysílání (HbbTV), to znamená spojení digitálního televizního vysílání a širokopásmového internetu.

Výhody

 • úsporný
 • výborná cena
 • pěkný obraz
 • slušný zvuk,
 • snadné nastavení

Nevýhody

 • televizor je pomalejší
 • ovládání nepříliš intuitivní

Verdikt: GoGEN TVF 43R25 FE – za ty peníze vynikající televizor, se vším, co od běžného přijímače očekáváte.

Naše hodnocení:

Cena: 7 666 Kč

Ukázat nabídku

Lidová volba


8. Hyundai ULS 50TS292, 50″

úhlopříčka: 127 cm / 50 “(palců) ● rozlišení: 3840 x 2160, 4K ● typ obrazovky: LED ● energetická třída: A + ● 2x výstup HDMI ● 2x výstup USB ● Wi-Fi ● smart

Hyundai ULS 50TS292

Hyundai ULS 50TS292 je televizor, který ocení každý, kdo očekává perfektní rozlišení obrazu a ozvučení sledovaného programu. Rozměry se ničím nevymykají od ostatních modelů, váha TV je 11,6 kg což je fajn.

V rámci spotřeby se řadí mezi ty lepší modely – zařazení do energetické třídy A +, okamžitá spotřeba 71 W a celoroční přibližně 103 kWh. V rámci konektivity si drží zlatý standard, má 2x výstup HDMI a 2x USB + jeden na sluchátka.

Mimochodem, čistotu, ostrost a plynulost obrazu v rychlých akčních scénách zajistí výkonná zobrazovací technologie s frekvencí 800 Hz CMP.

Výhody

 • výborné rozlišení
 • dobrý zvuk
 • plynulost obrazu
 • nízká spotřeba

Nevýhody

 • pro někoho méně konektorů HDMI a USB
 • na dálkový ovladač si třeba zvyknout

Verdikt: Televizor, kterému ze základních funkcí nechybí vůbec nic. Jako bonus máte perfektní rozlišení a výborný zvuk.

Naše hodnocení:

Cena: 9 490 Kč

Ukázat nabídku


9. Strong SRT49UA6203, 49″

úhlopříčka: 123 cm / 49 “(palců) ● rozlišení: 3840 x 2160, 4K ● typ obrazovky: LED ● energetická třída: A ● 3x výstup HDMI ● 2x výstup USB ● Wi-Fi ● smart ● OS: Linux

Strong SRT49UA6203

Televizor Strong SRT49UA6203 nabízí ve své kategorii maximální možné 4K (Ultra HD) rozlišení. Reproduktory s výkonem 16 W sice nejsou úplně top, ale slušný průměr. Kvalitní obraz je bez sekání což zaručí vyšší obnovovací frekvence 60 Hz. Konektivita je na úrovni, poskytuje totiž 3 výstupy HDMI a 2 výstupy USB a také sluchátkový jack.

Obraz je až nadstandardně kvalitní (díky HDR10), což konkurenční modely v této cenové hladině nemívají. Na ovladači jsou přímo tlačítka pro Netflix a Youtube, takže není nutné chodit přes smart menu.

Výhody

 • eko senzor pro úsporu energie
 • výborná konektivita
 • přehledný ovladač
 • jednoduché řazení programů

Nevýhody

 • o něco delší doba spuštění televizoru
 • delší odezva při přepínání programů

Verdikt: Chytrý televizor s připojením na internet (kabel + wifi) s množstvím doplňkových funkcí a vlastním operačním systémem v dobré ceně ocení každá rodina.

Naše hodnocení:

Cena: 9 990 Kč

Ukázat nabídku


Jak vybrat televizor

Co-to jsme si zmínili hned v úvodu. Nyní si povíme o jednotlivých faktorech výběru více. Před koupí si nejprve položte otázku, která vám ušetří polovinu času, který byste jinak strávili zbytečným přemýšlením Naco mi vlastně televizor bude sloužit?

💡 Budu sledovat pouze klasické televizní vysílání

Pokud je to tak, nepotřebujete nejšpičkovější model s obrovskou obrazovkou (například OLED s úhlopříčkou 65 palců za 2-3 tisíc). Většina televizních kanálů je v nízké kvalitě (a jen pár v HD). Jistě, stále bude mít lepší obraz, ale ten rozdíl nebude vůbec takový markantní jako je to při ceně (kvalitní 65 palcový LED televizor koupíte za 18 000 Kč – 20 000 Kč).

💡 TV vysílání, ale i filmy ve vysoké kvalitě

No a ještě pokud se k tomu přidá i hraní her s novějšími konzolami, tak tu už má smysl do televizoru zainvestovat. Film na DVD, Blu-ray disku nebo i třeba na Netflix vyzní mnohem, mnohem lépe na dražší (rozuměj obrazem a funkčně kvalitnější) telce jako na té obyčejnější. Záleží jen a jen na vašem rozpočtu. A co se týče úhlopříčky, tak zde se dobře vyhrajete i na 55 palcovém obraze. 65 “respektive 75” televizor je výrazně dražší, ale pokud vám to dovolí finance a prostor, tak neváhejte.

Druhy televizorů – LED, OLED

V současnosti jsou standardem televizory s technologií LED a postupně i OLED. Ještě nedávno to byly plazmové televizory či LCD, které seženete povětšinou už jen v bazaru.

LED televizor

Momentálně nejrozšířenější typ displeje, jde vlastně o druh LCD, no díky podsvícení (LED diodami) se kvalita obrazu vyrovnala plazmovým televizorem. Oproti klasickému LCD má nižší spotřebu energie, lepší barvy a jas + delší životnost. Z nevýhod zmiňme zejména horší pozorovací úhly a například při levnějších LED TV je kvalita obrazu stejná, ne-li ještě horší než u lepšího LCD televizoru.

OLED televizor

OLED technologie (organické diody) stejně jako plazmové televizory nepotřebuje podsvícení, takže černá barva je opravdu černá a samozřejmostí je blesková odezva. Díky moderním výrobním postupem je panel takového televizoru velmi tenký, což je výborné zejména z pohledu mobility. Výhodou je také nižší spotřeba energie, skvělé pozorovací úhly a rychlejší odezva. Nejmodernější kvalita i něco stojí, takže nevýhodou je jeho vyšší cena a u některých starších modelech i kratší životnost.

oled tv

💡 Pár slov o plazmě a LCD

Plazmový televizor

Není to o podsvícení obrazovky, panely plazmového televizoru přímo vyzařují svit jednotlivých pixelů. To znamená, že tyto TV mají velmi rychlou odezvu, dobré pozorovací úhly a dobré zobrazení tmavých barev.

Na druhou stranu, jejich životnost je nižší, hrozí vypálení obrazu a většinou mají vyšší spotřebu elektrické energie.

LCD televizor

Obrazovka je podsvícená, k čemuž slouží trubice, které rozsvěcují obrazovku. Donedávna nejvyužívanější technologie používaná při televizorech.

LCD televizory byly levnější než plazmové, nedocházelo u nich k vypalování obrazu, na druhou stranu měli a stále mají pomalejší odezvu a horší zobrazení tmavých barev + o něco horší pozorovací úhly.

Značka televizorů

Než si zvolíte svůj televizor a přistoupíte k nákupu podívejte se na recenze jednotlivých výrobců. Abyste měli přehled. Začněte s ověřenými značkami, pak s méně známými výrobci. Proč? Abyste náhodou nezklamali a nekupovali jak se říká zajíce v pytli. Snadno se totiž může stát, že po zakoupení levnějšího modelu neověřené neznámé značky si co chvíli budete kupovat televizor nový.

Panasonic

Panasonic (Panasonic Corporation) je japonská nadnárodní společnost vyrábějící zejména elektroniku (navigace, fotoaparáty, DVD, Blu-ray přehrávače, televizory), se sídlem ve městě Kadoma v prefektuře Osaka v Japonsku. Společnost (rok vzniku 1918) je jednou z největších japonských výrobců elektroniky spolu se Sony, Toshiba a Canon. (wiki)

💡 Podívejte se na televize značky Panasonic na Kasa.cz.

Sony

Japonská firma SONY je jedna z největších mediálních korporací na světě. Zabývá se především výrobou elektroniky, videa, videoher, nástrojů pro komunikaci a produktů informačních technologií pro konzumní i profesionální trh. Při televizorech klade důraz zejména na moderní technologie, zejména co se týče zvuku a obrazu. (wiki)

💡 Podívejte se na  televize značky Sony na Datart.cz.

LG

LG (LG Electronics) je jihokorejská a globální technologická společnost. Je to druhý největší výrobce televizních přijímačů a třetí největší výrobce mobilních telefonů. Současně je to lídr ve společnosti LG Group, což je jeden z největších konglomerátů zaměřených na elektroniku, který má 75 poboček na celém světě, které navrhují a vyrábějí televizory, domácí spotřebiče a telekomunikační zařízení. (wiki)

💡 Podívejte se na televizory LG na Kasa.cz.

Samsung

Samsung je největší jihokorejský konglomerát (jedna z největších multimiliardových společností na světě). Je složena z více nadnárodních společností, které jsou všechny navzájem propojeny značkou Samsung, včetně Samsung Electronics (vyrábí prakticky veškerou elektroniku, počínaje pračkami nebo chladničkami až po mobily nebo televizory), Samsung Heavy Industries (výroba lodí) a Samsung Engineering & Construction (strojírenská společnost). (wiki)

💡 Podívejte se na televizory značky Samsung na Kasa.cz

Philips

Philips, nebo jinak Koninklijke Philips Electronics NV, je jedna z největších elektrotechnických společností na světě. Vznikla v Holandsku a zde má v současnosti i své ústředí. Philips je rozdělen do několika sub-divizí: Philips Consumer Electronics má na starosti výrobu elektrospotřebičů. (wiki)

💡 Podívejte se na televizory značky Philips na Kasa.cz

Další značky televizorů

Další značky televizorů, které na trhu dostanete koupit: JVC, Sharp, Finlux, GoGEN, Sencor, Toshiba, Hyundai … Samozřejmě, je jich ještě mnohem více, zmínili jsme pár z těch známějších.

💡 Podívejte se na televizory JVC v eshopu.

💡 Podívejte se na televizory značky Finlux v eshopu.

💡 Podívejte se na televizory značky GoGEN v eshopu.

💡 Podívejte se na televizory značky Hyundai v eshopu.

Vybírejte podle parametrů

Velikost TV – Úhlopříčka

Určitě jeden nejdůležitějších údajů, který hodně napoví o tom, jak se na televizor bude dívat. Velikost televizoru, respektive úhlopříčka, je vlastně vzdálenost dvou protilehlých bodů na obrazovce televizoru (po diagonále). Tento údaj se často vyjadřuje v palcích, přičemž 1 “(palec) = 2,54 cm. Velikost televizoru si zvolíte podle vašich preferencí a možností (prostorových a finančních). Když jsme u toho prostoru, existují doporučené pozorovací vzdálenosti, které je vhodné dodržet . Dáváme do pozornosti tuto obecně platnou tabulku:

Pozorovací vzdálenost

[table “1” not found /]

* Uvedené vzdálenosti jsou brány jako nejmenší doporučené, nikdo vám nebrání sedět / stát / ležet dále 🙂

Rozlišení

Další klíčový parametr, který při výběru televizoru MUSÍTE zohlednit. Rozlišení totiž obecně udává z kolika bodů (pixelů) se obrazovka skládá. Čím více jich bude, tím je to pro vás lepší (dokud to vaše oko ví rozlišit).

V současnosti se u nových televizorech lze setkat se třemi druhy rozlišení: HD Ready, Full HD, Ultra HD (nebo jinak 4K rozlišení).

TV rozlišení

HD Ready (nejčastěji 1366 x 768 px)

Ještě stále dost rozšířené rozlišení. Nenabízí ani zdaleka tak kvalitní obraz jako novější televizory s vyššími rozlišeními. Zcela však postačuje ke sledování televizního programu a pokud neplánujete používat televizor i pro jiné účely (hraní her ve vyšším rozlišení, sledování DVD, Blu-ray) tak za nižší cenu máte k dispozici kvalitní televizor.

 • vhodné na příjem obyčejného televizního signálu
 • hraní her v rozlišení HD ready

Full HD (1920 x 1080 px)

Ještě donedávna převratná technologie, dnes již téměř standard. Full HD rozlišení vám umožní sledovat signál v HD kvalitě. To znamená, že už za přívětivou cenu máte k dispozici ostré detaily. Pokud chcete svůj televizor využít i na něco jiného než na klasické shlédnutí televizních programů, tak právě při rozlišení Full HD byste měli začít hledat ten správný model. Pokud tedy nemáte zájem o vyšší třídu …

 • dovoluje sledovat vysílání s vysokým rozlišením + hry a dvd

Ultra HD (4K, rozlišení 3840 x 2160 px)

Nejkvalitnějším obrazem, jasem, ostrostí a zobrazením barev disponuje televizor s přívlastkem 4K respektive Ultra HD. Výsledkem je perfektní jemný obraz a zážitek ze sledování. Momentálně ho při sledování klasických televizních programů nevyužijete a tak pokud vám jde pouze o to, tak investice do 4K se vám nevyplatí. Naopak, pokud jste fanouškem “domácího kina” či hracích konzolí s hrami ve vysokém rozlišení, tak 4K (Ultra HD) se vám bude určitě hodit. Samozřejmě za tuto technologii si i adekvátně připlatíte.

 • vhodné pro sledování obrazu s vysokým rozlišením – blue-ray, hry

Pro vaši informaci: Nejnovější vývoj Ultra HD s sebou přináší i novou dimenzi rozlišení, takzvané 8K, s rozlišením 7680 x 4320 pixelů. Jde o televizory té nejvyšší kvality v téměř astronomických cenových relacích. Ještě je tu pak rozlišení 16K, s tím se v obchodech ale určitě nepotkáte.

A abychom byli úplní, tak existuje ještě “prehistorické” SD rozlišení – 720 x 57 pixelů se zobrazením 4: 3.

Kontrast a jas

Parametry, které by vás měli zajímat také. Jas vlastně definuje jakou má televizor svítivost při zobrazení bílé barvy. Na běžné sledování postačí televizor s jasem 450-550 cd / m2, čím vyšší tím lépe(samozřejmě až do nějaké hranice, kdy už může být nepříjemný).

Kontrast vyjadřuje poměr zobrazování bílé a černé barvy. Čím vyšší hodnotu kontrastu televizor má, tím lépe a živější barvy očekávejte na obrazovce. Běžné hodnoty kontrastu se pohybují někde k 1500: 1.Mluvíme o takzvaném statickém kontrastu. Existuje i kontrast dynamický (má i jinou metodiku měření) a ke sledování obrazu má menší vliv než statický. Hodnoty dynamického kontrastu se pohybují někde k 10 000: 1 a více. Výrobci nezřídka v parametrech uvádějí pouze hodnoty dynamického kontrastu, proto pokud máte pochybnosti, vyzkoušejte si televizor osobně na prodejně (a když už tam budete, tak se na televizor Zadívejte za tmy a za světla a vyzkoušejte při tom i několik úhlů) nebo se rovnou spolehněte na fundované recenze od uživatelů.

Odezva

Jde o schopnost měnit jednu barvu do jiné a rychlost jakou to televizor zvládne. Modernější typy to zvládnou do 5 milisekund při šedé a něco přes 10 milisekund při bílé barvě. Výrobci povětšinou uvádějí nižší hodnotu odezvy (čili při šedé barvě) a tedy při běžnější obrazovce hledejte údaj přibližně 10 milisekund. Televizory s pomalejší hodnotou by mohly nadělat problémy při sledování rychlých filmů či sportu, případně při hraní náročnějších her. Zcela perfektní obraz získáte, pokud najdete televizor s odezvou 4-3 milisekundy.

Obnovovací frekvence

Jde o schopnost televizoru vykreslit určitý počet snímků za 1 sekundu a vyjadřuje se v Hz (Hertzích). například 100 hz znamená “stokrát za sekundu”. Standardně měřený údaj, tj základní frekvence, se pohybuje v rozmezí 50-240 Hz, přičemž nad 100 značí, že takovýto televizor bude zobrazovat náročnější hry a rychlé filmové scény plynule. Při televizoru se spodní hranicí 50 Hz hrozí , že obraz může nepříjemně trhat.

Mnozí výrobci také zvyknou přidávat svým televizorem technologie, které pomáhají zvyšovat plynulost obrazu. Jde o funkce jako True Motion, MotionFit low, Motion Plus a další. Pomohou k lepší plynulosti při sportovních přenosech či akčnejších filmech.

Spotřeba

Spotřeba energie je údaj, který by měl zajímat každého kupce nového televizoru. Velká obrazovka a více funkcí znamená, že musíte počítat s větší spotřebou než u těch menších a jednodušších modelech.Spotřeba elektrické energie se tak jako iu ostatních elektrospotřebičích uvádí v kilowatthodinách (kWh) za rok. Běžné typy televizorů mají spotřebu kolem 100 kWh, větší a technologicky vyspělejší i 200 kWh / rok.

Spotřeba televizoru může být také vyjádřena mírou energetické úspornosti (energetický štítek). Ta podle norem EU posuzuje, zda je spotřebič mírou své spotřeby účinný.

Energetický štítek

Energetický štítek je vlastně označení všech elektrických spotřebičů (a nově i budov), který označuje jejich energetickou náročnost. Jedná se tedy o spotřebu elektrické energie, vody, objem vyprodukovaných emisí, hlučnosti a podobně (čti více).

Určitě jste ho už zaregistrovali i vy. Nezaškodí si připomenout, jaké údaje vlastně na něm můžeme najít – a to konkrétně při televizorech.

energetický štítek popis

(zdroj: kasa.cz)

 • Energetická třída– vyjadřuje míru spotřeby elektrické energie, nejúspornější je třída A +++, dále se můžete setkat s třídami A ++, A +, A, B, C, D, E, F, G seřazeno abecedně od nejúspornější po nejméně úspornou. Pro televizory jsou stanoveny třídy A + až F.
 • Spotřeba elektrické energie– je uváděna ve Wattech (W) a měří běžnou spotřebu zapnutého televizoru za jednu hodinu.
 • Roční spotřeba energie– vyjadřuje spotřebu energie za jeden rok v kWh. Cena jedné kWh se liší podle lokality vašeho bydliště a dodavatele energií. Jednoduchým přepočtem tak pak můžete získat poměrně jednoduchou představu o reálné spotřebě.
 • Úhlopříčka v centimetrech a palcích– udává velikost úhlopříčky.
 • Symbol vypínače– tento symbol najdete na štítku u televizorů, které disponují vypínačem (spotřeba energie nepřesahuje 0,01 wattů).

Reálně se dnes v obchodě setkáte s televizory patřícími do třídy A a více, pár jich však může stále spadat do kategorií B, C, a dokonce D. Jde o starší a málo šetrné televizory, jejichž koupi rozhodně nedoporučujeme.

Pozorovací úhly

Tento parametr jsme již úchytem zmínili. Řekněme si o něm něco víc. Jde o maximální úhel, ze kterého můžete sledovat televizi, aniž by došlo ke zhoršení kvality zobrazované informace. Čím je větší, tím vyšší komfort uživateli poskytuje, nemusí totiž sedět přímo před telkou, může ji sledovat iz rohu místnosti. Běžné TV disponují pozorovacími úhly v rozmezí přibližně 170-180 °.

Tuner – Typ TV signálu

Moderní televizory jsou vybaveny digitálními tunery a to i všemi třemi. To znamená DVB-T pro digitální pozemní, DVB-C pro kabelové a DVB-S pro satelitní vysílání. Nejčastěji může v přijímači chybět právě ten posledně jmenovaný (DVB-S), v takovém případě pokud budete chtít i satelitní přenos nezbude vám nic jiného než si zakoupit přijímač zvlášť.

Připomeňme, že ty nejstarší televizory mají pouze analogový tuner, který je dnes již zcela zbytečný, protože analogové vysílání bylo plně nahrazeno digitálním. Pokud náhodou podobný kousek vlastníte a nechcete se ho vzdát, je třeba abyste si pořídili externí tuner (set-top-box).

Vstupy – konektivita

Vstupy nebo jinak konektory umožňují propojení s dalšími zařízeními a tak vlastně rozšiřují možnosti a využití klasického televizoru. Pro zcela běžné funkce jako prohlížení fotek či jiného multimediálního obsahu, či možnost připojení na internet a samozřejmě i další je konektivita velmi důležitý faktor, který při výběru televizoru obvykle dost záleží. Pojďme si vzpomenout ty nejdůležitější:

 • SCART– starší způsob připojení ale stále platný (připojíte set-top-box, dvd či videopřehrávač)
 • HDMI– televizor pomocí něj spojíte s jakýmkoli zdroj HD obsahu (přehrávače, herní konzole, počítače)
 • VGA– pro připojení starších počítačových monitorů (hry a stažené filmy se tak dají hrát / sledovat v obrazově lepší kvalitě)
 • USB– pro připojení flash či harddisku, dobrý TV by je měl mít alespoň 2-3
 • čtečka paměťových karet-slot na pamäťovku je jednoznačně výhodou, nemusíte tak například fotky z fotoaparátu přenášet přes počítač
 • LAN / WLAN– konektor pro připojení k internetu (WLAN je přijímač bezdrátových sítí wifi)
 • “jack”– výstup pro připojení sluchátek, a / nebo externích reproduktorů
Konektory - na co slouží a kde se nacházejí

(zdroj: kasa.cz)

Zdroj: eshop Hej.sk

Zvuk

Kvalitní zvuk je při sledování filmu velmi důležitý. Dnešní televizory se však protékají, který bude tenčí a tak nezbývá velmi místo pro kvalitní reproduktory. Řešení? Reprosoustava, nebo soundbar. Jinak, od reproduktoru zabudovaného v telce vyžadujte výkon alespoň 10 W.

Technologické vychytávky

Prohnutá obrazovka

Prohnutá obrazovka televizoru dovoluje realističtější pohled na obraz a hlubší intimnější zážitek, protože každý bod je stejně vzdálen od oka diváka. Nevýhodou je, že ten divák musí sedět přímo před ní – zakřivení logicky neumožňuje sledování s jiného místa (rohů místnosti).

3D technologie

Můžete tuto technologii při výběru televizoru brát na zřetel pokud je pro vás dostatečně zajímavá. Přestože je na trhu již nějaký ten rok, příjem tv signálu v 3D v Česku zatím nehrozí, takže ji využijete “pouze” při sledování vlastního multimediálního obsahu. Pokud je to to, co hledáte, ujistěte se zda potřebné speciální 3D brýle jsou součástí balení, nebo si je budete muset koupit samostatně. V současné době existují 2 technologie trojrozměrného zobrazení – aktivní a pasivní (čti více na wiki).

Technologie HDR (High Dynamic Range)

HDR nebo jinak vysoký dynamický rozsah se v poslední době začíná objevovat při modernějších televizorů stále častěji. Co to vlastně “dělá”? Dokáže zobrazit záznam ve vyšším rozsahu než byl vyroben (jako když si zvětšujete fotku provedenou mobilem). Životní nezbytností tato technologie určitě není ale pokud zvyknete sledovat streamy ve vysoké kvalitě, tak ji určitě oceníte.

hdr

HbbTV

HbbTV je vlastně hybridní televize, která kombinuje televizní vysílání s internetovým připojením, čili máte k dispozici obsah na internetu, například info o právě vysílaném pořadu, různé videa, soutěže, sportovní výsledky. Možná ho znáte pod označením “červené tlačítko”, tím se totiž na dálkovém ovladači zapíná.

Technologie Ambilight

Zážitek pro každého milovníka pohyblivých obrázků. Díky nastavení barevných světel, které se odrážejí na stěnu za televizorem se stanete “obětí” zajímavého optického efektu. Vysílaný obraz vystoupí z rámu televizoru. Disponují ní televizory značky Philips.

Ambilight

Technologie Local Dimming

Tato technologie umožňuje LED diodám, které podsviecujú obrazovku reagovat na změny vnějšího osvětlení. Takto se mění jejich svítivost a intenzita. To znamená více jasu za světla, méně za tmy. Záruka, že ať bude v místnosti s televizorem jakékoli osvětlení, vy ho budete dívat v nejvyšší dosažitelné kvalitě obrazu.

Smart TV

Určitě úkaz této doby. V dobrém. Jde o rozšíření funkcí televizoru směrem k připojení a využívání internetu, což v podstatě v sobě skrývá neuvěřitelné možnosti. Smart televizory mají vlastní operační systém, aplikace umožňují číst emailovou poštu, dívat Youtube, připojovat se k sociálním sítím, dokonce jejich ovládání hlasem či gesty. Tato výbava se dá očekávat už i při běžnějších a levnějších televizorech a proto je už jen na vaše zvážení, zda takové funkce od svého TV opravdu chcete a dokážete využít. Mnoho lidí si totiž za to ví připlatit nemalé peníze a jak je rok dlouhý nevyužije je ani jednou.

Cena

Cena – parametr, který zaručeně zajímá každého. Jak se vyhnout tomu, abyste nedali nachytat a za své peníze nekoupili model, který se jen tváří jako špičková kvalita za dobrou cenu? Tak s tím jsme vám doufám pomohli i my s naším testem nejlepších televizorů za rok 2018 a podrobným rozebráním jednotlivých parametrů TV, které je třeba při koupi zohlednit. Ale vraťme se zpět k ceně. Takto to obvykle vypadá s typy televizorů v jednotlivých cenových kategoriích:

Televizory v ceně do 7500 Kč

Nejnižší kategorie, ne nutně i nejhorší. Vždyť proč také. Pokud vám tedy plně postačuje televizor, na kterém si chcete v klidu podívat svůj televizní program a nepotřebujete k tomu “mamutí” úhlopříčku. Pokud již máte vyšší nároky, to znamená, že televizor využijete k připojení herní konzoly, zda vyžadujete od něj vysokou obrazovou kvalitu, případně jiné funkce (smart a podobně), hledejte svůj vysněný televizor ve vyšších cenových relacích.

Každopádně, v této kategorii vyžadujte od svého TV minimálně HD ready rozlišení, odezvu méně než 15 ms a nízkou spotřebu elektrické energie.

Televizory v ceně 7500 Kč až 20 000 Kč

Tato cenová třída je vlastně pomyslnou zlatou střední cestou a absolutní vítěz v preferencích českých spotřebitelů. Kvalitní obraz s vysokým rozlišením by měl být standard, takže vyžadujte od svého televizoru minimálně Full HD. Také by měl mít širokou paletu možností připojení externích zařízení. Patří do ní většina Smart televizorů, které jsou zárukou, že se budete “multimediální” bavit i vy. Úhlopříčky by v pohodě měly přesahovat 100 cm (40 palců) a chybět by neměla podpora kabelového či satelitního vysílání (DVB-C a DVB-S).

Televizory v ceně nad 20 000 Kč

Tak v této široké kategorii (osm set až několik tisíc korun) můžete od svého televizoru požadovat vysoký standard. Všechny by měly být maximálně inteligentní s kvalitou obrazu a rozlišením přibližujícím se až k atmosférickému 16K (ty nejdražší modely). Při úhlopříčkách počítejte s tím, že do domácnosti přibude více než 120 cm v diagonále (50 palců). Takový televizor by měl zvládat velmi rychlou odezvu pod 5 ms, mít top poměr jasu s kontrastem či široké pozorovací úhly. Televizor pro každého, kdo se penězi příliš omezovat nemusí.

Pár zajímavých otázek + odpovědi na ně

Umístění televizoru – jak na to?

Plochá obrazovka nového televizoru jej přímo předurčuje k tomu abyste si ho umístili tam, kde ho opravdu i chcete. Bez toho, abyste se museli omezovat tak, jak to bylo kdysi u rozměrnějších předchůdců. Stále však existují určitá pravidla a doporučení:

TV na stěnu nebo na stolek?

Záleží na vkusu a záleží na hmotnosti, kterou byste měli určitě zvážit. Těžší model patří spíše na stolek, lehčí může jít i na stěnu. Při umisťování televizoru na stěnu pokoje se nejprve ujistěte, že typ a rozestup držáku plně odpovídá a vyhovuje právě vašemu televizoru. Přestože jsou nové modely televizorů stále lehčí a lehčí, je nutné abyste držák přimontovali do pevné stěny a zajistili dostatečně silnými a dlouhými šrouby!

umístění televizoru

Jak vysoko?

Nuž podle toho v jaké místnosti se nacházíme. Nejčastěji televizor instalujeme v obývacím pokoji, pak v ložnici či v kuchyni. Všude se na něj dívá jinak – sedmo, ležmo, stojmo 🙂 Ideální poloha vaší televize by měla být přibližně ve výšce očí (její střed), případně o něco níže. TV by se totiž neměl dívat se zakloněnou hlavou

Kde?

Řekneme si kde ne. Ne vedle okna a také ne na protilehlou stěnu (oslnění v prvním a odrážení světla od obrazovky v druhém případě). Pokud jiná možnost není, tak nezapomeňte na rolety či závěsy.

Berte ohled na design

Televizor je totiž nepřehlédnutelným prvkem vaší domácnosti a nesmíme jeho design podceňovat. Naštěstí jsou dnešní modely neutrální a při barvě vítězí černá, která nemá šanci nic pokazit (hodí se všude). Ty v jiné barvě, například i stříbrné zakomponujte tak, aby zapadly.

Dálkový ovladač jako kritérium výběru?

Jistě, v podstatě detail, ale významný. Kdo ho vymyslel, měl by dostat Nobelovku, představte si to vstávání k telce kdyby ho na světě nebylo 🙂 Určitě se budete cítit lépe pokud vámi vybraný model disponuje jednoduchým a intuitivním ovládáním jako kdyby to byl sice dobrý televizor ale se složitým ovládáním. Cítíte ten rozdíl? I taková maličkost jako je dálkový ovladač vám zpříjemní sledování oblíbených programů, filmů a vlastně všeho.

Dálkový ovladač

Některé mají a dotykovou plochu podobnou touchpadu (Samsung, Sony, Panasonic …), jiné ukazovátko s rolovacím kolečkem (LG), další dokonce z druhé strany i klávesnici pro usnadnění psaní www adres (Philips).

Kdy koupit TV nejvýhodnější?

Televizor není zrovna nejlevnější záležitost a koupi nového většina domácností v rozpočtovém kapse pocítí. Proto je někdy vhodné abyste zamysleli nad tím, kdy se dá televizor koupit levnější a výhodnější. Takto vypadá typický průběh ceny u nového modelu:

 • jaro: uvedení modelu na trh, nejvyšší možná cena
 • léto, podzim: možný mírný pokles, pokud je to ležák, tak i výraznější (a na vině nemusí být chudáček televizor, ale spíše silná konkurence a slabší promo)
 • předvánoční boom: už v listopadu očekávejte akce jako Černý pátek kdy může nastat opravdu významný pokles ceny (někdy vážné jen na chvíli)
 • novoroční výprodej: v podstatě nastává stejná situace jako před vánocemi, cena klesá (i výrazně), pozor na to zda obchod nabízí skutečnou slevu, nebo se jen hraje s čísly a procenty – srovnávejte obchody mezi sebou!
 • opäť jar: na trh sa dostávajú najnovšie modely, cena tých starších opäť klesá

V zásade cena klesá v priebehu celého roka. Ak je teda cena televízora primárnym faktorom vášho výberu, tak sa zamerajte skôr na minuloročné modely. Určite medzi nimi nájdete kvalitné kúsky, pretože ich nástupcovia nie sú od nich nijak zvlášť technologicky vzdialení a rozdiel v cene môže dosahovať aj 20% a viac.

Do testu jsme vybrali Televizory pouze z ověřených eshopů

Ohodnoťte náš test:
Autor článku

Jelikož mám rád technické věci, kvalitní a funkční spotřební elektroniku, vychytávky a zlepšováky v domácnosti, založil jsem web Cestakbydleni.cz. Zde mohu aplikovat své, již přes 10-leté zkušenosti v oblasti tvorby obsahu na internetu a přitom mohu vycházet z vlastních zkušeností s domácností.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*