Robotický vysavač Sencor SRV 9250BK – inteligentně vysaje celou vaši domácnost (recenze)

Veronika Štrbová Recenze 14. září 2021 0
Sencor SRV 9250BK
 • Vhodný na koberce: Ano
 • Systematický pohyb robota: Neuvedeno
 • Kapacita zásobníku: 0,47 l
 • Maximální pokrytí plochy: - m²
 • Rychlost nabíjení: 360 min
 • Maximální doba úklidu: 120 min
 • HEPA filter: Ano
 • Mop / Mokré čištění: Ano
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Robotické vysavače
8 990 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
roboticky-vysavac.cz

Robotický vysavač Sencor SRV 9250BK je jeden z těch domácích spotřebičů, kteří vám usnadní práci a uklidí domácnost za vás. Dopřeje vám tak čas na jiné aktivity, ať už jiné domácí práce nebo čas strávený s rodinou. Do takového spotřebiče se určitě vyplatí investovat. Mimo jiné, ovládat jej můžete pohodlně přes mobilní aplikaci. Zatímco vy trávíte hodiny v práci či na nákupech, nastavte přes aplikaci úklid vysavače a když přijdete domů bude vše uklizeno. Vy si tak klidně můžete odpočinout.

Do následující recenze jsme vybrali robotický vysavač Sencor SRV 9250BK, který disponuje mnoha funkcemi a programy. Má elegantní vzhled, a proto se hodí do každé domácnosti. Vyznačuje se skvělým výkonem, tichým chodem a mnoha dalšími praktickými vlastnostmi, o kterých se dozvíte níže. Proto, čtěte dál.

Přečtěte si více...

porovnání cen
roboticky-vysavac.cz ⭐️ doručení 1-2 pracovní dny
⭐️ největší prodejce značky iRobot v ČR
⭐️ doprava 99 Kč (objednávky nad 1000 Kč zdarma)
⭐️ platby: dobírka, převod, online, kartou, hotově, splátky
8 990 Kč Do obchodu roboticky-vysavac.cz
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
7 699 Kč Do obchodu Heureka.cz

Základní informace

Sencor SRV 9250BK je model robotického vysavače, který si doma určitě hned oblíbíte. Vysavač jen jednoduše zapnete a vše uklidí za vás. Vy si tak můžete užít svůj volný čas s rodinou nebo jej věnovat jiným domácím pracím. Hned na první pohled vás tento vysavač zaujme svým elegantním vzhledem a skvělým super výkonným sacím výkonem. Poradí si s nepořádkem na všech druzích podlah, dokonce mu nedělá problém ani koberec s nízkým vlasem.

Elegantní černý robotický vysavač

Při vysávání vás potěší jeho tichý chod, kterým nebude rušit ani sousedy a dokonce ani ostatní členy domácnosti. Sencor SRV 9250BK dokáže uklidit vaši domácnost, zatímco vy jste v práci, na nákupech, ve škole nebo na návštěvě. Stačí ho jen spustit pomocí mobilní aplikace a už bude vědět, co má dělat. Má opravdu dlouhou výdrž baterie, a na jedno nabití dokáže vysát a vymýt celou vaši domácnost. Když je vše hotovo, sám se vrátí do nabíjecí jednotky.

 

Technické informace

VýrobceSencor
Typrobotický vysavač
Hlučnost60 dB
Výška robota9,5 cm
Hmotnost2,5 kg
Typ podlahtvrdé podlahy i koberce
Mokré vysáváníano
Mopování a vysávání 2 v 1ano
Rotační kartáčeano
Kapacita odpadní nádobky475 ml
Kapacita 2v1 nádobky na vodu, prach230/240 ml
HEPA filtrano
Název aplikaceSENCOR Robotics (Android / iOS)
Detekce schodůano
Wifi připojeníano
Dálkové ovládáníano
Časovačano
Barvačerná
Typ baterieLi-Ion
Kapacita akumulátoru2600 mAh
Doba užívání120 minut
Doba nabíjenícca 5 hodin
Objem sáčku / nádoby0,2 l
Dokovací staniceano
Rozměry9,8 x 33,5 x 33,5 cm (V x Š x H)

 

Obsah balení:

 • 1x Sencor SRV 9250BK (součástí balení je i baterie)
 • 1x Nabíjecí stanice
 • 1x Napájecí adaptér
 • 1x Dálkové ovládání
 • 1x Odpadní a mopovací nádobka 2v1
 • 1x Odpadní nádobka 475 ml
 • 1x mopovací textilie
 • 1x HEPA filtr
 • 2x Magnetická páska
 • 2x Náhradní boční kartáček
 • 2x Čisticí nástroj
 • 1x Uživatelský SK manuál

 

Čím se vyznačuje robotický vysavač Sencor SRV 9250BK

Uklidí celou domácnost za vás

Robotický vysavač Sencor SRV 9250BK zvládne úklid úplně sám. Nezáleží na tom, jestli bydlíte v bytě nebo v domě. Ani na tom, zda jsou vaše místnosti malé nebo velké, či jaké mají tvary. Tento vysavač si poradí s každým povrchem a s různými druhy podlah. Přístroj se pohybuje sám, projde i nízké prahy a přechodové lišty. Vaším úkolem bude ho jen zapnout, ať už manuálně nebo pomocí dálkového ovládání či dokonce přes mobilní aplikaci.

Robotický vysavač na podlaze a na koberci

Nedělá mu problém přejít z podlahy na nízký koberec

 

Infračervené senzory proti pádu ze schodů

Robotický vysavač disponuje infračervenými senzory, kterými monitoruje svou cestu po vaší domácnosti. S nimi se volně pohybuje po každé místnosti, přičemž se úspěšně vyhýbá překážkám. Nemusíte se bát, ze schodů stejně nespadne, senzory tuto skutečnost zachytí a nasměrují vysavač jiným směrem.

Robotický vysavač u schodů

Díky senzorům nespadne ani ze schodů

 

Laserová navigace pro efektivní úklid

Sencor SRV 9250BK je naprostou robotickou novinkou od Sencor. Oproti jeho předchůdcem nabízí laserovou navigaci, kterou automaticky spouští při každém úklidu. Dokáže díky ní vidět prostor, který vysává, a na základě toho si vybírá efektivní cestu k úklidu, aby pokryl co největší plochu.

Laserová navigace robotického vysavače

 

Ovládání prostřednictvím mobilní aplikace

Sencor vytvořil mobilní aplikaci na míru, ve které můžete nastavit vašemu vysavači různé funkce, režimy, ale také sledovat veškerý jeho aktuální stav, jako je hladina baterie nebo vykonávaná činnost. Ovládat jej můžete pohodlně z gauče, ložnice nebo dokonce z práce. Zprostředkovává maximální komfort, ať už jste kdekoli. A pokud jste doma a nemáte po ruce telefon, sáhněte po dálkovém ovladači.

Dálkové ovládání na robotický vysavač

Ovládat jej můžete i pomocí dálkového ovládání či mobilní aplikace

 

S funkcí plánovaného úklidu může vysavač uklízet vaši domácnost i když nejste doma. Jednoduše mu nastavte čas a režim, kdy a jak chcete aby uklízel, a po příchodu domů budou vaše podlahy krásné čisté.

👉 Videonávod připojení mobilní aplikace k robotickému vysavači:

Videonávod připojení mobilní aplikace k robotickému vysavači „SRV 9250“

 

Mokré i suché vysávání

Robotický vysavač je určen pro úklid všech typů tvrdých podlah, jako jsou dřevěné nebo laminátové plovoucí podlahy, dlažba, vinyl apod., a taky koberce s nízkým vlasem. Během úklidu efektivně kombinuje různé cesty, aby bylo dosaženo optimálního úklid celé podlahové plochy. Sencor SRV 9250BK používá pro mokré utírání promyšlený systém, kdy automaticky vlhčí mop během úklidu, aby setřel i zaschlé nečistoty. Nejprve vysaje nečistoty před sebou a následně za sebou utře na mokro i na sucho, stačí si jen vybrat.

Nasávací otvor efektivně odstraňuje vlasy, zvířecí chlupy a pod. Dvě boční rotační kartáče vymetají nečistoty z těžko dostupných míst podél stěn a nábytku a z rohů. Motorizované gumová kolečka chrání citlivé podlahy před poškrábáním a dokáží překonat přechodové lišty až do výšky 1 cm a vyjít až na 2 cm vysoký koberec. Odpružený nárazník umožňuje tlumený dojezd vysavače až k překážce a efektivní úklid kolem ní.

Spodní část robotického vysavače

 

Použití mopovací jednotky

Mopovací jednotka se používá na současné vysávání a suché nebo vlhké vytírání hladkých podlahových ploch. Skládá se z vyjímatelné nádoby na prach, nádoby na vodu a mopovací tkaniny. Nádoba na vodu je opatřena elektronicky řízenou vodní pumpou, která automaticky dávkuje vodu na tkaninu a také zastaví dávkování vody po dokončení úklidu tak, aby voda nevytékala na podlahu nebo na nabíjecí základnu.

Suché stírání podlah:

 • Suché vytírání se používá k odstranění jemného prachu a vyleštění podlahy.
 • Pokud je mopovací jednotka zasunuta ve vysavači, stiskněte západku a vysuňte jednotku z vysavače.
 • Mopovací tkaninu připevněte ke spodní straně nádoby pomocí pásků suchého zipu na nádobě a zasuňte jednotku zpět do vysavače.
 • Spusťte provoz vysavače.

 

Vlhké stírání podlah:

 • Vlhké stírání se používá k omytí menších nečistot a vyleštění podlahy
 • Pokud je mopovací jednotka zasunuta ve vysavači, stiskněte západku a vysuňte jednotku z vysavače.
 • Z nádoby na vodu vysuňte nádobu na prach.
 • Mopovací tkaninu připevněte ke spodní straně nádoby na vodu pomocí pásků suchého zipu na nádobě.
 • Otevřete víčko a do nádoby napusťte vodu. Víčko řádně zasuňte zpět. Otřete jakékoli zbytky vody na nádobě. Obzvláště dbejte na to, aby byly suché kontakty.

 

💡 TIP: Na stírání se doporučuje použít pouze čistá voda. Pokud použijete čistící prostředek, může se zpěnit a zhoršit tak odkapávání vody na tkaninu, případně způsobit šmouhy na podlaze po jejím uschnutí.

 

5 přednastavených režimů pro důkladné úklid

Vysavač disponuje 5 přednastavenými režimy, které slouží k různým druhům úklidu, od toho každodenního, po rychlé a intenzivní, s nimiž se postará o malý i velký nepořádek. Každopádně, důležité jsou i jeho rozměry – výška činí 9,5 cm. Je to ideální výška k úklidu pod pohovkou, postelí a nábytkem s nožičkami. Jsou to hůře dostupné zákoutí, do kterých se běžný vysavač nedostane. Pečlivé úklid obstarává společně s hlavním rotačním kartáčem a dvěma bočními. Likviduje i větší nepořádek, prach v koutech a rozích, chlupy, vlasy atd. Kartáče mají kvalitní konstrukci a nezanechávají na sobě vlasy, nitě, chlupy, které byste museli vymotávat.

Robotický vysavač pracuje s programy:

 • Režim automatického úklidu
 • Režim maximálního výkonu
 • Režim tichého úklidu
 • Režim automatického pohybu
 • Režim intenzivního úklidu

Směr vysávání robotického vysavače

 

Magnetická páska pro vyhraničenie prostoru

Součástí příslušenství tohoto vysavače je i magnetická páska, s níž mu jednoduše vyhraničíte prostor, kam nemá jezdit, např. dětský koutek, kde se hrají děti. Senzory vědí, kde se páska nachází a včas vysavač varují, aby se této pásce vyhnul. Magnetická páska má super rozměry na ohraničení i pěkného kusu místa.

Magnetická páska tedy slouží k vymezení prostoru pro vysávání bez toho, abyste museli zavírat dveře nebo umisťovat umělé překážky v pohybu vysavače. Vysavač magnetickou pásku rozpozná a neprojde ji. Vydá se uklízet jiným směrem. Magnetickou pásku umístěte před místo, které nemá robotický vysavač uklízet, například vstup do jiné místnosti, kobereček, kabely na podlaze, místnost nebo schodiště se zaoblenými rohy a pod.

Robotický vysavač na podlaze

Aby magnetická páska lépe držela, můžete ji na krajích upevnit pomocí běžně dostupné oboustranné lepicí pásky. Lze ji rovněž nařezat na menší kousky dle vaší potřeby. Pásku lze dokoupit a rozšířit tak vymezenou oblast. Nezapomínejte, že magnetickou pásku je nutné položit před každým úklidem, protože robotický vysavač si ohraničení neukládá do paměti.

 

HEPA filtr

V zadní části vysavače se nachází nádobka na prach, která pojme hromadu nečistot. V sběrné nádobce je umístěn kvalitní filtr typu HEPA, který zachycuje i ty nejmenší částečky prachu a alergenů. Údržba filtru i nádoby je velmi pohodlná, stačí je vybrat, vyčistit a zase vložit zpět. Už žádné kupování sáčků, užijte si bezsáčkový provoz.

Robotický vysavač a dálkové ovládání

 

Návrat do nabíjecí stanice

Z nabíjecí stanice vyráží vysavač čistit nepořádek i na 120 minut. Jakmile vysavač při provozu detekuje nízké napětí akumulátoru, začne automaticky vyhledávat nabíjecí základnu. Aby ji našel a zaparkoval, potřebuje vyhledat infračervený signál vysílaný základnou. Z tohoto důvodu výrobce doporučuje ponechat základnu stále připojenou ke zdroji energie a umístěnou v souladu s pokyny uvedenými v kapitole „Umístění nabíjecí základny”.

Po zaparkování do základny začne nabíjecí cyklus. Plné nabití trvá přibližně 4 až 7 hodin. Skutečný čas nabíjení závisí na stavu akumulátoru. Plné nabití akumulátoru zajistí až 120 minut provozu. Během nabíjení bliká světelná kontrolka tlačítka střídavě červenou a modrou barvou. Hned, jak dojde k plnému nabití akumulátoru, světelná kontrolka tlačítka se trvale rozsvítí modře a proces nabíjení se automaticky ukončí.

Robotický vysavač v nabíjecí stanici

Pokud dojde k přerušení spojení nabíjecích kontaktů během nabíjecího cyklu, vysavač se vzdálí od základny a sám do ní zpět zaparkuje na obnovení procesu nabíjení, pokud mu v tom nezabrání překážky. Pokud dojde k výpadku dodávky elektrické energie, nabíjecí cyklus se přeruší a bude opět pokračovat po obnovení dodávky energie. Pokud dojde k překročení maximálního nabíjecího proudu, základna automaticky přeruší nabíjecí cyklus.

 

👉 Robotický vysavač Sencor SRV 9250BK v plné své kráse:

 

Nabíjení robotického vysavače SENCOR SRV 9250 BK

 • Jakmile vysavač při provozu detekuje nízké napětí akumulátoru, začne automaticky vyhledávat nabíjecí základnu. Aby ji našel a zaparkoval, potřebuje vyhledat infračervený signál vysílaný základnou. Z tohoto důvodu se doporučuje ponechat základnu stále připojenou ke zdroji energie.
 • Pokud dojde k přerušení spojení nabíjecích kontaktů během nabíjecího cyklu, vysavač se vzdálí od základny a sám do ní zpět zaparkuje na obnovení procesu nabíjení, pokud mu v tom nezabrání překážky. Pokud dojde k výpadku dodávky elektrické energie, nabíjecí cyklus se přeruší a bude opět pokračovat po obnovení dodávky energie. Pokud dojde k překročení maximálního nabíjecího proudu, základna automaticky přeruší nabíjecí cyklus.

Ruční nabíjení:

 • Pokud se vysavač nachází mimo nabíjecí základny a detekuje nízké napětí akumulátoru, tlačítko začne svítit červeně. Stiskněte tlačítko (HOME) na dálkovém ovládání. Vysavač automatický vyhledá nabíjecí základnu a začne automatické nabíjení dle předchozího postupu.
 • Pokud už je akumulátor natolik vybitý, že vysavač není schopen vyhledat nabíjecí základnu, je nutné vysavač zaparkovat do základny ručně. Uchopte vysavač a ručně ho nasaďte do základny tak, aby se spojily nabíjecí kontakty na spodku vysavače s nabíjecími kontakty základny. Po spojení kontaktů se začne nabíjení.
 • Vysavač lze dobít i bez využití nabíjecí základny. Konektor síťového adaptéru zasuňte do zdířky na boku vysavače a vidlici adaptéru připojte do sítě.

 

Údržba a péče o robotický vysavač

Před čištěním vždy vypněte vysavač hlavním vypínačem. K čištění nikdy nepoužívejte čistící prostředky s abrazivním účinkem, ředidla a pod. Zanedbávání čištění a údržby může negativně ovlivnit fungování vysavače a vést ke snížení jeho výkonu.

 • Nádobu na prach vyprazdňujte po každém použití a pravidelně ji čistěte. Stisknutím západky vysuňte nádobu z vysavače, otevřete ji a vysypte nečistoty. Z hygienických důvodů se doporučuje provést mimo obytného prostoru. Uvolněte držák filtru i prachový filtr a vyjměte jej z nádoby. Obě části nádoby na prach omyjte pod tekoucí vodou a dobře ji vysušte. Vnitřek nádoby na prach není nutné mýt po každém použití, stačí ho otřít vlhkým hadříkem.
 • Prachový filtr i jeho držák vyklepejte nebo vyčistěte kartáčkem. Zkontrolujte stav filtru a pokud je poškozen, vyměňte jej za nový. Vložte filtr zpět do držáku a do nádoby na prach. Zajistěte ho otočením příchytky. Nádobu na prach zasuňte zpět do vysavače. Prachový filtr se nesmí mýt vodou.
 • Po každém suchém nebo vlhkém stírání sejměte mopovací tkaninu, vyperte ručně ve vlažné vodě s přídavkem malého množství jemného pracího prášku a nechte ji volně uschnout.
 • Nádobu na vodu otřete mírně navlhčeným hadříkem a poté jej vytřete dosucha. Obzvláště dbejte na to, aby byly suché kontakty.
 • Z kartáčků rotačního kartáče i z ložiska odstraňte všechny nečistoty (prach, namotané vlasy, zvířecí chlupy a pod.)
 • Povrch vysavače pravidelně otírejte měkkým suchým hadříkem.
 • Alespoň jednou týdně nebo častěji vyčistěte přední otočné kolečko, motorizované kolečka, nasávací otvor, rotační kartáč a spodní senzory.
 • Z předního otočného kolečka a motorizovaných koleček nejdříve odstraňte případné hrubší nečistoty. Potom je očistěte po celém obvodu mírně navlhčeným hadříkem a utřete dosucha. Nezapomeňte očistit i prostor okolo koleček.
 • Senzory na spodku vysavače otřete suchým měkkým hadříkem nebo vatovou tyčinkou.
 • Alespoň jednou týdně očistěte povrch nabíjecí základny včetně nabíjecích kontaktů pomocí suchého měkkého hadříku.

Mytí vysavače pod tekoucí vodou

 

Skladování vysavače

Pokud nebudete vysavač delší dobu používat, proveďte následující:

 • Očistěte vysavač podle kapitoly „Čištění a údržba”.
 • Z vysavače vyjměte akumulátor podle kapitoly „Vložení a vyjmutí akumulátoru”.
 • Nabíjecí základnu odpojte od síťové zásuvky.
 • Vysavač s kompletním příslušenstvím uložte na suchém, čistém a chladném místě.

 

Recenze na robotický vysavač SENCOR SRV 9250 BK

Podívali jsme se i na reálné hodnocení zákazníků, kteří si již tento model robotického vysavače zakoupili a doma ho i vyzkoušeli. Převládají pozitivní ohlasy, což znamená, že tento produkt by mohl splňovat požadavky většiny uživatelů. Lidé si chválí tichý chod vysavače, snadné přenášení, skvělé programy a funkce, díky kterým nenaráží do nábytku a různé a další vlastnosti, díky kterým je vysávání s tímto modelem hračkou.

Sencor SRV 9250BK - hodnocení zákazníků

Určitě se najdou i nějaké mouchy, tak, jak to bývá už téměř u každého produktu. Nicméně, není to nic strašného. V tomto případě jde snad jen o náhradní díly, které jsou však také velmi důležité. Jedna recenze hovoří o tom, že se mohou naskytnout problémy se zakoupením náhradních dílů. Pochodíte však zakoupením celého balíčku dílů u výrobce. Nebo možná by vám výrobce věděl vyjít vstříc, pokud s ním navážete komunikaci a požádáte ho o pomoc. Za pokus nic nedáte. Také se ale může zdát, že vysavači občas vypadne z paměti mapa a začne vysávat opět jako předtím. Je to však ojedinělé.

Sencor SRV 9250BK - recenze zákazníků

 

Zhodnocení na závěr

Robotický vysavač Sencor SRV 9250BK je vhodný pro úklid koberců s nízkým vlasem, plovoucích podlah, parket, linolea, dlažby a dalších tvrdých podlah. Má mnoho výhod, z nichž můžeme zmínit tichý chod, moderní technologie a funkce, ovládání pomocí dálkového ovládání, ale i mobilní aplikací. Vysavač má inteligentní senzory, díky kterým nenaráží do nábytku ani nespadne ze schodů. Pokud se baterie začne vybíjet, sám se vrátí do nabíjecí stanice, nabije se a pokračuje tam, kde skončil. Tento vysavač by určitě neměl chybět ani ve vaší domácnosti.

Nicméně, neobchází ho ani nějaká ta nevýhoda, která spočívá v tom, že občas vysavači může vypadnout mapa z paměti, proto začne vysávat znovu jako předtím. Problém může nastat také s konkrétními náhradními díly, tehdy je ideální obrátit se na výrobce. Nehledě na to však můžeme usoudit, že cena je velmi přijatelná vzhledem k různým praktickým funkcím, vlastnostem a technologii, které tento model nabízí. Zakoupit si ho tedy můžete už za cca 8 990 Kč.

 

💡 Tip: Přečtěte si náš článek Nejlepší robotické vysavače a můžete se seznámit s dalšími modely a značkami tohoto inteligentního domácího spotřebiči.

Výhody

 • možnost mokrého vytírání
 • ovládání pomocí mobilní aplikace
 • navádění a orientace v prostoru pomocí laseru VSLAM
 • dobrá výdrž baterie

Nevýhody

 • občasné vypadnutí mapy z paměti vysavače
 • problém se zakoupením jednotlivých náhradních dílů
 • menší sběrná nádobka na odpad

Závěr recenze: Robotický vysavač s inteligentními funkcemi, navigací a programy za stále akceptovatelnou cenu.

Hodnocení autora
 • Odstraňování nečistot
 • Mokré mytí
 • Doba provozu
 • Spotřeba energie
 • Hlučnost
 • Obsluha
 • Cena

Souhrn

Inteligentní robotický vysavač se skvělými funkcemi a programy za dobrou cenu, pro úklid celé vaší domácnosti.

4.8

Sencor SRV 9250BK

✅ Cena: 8 990 Kč

Chci Sencor SRV 9250BK roboticky-vysavac.cz
Vývoj ceny Sencor SRV 9250BK


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšu články, které jsou zajímavé a mají přidanou hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, které využijí mnozí z vás v každodenním životě. Věřím, že i mé články vám pomohou najít odpověď na různé, dosud nevyřešené otázky.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.