Robotický vysavač iRobot Roomba 696 WiFi – jak funguje levná Roomba?

Vladimír Rejholec Recenze 25. ledna 2021 0
iRobot Roomba 696 robotický vysavač
 • Typ: Robotický vysavač
 • Způsob vysávání: suché
 • Doba provozu: 90 min
 • Objem nádoby na prach: 0,42 l
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Robotické vysavače
6 999 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
roboticky-vysavac.cz

Robotický vysavač iRobot Roomba 696 WiFi je jedním z modelů populární 600 série, do které však vnáší několik inovací. Tou nejhlavnější je možnost připojení k wifi a tak řídit a sledovat práci úklidového robota pomocí pohodlné aplikace iRobot HOME. Ale určitě oceníte například i virtuální zeď Dual Mode v balení.

Vysavač má dobrý sací výkon, takže si dobře poradí s každodenním úklidem (a to i tehdy, pokud se vám něco podaří vysypat na podlahu v kuchyni) na každém typu podlah, včetně koberců. iRobot Roomba 696 totiž disponuje originálním třístupňovým čistícím systémem AeroVac, zda inteligentní navigací iAdapt a dalšími funkcemi, které si blíže přiblížíme právě v této recenzi.

Přečtěte si více...

IRobot Roomba 696 - Kde koupit nejvýhodněji
roboticky-vysavac.cz ⭐️ doručení 1-2 pracovní dny
⭐️ největší prodejce značky iRobot v ČR
⭐️ doprava 99 Kč (objednávky nad 1000 Kč zdarma)
⭐️ platby: dobírka, převod, online, kartou, hotově, splátky
6 999 Kč Do obchodu roboticky-vysavac.cz
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
6 999 Kč Do obchodu Heureka.cz
expert.cz ⭐️ akční leták → najdete zde
⭐️ doprava od 99 Kč
⭐️ platba: kartou, převodem, dobírkou, na splátky
⭐️ odvoz starého spotřebiče zdarma
zjistit cenu Do obchodu expert.cz
OKAY.cz ⭐️ sítě 90 prodejen elektra v celé ČR
⭐️ výnos do patra a zprovoznění / odvoz starého spotřebiče
⭐️ doprava od 99 Kč
zjistit cenu Do obchodu OKAY.cz

Základní informace

Robotický vysavač iRobot Roomba 696 WiFi se hodí na úklid všech typů tvrdých podlah i koberců (nižší a střední vlas). Ve srovnání s nižšími modely v 600-kové řadě (například Roomba 605, zda Roomba 606) má velké plus zejména díky možnosti připojení k WiFi a tak i přístupu k jeho ovládání na dálku prostřednictvím praktické aplikace iRobot HOME (řekneme si o ní více později -- přeskočit už nyní). Ovládat jej však můžete i přímo, prostřednictvím tlačítek na těle vysavače.

Co se týče navigace -- ta je senzorová (iAdapt) a pravdou je, že se nedokáže zcela vyrovnat kamerové, respektive laserové navigaci jak je to při vyšších modelech. No na druhou stranu se vysavače této řady (senzory as nesystematicky pohybem) vyznačují celkem dobrým pokrytím uklízeného prostoru -- až 90% celkové plochy. Ani tento model ještě nedisponuje HEPA filtrem, takže pro alergiky jsou v vhodnější vyšší modely značky (například cenově stále dostupná Roomba e5).

Jinak disponuje několika praktickými funkcemi. Takže kromě třístupňového čistícího systému AeroVac vysavač iRobot Roomba 696 má například i takový Antitagle systém (proti zamotání se do kabelů či třásní koberce), akustickou detekci nečistot, nárazník se zpomaleným pohybem, senzory proti pádu ze schodů, funkci virtuální zdi Dual Mode, která je součástí balení (funguje na 2 tužkové baterie, které tam máte také) či funkci načasování úklidu.

iRobot Roomba 696 WiFi - robotický vysavač, detail

iRobot Roomba 696 WiFi

 

Sledované parametry

automatické dobíjení: ANOdálkové ovládání : klasické NE/- smart aplikaceHEPA filtr: NE
doba nabíjení: 180 minutWi-Fi: ANOúklidový režim SPOT: ANO
typ baterie / kapacita: Li-Ion / 1800 mAhobjem zásobníku: 0,42 lhlučnost: 61 dB
výdrž na jedno nabití: cca 90 minutindikátor stavu zásobníku: NE/- smart aplikacedetekce nečistot: ANO
úklidový cyklus: 60 minutplánované úklid: ANOvýška robota: 9,3 cm
typ navigace: senzoryvirtuální zeď: ANOprůměr: 33,5 cm
rozpoznání schodů: ANOpočet hlavních kartáčů: 2maximální výška překážek: 1,5 cm
snímače překážek: ANOpočet bočních kartáčů: 1pohyb: nesystematický

💡 Důležité! Manuál a podrobné informace o všech parametrech tohoto modelu najdete na tomto místě (pdf).

 

Robotický vysavač iRobot Roomba 696 WiFi a navigace iAdapt

Roomba 696 Wifi funguje na spolehlivém navigačním systému iAdapt (mají ho hlavně nižší modelové řady). Tento chytrý systém úklidu a navigace v místnosti za pomoci několika senzorů monitoruje prostor v místnosti až 67 x za sekundu. Ve spojení se 40 předdefinovanými pohyby umožňuje tomuto vysavači inteligentně reagovat na aktuální podmínky a konkrétní tvar místnosti.

 

Kvalita úklidu iRobot Roomba 696 WiFi

Roomba 696 WiFi má dobrý sací výkon. Dokáže tedy bez větších problémů z podlahy dostat nejrůznější nečistoty -- účinný sací motor vysává jemný prach a drobné nečistoty zachycené na kartáčích. Kvalitu úklidu tak zajišťuje 3-stupňový čistící systém AeroVac. Rotující boční kartáček efektivně čistí i místa kolem nábytku a stěn místnosti a dvě proti sobě rotující kartáče sbírají prach a také větší nečistoty z podlahy.

Robotický vysavač iRobot Roomba 696 WiFi - spodní strana, rotační kartáče, boční kartáč

Takto to vypadá zespodu vysavače Roomba 696 WiFi…

 

Ovládání robota a další funkce

Ovládání iRobot Roomba 696 WiFi je možné klasicky i mechanicky, přičemž na těle vysavače není zbytečně mnoho ovládacích prvků. Najdete tam tlačítka Clean, SPOT a Home / Dock + kontrolky (stav baterie, WiFi, diagnostika problémů).

Clean

Je to základní tlačítko, kterým vysavači dáváte pokyn k úklidu, rovněž ho jím lze přerušit, po jeho delším stisknutí robota vypnete.

SPOT

Tímto tlačítkem vlastně spustíte speciální úklidový režim, jehož úkolem je vysát jen určitou více znečištěnou plochu. Po aktivaci se Roomba 696 začne pohybovat po spirále a vyčistí prostor maximálně 1 x 1 metr.

Home / Dock

Toto tlačítko je na vysavači označené ikonkou znázorňujícím domeček. Tlačítko můžete stisknout v případě, že chcete vysavač poslat do nabíjecí základny.

Indikátory

 • kontrolka WiFi informuje o připojení nebo ztrátě signálu, pokud je vysavač k síti připojen, svítí ikona modře
 • kontrolka diagnostiky problémů je zase viditelná v případě, že se vyskytne nějaký problém -- rozsvítí se výstražný trojúhelník
 • indikátor baterie -- pomocí barevného spektra a světelných signálů informuje o stavu nabití baterie *

* Stále svítící nebo blikající červené světlo -- baterie je vybitá
pomalu blikající oranžová -- vysavač se nabíjí
stále svítící zelená barva -- baterie je plně nabitá
rychle blikající oranžová barva -- informuje o speciálním 16-hodinovém nabíjecím cyklu, který se spustí v momentě, kdy je vysavač již delší dobu bez nabití (takto předchází zkrácení životnosti baterie, ideální je pokud k tomu nedojde, pokud se tak však stane, je důležité nechat vysavač napije celých 16 hodin bez přerušení

Po tom co se vysavač dostane zpět do dokovací stanice, kontrolky budou svítit ještě přibližně minutu. Pokud vás během nabíjení bude zajímat aktuální stav baterie, stačí stisknout tlačítko Clean, která indikátor rozsvítí.

Jelikož má vysavač připojení k WiFi, velmi pohodlně se dá ovládat i pomocí praktické aplikace iRobot HOME.

 

iRobot HOME

S tímto robotickým vysavačem si úklid dokážete usnadnit také pomocí smart technologie s mobilní aplikací iRobot HOME (Android a iOS) ve vašem smartphonu nebo tabletu, a kterou si stáhnete z Google Play nebo App Store. Jakmile se tak stane, sama aplikace vás provede akcí jako iRobot Roomba 696 spárovat s vaším mobilním zařízením a jak nastavit všechny dostupné funkcionality.

iRobot Roomba 696 WiFi tak můžete ovládat i tehdy, když právě nejste doma (stačí otevřít aplikaci a stisknout tlačítko “CLEAN”). Aplikace samozřejmě nabízí celou řadu dalších užitečných funkcí a důležitých informací.

Například jsou to funkce jako “odložené úklid”, “spuštění jedním tlačítkem”, či “najít zatoulaného robota”. Další informace jsou zase například o údržbě robota -- aplikace vás bude informovat o tom, že koš třeba vysypat nebo vyčistit kartáče + instrukce jak přesně údržbu provést. Aplikace si také vede historie jednotlivých úklidových cyklů, ale také úroveň nabití, či helpdesk.

iRobot Roomba 696 WiFi - aplikace iRobot HOME

 

Robotický vysavač iRobot Roomba 696 WiFi -- čím vším disponuje?

➡️ Nabíjení robota a nabíjecí stanice

Baterie je určitě nejdůležitější částí robotického vysavače a proto je třeba, aby vydržela v co nejlepším stavu co nejdéle. To zajistíte tak, že se budete držet pokynů výrobce a například nikdy nenecháte váš vysavač zcela vybít. Pro správné fungování baterie by měl být robot vždy když nepracuje připojen v dokovací stanici.

Robot se do této dokovací stanice vrátí automaticky sám po dokončení úklidu, nebo jej tam můžete nasměrovat sami prostřednictvím aplikace nebo manuálně tlačítkem se symbolem “domečku”. Z nabíjecí stanice naopak vyráží na pokyn tlačítka CLEAN -- ať už mu dáte pokyn přes aplikaci, nebo manuálně tlačítkem na vysavači. Případně pokud jste si úklid načasovali předem, tak vysavač se samozřejmě rozběhne v nastaveném čase.

Tato nabíjecí základna by měla umístit nejlépe ke stěně, dále od schodů, a také ne někde za nábytek, který by jinak rušil signál, na jehož základě vysavač základnu vyhledává. Rovněž je třeba, aby byl kolem dobíjecí stanice volný prostor -- z každé strany alespoň 0,5 m, zepředu minimálně 1,2 m. Chcete-li používat virtuální zeď, dbejte na to aby byla od dokovací stanice vzdálena alespoň 2,4 metru abys vzájemně nerušily signál.

Nabíjecí stanice iRobot Roomba 696 WiFi

Výdrž baterie a čas nabíjení robota

Robotický vysavač iRobot Roomba 696 WiFi vydrží při plné baterii s kapacitou 1800 mAh přibližně 1,5 hodiny. Takto na jedno nabití pokryje a vysaje plochu o výměře přibližně 60 m² (závisí samozřejmě na složitosti uklízené plochy, klidně to může být reálně pouze 50). I proto je ideální, pokud vysavači naplánujete práci, kterou stihne vykonat přibližně do hodiny. Proč? Protože pokud se během úklidu vybije a vrátí do dokovací stanice nabít, již pak nezačne od místa kde předtím skončil, ale pustí se uklízet celý prostor zase znovu. Doba nabíjení baterie? Přibližně 3 hodiny.

 

➡️ Funkce virtuální zdi Dual Mode

Pomocí virtuální zdi můžete pohodlně vymezit prostor, v jehož rámci se má Roomba pohybovat. Stěna totiž vytváří neviditelnou překážku, přes kterou vysavač jednoduše neprojde. Dual Mode pak znamená, že si můžete vybrat mezi 2 funkcemi -- klasická virtuální přímá stěna s délkou 3 metry nebo funkci Halo, kterou se dá nastavit oblouk v průměru 1,2 metru -- a přepínají se pomocí tlačítka na přístroji. Při běžném používání virtuální stěny baterie vydrží 8-10 měsíců. V balení k Roombě 696 WiFi ji máte k dispozici jednu, pokud je chcete víc, musíte si je přikoupit.

Funkce virtuální stěny Dual Mode

 

➡️ Akustická detekce nečistot Dirt detect

Robotický vysavač iRobot Roomba 696 WiFi je vybaven praktickým systémem Dirt Detect. Takto pomocí akustických senzorů vysavač detekuje nadměrně znečištěná místa, kterým se pak věnuje intenzivněji. To znamená, že ho vysaje hned několikrát. Teprve potom pokračuje dál.

 

➡️ Program SPOT

“SPOT” je úklidový režim, který si aktivujete tehdy, když potřebujete smést větší množství nečistot, například v kuchyni, či vysát silnější znečištěnou rohožku na boty. Robot následně vyčistí prostor s průměrem 1 m². Dá se zapnout manuálně a samozřejmě i přes aplikaci iRobot HOME.

Režim SPOT pro lokální úklid - Roomba 696

 

➡️ Ochrana před pádem ze schodů

iRobot Roomba 696 disponuje také speciálními senzory na spodní části robota, které zajistí to, že vysavač bezpečně zastaví před volným prostorem. Takto například vysavač nepadne ze schodů -- “jen” se na místě otočí a vysává dále.

 

➡️ Profilovaný nárazník se zpomaleným dotykem

Roomba disponuje u všech modelů robotických vysavačů nárazníkem se zpomaleným dotykem. Právě on zajistí, že vysavač je při vysávání šetrný k vašemu nábytku. Dokáže rozeznat i zdánlivé překážky jako přehoz přes postel či závěsy, takže efektivně uklidí i pod postelí, kolem záclon a závěsů…

 

➡️ Systém Antitangle

Speciální funkce Antitagle brání Roombě aby se zbytečně nezamotala a nezasekla v kabelech, případně hroznech od koberce. Funguje to na celkem jednoduchém principu. Jakmile kartáče ucítí odpor -- otočí rotaci. Takto se robot z kabelů snadno uvolní a dále pokračuje v úklidu.

 

➡️ Funkce načasování úklidu

Tato funkce umožňuje zvolit si den a čas kdy bude váš robot uklízet. Takže to může být i tehdy, když budete v práci, i brzy ráno například, a ještě k tomu i potmě. Robotický vysavač iRobot Roomba 696 WiFi si můžete samozřejmě naplánovat na každý den v jiný čas.

 

Hlučnost vysavače iRobot Roomba e5

Při iRobot Roomba 696 WiFi se hlučnost pohybuje na úrovni 61 decibelů, což je poměrně dost a určitě to budete při jeho práci vnímat. Na druhou stranu, můžete ho klidně nechat uklízet když nebudete doma… Pokud náhodou hledáte tišší model, nějaký určitě najdete i v našem testu robotických vysavačů.

 

Údržba vysavače

Pravidelná údržba je základ dlouhé životnosti a výkonu každého robotického vysavače, iRobot Roomba 696 samozřejmě nevyjímaje. V čem spočívá? Hned první nápovědou jsou žlutě místa na spodní straně vysavače, kterými vás výrobce upozorňuje abyste jim věnovali zvýšenou pozornost.

Základ je pravidelné vyprazdňování zásobníku na odpad po každém úklidovém cyklu. Nemá totiž na těle viditelný indikátor naplnění -- no zjistit lze pomocí aplikace. Rovněž nelze opomenout čištění a výměnu filtru. Pozornost věnujte i boční kartáčku. Po 3 až 4 vysávání ji třeba odšroubovat a odstranit namotané nečistoty. Po každém vysávání byste měli vyčistit i dvě hlavní kartáče, hlavně od chlupů a vlasů, a nezapomenout při tom ani na ložiska. Rovněž je občas třeba podívat i přední točivé kolečko a vyčistit ho (lze vytáhnout rukou).

Na potřebu údržby vás dopředu pohotově upozorní aplikace. Pokud se však váš vysavač bořil nějaký čas z vážnější špínou, tak údržbu samozřejmě třeba provést dříve.

Údržba a výměna částí IRobot Roomba 969 ve zkratce

 • nádoba na odpad: čistit po každém vysávání, vyměňovat se nemusí
 • filtr: čištění ideálně alespoň jednou za týden, pokud jsou v domácnosti zvířata i 2x týdně, třeba ho měnit přibližně každé 2 měsíce
 • rotující kartáče: čištění alespoň jednou za týden (při zvířatech 2x týdně), výměna jednou za půl roku / rok, podle potřeby
 • přední směrové kolečko: čištění alespoň jednou za 14 dní, výměna jednou ročně
 • boční kartáček: čištění alespoň jednou za měsíc, vyměnit podle potřeby
 • dobíjecí kontakty a senzory: třeba je přetřít po každém úklidu, nevyměňují se

 

Robotický vysavač iRobot Roomba 696 WiFi: Recenze a zkušenosti zákazníků

Ohlasy zákazníků na 600-kovou (momentálně základní) řady vysavačů iRobot Roomba jsou opravdu výborné. Samozřejmě je třeba se držet reality a neočekávat od modelů v této nižší cenové kategorii funkcionalitu a vychytávky jako u několikanásobně dražších modelech. Zkušenosti z různých diskusních fór na internetu, či nákupních portálů a eshopů však hovoří o tom, že model Roomba 696 vyhovuje jak po stránce výkonu a kvality úklidu, tak i ceny.

Mínusy? V podstatě drobnosti -- absence Hepa filtru například, ale i trochu nepraktické umístění filtru, který se hůře vybírá a vkládá zpět do nádobky, zda relativně vyšší hlučnost. Rovněž by někteří ocenili i delší výdrž, respektive alespoň sací cyklus, který u tohoto modelu trvá 60 minut -- robot se pak totiž vrací zpět na základnu, přičemž baterie je stále dostatečně nabitá a zvládla by i další menší místnost. Viz několik komentářů a hodnocení z Heureky:

Robotický vysavač iRobot Roomba 696 WiFi - zkušenosti, Heureka

… další zajímavý komentář a hodnocení:

Robotický vysavač iRobot Roomba 696 WiFi - hodnocení, Heureka

 

Jak Roomba 696 nepadne ze stolu

iRobot Roomba 696 test PL

 

Robotický vysavač iRobot Roomba 696 WiFi a krátké zhodnocení na závěr

Robotický vysavač iRobot Roomba 696 WiFi potěší každého, kdo hledá šikovný spotřebič na úklid, který mu přitom ponechá dostatek volného času na jiné aktivity. Robot je vybaven navigací iAdapt, která zajistí potřebnou bezproblémovou orientaci v prostoru a také třístupňovým čistícím systémem, který odstraní všechny nečistoty z každého typu podlah včetně koberců. Díky mobilní aplikaci iRobot HOME se vysavač jednoduše ovládá a dobře poslouží hlavně v menších bytových prostorech.

Výhody

 • dobrý sací výkon
 • WiFi připojení
 • design a ověřená značka
 • dobrá cena (výborný poměr výkon / cena)
 • součástí balení je bohaté příslušenství k výrobku (virtuální zeď, náhradní filtr, čistící kartáček)

Nevýhody

 • nemá HEPA filtr
 • bez dálkového ovladače
 • hlučnější
 • malá nádoba na prach
 • méně praktické umístění filtru
Hodnocení autora
 • výkon
 • navigační systém
 • snadnost používání
 • výdrž baterie
 • hlučnost

Souhrn

Robotický vysavač s dobrým sacím výkonem, vybavením a WiFi připojením pro menší prostory.

4.1

iRobot Roomba 696 robotický vysavač

✅ Cena: 6 999 Kč

Chci iRobot Roomba 696
roboticky-vysavac.cz
Vývoj ceny iRobot Roomba 696


Autor článku
Profilový obrázek

Jelikož mám rád technické věci, kvalitní a funkční spotřební elektroniku, vychytávky a zlepšováky v domácnosti, založil jsem web Cestakbydleni.cz. Zde mohu aplikovat své, již přes 10-leté zkušenosti v oblasti tvorby obsahu na internetu a přitom mohu vycházet z vlastních zkušeností s domácností.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.