Vybíráme palačinkovač – recenze označili za nejlepšíDomo, Russell Hobbs a Silvercrest LIDL

Veronika Štrbová Test
Aktualizováno: 24. března 2024 0
DOMO DO8715P
Vítěz testu
DOMO DO8715P
  1. pojistka proti přehřátí
  2. dvě plotýnky o průměru 18 cm
  3. podsvícený vypínač signalizující zapnutý přístroj
  4. vysoce kvalitní nepřilnavý povrch ILAG® Corflon Ultra
  1. trochu vyšší cena
Palačinkovač se dvěma nepřilnavými plotnami, na kterém můžete připravit nejen palačinky, ale i lívance a to hned dva najednou.
979 Kč
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Příprava palačinek nebyla nikdy jednodušší. Palačinkovač je totiž přístroj, díky kterému nejen, že ušetříte čas, ale i si usnadníte čištění a minimalizujete nepořádek ve vaší kuchyni. Palačinky budete mít hotové dvakrát rychleji a všechny budou stejně velké, stejně hladké a určitě i chutné. Pro někoho může být palačinkovač zbytečný přístroj, pro jiného neocenitelný pomocník. Hlavně tehdy, pokud máte na plánu vyrobit větší množství palačinek, placek nebo lívanců.

Stále častěji se dostávají do pozornosti palačinkovače, které na první pohled vypadají jako jednoduché stroje. A konec konců, je to tak. Tyto spotřebiče mají intuitivní ovládání, většinou jen jedno tlačítko a regulátor teploty. Nepotřebují ani žádné moderní technologie, jen jeden stroj, nářadí a dobrý recept na palačinky. My jsme pro vás připravili srovnání 7 modelů palačinkovačů značek 1x Steba, 1x Tristar, 1x Rohnson, 1x Clatronic, 1x Silvercrest LIDL, 1x Russell Hobbs, 1x Domo. Podívejte se tedy, v čem se liší, jak se ovládají nebo i jaká je jejich cena. Který bude ten váš?

💡 Jak jsme hodnotili

Při hodnocení palačinkovačů jsme brali v úvahu tyto metriky:

výkon: 35 %
bezpečnostní prvky: 25 %
náročnost údržby: 25 %
kvalita zhotovení: 15 %

Nejlepší Palačinkovače na základe porovnávacího testu 2025

1. místo 2. místo 3. místo 4. místo 5. místo 6. místo 7. místo
Vítěz testu Zlatá střední cesta Lidová volba Pro náročné
DOMO DO8715P Russell Hobbs 20920-56 Silvercrest SCM 1500 E5 Clatronic CM 3372 Rohnson R-201 Tristar BP 2637 Steba CR 32
DOMO DO8715P Russell Hobbs 20920-56 SILVERCREST SCM 1500 E5 Clatronic CM 3372 ROHNSON R-201 Tristar BP 2637 Steba CR 32
Hodnocení 5 hvězd
Hodnocení 5 hvězd
Hodnocení 4.5 hvězd
Hodnocení 4.5 hvězd
Hodnocení 4.5 hvězd
Hodnocení 4.5 hvězd
Hodnocení 4 hvězd
979 Kč 689 Kč 900 Kč 829 Kč 958 Kč 949 Kč 1 387 Kč
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Ukázat nabídku
4Home.cz
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Ukázat nabídku
Heureka.cz

Recenze 7 nejlepších palačinkovač pro rok 2025

Vítěz testu

1. DOMO DO8715P

Výrobce: Domo ● Průměr: 2 x 18 cm ● Příkon: 1000 W ● Variabilní nastavení teploty: ne

DOMO DO8715P

Domo DO8715P patří do skupiny palačinkovačů které mají dvě plotýnky, proto budete mít své oblíbené palačinky nebo lívance hotové raz dva. Povrch těchto 18 cm plotének je nepřilnavý, to znamená, že nebudete potřebovat ani mnoho oleje. Stačí snad jen jedna kapka a vše půjde jako po másle.

Tento model palačinkovač má výkon až 1000 W a odnímatelný přívodní kabel. Na větší bezpečí je stroj na palačinky vybaven indikátorem provozu. K tomuto zařízení dostanete v balení také praktické dřevěné roztíradlo na palačinky i naběračku s objemem právě jedné porce. Má vyšší výkon, takže i cena tohoto spotřebiče je trochu vyšší oproti jiným modelům.

Výhody

  • pojistka proti přehřátí
  • dvě plotýnky o průměru 18 cm
  • podsvícený vypínač signalizující zapnutý přístroj
  • vysoce kvalitní nepřilnavý povrch ILAG® Corflon Ultra

Nevýhody

  • trochu vyšší cena

Verdikt: Palačinkovač se dvěma nepřilnavými plotnami, na kterém můžete připravit nejen palačinky, ale i lívance a to hned dva najednou.

Naše hodnocení:

Hodnocení 5 hvězd
Cena: 979 Kč

Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail


Zlatá střední cesta

2. Russell Hobbs 20920-56

Výrobce: Russell Hobbs ● Průměr: 30 cm ● Příkon: 1000 W ● Variabilní nastavení teploty: ano

Russell Hobbs 20920-56

Palačinkovač Russell Hobbs 20920-56 má příkon 1000 W a perfektní nelepivou plotýnku s průměrem až 30 cm. Teplotu si nastavíte jednoduše podle vaší potřeby. Na okraji má hranu, která zabrání kapání cesta na pracovní plochu. Součástí balení je také nářadí na rozetření těsta, které vám pomůže dosáhnout stejnou tloušťku a tvar.

Palačinkovač je vybaven ploténkou, která disponuje stejnou teplotou na všech místech a zajistí tak, že palačinky jsou upečené rovnoměrně jako na pánvi. Dejte sbohem potrhaným palačinkám a nevydařenému obědu. S tímto zařízením bude příprava palačinek jednoduchá a zároveň rychlá.

Výhody

  • průměr plotny je až 30 cm
  • součástí balení je nářadí na rozetření cesta
  • disponuje stejnou teplotou na všech místech
  • jednoduché ovládání a nelepivý povrch plotny

Nevýhody

  • nedisponuje pojistkou proti přehřátí

Verdikt: Praktický palačinkovač s nářadím, pomocí kterého připravíte krásné velké palačinky během pár minut.

Naše hodnocení:

Hodnocení 5 hvězd
Cena: 689 Kč

Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail


Lidová volba

3. Silvercrest SCM 1500 E5

Výrobce: Silvercrest Lidl ● Průměr: 34 cm ● Příkon: 1500 W ● Variabilní nastavení teploty: ano

SILVERCREST SCM 1500 E5

Silvercrest SCM 1500 E5 je palačinkovač z dílny privátní značky známého řetězce LIDL. Jak si vede v rámci důležitých parametrů a vlastností v porovnání ostatními modely v našem srovnání? Pojďme se na to podívat blíže. Tak například tento palačinkovač má docela velký průměr plotny – 34 cm (běžně je to 30 cm), na které proto umíte připravit i větší palačinky či tenké lívance. Mimochodem celková pečicí plocha má průměr přibližně 37 cm.

S příkonem 1500 W se také řadí mezi ty silnější modely v našem srovnání. Nechybí ani plynule nastavitelný termostat s kontrolkou. Deska z hliníku dobře vede teplo a je nepřilnavá, takže by se na ní nemělo těsto připálit a dá se jednoduše odejmout a udržovat v čistotě. Délka kabelu je 150 cm a zespodu je pak prostor pro jeho navinutí. Hospodyňky potěší stěrka na těsto, obracečka na palačinky a pár receptů v návodu.

Co říkají zkušenosti? Tak například na Heurece (SK/CZ) se můžete dočíst, že příprava palačinek na tomto zařízení je velmi rychlá a snadná a za tu cenu fakt super. Na druhou stranu, některým nevyhovuje zrovna větší plocha desky.

Výhody

  • velký průměr desky
  • výkon (příkon až 1500 W)
  • jednoduché ovládání
  • dobrá stabilita
  • dobrá cena

Nevýhody

  • okraje jsou fakt jen decentně vyvýšené

Verdikt: Palačinkovač s velkou plotnou a dobrým výkonem – na tenké palačinky a lívance super.

Naše hodnocení:

Hodnocení 4.5 hvězd
Cena: 900 Kč

Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail


4. Clatronic CM 3372

Výrobce: Clatronic ● Průměr: 29 cm ● Příkon: 900 W ● Variabilní nastavení teploty: ano

Clatronic CM 3372

Model palačinkovače s názvem Clatronic CM 3372 oceníte při přípravě většího množství palačinek. Připravíte na něm však i placky či lívance. Má plotýnku s průměrem 29 cm s nepřilnavým povrchem, která vám zajistí rychlé a snadné pečení palačinek. S příkonem 900 W vám bude sloužit kvalitně a dlouho. Součástí balení je také hladítko, díky kterému budou vaše palačinky hladké, tenké a stejně velké.

Toto zařízení má i další pozitiva. Palačinkovač je vybaven nepřilnavým povrchem odolným proti poškrábání. Chod indikuje pomocí dvou kontrolek. Základna je tepelně izolovaná, stejně jako rukojeť. Úložný prostor na šňůrě zaručí snadné uskladnění spotřebiče. O intuitivní ovládání přístroje se stará jednoduché tlačítko a regulátor teploty.

Výhody

  • perfektně a rovnoměrně rozvádí teplo
  • pečení bez oleje díky nepřilnavému povrchu
  • součástí balení je i stěrka na těsto
  • úložný prostor pro šňůru

Nevýhody

  • nedisponuje pojistkou proti přehřátí

Verdikt: Neocenitelný pomocník při přípravě palačinek, lokše či placek s nepřilnavým povrchem pro zdravé pečení bez oleje.

Naše hodnocení:

Hodnocení 4.5 hvězd
Cena: 829 Kč

Ukázat nabídku
4Home.cz
Detail


5. Rohnson R-201

Výrobce: Rohnson ● Průměr: 30 cm ● Příkon: 1000 W ● Variabilní nastavení teploty: ano

ROHNSON R-201

Multifunkční palačinkovač s názvem Rohnson R-201 se stane nedílnou součástí vašeho každodenního vaření. Tento model je výjimečný oproti ostatním, protože splňuje nejen funkci palačinkovače pro přípravu palačinek, lokše či lívanců, ale dokáže zastat i funkci grilu pro dokonale připravené maso, ryby či zeleninu. Průměr plotny je 30 cm a výkon zařízení představuje 1000 W.

Palačinkovač také disponuje 7 mm vysokou zesílenou deskou, která vede teplo rovnoměrně po celé ploše. Aby vám těsto nestékalo mimo plochu, je tato po obvodu opatřena vyvýšenou hranou. Nevznikne vám proto na ploše žádný nepořádek. Teplotu lze nastavit v pěti stupních a příprava je skutečně rychlá, protože palačinka z jedné strany je hotová již za 1 minutu. Potěší vás i snadné čištění, protože stačí desku otřít pouze kuchyňskou utěrkou.

Výhody

  • světelná indikace provozu
  • extra zesílená 7 mm ohřívací deska
  • termostat pro udržování konstantní a optimální teploty
  • je možné ho využít i jako gril

Nevýhody

  • trochu kratší kabel

Verdikt: Multifunkční výkonný pomocník pro výrobu palačinek, placek či lívanců, využijete ho však i jako gril pro maso nebo zeleninu.

Naše hodnocení:

Hodnocení 4.5 hvězd
Cena: 958 Kč

Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail


6. Tristar BP 2637

Výrobce: Tristar ● Průměr: 30 cm ● Příkon: 1000 W ● Variabilní nastavení teploty: ano

Tristar BP 2637

Palačinkovač Tristar BP-2637 je zárukou chutných, rovnoměrně upečených a stejně velkých palačinek. Můžete si na něm připravit však i oblíbené lokše, placky nebo lívance. Velkým plusem je, že součástí balení je kromě stěrky na těsto i praktická dřevěná obracečka, kterou nedisponuje zrovna mnoho modelů. Díky nepřilnavému povrchu se palačinka nepřichytává a jednoduše ji obrátíte na druhou stranu.

Tento model palačinkovače disponuje výkonem 1000 W. Výhodou je i regulace teploty prostřednictvím předního otočného termostatu přesně podle vašich potřeb. Jakmile je povrch palačinkovače dostatečně nahřátý na požadovanou teplotu, upozorní vás na to zabudovaný indikátor. Palačinkovač má nožičky s protiskluzovým povrchem a navíc disponuje prostorem pro uložení přívodního kabelu, aby vám v kuchyni velmi nepřekážel.

Výhody

  • regulace teploty pomocí otočného termostatu
  • součástí balení je i dřevěná obracečka
  • praktický design s integrovanými úchyty
  • indikátor připravenosti a zapnutí

Nevýhody

  • těžší oproti jiným modelům

Verdikt: Oblíbený model palačinkovače, díky kterému připravíte stejně velké a lahodné palačinky pro celou rodinu.

Naše hodnocení:

Hodnocení 4.5 hvězd
Cena: 949 Kč

Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail


Pro náročné

7. Steba CR 32

Výrobce: Steba ● Průměr: 32 cm ● Příkon: 1200 W ● Variabilní nastavení teploty: ano

Steba CR 32

Steba CR 32 představuje nejvýkonnějšího pomocníka na výrobu palačinek ve své třídě. Má příkon až 1200 W a disponuje nastavitelnou regulací teploty pro perfektní opečení z obou stran. Součástí palačinkovače je odnímatelná nepřilnavá teflonová deska, dřevěná stěrka na těsto a dřevěná špachtle na obracení palačinek. Správné napájení udržuje praktická kontrolka.

Pro snadnější uskladnění vám bude k dispozici přihrádka pro namotání napájecího kabelu. S tímto palačinkovačem si budete moci dopřát francouzské palačinky s průměrem až skvělých 32 cm. Čištění tohoto spotřebiči bude hračkou, nakolik po dokončení stačí desku otřít kuchyňskou utěrkou, jako je tomu u všech jiných modelů.

Výhody

  • průměr plotny až 32 cm a výkon 1200 W
  • hladký, nepřilnavý, teflonový povrch
  • součástí balení je i dřevěná stěrka a dřevěná špachtle
  • přihrádka na namotání přívodního kabelu

Nevýhody

  • vysoká cena

Verdikt: Vysoce výkonný palačinkovač s velkým průměrem desky pro perfektní, nejen francouzské palačinky pro celou rodinu.

Naše hodnocení:

Hodnocení 4 hvězd
Cena: 1 387 Kč

Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail


Co je to palačinkovač

Palačinkovač je velmi jednoduchý spotřebič, který má plochý vyhřívaný povrch. Připomíná malou varnou desku s jednou deskou (jejíž průměr bývá v rozmezí 18 – 33 centimetrů). Pracovní plocha má nepřilnavý povrch, který umožňuje vaření palačinek bez přidání rostlinného oleje a také zajišťuje velmi snadné čištění, většinou jen za pomoci kuchyňské utěrky. Některé modely jsou vybaveny časovači a regulátory teploty.

Upečená přeložena palačinka na palačinkovači

 

Co můžete na palačinkovači připravit?

Kromě palačinek můžete na elektrickém palačinkovači připravit placky, lokše, lívance, ale například i pita chléb, krutony či oplatky. Palačinkovače jsou méně škodlivé než klasické pánve a jídlo nemá vysoký obsah kalorií díky minimálnímu množství oleje. Někdy vám stačí skutečně jen kapka. Smažení zeleniny, masa, ryb nebo vajec se nedoporučuje, protože se tímto způsobem může zničit nepřilnavý povlak. Palačinkovač musí disponovat konkrétně také funkcí grilu, abyste si mohli připravit i tyto dobroty. Jak jste si mohli všimnout, z našeho testu je na grilování vhodný pouze jeden produkt.

 

Jak používat palačinkovač

  1. Obsluha tohoto spotřebiči je skutečně velmi jednoduchá. Nejprve je třeba přívodní kabel zapojit do elektrické zásuvky a nahřát palačinkovač.
  2. Většinou není třeba použít olej vůbec, někdy můžete alespoň kapku na začátek přidat. Pečení bez oleje zajišťuje kvalitní nepřilnavý povrch desky.
  3. Když je palačinkovač dostatečně nahřátý, vylijte na něj potřebné množství těsta a stěrkou rovnoměrně rozetřete po celé desce. Pokud s palačinkovačem teprve začínáte, se stěrkou vám to možná nepůjde hned podle představ. Chce to však jen praxe a po několika palačinkách to bude pro vás hračka.
  4. Pokud máte ponorný palačinkovač, nahřátý ho ponořte do talíře s těstem a pečte.
  5. Palačinku následně otočte a malou chvilku dopekajte.
  6. Za krátký čas takto připravíte vaši oblíbenou pochoutku.
  7. Následně stačí už jen vyčistit spotřebič, což je také snadné. Ve většině případů vám bude stačit pouze kuchyňská utěrka. O dalším postupu čištění se dočtete níže.

 

💡 TIP: Pokud by se vám dřevěná stěrka na těsto náhodou začala lepit, můžete ji jemně namočit do vody nebo do oleje.

 

Palačinkovač versus pánev na palačinky

Určitě se ptáte, proč byste si měli pořídit palačinkovač, když dosud vám stačila klasická pánev na palačinky. Pokud si tyto dva výrobky porovnáte, určitě najdete spoustu výhod palačinkovače. Je to například velmi důležitá bezpečnost. Jelikož palačinkovač je jako kdyby na varné desce, není na dosah žádný přímý oheň, můžete klidně zapojit do přípravy i děti, které se budou z toho velmi těšit.

Další pozitivum je, že na přípravu palačinek, placek, lokše či lívanců nemusíte použít žádný olej. Pokud byste přece jen na začátek nějaký chtěli přidat, stačí jen kapka a vsaďte raději na něco zdravější, například máslo nebo kokosový olej. Palačinky vám neshoří, ani když nebudou na oleji. A to díky nepřilnavému povrchu na plotně, kterou disponuje každý model palačinkovače.

Palačinkovač versus pánev na palačinky

 

Určitě vás také potěší čas strávený přípravou palačinek. Palačinkovače totiž váš čas při vaření zkrátí minimálně o polovinu, což je výborné hlavně v případech, kdy budete chtít připravit velké množství palačinek pro děti a své blízké. Využít dokonce můžete tehdy i palačinkovače s více deskami. Jsou také nenáročné finančně, protože jejich ceny se dají porovnat dokonce i s cenami klasických pánví. Nejsou náročné ani na skladování, určitě vám dokonale zapadnou do vaší domácnosti.

Za výhodu považujeme i samotné čištění. Zatímco pánev na palačinky musíte celou zvedat a mýt v kuchyňském dřezu, palačinkovač vyčistíte prostě jen kuchyňskou utěrkou. Pokud máte odnímatelnou desku, tak jedině tu můžete umýt pod tekoucí vodou. Za žádných okolností se nemusíte natahovat s celým přístrojem, jako je tomu u pánvi.

 

Jaké typy palačinkovače známe

Obecně známe tři druhy palačinkovačů. Je to ponorný palačinkovač, palačinkovač s jednou deskou nebo dvěma plotnami. Z každého typu můžete najít konkrétní model i v našem testu.

⭐ Ponorný palačinkovač – jde konkrétně o model značky Delimano, kde už na první pohled vidíte, v čem se odlišuje od ostatních. Těsto na palačinky si připravíte do přiloženého talíře vyrobeného přesně podle velikosti palačinkovače, a když je deska dostatečně nahřátá, chytíte palačinkovač za rukojeť a namočíte ho do těsta. Následně během chvilky vám palačinkovač Delimano upeče skvělou palačinku.

⭐ Palačinkovač s jednou plotnou – tento typ palačinkovače jsou nejčastější a také nejprodávanější. Jde většinou o velmi podobné modely, které se odlišují pouze konkrétními parametry. Palačinkovač má jednu hlavní nahřívací desku, která má obvykle průměr od 28 – 33 centimetrů.

⭐ Palačinkovač se dvěma plotnami – varná plocha je rozdělena na dvě menší desky, které nemají více než 20 cm. Tento model využijete v případě, pokud potřebujete připravit velké množství palačinek, placek nebo lívanců za krátký čas. Jinak má úplně stejné funkce jako i palačinkovač s jednou deskou.

Tři typy palačinkovačů

 

⭐ Palačinkovač s více deskami

Na trhu můžete najít ojediněle i palačinkovač s více plotnami, například šesti. Na tomto spotřebiči však uděláte spíše placky a lívance jako klasické palačinky. Pokud však máte chuť na mini-palačinky, můžete ho určitě využít také.

Příprava šesti lívanců na palačinkovači

Palačinkovač se šesti plotnami, model značky Domo

 

Jak vybrat palačinkovač

 

➡️ Velikost plotny

První a nejdůležitější otázka, kterou je třeba zvážit, je: Jak velké palačinky máte rádi? Čím je varná deska větší, tím větší univerzálnost získáte z hlediska velikosti. Některé modely jsou schopny produkovat krepy s průměrem až 33 cm. Zjevnou nevýhodou větších modelů je to, že zabírají více místa, což není tak ideální pro domácí spotřebič, který se bude využívat jen příležitostně.

Některé alternativní modely nabízejí varnou desku rozdělenou na dvě malé desky, což umožňuje vyrábět více mini palačinek nebo lívanců současně. Vaše rozhodnutí zde nakonec bude záviset na tom, kolik máte kuchyňského prostoru a jak pravidelně chcete připravovat palačinky a jiné dobroty na palačinkovači.

 

➡️ Regulace teploty

Nalévání těsta na rozehřátý palačinkovačPalačinkovač má oproti klasickým pánvím na palačinky tu výhodu, že dokáže rovnoměrněji rozvádět teplo po celé desce. A to je konec konců důvod, proč si ho pořídit. Některé modely mají jen jedno tlačítko, jiné disponují regulací teploty, kterou si můžete nastavit přesně podle vašich potřeb, což je samozřejmě ideální. Buď můžete otočným kolečkem nastavit teplotu nebo můžete přepínat mezi několika stupni. Většinou se můžete setkat se třemi až šesti stupni. Pokud jste dosud zápasili s nastavením té správné teploty, palačinkovač vám tuto starost dělat nebude.

 

➡️ Vyvýšený okraj desky

Určitě je velmi praktické, aby měla deska vyvýšený okraj. Je to kvůli tomu, aby se zabránilo vytékání cesta na palačinky mimo palačinkovač, a abyste tak předešli zbytečnému nepořádku. Vyvýšeným okrajem disponuje téměř každý model, nicméně je dobré si to před koupí ověřit.

 

➡️ Příslušenství

Jak jsme již zmínili, palačinkovač je jednoduchý přístroj. To znamená, že ani jeho příslušenství nebude příliš bohaté. Základem je stěrka na těsto a obracečka na palačinky. Stěrka na těsto bývá součástí balení každého produktu, avšak obracečku je v některých případech nutné dokoupit. Tento fakt si zjistíte jistě při každém popisu produktu.

 

➡️ Rychlost přípravy palačinek

Některé modely palačinkovačů uvádějí i čas, za který je palačinka hotová. Tyto časy se pohybují již od několika desítek sekund až po dvě tři minuty. Určitě ne víc. Tento údaj bychom však nebrali jako směrodatný. Často na čas přípravy ovlivňuje i konkrétní konzistence vašeho cesta. Pravda je však taková, že ať je těsto jakékoliv, určitě vám palačinkovač podstatně zkrátí čas přípravy palačinek.

 

➡️ Cena

Palačinkovače nejsou drahé spotřebiče. Většinou koupíte kvalitní stroj do 700 Kč. V rozmezí 500- 700 Kč se pohybuje většina modelů palačinkovačů. Ty nejvýkonnější a s největším průměrem desky stojí něco přes 1300 Kč, ale za to vydrží určitě dlouho. Je však třeba zvážit, jak často plánujete využít tento spotřebič ve vaší domácnosti. Pro příležitostné použití může být vhodnější model střední třídy. Je však třeba mít na paměti, že palačinky jsou velmi všestranné jídlo, které se dá jíst jako slaný, tak i sladký chod a možná zjistíte, že váš palačinkovač využijete více, než byste čekali.

 

💡 TIP: Zaujal vás model ponorného palačinkovače? Přečtěte si vše o palačinkovač Delimano Utile.

 

Údržba

Péče o palačinkovač bude hračkou. Přístroj jako takový totiž nemůžete vložit ani do myčky, ani pod tekoucí proud vody. Některé modely mají odnímatelnou desku, což je výhoda, protože tu můžete pohodlně umýt celou ve vodě. Zbývající tělo spotřebiče však ne, jinak byste jej mohli poškodit a tímto způsobem byste přišli o záruku. Takže, pokud má váš palačinkovač odnímatelnou desku, omyjte ji ve vodě, vysušte a dejte zpět. Pokud nemáte odnímatelnou desku, očistěte ji jednoduše jen kuchyňskou utěrkou, případně mírně navlhčeným hladkým hadříkem.

Tělo palačinkovač otřete stejně jen velmi jemně navhčeným hadříkem, případně kuchyňskou utěrkou. Další čištění přístroje není možné ani nutné. Samozřejmě, dříve než začnete palačinkovač čistit, vždy jej odpojte z elektrické sítě, abyste předešli možným nepříjemnostem.

 

Kde koupit a jaká je cena

Výše jsme si řekli, v jakých cenových relacích se pohybují palačinkovače. Obecně se pohybují v cenách v rozmezí 600 – 1700 Kč. Celkově to tedy nejsou drahé spotřebiče a kvalitní model koupíte už za cca 700 Kč. Takže zde není nad čím váhat. Do profesionální provozy, kde se připravuje množství palačinek během celého dne, jsou vhodné vysoce kvalitní palačinkovače se dvěma deskami, které se však pohybují již od 13000 Kč výše. Ty samozřejmě domů budete zbytečně kupovat.

  • cena do 400 Kč – do této kategorie patří palačinkovače s nižším výkonem a většinou i menším průměrem plotny. Využijete je však stejně jako každý jiný model.
  • cena od 400 do 1500 Kč – do střední cenové kategorie zařazujeme většinu modelů na trhu. Zde si skutečně vybere téměř každý. Mají vyšší výkon, větší průměr desky a také nějaké ty přídavné funkce, jako je pojistka proti přehřátí, zvukový signál či časovač. Výhodou je i regulace teploty, kterou si můžete nastavit přesně podle vašich potřeb.
  • cena od 1500 Kč – nejdražší palačinkovače disponují vysoce kvalitním provedením, výkonem, materiálem i funkcemi. Můžete je sehnat i se dvěma a více deskami. Součástí bývá kromě stěrky i obracečka na palačinky. Některé modely disponují dokonce i funkcí grilu, proto je víte využít i pro přípravu oblíbených grilovaných pochoutek. Dejte si však pozor, produkt musí touto funkcí výhradně disponovat a musí to mít také uvedeno na obalu.

 

Často kladné otázky

❓ 1. Mohu na palačinkovači připravit i jiná jídla?

Ano, můžete. Kromě palačinek víte na tomto přístroji připravit i placky, lokše či lívance. Existují také modely, které disponují funkcí grilu, čili na nich můžete i grilovat. Nedělejte to však na těch palačinkovačích, které nedisponují touto funkcí, protože byste mohli poškodit nepřilnavý povrch desky.

❓ 2. Je třeba palačinky během přípravy obracet?

Je to nutné i v tomto případě. Ať už jde o ponorný palačinkovač nebo klasický s jednou a více plotnami, určitě vám doporučujeme palačinky během pečení obracet, aby byly dostatečně upečené. Určitě vám neshoří, pokud děláte ale velmi tenké palačinky, důkladně je během přípravy kontrolujte. Důležité je poznamenat, že palačinky byste měli obracet dřevěnou nebo nekovovou obracečkou, nikdy ne kovovou nebo podobně, abyste nepoškodili nepřilnavý povrch desky.

❓ 3. Jaký olej třeba použít na přípravu palačinek na palačinkovač?

Ve většině případů nemusíte použít žádný olej. Na nepřilnavém kvalitním povrchu se palačinky nepřipálí, nepřilepí a vy tak můžete mlsat bez výčitek. Pokud však máte pocit, že byste potřebovali přece jen trochu oleje, stačí opravdu jen rozetřít kapku oleje. Použijte nejlépe kokosový olej nebo máslo.

❓ 4. Připravují se palačinky na palačinkovači opravdu rovnoměrně?

Určitě ano. Kvalitní palačinkovače jsou rovnoměrně rozehřáté na celém povrchu desky, to znamená, že se těsto najednou budou rovnoměrněji, na rozdíl třeba od klasické pánve.

 

💡 Jednoduchý recept na palačinky

Tři palačinky s banánem polité čokoládouIngredience na těsto:

  • 200 g hladké špaldové mouky
  • 400 ml nízkotučného mléka
  • 2 PL kokosového cukru
  • 1 vajíčko
  • volitelné: džem, čokoláda (85%), ovoce, strouhaný kokos

 

Postup:

Všechny ingredience na těsto dejte do mísy a rozmixujte. Z hladkého těsta můžete dělat hned chutné palačinky. Podle chuti si je můžete potřít domácím meruňkovým džemem, rozehřátou 85% -tní čokoládou nebo posypat kokosem. Přidat můžete na vrch i oblíbené ovoce, například banán.

 

💡 Tip: Vyhovuje vám spíše klasika v podobě pánve na palačinky? Různé modely a značky najdete v našem článku Kterou pánev na palačinky koupit?.

 

Zdroje informací:

Do testu jsme vybrali Palačinkovače pouze z ověřených eshopů

Heureka.cz 4Home.cz
Ohodnoťte náš test:
4.2/5 - (9 votes)
Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšu články, které jsou zajímavé a mají přidanou hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, které využijí mnozí z vás v každodenním životě. Věřím, že i mé články vám pomohou najít odpověď na různé, dosud nevyřešené otázky.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

DOMO DO8715P
DOMO DO8715P
Hodnocení 5 hvězd
Vítěz testu
Cena 979 Kč