Palačinkovač Delimano Utile – palačinky rychle, snadno a bez zbytečného nádobí (recenze)

Veronika Štrbová Recenze 8. března 2021 0
Delimano Utile
 • Výrobce: Delimano
 • Průměr plotny: 20 cm
 • Příkon: 800 W
 • Délka přívodního kabelu: 75 cm
 • Dostupnost: Vyprodáno
Zařazeno do: Pánve na palačinky
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Palačinky jsou snad nejoblíbenějším jídlem všech dob. Ať malí či velcí, každý si na nich rád pochutná. Palačinkovač Delimano Utile je tu pro vás, aby vám celý proces přípravy tak trochu usnadnil. Znáte ten pocit, když děláte palačinky a ty vám doslova mizí z talíře jen takový šelest. Najednou si myslíte, že nestíháte nebo se vám nedejbože z nich neujde. Vyzkoušejte vyměnit klasickou pánev na palačinky za tento šikovný a praktický palačinkovač od značky Delimano.

Díky palačinkovači nebudete muset palačinku přetáčet na obě strany. Vše, co musíte udělat, je namočit rozehřátou plotnu do těsta a pár vteřin počkat. Následně vyklopit hotovou palačinku na talíř a natřít džemem, nutelou nebo prostě tím, co máte nejraději. Přečtěte si v naší recenzi o této šikovné náhradě za pánev na palačinky. Dozvíte se, jaké jsou její výhody či nevýhody a najde se i nějaký super recept na palačinky.

Základní informace

Palačinkovač Delimano Utile má příkon 800 W a právě ten je hlavním poháněcí tohoto spotřebiče. Průměr plotny je 20 cm a je zárukou toho, že všechny palačinky budou stejně velké. Deska má také nepřilnavý povrch, který vás potěší tím, že během přípravy palačinek nebudete potřebovat žádný olej nebo máslo. Palačinky se na něm nepřilepí a pěkně je dokážete po pár sekundách otočit a následně vyklopit na talíř. Budou lehoučké jako pírko a určitě i velmi lahodné.

Palačinkovač Delimano Utile

 

Jelikož je to elektrický palačinkovač, nebudete potřebovat na přípravu palačinek ani sporák. Jednoduše zapojíte kabel do zásuvky a můžete začít. Na co byste si však měli dát pozor, je právě přívodní kabel. Jeho délka je jen 75 cm, proto si najděte pro spotřebič místo blízko elektrické zásuvky. Celkově svými rozměry není palačinkovač Delimano Utile mnohem větší než klasické pánve, proto vám nezabere mnoho místa.

 

Čím se vyznačuje palačinkovač Delimano Utile

 

➡️ Šetří čas

U sporáku už nebudete trávit tolik mnoho času a můžete jej věnovat svým nejbližším. S palačinkovačem od Delimano ušetříte čas nejen při samotné práci, ale i následném mytí nádobí, protože ho bude podstatně méně. A jelikož je povrch desky nepřilnavý, čištění bude pro vás hračkou. Z toho vyplývá, že palačinkovač je vhodný i pro ty, kteří nemají čas dlouhé hodiny stát u sporáku a energii na přípravu komplikovaných jídel, po kterých zůstává nepořádek.

 

➡️ Rovnoměrně upečené palačinky

Deska se rovnoměrně rozhořívá, to znamená, že palačinky budete péct vždy při stejné teplotě. Nemusíte už proto odhadovat tu správnou teplotu na jejich dokonalou přípravu. A co je nejlepší, nepřipálí se vám, nedotrhajú a budou rovnoměrně upečené.

Palačinkovač namáčený do těsta na palačinky

 

➡️ Žádný tuk při pečení

Jak jsme již zmínili, palačinkovač má na plotně nepřilnavý povrch, díky kterému nebudete muset během přípravy používat žádný olej ani máslo. Je ideální úplně na začátek před první palačinkami potřít desku troškou másla, to je ale vše. Dále pečete zcela bez tuku a palačinky se vám vydaří přesně podle představ. Zároveň to bude mít pozitivní vliv na vaše zdraví, protože nepoužijete zbytečně žádný tuk.

 

➡️ Speciálně upravený palačinkovač

Tato tzv. elektrická pánev je speciálně upravena tak, abyste si na ní dokázali připravit skvělé palačinky, ale také lokše a to rychle, snadno, čistě a bez zápachu. Jednoduše ji namočíte do těsta, na které dostanete i příslušející nádobu. S touto elektrickou plotnou nepotřebujete troubu ani pánev a čištění je rychlé a jednoduché.

Nádoba na těsto palačinkovač

 

➡️ Rukojeť není nikdy horká

Nemusíte se bát, že byste se během přípravy oblíbených palačinek spálili. Bezpečnost je u výrobce na prvním místě, proto na ni dbal i při tomto produktu. Palačinkovač Delimano Utile je vybaven automatickým teploměrem, který zaručuje optimální teplotu, a samozřejmě rukojetí, která zůstane vždy chladná, takže vám nehrozí popálení.

Indikátor teploty na rukojeti palačinkovač

 

Jak funguje palačinkovač Delimano Utile

Spotřebič zapojíte do zásuvky, počkáte dokud se nahřeje a jdete přímo s plotnou do připraveného těsta. Nepřilnavou desku otočte, jemně ji namočte do těsta, znovu ji otočte plotnou nahoru a počkejte několik minut, než se palačinka upeče. Následně ji otočte ještě na okamžik z druhé strany a vyklopte na talíř. Nádoba na namáčení je součástí balení.

Celkový postup se zapojením:

 • Palačinkovač umístěte na rovný, stabilní povrch a mezi jeho krajem a stěnou nechte dostatečný prostor, aby se mohlo teplo uvolňovat aniž poškodilo kuchyňskou linku a stěnu.
 • Zapojte napájecí kabel do standardní elektrické zásuvky. Když se přístroj začne zahřívat, rozsvítí se červená kontrolka indikátoru. Kontrolka se vypne, když přístroj nabude správnou teplotu. Tento výrobek je vybaven ochranou proti přehřátí – v tomto případě se zařízení vypne/zapne střídavě, což bude pokaždé jasně indikovat světelná kontrolka.
 • Nalijte připravené těsto na palačinky do nádoby na namáčení a přikryjte ho topnou deskou. Když bude z jedné strany hotová, obraťte palačinku na druhou stranu.
 • Vyberte palačinku a celý postup opakujte, dokud neminete těsto.
 • Po použití vypněte vypínač přístroje, následně jej odpojte z elektrické sítě a nechte jej zcela vychladnout, až pak ho omyjte.

👉 Názorná ukázka používání palačinkovač:

Recept na šťavnaté palacinky s horúcimi jablkami - Delimano Slovensko

💡 TIP: Nevíte, kterou pánev na palačinky koupit? Přečtěte si Naše srovnání pánví a možná právě zde si vyberete tu pravou pro vás.

 

Údržba spotřebiče

Aby se předešlo elektrickému úrazu neponořujte do vody ani do žádné jiné tekutiny kabel, zástrčku ani samotné zařízení. Pokud přístroj nepoužíváte nebo jej jdete čistit, odpojte jej ze sítě. Před nasazením nebo sejmutím některých částí zařízení, jej nejprve nechte zcela vychladnout. Totéž platí před čištěním přístroje

Čištění zařízení:

 • Velmi důležité je před čištěním přístroj vždy odpojit z elektrické sítě a nechat jej zcela vychladnout. Nikdy jej neponořujte do vody ani do žádné jiné tekutiny.
 • Otřete plastový podnos a topnou desku pomocí vlhkého hadříku a můžete použít neabrazivní čistič nebo přípravek na mytí nádobí.
 • Potom zařízení vysušte čistým, měkkým hadříkem a důkladně ho vytřete do sucha.
 • Skladujte tento spotřebič vždy na čistém a suchém místě.

 

Upozornění od výrobce

 • Nepoužívejte přístroj, pokud má poškozený napájecí kabel nebo zástrčku, je porouchaný nebo byl jakýmkoliv způsobem poškozen.
 • Obraťte se na autorizovaný servis, který přezkouší, případně opraví nebo nastaví váš palačinkovač.
 • Použití jiného příslušenství, než doporučuje výrobce tohoto zařízení, může způsobit zranění.
 • Na otáčení palačinek používejte pouze neabrazivní (plastové nebo dřevěné) kuchyňské náčiní.
 • Nedotýkejte se horkých povrchů.
 • Používejte pouze rukojeť.
 • Nepoužívejte přístroj na jiný účel, než na jaký je určen.

 

Recenze na palačinkovač

Ačkoli většina lidí raději zůstává při ověřené klasice a používá pánev na palačinky, i palačinkovač Delimano Utile má již mnoho fanoušků. Svědčí o tom i hodnocení zákazníků, které hovoří o tom, že tento spotřebič je opravdu praktický a šikovný. Výhodou je mnohem méně času stráveného přípravou a opravdu snadné čištění. Také mnozí oceňují fakt, že během pečení palačinek nemusíte používat žádný olej či máslo. Doporučujeme vám však najít si na stránce delimano.cz ten správný recept, pokud máte raději tlustší palačinky.

Recenze zákazníků na Heuréce

recenze zákazníků na palačinkovač Delimano Utile

Zkušenosti zákazníků na stránce Delimano

zkušenosti zákazníků - palačinkovač Delimano Utile

Více recenzí → naleznete zde

 

Recept

💡 Palačinky

Máme pro vás i jeden ověřený recept, podle kterého se nám palačinky vždy povedly a nepotrhali. Je velmi jednoduchý a určitě ho zvládne úplně každý.

Palačinkovač a palačinky s ovocem Ingredience:

 • 300 ml mléka
 • 200 ml vody
 • 100 ml oleje
 • 2 vajíčka
 • 200 g hladké mouky
 • špetka soli

Postup:

Vše spolu důkladně promíchejte metličkou na hladké těsto, nechte pár minut odstát a dělejte palačinky. Ochutit si je můžete čímkoliv, na co máte chuť, např. džemem, grankem, nutelou, tvarohem, ovocem, šlehačkou nebo zmrzlinou atd. Dobrou chuť!

A pokud byste dostali chuť na slané palačinky, máme tu pro vás ještě jeden velmi zajímavý recept ve videu:

Recept na dymovo čierne slané palacinky – Delimano Slovensko

 

Zhodnocení na závěr

Palačinkovač Delimano Utile je opravdu praktickým a šikovným pomocníkem do domácnosti. Rychle a snadno si na něm připravíte nejen chutné palačinky, ale také oblíbené lokše. Tento spotřebič vám šetří drahocenný čas a to jak při pečení, tak i při mytí, neboť neušpiníte tolik nádobí jako obvykle a nepřilnavý povrch desky jednoduše otřete hadříkem. Palačinkovač si můžete zakoupit již za 219 Kč. Objednejte si ho v pohodlí domova přes ověřený eshop delimano.cz a kurýr vám ho přinese až k vám domů.

💡 TIP: Pokud máte raději přípravu palačinek na klasické pánvi, podívejte se i na recenzi na palačinkovou pánev Delimano FiveStar Legend, případně aktuální test pánví.

Výhody

 • šetří čas při pečení i mytí
 • můžete na něm připravit palačinky i lokše
 • má automatický teploměr, který zaručuje optimální teplotu
 • balení obsahuje i nádobu na těsto
 • pečení bez oleje či másla
 • palačinky se na něm nepřipálí ani netrhají

Nevýhody

 • krátký přívodní kabel
 • na dokonalé palačinky třeba nejprve trošku praxe

Závěr recenze: Palačinkovač od známého výrobce, který vám ušetří čas a připraví zdravé jídlo bez oleje.

Hodnocení autora
 • Nepřilnavost povrchu
 • Rovnoměrnost vedení tepla
 • Odolnost vůči poškrábání
 • Obsluha
 • Cena

Souhrn

Palačinkovač od známého výrobce, který vám ušetří čas a připraví zdravé jídlo bez oleje.

4.5

Delimano Utile

✅ Cena: 219 Kč

Chci Delimano Utile
Heureka.cz
Vývoj ceny Delimano Utile


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšu články, které jsou zajímavé a mají přidanou hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, které využijí mnozí z vás v každodenním životě. Věřím, že i mé články vám pomohou najít odpověď na různé, dosud nevyřešené otázky.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.