TV stolek – nechte se inspirovat a vyberte si s námi dokonalý stolek pod TV!

Georgina Babinová Téma 23. října 2021 0

Minuli jste tisícky korun za krásnej novou obývací pokoj. Snažili jste se, abyste vše sladili se závěsy a podlahami z tvrdého dřeva. Zanedbali jste však něco důležité. Vaše televize stále nemá své místo, sedí na konferenčním stolku, je obklopena systémy videoher, DVD a jiným „nepořádkem”, který ničí celý vzhled místnosti. Na TV stolek se jaksi zapomíná.

Závažná pozornost se věnuje pohovce, konferenčním stolkům, dokonce i závěsům a úpravám oken. A televizor skončí v lepším případě osamocený zavěšení na zeď. V tom horším, končí na náhodné kusu nábytku, který není určen k televizi. A ještě se to dá stupňovat. Pokud máte herní systémy, nebo jinou zábavnou technologii, dráty a konzoly se pokropí po místnosti a výsledný nepořádek podkopává veškerou péči investovanou do zbytku místnosti. TV stolek může být ústředním bodem místnosti a jako takový, musí vypadat dobře. Pojďme ho tedy spolu najít.

💡 Velké oblibě se těší TV stolíky v retro stylu – zaujmou i vás?

Televizní stolek Woodman Kensal
11 559 Kč
Hnědá TV komoda Actona Marte
15 929 Kč
TV komoda v dekoru dubového dřeva Marckeric Ceilan
8 599 Kč
TV stolek s černými nohami Woodman Ashburn
13 899 Kč
TV stolek s bílými nohami Woodman Ashburn
13 899 Kč
Bílý televizní stolek Woodman Blanco
8 899 Kč
TV stolek Retro 150x60x45 z recyklovaného mangového dřeva
11 842 Kč
TV stolek Retro 160x55x45 z recyklovaného mangového dřeva
13 264 Kč

Ukázat více

 

Analyzujte své potřeby a zjistěte, co hledáte

První krok při výběru správného TV stolku spočívá v analýze toho, co od něj očekáváte. Odpovězte si na tyto otázky:

 • Jak velký je váš televizor?
 • Na jaký účel používáte televizor?
 • Jak velká je místnost, do které umístíte TV stolek?
 • Jaký je váš vkus pokud jde o styl, materiál a design?
 • Jsou pro vás důležité nějaké speciální funkce?

 

⭐ Změřte svůj televizor

Buďte důkladní. Šířka televizního přijímače se neměří stejným způsobem jako jiné objekty. Průmysl určuje šířku televizního přijímače měřením od jednoho rohu diagonálně k opačnému rohu. Televizní stolky se však odvolávají na tradiční měření výšky a šířky, které probíhají podél rámu. Pokud máte TV stolek a TV se stejnými rozměry, TV stolek je ve skutečnosti delší.

TV stolek by měl být minimálně tak dlouhý jako váš televizor, můžete se však rozhodnout i pro větší stolek a potom televizor vycentrovat, abyste měli po bocích prostor pro umístění dalších předmětů. Vyberte takový stolek, který odpovídá výšce vašeho sezení a preferovanému úhlu pohledu.

 

⭐ Zvažte, jak používáte svůj televizní přijímač

Své televizory používáme z různých důvodů. Někteří z nás sedí na gauči a dívají se na staré filmy, zatímco jiní ve společnosti přátel sledují finálový zápas mistrovství. Jiní zřídka používají své televizory na cokoliv, zatímco milovníci videoher dokáží sedět před obrazovkou celé hodiny.

To, jak vy a vaše domácnost využíváte televizní přijímač, by mělo přímo ovlivnit výběr televizního stolku. Hrajete videohry? Máte stále obrovskou sbírku DVD filmů nebo dokonce VHS kazet? Možná budete chtít zvolit televizní stolek, který má dostatek prostoru na to, aby elegantně a s dostatkem prostoru obsáhl vaše sbírky. Jiní používají pouze inteligentní televizní přijímače, které využívají wifi a ke zvážení mají pouze napájecí kabel. O otvory v zadní části stolku se velmi nemusí starat, potřebují protáhnout jen ten jeden kabel.

Nezapomeňte také vzít v úvahu související zařízení, které používají elektroinstalaci, jako například systémy videoher nebo DVD přehrávače. Zajistěte, aby měl stolek pro ně dostatek místa a také dostatek otvorů v zadní části pro kabely.

 

⭐ Správné řešení pro správnou místnost

Samozřejmě, výběr televizního stolku vyžaduje znalosti o velikosti televizoru. Musíte ale také vzít v úvahu velikost místnosti. Většina televizních stolků se vejde do většiny místností, ale ne každý kousek tohoto typu nábytku bude v každé místnosti vypadat i skvěle.

Je zřejmé, že různí lidé budou mít různou představu o tom, jaký stolek je nejvhodnější do jejich prostoru. Většina například upřednostňuje menší stolek pro ložnici, jak pro obývací pokoj. Jiné domácnosti budou chtít televizory téměř v každé místnosti, některé dokonce i v koupelně! Pro správný stolek je důležité zhodnotit prostor a okolí.

Koupě správné velikosti je umění, ne věda a v mnoha případech jde o subjektivní vkus člověka. Velký a zdobený TV stolek může ve velmi malé místnosti vypadat směšně. I velmi malý stojan v mimořádně velké místnosti bude působit nepřirozeně. Pamatujte také na to, kolik prostoru stolek zabere. Nechá konfigurace ostatního nábytku v místnosti prostor na pohodlné přemisťování? Nikomu se nechce lézt přes nábytek, aby se uměl pohybovat po místnosti.

Změřte svůj prostor a pořiďte si stolek, který zvládne vaši televizi, ale také dobře zapadne do dané místnosti.

 

⭐ Slaďte styl TV stolku s místností

Pokoj se specifickým stylem vyžaduje TV stolek s určitým designem. Je zřejmé, že zdobně navržený stolek nezapadne do moderního a minimalistického prostředí. Naopak výrazně vypadající současný kousek nebude doplňovat místnost plnou dobových starožitností.

TV stolek z odolného lakovaného tvrdého dřeva by měl doplňovat téměř jakýkoli tradiční design místnosti. Tradiční vzhled obvykle nabízí z třešene, dubu, mahagonu nebo javoru. Elegantní stolky z tmavého dřeva, kovu, nebo jejich kombinace skvěle zařídí místnost v moderním stylu. Většina televizních stolků je v odstínech hnědé, šedé, černé nebo bílé. Představují nejbezpečnější možnosti barev, protože se hodí téměř ke každému designu místnosti. I když to mohou být nejbezpečnější barvy (zvláště pokud plánujete často měnit dekor), fungovat budou i jedinečnejšie barvy, v závislosti na barevné škály vašeho obývacího pokoje.

O stylu budete také muset přemýšlet prakticky. Můžete například milovat TV stolek s krásnými skleněnými dveřmi, nebo policemi, ale takový model nebude ideální pro domov s bláznivými dětmi. Robustní stolek z tvrdého dřeva by pravděpodobně fungoval nejlépe v prostředí, kde se děti hrají a běhají.

Zvažte, jak bude stolek vypadat v daném prostředí, jak se hodí k vašemu životnímu stylu a zda odpovídá vašemu rozpočtu.

Bílá TV sestava

 

💡 Bílá barva je nadčasová a v interiéru ní nic nezkazíte:

Bílo-hnědý televizní stolek Teulat Sierra
15 499 Kč
Bílá TV komoda s dvířky z jasanového dřeva La Forma Marielle, šířka 167 cm
20 099 Kč
Bílá TV komoda z masivního borovicového dřeva Marckeric Baku
6 129 Kč
Bílý TV stolek s nohami z borovicového dřeva Marckeric Kiara
7 799 Kč
Bílý TV stolek s deskou v dekoru borovicového dřeva Marckeric Monte
5 999 Kč
Bílý dřevěný TV stolek Marceric Bruna
7 699 Kč
Bílý TV stolek s nohami z dubového dřeva Tenzo Patch, šířka 179 cm
19 259 Kč
Bílý TV stolek z dubového dřeva Gazzda Fina, šířka 180 cm
37 529 Kč

Ukázat více

 

Jaký materiál zvolit pro TV stolek?

Připravte se, že TV stolíky najdete v těchto pěti běžných materiálech: dřevo, sklo, kov, dřevotřískové desky a dřevovláknité desky střední hustoty. Dřevo, dýhovaná překližka a kov jsou materiály s dlouhou životností a protože dřevěné TV stolíky jsou docela těžké, zůstávají stabilní i když kolem nich běhají děti nebe domácí zvířata.

 • Dřevo, které je nejtradičnějším nábytkovým materiálem, je také nejběžnější strukturou televizního stolku. I když popularita kovových a skleněných jednotek vzrostla, šířka stylu, barev a užitných vlastností dává dřevu náskok. Nejluxusnější modely se často objevují se zdobenými detaily a bohatými povrchovými tóny.
 • Mnoho skleněných televizních stolků je stejně odolných, jako dřevěné – jsou vybaveny kovovými podpěrami na vyztužení. Pokud je však chcete udržovat čisté a bez prasklin, může být nejlepším řešením vyhradit si skleněné jednotky pro domácnosti s nízkým ruchem.
 • Dřevotřískové desky a dřevovláknité desky střední hustoty jsou nízkonákladovou alternativou ke dřevu, takže nabízejí menší životnost, ale jsou dostatečně odolné, aby vydržely každodenní použití.
 • Kovový stolek na televizor bude odolný, lehčí než dřevo a bude mít potenciálně tenčí profil. Tyto modely se dají často tvarovat do nových konfigurací a vyznačují se jedinečnými designy a tvary.
Dřevěný TV stolek

Robustní dřevěný TV stolek je ideální volbou pro rodiny s malými dětmi

 

💡 Nejen pro fanoušky přírodních materiálů, ale i pro rodiče neposedných dětí doporučujeme TV stolíky z masivu:

TV komoda z masivního borovicového dřeva Marckeric Cusco
6 029 Kč
TV komoda Kare Design Kontor, délka 160 cm
20 389 Kč
TV stolek Tara 120x50x45 z indického palisandru
10 499 Kč
TV stolek Amba 160x50x45 z indického masivu palisandr
15 160 Kč
TV stolek Mira 120x50x45 z indického masivu palisandr
8 445 Kč
TV stolek 120x45x45 z indického masivu palisandr
13 390 Kč
TV stolek Rami 150x60x45 z indického masivu palisandr
13 896 Kč
Televizní stolek z dubového dřeva Gazzda Ena, 180 x 55 x 45 cm
33 479 Kč

Ukázat více

 

Typy TV stolků

Typ televizního stolku, který si vyberete, by měl přirozeně záviset na potřebách vašich a vašeho televizoru.

➡️ Stolky pro LCD a LED TV

Jsou navrženy speciálně pro uchycení tohoto typu televizorů. Tyto televizory jsou dostatečně lehké na to, aby je bylo možné připevnit přímo na stěnu. To znamená, že televizní stolek nemusí vůbec držet televizor, ale poskytuje místo pro vaše média a periferní zařízení. Pokud se rozhodnete zavěsit televizor na zeď, vyzkoušejte nástěnné, stropní nebo otočné rameno, abyste vytvořili co nejlepší pohled z prostoru.

 

➡️ Stolky pro plazmové TV

Stolky pro plazmové TV nabízejí možnost pro těžší plazmové televizory. Díky kombinaci síly a stability se na tyto robustní televizní stolky obvykle vejdou i velké plazmové obrazovky.

 

➡️ Závěsné TV stolíky

Tento vznášející se design je nástěnná jednotka, která nabízí zcela otevřený podlahový prostor a čistý, nenápadný vzhled. Obsahuje police a často i úkryt pro šňůry. Televizory mohou být umístěny na stolku, nebo připevněné na stěně nad vznášejícím se stolkem.

Závěsný TV stolek

Závěsné TV stolky působí čistě a minimalisticky, jsou dokonalým prvkem moderního interiéru

 

💡 Závěsné TV stolíky najdete na trhu v menším množství, jsou však velmi oblíbené:

Televizní stolek RTV SYGMA 1E, černá
5 890 Kč
Televizní stolek RTV SYGMA 1D, dub sonoma/bílá
5 890 Kč
Televizní stolek KEAGEN 180 cm – plná dvířka, černá/černý lesk
4 030 Kč
AKRAB RTV-2VS televizní stolek visící se sklem, antracit/dub wotan
3 930 Kč

Ukázat více

 

➡️ Rohové televizní stolky

Rohový stolek na TV, který je ideální do malé nebo špatně navržené místnosti, může být skvělým spořičem prostoru. Má tendenci být kompaktnější než standardní televizní stolek, ale hodně rohových TV stolků lehce pojme i větší ploché obrazovky.

💡 Rohové televizní vynikají praktičností:

Rohový RTV stolek KORA KRTN
4 460 Kč
TV stolek rohový Sita 110x60x50 z indického masivu mango
11 763 Kč
TV stolek rohový Devi 110x60x50 z mangového dřeva
10 578 Kč
TV stolek rohový Mira 110x70x50 z indického masivu palisandr
10 183 Kč

Ukázat více

 

➡️ Zábavní centra

Zábavní centra, nebe takzvané TV stěny, včetně televizních konzol jsou typem zařízení, které vám umožní přístup k vašim komponentům a zároveň poskytuje úložný prostor pro všechny předměty, které chcete mít mimo dohled. Protože komponenty budou „zabudované”, vyberte model, který umožňuje optimální větrání a přístupu ke zdrojům energie.

Zábavní centrum je úctyhodným kusem zařízení, které svou jedinečnou masivní přítomností, umnou prezentací televize a související elektroniky a bohatou detailní konstrukcí dokáže skutečně dominovat obývacím pokoji.

Zábavní centrum v suterénu

Zábavní centra jsou ideální pro rodiny, kde se využití televizoru neomezuje jen na jeho sledování

 

Extra funkce

Police, skleněné dveře a zásuvky jsou všechno běžné doplňky, které se nacházejí v některých, ale ne ve všech, TV stolcích. Ať už si vyberete jakýkoliv, ujistěte se, že máte dostatek prostoru pro každé zařízení, které musí být v blízkosti televizoru. Pokud se vám do mediálního centra televizního stojanu vejde celá vaše knihovna médií, je to příjemný bonus.
Nastavitelné police jsou užitečné, pokud máte předměty různých velikostí. Televizní stolky se zásuvkami a dvířky přijdou vhod, pokud chcete předměty ve stojanu skrýt před zrakem okolí a vystaven je jen televizor. U televizních stolků se skleněnými dveřmi zkontrolujte, zda jde o tvrzené sklo, které je mnohem silnější a tím i bezpečnější než běžné sklo.

Některé stolky přicházejí s dalšími funkcemi, které zvyšují funkčnost, vzhled a … cenu. Stojany ve stylu zábavních center, resp. TV stěn mohou nabízet široký výběr možností osvětlení, od běžných žárovek až po efektní světelné diody LED.

Mezi další praktické vlastnosti, které se vyplatí hledat patří:

 • stabilizátory nožiček, které udrží váš stolek v rovině, i když vaše podlaha není
 • k infračerveným paprskům přátelské sklo, které neblokuje signály z dálkového ovladače
 • systém správy kabelů a šňůr

Tak, a teď byste neměli mít problém s výběrem dokonalého televizního stolku, který vám vydrží roky, i když se technologie, pro kterou byl vyroben, neustále mění.

 

💡 Řešíte osvětlení v obývacím pokoji? Přečtěte si několik tipů:

 

Zdroje informací:


Jak se vám líbil tenhle článek?
Autor článku
Profilový obrázek

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Rada cestuji, mám ráda lidi a život, který bychom si už bez různých pomocníků do kuchyně nebo domácnosti ani neuměli představit. Někdy se však ztrácíme v bludišti nesčetných možností, které nám moderní technologie nabízejí. Doufám, že i mé články vám trochu pomohou v orientaci a také díky nim se rozhodnete vždy správně.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.