TrueLife NannyCam V24 |
---|
Vítěz testu |
|
|
Cena, za kterou výrobce nabízí tuto video chůvičku se spoustou praktických funkcí, je velmi výhodná. Má však také své kvalitativní mouchy. |
1 989 Kč |
Ukázat nabídku Heureka.cz |
V naší recenzi jsme hodnotili 4 nejlepších dětských chůviček za rok 2024 a vybrali jsme vysílačky přenášející jen zvuk, ale také video chůvičky, díky kterým můžete své děťátko i vidět. V článku vám poradíme, co všechno byste si při koupi dětské chůvičky měli všímat a dozvíte se i to, s jakými různými typy těchto zařízení se můžete setkat. Dětské chůvičky jsme vybírali na základě oblíbenosti u zákazníků a samozřejmě jsme zohledňovali i funkce, jakými disponují. V našem testu dětských chůviček se nejlépe umístili TrueLife a Motorola.
Podle čeho vybírat nejlepší dětské chůvičky?
Při výběru dětské chůvičky byste měli zohledňovat několik parametrů. Tady je máme:
- typ chůvičky – na trhu najdete audio chůvičky, které přenášejí pouze zvuk, video chůvičky s přenosem obrazu i zvuku, ale také smart elektronické chůvičky, které lze propojit s tabletem nebo mobilem
- dosah – tento parametr je udáván v případě volného prostranství bez jakýchkoli překážek, a tak počítejte s tím, že pokud má chůva uvedený dosah 300 metrů, v budově to bude méně
- signál – většina dětských chůviček je dnes vybavena digitálním signálem, starší zařízení disponují signálem analogovým
- způsob napájení – to může být buď pomocí baterií či přímo ze sítě, nebo kombinovaně
- přídavné funkce – sem patří možnost měřit teplotu či dokonce vlhkost v místnosti, no a nechybí ani ty, které pustí vašemu dítěti ukolébavku. Užitečnou funkcí je rozhodně oboustranná komunikace.
Při hodnocení dětských chůviček jsme brali v úvahu tyto metriky:
Nejlepší Dětské chůvičky na základe porovnávacího testu 2024
1. místo | 2. místo | 3. místo | 4. místo |
---|---|---|---|
Vítěz testu | Pro náročné | Zlatá střední cesta | |
TrueLife NannyCam V24 | Motorola VM44 Connect chůvička | TrueLife NannyCam H32 | Motorola MBP482 |
1 989 Kč | 5 056 Kč | 2 569 Kč | 2 467 Kč |
Ukázat nabídku Heureka.cz | Ukázat nabídku Heureka.cz | Ukázat nabídku Heureka.cz | Ukázat nabídku Heureka.cz |
Recenze 4 nejlepších dětských chůviček pro rok 2024
Vítěz testu
1. TrueLife NannyCam V24
Rodičovská jednotka je také vybavena bateriemi, takže si ji můžete všude vzít se sebou. Výrobce uvádí výdrž baterie až 24 hodin. Dobu bez dosahu elektrické sítě můžete prodloužit pokud využijete nabíjení přes USB v powerbance. Zařízení má také funkci budíku.
Máte možnost nastavit až 5 upozornění, což je zajímavý nápad využitelný v případě, máte-li například nemocného člena rodiny s pravidelným užíváním léků i během noci. Vysílačka slouží také jako interiérový teploměr. Vždy máte zobrazen aktuální stav teploty v pokoji vašeho dítěte na obrazovce. Mezi další funkce patří přehrávání 8 melodií a oboustranná komunikace.
Výhody
- přenos videa ve vysokém rozlišení
- cena
- mnoho funkcí – budík, teploměr, přehrávač
- dlouhá výdrž baterie na jedno nabití
Nevýhody
- krátký dosah
- horší kvalita signálu
- slabší konstrukce
Verdikt: Cena, za kterou výrobce nabízí tuto video chůvičku se spoustou praktických funkcí, je velmi výhodná. Má však také své kvalitativní mouchy.
Naše hodnocení:
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail
Pro náročné
2. Motorola VM44 Connect chůvička
Napájení hlavní jednotky je zajištěno bateriemi (AAA) nebo přes zásuvku, dětská jednotka pouze přes zásuvku. Zařízení také velmi jednoduše komunikuje s chytrým telefonem (aplikace Motorola Nursery). Nabízí však i řadu dalších funkcí. Tak například má zabudovaný režim nočního vidění, pro snazší kontrolu potomka v noci. Nechybí ani režim oboustranného přenosu, takže jej v případě potřeby umíte uklidnit i na dálku. Můžete také využít praktický režim uspávání.
Výhody
- velmi čistý a kvalitní obraz
- kvalita signálu
- oboustranný přenos
- velký displej
- mobilní aplikace
- množství nadstandardních funkcí
Nevýhody
- slabší výdrž baterie na kameře
- vysoká cena
Verdikt: Zcela drahá elektronická video chůvička – technická vyspělost zařízení ověřené značky však garantuje 100% kontrolu vašeho dítěte. S dosahem až 300 metrů.
Naše hodnocení:
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail
Zlatá střední cesta
3. TrueLife NannyCam H32
Zařízení vydrží k dispozici bez připojení do elektrické sítě až 24 hodin, protože využívá šetření baterie požitím technologie VOX – což znamená, že zařízení se aktivuje ze spícího režimu hned, jakmile na to dostane impuls ze strany dětské jednotky. Kamera disponuje čidlem pro měření interiérové teploty, která se zobrazuje na LCD obrazovce s vysokým rozlišením. Oboustranná komunikace zařízení umožňuje ukolébat vaše dítě v polospánku zpět do říše snů.
Výhody
- využijte přenosu obrazu
- noční vidění na 5 m
- možnost napájení přes USB
- různé funkce (budík, teploměr, připevnění na zeď)
Nevýhody
- vyšší cena
Verdikt: Cenově dražší, ale za to slušně vybavená video chůvička. Už to není jen o vysílání zvuku, ale o množství přidaných funkcí.
Naše hodnocení:
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail
4. Motorola MBP482
V otevřeném prostoru má signál dosah 300 ms funkcí šifrování dat, což v praxi znamená, že nikdo se nemůže napojit náhodou či záměrně mezi komunikaci rodičovské a dětské jednotky. Mikrofon je podle standardu citlivý a hlasitost zvuku můžete regulovat, přičemž výrobce nezapomněl na indikaci intenzity zvuku v pokoji dítěte i LED světly.
Výhody
- cena
- kamera má možnost měnit zoom
Nevýhody
- nic jsme nenašli
Verdikt: Video chůvička v dostupné ceně a slušné kvalitě. Nabízí všechny základní možnosti, jaké jen může v dané třídě výrobků.
Naše hodnocení:
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail
Co je vlastně dětská chůvička?
Dětská chůvička, baby vysílačka, či elektronická chůvička – pod těmito názvy se ukrývá zařízení, které slouží rodičům k tomu, aby měli neustále své dítě pod dohledem, a to i bez toho, aby nad ním stáli, dokud spí v postýlce. Během spánku dítěte se tak můžete klidně a bez obav z toho, že by se vašemu děťátku něco mohlo stát, věnovat i domácím pracím či odpočinku. Nabídka dětských chůviček je poměrně široká, a tak se podíváme na to, s jakými typy těchto zařízení se můžete setkat a jaké mohou mít funkce.
Nejprve se však podíváme na samotné zařízení. To je tvořeno dvěma částmi – vysílačem a přijímačem, přičemž se můžete setkat i s názvy dětská a rodičovská jednotka. Dětská jednotka baby monitoru je umístěna v blízkosti dítěte, no a přijímač nebo rodičovskou jednotku máte vy. Vzhled dětské jednotky může být různý – může vypadat jako vysílačka, ale také jako kamera. Rodičovská jednotka může také vzhled vysílačky, ale také může mít podobu tabletu a obvykle je možné pověsit si ji na krk nebo připnout si ji na oblečení, abyste ji měli se sebou všude, kam se pohnete.
Audio nebo i video či dokonce smart?
Při výběru elektronické chůvy se můžete setkat s různými typy, a tak kromě klasiky v podobě audio chůvičky najdete i video chůvičku či dokonce chytré chůvy, které však fungují na jiném principu než klasické dětské chůvičky.
Audio chůvičky
Elektronické chůvičky přenášející pouze zvuk patří k nejoblíbenějším, protože v sobě spojují cenovou dostupnost a kvalitu signálu, a tedy i spolehlivost. Jsou jednoduché na obsluhu a i jejich instalace je jednoduchá, protože nemusíte nic nastavovat.
Video chůvičky
Tento typ zařízení je v porovnání s audio chůvičkami o něco dražší, protože kromě zvuku přenáší i obraz. Video se zobrazuje buď v rodičovské jednotce nebo na displeji tabletu či mobilu. Jejich nevýhodou může být o něco náročnější instalace a potřeba nastavení kamery. Kromě toho, signál není tak stabilní a je náchylnější k rušení. Na druhé straně však můžete sledovat své dítě i jeho okolí vizuálně.
Smart chůvičky
Tento typ baby vysílaček má jen vysílač a jako přijímač vám poslouží buď chytrý telefon nebo tablet, no a k přenosu signálu vám slouží internet. Tyto moderní přístroje jsou však trošku náročnější na instalaci a je zde také velké riziko, že se při přenosu něco pokazí a vy o tom ani nebudete vědět. Spolehlivost u tohoto typu elektronických chůviček je tedy menší než u těch klasických.
Způsob přenosu signálu
Při výběru nejlepší elektronické chůvy se můžete setkat s různými způsoby, jakými zařízení přenáší signál. No a jak už to bývá, každý z nich má svá pro i proti. Pojďme se na ně tedy podívat lépe.
Analogový signál
Toto je starší a jednodušší signál, který funguje na krátkých vlnách, tedy FM. Využívá dva kanály a má velký dosah. Nevýhodou však je, že signál může být lehce narušen, a tak analogové dětské vysílačky jsou pomalu, ale jistě nahrazovány digitálními.
Digitální signál
Mnohem častěji se při výběru baby vysílačky můžete setkat s digitálním signálem označovaným jako DECT. Jeho výhodou je, že je méně náchylný k rušení, ale nevýhodou je kratší dosah signálu. Technologie DECT signál šifruje, a tak se nemůže stát, že by zvuk vaší vysílačky zachytil i někdo jiný.
Hrozí ztráta signálu?
Jak jsme již zmínili, spolehlivost je základní vlastností, kterou byste si při výběru elektronické chůvičky měli všímat. Kvalitní dětská chůvička má stabilní spojení a v případě ztráty signálu vás na tuto skutečnost včas upozorní. Může se to stát například tehdy, pokud se vzdálíte příliš daleko od dětské jednotky. Praktické také je zvukové upozornění na vybitou baterii v rodičovské jednotce.
Na baterky či v síti?
Při otázce napájení dětských chůviček se můžete setkat s více možnostmi. Některá zařízení mají možnost vyměnitelných tužkových baterek, jiná mají zase nabíjecí baterie a najdete i takové, které fungují pouze v případě zapojení do sítě. U nových modelů není výjimkou ani USB připojení, které umožňuje dobíjení například i přes notebook či powerbanku.
Obvykle platí, že právě rodičovská jednotka je napájena bateriemi, přičemž dětská je nejčastěji zapojena přímo do sítě. Najít však můžete i takové dětské chůvičky, které umožňují provoz na baterie u obou jednotek.
Dosah a počet kanálů
Dnes v nabídce dětských chůviček hrají primární roli ty s digitálním signálem, které mají signál stabilnější, ale dosah je menší. Při dosahu je třeba poznamenat, že čím více překážek je mezi vysílačem a přijímačem signálu, tím se jeho dosah zkracuje. Na volném prostranství tedy může mít chůva dosah 60 metrů, ale v patrovém domě se tento dosah výrazně sníží.
Zajímavým parametrem týkajícím se kvality signálu je také počet kanálů. Jde totiž o to, že v případě nevhodných podmínek na jednom kanálu dokáže přístroj sám mezi kanály přepínat. Čím má dětská chůvička vyšší počet kanálů, tím je nižší riziko jeho ztráty a vyšší možnost najít nějaký silný, při kterém bude signál bezproblémový.
Funkce dětské chůvičky
V nabídce dětských chůviček najdete i takové, které disponují více funkcemi jako pouhým přenosem zvuku či obrazu. Pojďme se tedy podívat na to, jaké další funkce mohou mít tato zařízení.
Nastavení hlasitosti
Pokud patří vaše děťátko k těm tišším, určitě oceníte možnost nastavení mikrofonu na vyšší citlivost, při které uslyšíte už i to, jak se dítě v posteli přehazuje. Některé elektronické chůvičky mají i diody, které vás upozorní vizuálně na intenzitu zvuku.
Obousměrná komunikace
Tato funkce vám umožňuje nejen slyšet vaše dítě, ale také k němu promluvit. Otázkou však je, na kolik je to užitečné, protože malé miminko bude zřejmě vaši přítomnost při probuzení potřebovat víc než jen váš hlas z vysílačky.
Uspávací režim
Některé propracovanější modely elektronických chůviček mají možnost pustit vašemu dítěti ukolébavky případně nějaké uklidňující zvuky. Naleznete dokonce i takové, které jsou schopny promítat dítěti na strop například obraz noční oblohy. To, jestli to vašemu dítěti pomůže usnout nebo ne, je však individuální.
Noční světlo
Toto oceníte také spíše u větších dětí, které se bojí tmy. No stejně může být funkce noční lampičky užitečná i během nočního krmení miminka.
Senzory
Některé propracovanější modely dětských chůviček disponují i senzory teploty, kvality ovzduší či vlhkosti. Dokonce jsou také takové, které mají senzor na škodlivé látky v ovzduší.
Upevnění
U rodičovských jednotek je velmi praktické, pokud je můžete nosit na krku nebo je připnout k oblečení. Co se týče dětské jednotky, vhodné je, disponuje-li také stojanem, případně možností připevnění na zeď.
Noční vidění
Pokud je vaším cílem dětská vysílačka s kamerou, určitě si vyberte takovou, která má možnost nočního vidění a disponuje infračervenou diodou. Ta vám umožní vidět vaše dítě i během nočního spánku.
Jaké jsou ceny?
Ceny dětských chůviček se pohybují přibližně od 700 Kč a šplhají až K částce 10 000 Kč. Samozřejmě, že cena je závislá na typu chůvičky a funkcích, jakými disponuje.
Do 1 200 Kč
V případě, že nejste náročným zákazníkem, v tomto cenovém pořadu najdete klasickou dětskou vysílačku vybavenou již i digitálním signálem. Obvykle se však jedná pouze o modely s jednostrannou komunikací.
Od 1 200 do 2 400 Kč
Pokud hledáte kvalitnější audio chůvičku, případně baby vysílačku s videem, pořídit ji můžete i do dvou tisíc. Některé z modelů v této ceně jsou vybaveny také noční lampičkou a oboustranným přenosem zvuku.
Od 2 400 do 5 000 Kč
V případě, že si přejete dětskou chůvičku se spoustou funkcí a v bohaté výbavě, budete muset najít hlouběji do vaší peněženky. V této cenové relaci je nabídka elektronických chůviček skutečně široká.
5 000 Kč a více
Pokud pro vás peníze nehrají roli, můžete mít doma dětskou chůvičku vybavenou různými senzory s možností propojení na chytrý telefon či tablet.
Oblíbené značky
Mezi oblíbené značky baby vysílaček patří jednoznačně dvě značky, a sice Philips Avent a Motorola.
Philips Avent
Značka Philips je již léta zvučným jménem na poli elektroniky a v portfoliu má celkem bohatou nabídku produktů, přičemž nechybí ani dětská chůva Avent. Na trhu najdete hned několik modelů dětských chůviček Philips Avent a je jen na vás, zda si vyberete model jednodušší nebo propracovanější a vybavený s více funkcemi.
Motorola
Velké oblibě mezi rodiči se těší i dětské chůvičky Motorola. Přestože se tato značka mnohým spojuje v první řadě s mobilními telefony, ve své nabídce má také několik modelů baby vysílaček.
Do testu jsme vybrali Dětské chůvičky pouze z ověřených eshopů
Mohlo by vás zajímat
- Jak pečovat o vodu v bazénu - řasy, kalná žlutá, zelená voda, jakou chemii použít
- Vybíráte kolébku pro miminko - klasické dřevěné kolébky, moderní cestovní či závěsné textilní + Mojžíšovy koše
- Vyberáme zavinovačku pro novorozence - jaké jsou rozdíly mezi zavinovačkou do autosedačky, zavinovačkou s výztuží či na léto?
- Porovnali jsme ohřívače kojeneckých lahví - 7 recenzí preferuje Philips Avent, TrueLife a Beaba
- Vybíráme nejlepší sportovní kočárek - recenze 3 modelů doporučují Baby Jogger, Thule a Hauck
- Zdravá láhev pro děti na vodu - proč ji používat a kterou si vybrat?
- Šátky na nošení dětí - test a recenze 3 nejlepších + jak správně vybrat a vázat
- Vybíráme dětské jídelní židle na krmení, test a recenze 5 modelů 2024
- Vybíráme dětskou sedačku na kolo - test a recenze doporučují Thule a Hamax
- Vybíráme dětský vozík za kolo - recenze chválí Thule