Vybíráme dětské jídelní židle na krmení, test a recenze 10 modelů 2021

Redakce CestakBydlení.cz Test 0

Celkoví víťezové testu

Chicco Polly 2 Start Baby Elephant Zopa MONTI Menthol mátová Peg-Pérego Siesta Follow Me Ambiance šedá 2019 Chicco Polly EASY Birdland
Vítěz testu Lidová volba Pro náročné Zlatá střední cesta
Chicco Polly 2 Start Baby Elephant
Zopa MONTI Menthol mátová
Peg-Pérego Siesta Follow Me Ambiance šedá 2019
Chicco Polly EASY Birdland
 1. polohovatelná
 2. snadné čištění
 3. pěkný design
 4. vhodná od narození
 5. je možné ji jednoduše složit
 1. lehká a skladná
 2. cenově dostupná
 1. snadno se skládá
 2. po složení má kompaktní rozměry
 3. vhodná pro děti již od narození
 4. pultík lze mýt v myčce
 1. kompaktní rozměry
 2. příznivá cena
 1. nic jsme nenašli
 1. jen dvě kolečka
 2. není vhodná pro děti od narození
 1. vyšší cena
 1. není vhodná pro děti již od narození
Jídelní židle Chicco s veselým designem je praktickou a bezpečnou volbou pro děti již od narození. S nosností 15 kg vám může posloužit docela dlouhý čas. Cenově dostupná, lehká a skladná stolička na krmení, kterou nic nezkazíte. V případě, že vám nepřekáží vyšší cena, tento model židle na krmení si určitě pořiďte. Má totiž opravdu všechno a využijete ho už od narození miminka. Bezpečná a pohodlná dětská jídelní židlička pro děti od 6 měsíců za příznivou cenu.
3 999 Kč 2 150 Kč 7 390 Kč 2 879 Kč
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Ukázat nabídku
Market-24.cz
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Výběr vysoké dětské židle na krmení může být pro rodiče poměrně náročným úkolem, jelikož nabídka na trhu je velmi široká. Najít můžete dětské jídelní židle ze dřeva i z plastu, ale i polohovatelné židle na krmení, které s dítětem tak říkajíc rostou. O tom, jaké typy jídelních židlí pro děti, můžete najít, ale i tom, na co byste se měli při jejich výběru zaměřit, si řekneme v našem článku více.

V našem testu jsme pro vás vybrali 10 nejlepších a mezi zákazníky nejoblíbenějších židlí na krmení za rok 2021. Ke každé jsme přidali i krátký popis s důležitými parametry a výhodami i nevýhodami. A protože každý rodič chce pro své dítě to nejlepší, věříme, že náš test dětských židlí na krmení vám ve výběru pomůže.

Jak si vybrat dětskou jídelní židli?

Máme pro vás několik rychlých tipů a rad, které se vám při výběru dětské židle na krmení určitě sejdou:

 • rozhodněte se, zda chcete dřevěnou jídelní židli, nebo plastovou
 • doporučujeme vybrat židli, která s dítětem „roste”, může ji tedy používat již přibližně od šesti měsíců zhruba do tří let
 • velmi důležité je, aby se vám stolička dobře myla a čistila
 • všímejte si zabezpečení židle – pokud je na kolečkách, měla by mít brzdy, důležitá je i stabilita a popruhy na zapnutí dítěte
 • pozor na ostré hrany a mezery – dětská jídelní židle by měla mít všechny hrany zaoblené a neměly by na ní být žádné mezery, ve kterých by si mohlo dítě zaseknout prsty

Nejlepší Dětské jídelní židle na základe porovnávacího testu 2021

4 nejlevnější kvalitní Dětské jídelní židle do 2879 Kč

Recenze 10 nejlepších dětských jídelních židlí na krmení pro rok 2021

1. Chicco Polly 2 Start Baby Elephant

Materiál: plast, kovová konstrukce ● Nosnost: 15 kg

Chicco Polly 2 Start Baby Elephant

Dětská jídelní židlička Chicco je snadno přizpůsobitelná výšce vašeho dítěte, a tak ji využijete během dlouhého období. Umožňuje nastavení šířky opěradla, ale také polohování sklonu, v jakém bude dítě sedět. Proto je vhodná i pro ty děti, které ještě nesedí. Polohu zad lze měnit ve čtyřech úrovních a výšku židle na krmení lze nastavit až na osm různých úrovní. Navíc je tato židle vybavena i opěrkou na nohy, kterou lze nastavit do tří úrovní.

Součástí židle je také pultík s odnímatelným tácem, a tak bude manipulaci s ní a její čištění jednoduché a praktické. Potah na židli je pohodlný a měkký. Zároveň je i odolný a snadno se čistí, protože ho stačí jen otřít vlhkým hadříkem. Co se týče bezpečnosti, židle je vybavena 5-bodovými bezpečnostními pásy a čtyři kolečka mají dvě brzdy.

Výhody

 • polohovatelná
 • snadné čištění
 • pěkný design
 • vhodná od narození
 • je možné ji jednoduše složit

Nevýhody

 • nic jsme nenašli

Verdikt: Jídelní židle Chicco s veselým designem je praktickou a bezpečnou volbou pro děti již od narození. S nosností 15 kg vám může posloužit docela dlouhý čas.

Naše hodnocení:

Cena: 3 999 Kč

Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail


2. Peg-Pérego Siesta Follow Me Ambiance šedá 2019

Materiál: plast, kovová konstrukce ● Nosnost: 15 kg

Peg-Pérego Siesta Follow Me Ambiance šedá 2019

Multifunkční dětská jídelní židlička Peg Perego je vhodná pro děti od narození do tří let. Využít ji tedy můžete nejen jako židli na krmení, ale i jako lehátko pro nejmenší miminka. Později vám poslouží jako normální židle pro dítě u jídelního stolu. Výšku této židle víte nastavit až do devíti poloh, což znamená, že se přizpůsobí výšce každého stolu. Židle je vybavena 4 kolečky a důmyslným brzdovým systémem. Praktická je nejen možnost přesunout židli tam, kam potřebujete, ale také to, že se snadno rozkládá a skládá a po složení je kompaktní.

Opěrku zad na této židli víte nastavit do pěti poloh a opěrku na nohy až do tří poloh. Pultík je polohovatelný a odnímatelný, má přihrádku na skleničku či láhev. Je vybaven i bezpečnostní přepážkou proti vyklouznutí dítěte ze židle a jeho obrovskou výhodou je možnost mytí v myčce. Na zadní straně židle je praktická pogumovaná síťka. O bezpečnost se postarají 5-bodové bezpečnostní pásy. Nosnost židle je 15 kg.

Výhody

 • snadno se skládá
 • po složení má kompaktní rozměry
 • vhodná pro děti již od narození
 • pultík lze mýt v myčce

Nevýhody

 • vyšší cena

Verdikt: V případě, že vám nepřekáží vyšší cena, tento model židle na krmení si určitě pořiďte. Má totiž opravdu všechno a využijete ho už od narození miminka.

Naše hodnocení:

Cena: 7 390 Kč

Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail

Pro náročné


3. Chicco POLLY MAGIC RELAX 4 Cocoa

Materiál: plast, kovová konstrukce ● Nosnost: 15 kg

Chicco POLLY MAGIC RELAX 4 Cocoa

Multifunkční dětská jídelní židlička Chicco se mění zároveň s růstem vašeho dítěte. Je vhodná již od narození jako pohodlné dětské křesílko a od šesti měsíců poslouží jako jídelní židle na krmení. Zhruba od jednoho roku ji může vaše ratolest začít používat jako klasickou židli k jídelnímu stolu. Využijete ji přibližně do tří let. Polstrování je velmi příjemné a postará se o pohodlí dítěte už od prvních dnů. Opěrku lze sklopit téměř úplně do roviny, a tak bude mít novorozenec zabezpečenou optimální polohu. Součástí židle je i odnímatelná hrazdička, na kterou víte nejmenším miminkům zavěsit hračky.

Židle má kovový rám, zbytek je plastový. Její nosnost je 15 kg a vybavená je kolečky se dvěma brzdami. Prostorný pultík je tvořen počítadlem a tácem, kterou můžete použít na servírování jídla. Opěrku židle lze nastavit do čtyř poloh a její výška až do osmi poloh.

Výhody

 • vhodná i pro novorozence
 • odnímatelná hrazdička na zavěšení hraček
 • jednoduchá údržba

Nevýhody

 • nic jsme nenašli

Verdikt: Multifunkční stolička na krmení, kterou využijete už od prvních dnů života dítěte až do přibližně tří let. Je praktická, vybavená zajímavými prvky a dobré se čistí. Co víc si přát?

Naše hodnocení:

Cena: 4 499 Kč

Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail


4. Chicco Polly EASY Birdland

Materiál: plast, kovová konstrukce ● Nosnost: 15 kg

Chicco Polly EASY Birdland

Pohodlnou a bezpečnou volbou je tato židle na krmení značky Chicco. Vhodná je pro děti od šesti měsíců a poslouží vám až do tří let. Židli na krmení Polly Easy můžete využít jako samostatnou jídelní židli a později i jako židli ke stolu. Její výšku lze nastavit až do sedmi poloh a opěrku zad do tří pozic sklonu. Nastavitelná je i opěrka na nohy.

Židle je nejen pohodlná, ale také snadno omyvatelná a bezpečná díky 5-bodovým bezpečnostním pásem a pevnému adaptéru proti sklouznutí. Díky čtyřem kolečkům židli podle potřeby snadno přesunete. Je kompaktní a nosnost má 15 kg.

Výhody

 • kompaktní rozměry
 • příznivá cena

Nevýhody

 • není vhodná pro děti již od narození

Verdikt: Bezpečná a pohodlná dětská jídelní židlička pro děti od 6 měsíců za příznivou cenu.

Naše hodnocení:

Cena: 2 879 Kč

Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail

Zlatá střední cesta


5. Peg-Pérego Prima Pappa Follow Me Ice 2019

Materiál: plast, kovová konstrukce ● Nosnost: 15 kg

Peg-Pérego Prima Pappa Follow Me Ice 2019

Dětská židle na krmení značky Peg Perego je ultralehká a multifunkční. Patří k rostoucím židlím, což znamená, že je vhodná pro děti již od narození a posloužit jim může až do tří let. Samozřejmě, během prvních šesti měsíců, resp. do období, dokud dítě neumí samo sedět, poslouží židle jako pohodlné lehátko. Židle je vybavena čtyřmi kolečky, díky kterým ji snadno a rychle přesunete tam, kam potřebujete.

Židli lze nastavit do 7 výškových pozic, opěrku na nohy do tří poloh a zádovou opěrku do 5 poloh. Potah na židli je z PVC a ekokůže, takže se snadno čistí. Tác s držákem na lahvičku či skleničku je vhodná do myčky, což hodnotíme také jako plus. O bezpečnost vašeho dítěte se stará 5-bodový bezpečností pás, ale i mezinožní ochrana. Plusem této židle jsou také její kompaktní rozměry.

Výhody

 • ultralehká
 • možnost mýt tác v myčce nádobí
 • kompaktní rozměry

Nevýhody

 • nic jsme nenašli

Verdikt: Pokud hledáte židli na krmení, která je lehká a kompaktní, právě jste ji našli. Kromě toho je praktická, pohodlná a vašemu děťátku poslouží pořádně dlouho.

Naše hodnocení:

Cena: 3 990 Kč

Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail


6. Kinderkraft YUMMY šedá

Materiál: plast, kovová konstrukce ● Nosnost: 15 kg

Kinderkraft YUMMY šedá

Lehká a pohodlná jídelní židlička pro děti značky Kinderkraft poskytuje komfort dětem od 6 měsíců až do pěti let. Kromě nízké hmotnosti je její předností i skladnost. Opěradlo je možné nastavit do tří úrovní, součástí židle je také nastavitelný a odnímatelný pult. Sedadlo je pohodlné a potah je z imitace kůže, takže čištění je snadné. Židle má dvě nohy a vzadu dvě kolečka. O bezpečnost se stará 5-bodový bezpečnostní pás.

Židli lze nastavit do sedmi výšek a pro co největší pohodlí víte nastavit i opěrku na nohy přesně podle potřeby. Židle je pevná a stabilní, snadno se skládá. Zajímavým doplňkem je praktická rukojeť na zadní straně křesla pro snadné nošení.

Výhody

 • výhodná cena
 • skladná a lehká
 • snadno přenosná
 • vhodná pro děti do 5 let

Nevýhody

 • jen dvě kolečka
 • nevhodná pro děti do 6 měsíců

Verdikt: Cenově dostupná plastová dětská židle, která je lehká, skladná a dobře přenosná.

Naše hodnocení:

Cena: 1 499 Kč

Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail


7. Caretero 2v1 Indigo šedá

Materiál: plast, kovová konstrukce ● Nosnost: 15 kg

Caretero 2v1 Indigo šedá

Dětská jídelní židlička 2v1 značná Caretero v sobě ukrývá nejen židli, ale i houpačku. Určená je dětem, které již umí samostatně sedět a posloužit jim může až do věku tří let. Výšku lze nastavit do šesti poloh a opěradlo do čtyř úrovní. Dvoudílný pultík je nastavitelný a odnímatelný, nastavitelná je i opěrka na nohy. O bezpečnost se stará 5-bodový pás spolu s mezinožním pásem. Nosnost židle je tak, jako u většiny modelů, 15 kg.

Nožičky jsou protiskluzové, konstrukce má robustní rám, který je stabilitě. Sedadlo má omyvatelný potah. Jak jsme již zmínili, tuto židli víte přetransformovat i na houpačku se 7 rychlostmi houpání a madlem s hračkami. Součástí je i strojek s bohatou sadou melodií a zvuků.

Výhody

 • možnost použít i jako houpačku
 • disponuje bohatou sadou melodií a zvuků

Nevýhody

 • nevhodná pro děti od narození
 • nemá kolečka

Verdikt: Pokud hledáte houpačku a židli na krmení v jednom, tento model vás určitě zaujme. Menší nevýhodou je, že nemá kolečka, a tak je přemísťování méně praktické.

Naše hodnocení:

Cena: 4 568 Kč

Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail


8. Zopa MONTI Menthol mátová

Materiál: plast, kovová konstrukce ● Nosnost: 15 kg

Zopa MONTI Menthol mátová

Tato víceúčelová dětská stolička na krmení značky Zopa se výborně přizpůsobí dětem od 6 měsíců do přibližně tří let. Její nosnost je 15 kg a samotná židle je pevná a lehká, takže se s ní dobře manipuluje a je skladná. Nabízí možnost polohovat výšku, zádovou opěrku, ale i opěrku na nohy a pult.

Součástí židle jsou dva jídelní podnosy s držákem na nápoje. Potahy židle lze jednoduše vyčistit. O bezpečnost dítěte se postarají 5-bodové bezpečnostní pásy. Manipulaci se židlí usnadňují i dvě kolečka umístěny na zadních nohách židle.

Výhody

 • lehká a skladná
 • cenově dostupná

Nevýhody

 • jen dvě kolečka
 • není vhodná pro děti od narození

Verdikt: Cenově dostupná, lehká a skladná stolička na krmení, kterou nic nezkazíte.

Naše hodnocení:

Cena: 2 150 Kč

Ukázat nabídku
Market-24.cz
Detail

Lidová volba


9. Joie Jídelní Snacker Alphabet

Materiál: plast, kovová konstrukce ● Nosnost: 15 kg

Joie Jídelní Snacker Alphabet

Cenově dostupná plastová dětská židlička na krmení značky Joie vás zaujme mimo jiné i svou skladností. Díky tomu, že se dá jednoduše složit, zabírá skutečně jen minimum místa. Složení i rozložení zvládnete i jednou rukou a protože je židle kompaktní, je vhodná i jako cestovní stolička na krmení. Nemá kolečka, a tak je její přemisťování v rozloženém stavu méně praktické. Jelikož je lehká, nebude to pro vás až tak náročné. O bezpečnost se starají 5-bodové pásy.

Židle je polohovatelná a nastavit víte polohu sedadla, pultu i opěrky na nohy. Vhodná je i na krmení dětí, které ještě neumějí samostatně sedět. Konstrukce je stabilní a potah se snadno čistí.

Výhody

 • lehká a skladná
 • dobře přenosná
 • cenově dostupná

Nevýhody

 • nevhodná pro děti od narození

Verdikt: Lehká, skladná a dobře přenosná jídelní židle za příznivou cenu.

Naše hodnocení:

Cena: 2 489 Kč

Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail


10. New Baby Borovicová Králíček

Materiál: dřevo ● Nosnost: 15 kg

New Baby Borovicová Králíček

Tato dřevěná židle České značky New Baby je vyrobena z kvalitního borovicového dřeva a její hmotnost je 11 kilo. Použít ji můžete nejen jako jídelní židli na krmení, ale po rozložení je z ní samostatný stůl se židli, který mohou děti využít na hraní či kreslení.

Sedací část židle je vyplněna molitanem, takže je pohodlná. Navíc je pokryta snadno omyvatelným materiálem, a tak je její údržba jednoduchá. Židle je určena dětem, které již umí samostatně sedět. O bezpečnost se stará mezinožní popruh a bočnice židle.

Výhody

 • možnost použít i jako židli a stolek na kreslení pro větší děti
 • pohodlné sedadlo

Nevýhody

 • nemá bezpečnostní pásy
 • nedá se polohovat

Verdikt: Designově velmi pěkná dřevěná jídelní židle, kterou můžete i rozložit. Jednoduchá a praktická.

Naše hodnocení:

Cena: 2 147 Kč

Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail


Typy dětských jídelních židlí

Při výběru dětského jídelní židle byste měli brát v úvahu řadu parametrů, kterým se ještě budeme podrobněji věnovat. Nejdříve se však podívejme na to, jaké typy jídelních židlí můžete na trhu najít. Podle materiálu můžeme rozdělit vysoké židle na krmení na dřevěné a plastové, resp. plastové kombinované s kovem.

 

Dřevěné jídelní židle

Dětská dřevěná jídelní židleDřevěná stolička na krmení představuje nadčasový kousek, který je ekologický, odolný a navíc bude dobře vypadat v každém interiéru. Ve srovnání s retro dřevěnými jídelními židlemi, které si možná pamatujete ze svého dětství, jsou ty moderní trochu designově odlišné. Opěradla jsou obvykle vyšší a židle jsou i stabilnější, přičemž si pro pohodlí vašeho dítěte můžete vybrat i dřevěnou jídelní židli s polstrováním. Menší nevýhodou dřevěných židlí na krmení může být v některých případech náročnější čištění, ale i vyšší hmotnost ve srovnání s těmi plastovými.

Tento typ židlí na krmení může být rozkládací, takže je možné je použít jako vysokou židli s pultíkem, ale také jejich víte rozložit na stoleček a malou židli. Tuto možnost může dítě využít například na kreslení či jiné tvůrčí aktivity.

 

Plastové jídelní židle

Dětská plastová jídelní židleV případě, že dáte přednost plastové dětské jídelní židli, oceníte její nízkou hmotnost. Ta se může ukázat jako velmi praktická zejména tehdy, pokud víte, že budete židli často přemisťovat. Jejich výhodou je, že mají ve srovnání s dřevěnými židlemi na krmení i více doplňků – například závěsný košík, do kterého si můžete uložit bryndáčky nebo misky na jídlo. Nesporným plusem plastových židlí je i jejich nastavitelnost přesně dle aktuální potřeb. Opěradlo můžete například sklopit a vytvoříte tak vhodnou židli na krmení i pro dítě, které ještě neumí samo sedět. Plastové židle jsou zpravidla tvořeny kovovou (nejčastěji hliníkovou konstrukcí), která je pevná a stabilní.

Výhodou plastových židlí na krmení je jejich variabilita, neboť se dají posouvat i směrem nahoru i dolů. K plusem bychom přidali i jejich skladnost, nakolik některé modely víte snadno složit a schovat někam do skříně. Potahy bývají omyvatelné, takže údržba je opravdu hračka.

 

Jídelní sedadlo

V případě, že máte doma jen omezený prostor, může být pro vás vhodnou volbou jídelní sedadlo. To se připevňuje přímo na klasickou židli, a tak není třeba kupovat jídelní židli pro dítě. Tyto sedadla jsou plastové, ale i látkové či nafukovací. Starším dětem jsou určeny podsedáky, díky kterým budou sedět výše. Samozřejmě, tento typ sedadla je vhodný pro děti, které již umí samostatně sedět. Výhodou je kromě kompaktnosti i přenositelnost.

 

Jaké si všímat parametry

Kromě materiálu si při výběru dětské jídelní židle třeba všímat i několik parametrů. Samozřejmě, design je obvykle to první, co si všimne a čím se nás výrobci židlí na krmení snaží upoutat. Dnes už můžete narazit na pestrou paletu designových židlí s motivy zvířátek či pohádkových postaviček. Avšak podstatnější než vzhled židle je mimo jiné i to, zda je bezpečná, polohovatelná, jaká je její nosnost a případně i to, zda je k židli možné dokoupit nějaké příslušenství a jaká je její údržba. Podívejme se tedy na parametry, které byste si při koupi židle na krmení měli všímat, podrobněji.

 

Bezpečnost

Asi nám dá většina za pravdu pokud řekneme, že u dětí je bezpečnost jednoduše alfou a omegou. A to platí i při jídelních židlích, ať už jde o dřevěné nebo plastové modely. Podle normy musí být každá stolička určena na krmení dítěte vybavena bezpečnostním zádržným systémem. Ten má zabránit vypadnutí dítěte ze židle a následným možným úrazům. Zádržné systémy mohou být aktivní a pasivní.

Aktivní zádržný systém představují popruhy, bezpečnostní pásy, které obvykle vedou kolem ramen a pasu dítěte a mezi jeho nohy. Nejlepší je, pokud se tyto pásy dají nastavit přesně podle toho, jak velké dítě v židli sedí. Samozřejmě, dítě by neměly nějak omezovat v pohybu a neměly by mu být nepohodlné. Zároveň by však měly být zapnuté a nastaveny tak, aby dítě ze židle nemohlo vypadnout. S bezpečnostními pásy by se vám mělo dobře manipulovat a měly by mít i pojistku, která zabrání tomu, aby si jejich dítě samo odoplo. Ideální je, pokud je možné pásy zapnout jednou sponou.

Pasivní zádržný systém sestává z bezpečnostních prvků, které tvoří součást židle na krmení. Patří sem přední pultík, boční opěrky a přihrádka mezi nohama dítěte. Pultík by měl být dostatečně prostorný, ale zároveň stabilní a pevný. Musí přece udržet talíř s jídlem a případně i pohár s nápojem. Kromě toho by se pultík měl snadno snímat dole.

V neposlední řadě je třeba zmínit i brzdy, jelikož několik modelů židlí na krmení je vybavených kolečky. Všímejte si tedy, zda má židle i brzdy na nejméně dvou kolečkách.

Samozřejmě, měli byste také dodržovat jisté bezpečnostní pravidla. V žádném případě byste neměli nechávat dítě v židli na krmení bez dozoru a vždy byste měli používat zádržný systém. Pozor byste také měli dávat i na to, aby si dítě nezapírali nohy o stůl a nepřevrátilo se.

dítě v sedačce na krmení, popruhy bezpečnost

Při výběru a používání dětské židle na krmení dbejte na bezpečnost

 

Konstrukce

Konstrukce židle by měla být pevná a stabilní, aby se s dítětem v žádném případě nepřevrátila dopředu, do strany či dozadu. Nezapomeňte sledovat hmotnost židle, zabezpečení hran a lehkost koleček.

Co se týče konstrukce, zajímat by vás mělo například i to, zda je možné pultík nastavit podle potřeby, případně ho dát úplně dolů a židli tak přisunout ke stolu. Všímejte si i opěrku na nohy. Aby se dítě v židli cítilo pohodlně, bude vhodné, pokud se bude dát opěrka nastavit podle výšky. V neposlední řadě se zaměřte i na polstrování židle, které by mělo být pohodlné a zároveň z kvalitního materiálu s omyvatelným potahem.

 

Rostoucí nebo ne?

Takzvané rostoucí jídelní židle jsou dnes velmi oblíbenou volbou. Najít můžete i takové, které jsou vhodné i pro děti již od narození a využijete je až do tří let. Křesílko se totiž dá polohovat a vy do něj můžete dítě bezpečně uložit i tehdy, pokud ještě neumí samo sedět. Sklon opěrky, výška opěrky na nohy, pultík i výška, v jaké je celá židle umístěna, se dají nastavit přesně podle vašich potřeb, resp. podle potřeb vaší ratolesti. Časem víte pultík dát úplně dolů a židli použít již přímo u stolu. Rostoucí židle najdete plastové i dřevěné, záleží jen na vašich preferencích.

 

Čištění

Čištění a údržba židle by měly být jednoduché, to uzná každá maminka. Proto doporučujeme vybrat jídelní židli s odnímatelným pultíkem, který víte vyčistit například i ve vaně, případně jej víte dát do myčky. Samozřejmě, pokud se tam vejde. Potah na židli by měl být gumový případně z ekokůže. Rozhodně nedoporučujeme látkové potahy, které již po prvním použití mohou dopadnout tak říkajíc tragicky. Mýt skvrnu z mrkvové polévky z krásného smetanově bílého potahu je asi noční můrou nejedné hospodyně. V případě, že se rozhodnete pro látkový potah, zkontrolujte, že je odnímatelný a pratelný.

 

Doplňkové příslušenství

U některých typů dětských jídelních židlí máte možnost dokoupit si různé doplňky. Může to být například:

 • kojenecká vložka – umožňuje do židle dát i malé miminko, které ještě nesedí
 • ochranná podložka na podlahu – chrání podlahu před poškrábáním od koleček
 • potahy – na některé židle si můžete dokoupit i potahy různých barev

 

Jaká je cena a kde koupit

Dětské jídelní židle v internetových i kamenných obchodech s dětskými potřebami, či v obchodech s nábytkem. Velké oblibě se těší minimalistická jídelní židlička pro děti Ikea, kterou najdete téměř v každé restauraci. Na plastové i dřevěné židle na krmení však můžete narazit i v Lidlu, no a výjimkou není ani koupě jídelních židlí přes bazar.

Otázka ceny je často jedním z rozhodujících parametrů. Při dětských jídelních židlích se ceny kvalitních a bezpečných plastových modelů pohybují v rozmezí od přibližně 1600 korun a vyšplhat se mohou k částce až téměř 8000 korun. Najít však můžete i zcela jednoduché plastové jídelní židle bez možnosti polohování, které stojí do 20 eur. Dřevěné jídelní židle pro děti jsou obvykle levnější, částka za ně se pohybuje kolem 800 korun, ale najdete i takové, za které zaplatíte i více než 1800 korun.

 

Oblíbené značky

Při koupi dětského židle na krmení doporučujeme sahat po ověřených značkách, které jsou známé svou kvalitou. My jsme do našeho testu vybrali dětské jídelní židličky Chicco, Peg Perego, Cam, Caretero, Joie a Kinderkraft či Zopa. Podívali jsme se blíže na ty nejznámější z nich.

Chicco

Dětské jídelní židle Chicco

Italská značky Chicco byla založena již v roce 1958 a patří k velmi známým značkám věnujícím se produktem určeným pro nejmenší, ale i pro těhotné ženy či kojící maminky. Dětské jídelní židle této značky patří mezi zákazníky k oblíbeným a těší se velké popularitě nejen díky svému designu, ale také díky kvalitě, které je tato značka synonymem.

 

Peg Perego

Dětské jídelní židle Peg-Perego

I značka Peg Perego je Italská a její kořeny sahají až do roku 1949, kdy její zakladatel zhotovil svému synovi kočárek. Později tedy vznikla tato společnost, která nejdříve vyráběla kočárek a později hračky, na kterých se mohly děti vozit. Dnes v nabídce této značky najdete i dětské židle na krmení, které se vyznačují komfortem a multifunkčností.

 

Zdroje informací:

Do testu jsme vybrali Dětské jídelní židle pouze z ověřených eshopů

Ohodnoťte náš test:

Dětské jídelní židle v našem katalogu

Autor článku
Redakce CestakBydlení.cz

Tento článek pro vás připravili redaktoři magazínu CestakBydlení.cz. Testujeme a porovnáváme vše, co patří do domu, bytu, zahrady, či dílny. Obsah připravujeme tak, aby odpovídal na všechny důležité otázky, týkající se tématu.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.