Porovnali jsme ohřívače kojeneckých lahví – 8 recenzí preferuje Philips Avent, TrueLife a Beaba

Redakce CestakBydlení.cz Test 0

Celkoví víťezové testu

Philips AVENT Ohřívač lahví a dětské stravy Premium Bayby BBW 2000 Multifunkční ohřívač kojeneckých lahví Béaba Bib'expresso 2v1 Night modrá TrueLife Invio BW Single
Vítěz testu Lidová volba Pro náročné Zlatá střední cesta
Philips AVENT Ohřívač lahví a dětské stravy Premium
Bayby BBW 2000 Multifunkční ohřívač kojeneckých lahví
Béaba Bib'expresso 2v1 Night modrá
TrueLife Invio BW Single
 1. kompatibilní i s lahvemi jiných značek
 2. udržované teploty po dobu 1 hodiny
 3. funkce rozmrazování
 4. intuitivní ovládání
 1. vynikající cena
 2. funkce sterilizace
 3. kompaktní rozměry
 1. je vhodný i pro cestování
 2. funkce promíchávání
 3. zajímavý design
 4. příprava pokrmu jednou rukou
 5. velmi rychlá příprava
 1. ideální pro cestování
 2. rychloohřev
 3. funkce Keep Warm
 4. extra příslušenství
 5. vhodný pro všechny typy lahví
 6. dobrá cena
 1. někoho může odradit „Made in China”
 1. nevejdou se do něj láhve MAM s rozebíratelným dnem
 2. pokud jde o barevné provedení, designér neměl svůj den (subjektivní)
 1. vysoká cena
 1. nevěděli jsme najít nevýhodu
Zařízení ověřené značky s praktickými funkcemi a intuitivním ovládáním. Ohřívač, kterej za danou cenu nabízí více než adekvátní hodnotu. Ohřívač lahví v prémiové ceně, šetří čas a mimořádně snadno se obsluhuje. Ohřívač, který nabízí vynikající poměr cena / výkon a má navíc i skvělý design.
1 349 Kč 379 Kč 890 Kč
Ukázat nabídku
Feedo.cz
Ukázat nabídku
Mall.cz
Ukázat nabídku
Pilulka.cz
Ukázat nabídku
DrMax.cz
Množství dětské výstroje, které přidáte do svého seznamu, je absolutně osobní rozhodnutí. Zatímco někteří rodiče volí minimalistickou cestu od samého začátku, jiní se cítí lépe, když nakoupí vše co je na trhu dostupné, v očekávání splnění všech potřeb svého nového přírůstku. Ohřívače lahví spadají přímo do středu diskuse o výbavě dítěte „must-have versus dobré-mít”.

Ohřívač lahví je rychlý a bezpečný způsob, jak rovnoměrně ohřát chlazenou láhev, zamrazené mléko nebo dokonce dětskou stravu, abyste ji mohli okamžitě použít. Ale jelikož ohřívače lahví jsou k dispozici v různých designech, s různými funkcemi, v různých cenových kategoriích, výběr dokonalého pro vaše konkrétní potřeby může být náročný. Vybrali jsme a porovnali 8 ohřívačů značek 2x TrueLife, 1x BabyOno, 1x Bayby, 1x Beurer, 1x Chicco, 1x Beaba, 1x Philips Avent. Pro rok 2021 jsou mezi zákazníky oblíbené především Philips Avent, TrueLife a Beaba a my se vám budeme snažit poradit jak si z nich vybrat dokonalý ohřívač pro vaše potřeby.

Recenze 8 nejlepších ohřívačů lahví pro rok 2021

Vítěz testu

1. Philips AVENT Ohřívač lahví a dětské stravy Premium

Rychlost ohřevu: do 3 minut ● Kompatibilita: láhve Philips, láhve jiných značek ● Funkce: více stupňů ohřevu, rozmrazování, inteligentní regulace teploty ● Napájení: do standardní zásuvky

Philips AVENT Ohřívač lahví a dětské stravy Premium

Ohřívač lahví Philips AVENT Avent SCF358 ohřívá mléko a dětskou stravu pomocí senzorů na požadovanou teplotu, kterou pak udržuje po dobu jedné hodiny. 260ml lahvičku se 150ml mléka zahřeje na teplotu 20 °C do tří minut. Proti přehřátí chrání obsah zabudovaný termostat. Ohřívač nabízí více stupňů ohřevu a lze v něm dětskou stravu i rozmrazovat.

Ovládání i údržba jsou jednoduché, výhodou ohřívače je, že není kompatibilní jen s lahvemi Philips, ale také s lahvemi jiných značek.

Výhody

 • kompatibilní i s lahvemi jiných značek
 • udržované teploty po dobu 1 hodiny
 • funkce rozmrazování
 • intuitivní ovládání

Nevýhody

 • někoho může odradit „Made in China”

Verdikt: Zařízení ověřené značky s praktickými funkcemi a intuitivním ovládáním.

Naše hodnocení:

Cena: 1 349 Kč

Ukázat nabídku
Feedo.cz
Detail


Zlatá střední cesta

2. TrueLife Invio BW Single

Rychlost ohřevu: vysokorychlostní ohřev ● Kompatibilita: všechny typy lahví ● Funkce: více stupňů ohřevu, udržování teploty, automatické vypnutí, přednastavené programy ● Napájení: do standardní zásuvky, do auto zásuvky

TrueLife Invio BW Single

Ohřívač lahví TrueLife Invia BW Single ohřívá obsah rovnoměrně díky cirkulaci ohřevu v intervalech. Je vybaven funkcí Keep Warm, která obsah udržuje na požadované teplotě. Ohřívač je vhodný pro všechny druhy kojeneckých lahví. Je kompaktní, lehký a s adaptérem, který je součástí balení ho víte zapojit i v autě, proto je ideální i na cesty.

Ovládání je jednoduché, teplotu lze nastavit vy, nebo můžete využít přednastavené programy. Po dosažení nastavené teploty se ohřívač automaticky vypne. Vysokorychlostní ohřev je další plus, které šetří váš čas. Součástí balení je také bezpečnostní nástavec na láhev.

Výhody

 • ideální pro cestování
 • rychloohřev
 • funkce Keep Warm
 • extra příslušenství
 • vhodný pro všechny typy lahví
 • dobrá cena

Nevýhody

 • nevěděli jsme najít nevýhodu

Verdikt: Ohřívač, který nabízí vynikající poměr cena / výkon a má navíc i skvělý design.

Naše hodnocení:

Cena: 890 Kč

Ukázat nabídku
DrMax.cz
Detail


Pro náročné

3. Béaba Bib’expresso 2v1 Night modrá

Rychlost ohřevu: 30 sekund ● Kompatibilita: všechny druhy lahví ● Funkce: dva stupně ohřevu, promíchávání ● Napájení: do standardní zásuvky

Béaba Bib'expresso 2v1 Night modrá

Ohřívač lahví Beaba BIB’EXPRESSO 2v1 nejenže obsah láhve bleskurychle zahřeje – cca 30 sekund, ale ho i promíchá, čímž se předejde vzduchovým bublinkám v mléce, které mohou způsobit u kojenců bolesti břicha. K dispozici jsou 2 stupně ohřevu 22 nebo 37 °C. Jednotlivé části zařízení se dají od sebe oddělit, díky čemuž je ohřívač ideální i na cesty a je velmi skladný.

Obsluha je tak jednoduchá, že se dá zvládnout i jednou rukou. Ohřívač se zapojuje do standardní zásuvky a je dostupný v několika barevných provedeních.

Výhody

 • je vhodný i pro cestování
 • funkce promíchávání
 • zajímavý design
 • příprava pokrmu jednou rukou
 • velmi rychlá příprava

Nevýhody

 • vysoká cena

Verdikt: Ohřívač lahví v prémiové ceně, šetří čas a mimořádně snadno se obsluhuje.

Naše hodnocení:

Cena:

Ukázat nabídku
Pilulka.cz
Detail


4. TrueLife Invio BW Double

Rychlost ohřevu: rychloohřev ● Kompatibilita: láhve všech výrobců ● Funkce: více stupňů ohřevu, přednastavené programy. Keep Warm, sterilizace, automatické vypnutí ● Napájení: do standardní zásuvky

TrueLife Invio BW Double

Ohřívač lahví TrueLife Invia BW Double je ideální i pro rodiny, které se těší z dvojčat, protože ohřívá dvě láhve současně a díky funkci Keep Warm požadovanou teplotu i udržuje. Teplotu můžete nastavit sami, nebo použijete přednastavený program. Po skončení ohřívání spotřebič automaticky vypne.

Vítaným detailem je LCD displej, který vás informuje o aktuální teplotě. Praktickou extra funkcí je funkce sterilizace, kterou aktivujete trojitým stisknutím tlačítka. Ohřívač se ovládá intuitivně a jeho údržba je velmi nenáročná. Součástí balení je také bezpečnostní nástavec na láhve, který usnadní manipulaci s nimi.

Výhody

 • zahřívá dvě láhve najednou
 • funkce sterilizace
 • extra příslušenství
 • LCD displej
 • poměr cena / výkon

Nevýhody

 • tak jako u Single modelu této značky, ani v tomto případě neumíme jmenovat nevýhody

Verdikt: Ohřívač, který zaručeně splní očekávání.

Naše hodnocení:

Cena:

Ukázat nabídku
Pilulka.cz
Detail


5. Chicco Ohřívač digitální

Rychlost ohřevu: několik minut ● Kompatibilita: láhve Chicco ● Funkce: 12 přednastavených programů, rozmrazování, automatické vypnutí, odložený start ● Napájení: do standardní zásuvky

Chicco Ohřívač lahví digitální

Nespornou výhodou digitálního ohřívače lahví Chicco Bottle Warmer Digital 2021 je funkce odloženého startu. Zatímco vy vašeho prcka například koupete, Chicco připraví lahvičku s mlékem a vy jej můžete okamžitě nakrmit. Ohřívač nabízí 12 programů s postupným zahříváním mléka, díky čemuž jeho vlastnosti zůstanou zachovány. Můžete ho použít i na rozmrazování. Kromě toho je vybaven také funkcí automatického vypnutí, které je signalizováno vizuálně i zvukovým signálem. Čas do vypnutí odpočítává digitální displej.

Je kompatibilní se všemi lahvemi Chicco, na ohřev menších lahví můžete použít stojan, který je také součástí balení. Designéři mysleli i na praktickou rukojeť která zjednoduší manipulaci s ohřívačem.

Výhody

 • funkce odloženého startu
 • digitální displej
 • množství programů
 • přátelská cena

Nevýhody

 • ke spuštění ohřívače potřebujete obě ruce
 • nemá adaptér do auta

Verdikt: Ohřívač tradiční značky nabízí skvělý poměr ceny a výkonu.

Naše hodnocení:

Cena: 1 459 Kč

Ukázat nabídku
Feedo.cz
Detail


6. Beurer Ohřívač BY 52

Rychlost ohřevu: několik minut ● Kompatibilita: láhve všech značek ● Funkce: více stupňů ohřevu, automatické vypnutí, udržování teploty ● Napájení: do standardní zásuvky

Beurer Ohřívač BY 52

Ohřívač lahví Beurer BY 52 ve veselém designu je vhodný pro všechny typy lahví. Na dobře čitelném LED displeji se nastaví teplota a mléko je za okamžik zahřáté. Můžete si vybírat z více stupňů ohřevu. Po skončení ohřívání spotřebič automaticky vypne. Praktická je i funkce udržování teploty.

Ohřívač je vybaven zvedákem pro zjednodušení manipulace s lahvemi. Údržba je velmi jednoduchá, jednotlivé součásti je dokonce možné mýt v myčce nádobí.

Výhody

 • dobře čitelný LED displej
 • automatické vypnutí
 • ověřená značka
 • nápadný design
 • dobrá cena

Nevýhody

 • ovládání není intuitivní

Verdikt: Značka Beurer je zárukou kvality, v tomto případě s menšími výhradami k ovládání.

Naše hodnocení:

Ukázat nabídku
patro.cz
Detail


Lidová volba

7. Bayby BBW 2000 Multifunkční ohřívač kojeneckých lahví

Rychlost ohřevu: několik minut ● Kompatibilita: láhve všech značek ● Funkce: 3 stupně ohřevu, sterilizace, možnost ohřevu pokrmů, automatické vypnutí, udržování teploty ● Napájení: do standardní zásuvky

Bayby BBW 2000 Multifunkční ohřívač kojeneckých lahví

Ohřívač lahví Bayby BBW 2000 3v1 je cenově velmi přístupný a navíc za danou cenu nabízí i funkci sterilizace. Ohřejete ním nejen láhve, ale také příkrmy – v misce, která je součástí balení. Vybírat můžete ze tří přednastavených teplot – 40 °C, 70 °C nebo 100 °C. Dosažení požadované teploty signalizuje světelná kontrolka.

Spotřebič je vyroben ze zdravotně nezávadného plastu, který neobsahuje BPA. Je kompatibilní s lahvemi všech výrobců.

Výhody

 • vynikající cena
 • funkce sterilizace
 • kompaktní rozměry

Nevýhody

 • nevejdou se do něj láhve MAM s rozebíratelným dnem
 • pokud jde o barevné provedení, designér neměl svůj den (subjektivní)

Verdikt: Ohřívač, kterej za danou cenu nabízí více než adekvátní hodnotu.

Naše hodnocení:

Cena: 379 Kč

Ukázat nabídku
Mall.cz
Detail


8. BabyOno Ohřívač a sterilizátor NATURAL NURSING 216

Rychlost ohřevu: několik minut ● Kompatibilita: všechny dostupné láhve ● Funkce: ohřev, sterilizace, automatické vypnutí, ochrana proti přehřátí ● Napájení: do standardní zásuvky

BABY ONO Elektrický ohřívač jídla Natural Nursing Baby Ono s funkcí sterilizace 2v1

Ohřívač lahví BabyOno 2v1 Natural Nursing se sterilizátorem jak už označení napovídá, kromě funkce ohřívání lze využívat i jako sterilizátor. Je vhodný pro všechny typy lahví na trhu a součástí balení je i miska, ve které můžete ohřívat pokrmy.

Teplotní rozsah je od 25 do 100 °C. Je vybaven keramickým topným systémem PTC s funkcí selfprotection, která stabilizuje provoz všech funkcí ohřívače a zvyšuje jeho životnost. Po skončení procesu ohřívač automaticky vypne. Disponuje i ochranou proti přehřátí, například pro případ kdy se voda odpaří. Navzdory nízké ceně nabízí nejen skvělou funkčnost, ale i bohatou výbavu: stojan na skleničky a malé láhve, kleštičky na vybírání sterilizovaných předmětů a výše zmíněnou odměrnou misku.

Výhody

 • skvělý poměr ceny a hodnoty
 • praktické funkce
 • kompaktní rozměry vhodné i pro cestování
 • extra příslušenství

Nevýhody

 • tempo ohřevu je poměrně pomalé

Verdikt: Ohřívač, který opravdu stojí za svou cenu, pokud vaší prioritou není zrovna rychlost.

Naše hodnocení:

Cena: 625 Kč

Ukázat nabídku
Mall.cz
Detail


Proč potřebuje vaše dítě teplé mléko?

Vaše počáteční otázka může být, zda musíte vůbec ohřívat mléko svého dítěte. Pravdou je, že není nic špatného na tom, když svému dítěti dopřejete mléko pokojové teploty. Mléko přímo z chladničky je však jiný příběh. Miminka jsou zvyklé na teplo a pohodlí. Narodili se také s potřebou kojení mateřským mlékem, které je mnohem teplejší než pokojová teplota. Také děti na umělé výživě obvykle touží po teplém mléce. Zjistili jsme tedy, že je vysoce pravděpodobné, že vaše dítě bude doufat v teplé mléko. Existuje však správný a nesprávný způsob, jak dostat mléko vašeho dítěte na požadovanou teplotu.

Děťátko s flaškou na koberci

 

Jak bezpečně ohřát mléko?

Bezpečnost by měla být vaší prioritou číslo jedna při rozhodování o péči o vaše dítě, a to zahrnuje i zahřátí jeho mléka.

Toto jsou tři bezpečné způsoby ohřátí dětské stravy:

 • láhev můžete položit pod kohoutek s teplou vodou (neměla by být horká)
 • dalším způsobem je vložit do misky teplou vodu a počkat, dokud láhev nedosáhne stejnou teplotu jako voda. Zde je opět klíčové slovo teplé – horké není bezpečné
 • a nakonec, můžete použít ohřívač lahví

Toto je část, kde by vás mohlo zajímat, proč jsme nezmínili mikrovlnnou troubu. I když někdo může být přesvědčen o opaku, mikrovlnná trouba není NIKDY bezpečnou volbou a ani láhev vložena do vařící vody. Takto se objeví horká místa. které by mohly spálit ústa a hrdlo vašeho dítěte.

Je zřejmé, že dvě z bezpečných možností, které jsme uvedli, nevyužívají nic jiného než to, co už máte ve své domácnosti a to je naprosto v pořádku! Jen to trvá o něco déle. Možná si to neuvědomíte dříve, než přijde vaše miminko, ale ohřívače lahví jsou vymoženosti, které pravděpodobně budete chtít využít. Zejména v novorozeneckém stadiu, když krmíte své dítě 8 – 12-krát denně.

➡️ Proč je ohřívač lahví tak praktický?

Na rozdíl od láhve pod tekoucím kohoutkem nebo její vložení do misky s vodou vám ohřívače lahví zjednoduší kontrolu nad teplotou mléka vašeho dítěte, je kolem nich méně nepořádku a téměř vždy jsou rychlejší. Tyto 3 důvody dostatečně potvrzují, že nákup ohřívače lahví naprosto stojí za to a myslíme si, že každý nový rodič, který ho použil, by souhlasil.

 

Jak fungují ohřívače lahví?

Každý ohřívač lahví je navržen jinak. Existují dva hlavní způsoby, jak tyto šikovné výmysly ohřejí láhev vašeho dítěte.

Ohřívač lahví

 

➡️ Para

Mnoho ohřívačů lahví používá na ohřev mléka páru. Naplníte nádrž vodou, ta se rychle zahřeje a přemění na páru. Ohřívání v páře zaručuje konzistentní teplotu a vyhýbá se horkým místům, které mohou vytvářet mikrovlnky. Funguje také rychleji než jiné typy ohřívačů lahví. Nevýhodou ohřívače lahví s párou je možnost přehřátí mléka. Para účinkuje tak rychle, že je snadné podcenit, jaké je mléko horké. To může být nebezpečné a způsobit potenciálně popáleniny dítěte. Může také zničit životně důležité živiny nacházející se v mateřském mléce.

➡️ Vodní lázeň

Jde o nový způsob staromódní metody ohřívání láhve v lázni s horkou vodou. Ohřívá mléko v láhvi pohybem horké vody v komoře, která ji obklopuje. Tato metoda může trvat o něco déle než ohřívání párou, má však své výhody. Pomalejší a šetrnější proces zahřívání je dokonalý na uchování cenných živin v mateřském mléce.

➡️ Úvahy o zahřívání mateřského mléka a umělé výživy

I když se většina ohřívačů lahví prodává všem rodičům s malými dětmi (protože všichni pijí mléko, že?!?), Ve skutečnosti musíte být opatrní, který z nich si vyberete, pokud vaše dítě pije mateřské mléko. Pokud jste někdy kojily, víte, jak drahocenná je každá kapka. Vaše tělo tvrdě pracuje pro toto „tekuté zlato”! To neznamená, že umělá výživa není tak důležitá jako mateřské mléko – samozřejmě je!

Problém je v tom, že mateřské mléko po zahřátí na vysokou teplotu ztratí některé ze svých výživových složek. Umíte si představit, že byste teplem zničili tu cennou výživu? Na druhé straně, umělou výživu víte bezpečně zahřát na vyšší teplotu bez těchto negativních účinků.

Kojící matky budou muset hledat ohřívač lahví, který dokáže slíbit teplotu okolo 38 stupňů C nebo méně – ideálně 37 stupňů. Vaše kojené dítě je zvyklé pít mateřské mléko, které má tělesnou teplotu. Je v pořádku, pokud má ohřívač lahví možnost jít na vyšší teplotu, ale musíte vědět, že pro zachování výživných látek mateřského mléka můžete počítat s nižší a bezpečnou teplotou.

Pokud budete ohřívat mateřské mléko, hledejte ohřívače lahví, které podporují schopnost bezpečně zahřívat mateřské mléko. Většina z nich bude na ohřev láhve používat mechanismus vodní lázně. (Na rozdíl od parního tepla, které je vhodné pro láhve s umělou výživou).

Dětská láhev s mlékem

 

Ohřívače lahví – které vlastnosti je třeba zvážit při výběru?

Nyní, když jsme zjistili, jaké užitečné mohou být ohřívače lahví, podívejme se, jaké vlastnosti budete muset při tomto nákupu zvážit.

 • bezpečnost – bezpečnost vašeho dítěte je samozřejmě vždy číslo jedna. Výživu dítěte byste nikdy neměli zahřívat na více než 45 stupňů Celsia, aby nedošlo k popálení. A mateřské mléko by se nemělo zahřívat na vyšší než tělesnou teplotu (37 stupňů Celsia), aby se zachovaly jeho imunologické složky. Hlavním rizikem každého ohřívače lahví je možnost přehřátí mléka. I když je většina ohřívačů lahví navržena tak, aby se těmto problémům předešlo, může dojít k nehodám. Před podáním dítěti si vždy otestujte teplotu mléka na ruce nebo zápěstí.
 • účinnost ohřívání – není nic horšího, než koupit produkt, který neudělá to, co slibuje. Určitě si přečtěte recenze, abyste si byli jisti, že vámi zvolený ohřívač bude účinný při ohřívání lahve na teplotu, kterou si přejete.
 • snadnost používání a čištění – některé ohřívače dokážou dělat celkem „cool” věci, ale někdy se tyto gadgety nepoužívají nejjednodušší. Představte si, že stojíte v kuchyni rozespalí, uprostřed noci s plačícím dítětem v náručí. Poslední věc, se kterou se chcete zabývat, je komplexní návod k obsluze. Ohřívač lahví by vám měl usnadnit, ne ztížit život. Zvažte, kolik času bude potřeba na údržbu ohřívače a také to, jak snadné je jeho použití.
 • přenosnost – většina ohřívačů je elektrických a aby začali pracovat, je třeba je zapojit do sítě. To je skvělé doma, ale nepomůže vám, když potřebujete teplou láhev pro dítě na cestách. Přenosné ohřívače lahví jsou nejlepším řešením pro možnost vzít dítě s sebou a bez obav z toho, že se budete muset spěchat domů kvůli ohřátí mléka.
 • kompatibilita s lahvemi – ujistěte se, že ohřívač lahví je vhodný pro značku dětských lahví, které používáte. Mnoho originální tvarovaných lahví není navržených tak, aby se vešly do běžných ohřívačů. Ideální je, pokud si pořídíte univerzální ohřívač, který je vhodný pro všechny tvary a velikosti lahví. Nebo si naplánujte koupi lahví až po zakoupení ohřívače, abyste si byli jisti, že to bude v pořádku.

➡️ Extra funkce

 • automatické vypnutí – mnoho moderních ohřívačů lahví je vybaveno funkcí automatického vypínání, což je skvělé pro případ, že byste se v polovině práce rozptýlily. Dbá na to, abyste náhodou nepřehřáli mléko, které by mohlo vaše dítě opařit nebo zničit jeho výživovou hodnotu.
 • časovač se zvukovým signálem – toto je praktická funkce, která vám dá vědět, když je láhev připravena. Některé ohřívače mají pohotovostní režim, který udržuje láhev v teple
 • rozmrazování – pokud plánujete odčerpávat své mateřské mléko a skladovat jej v mrazničce, je to funkce, kterou byste měli hledat.
 • jedno nebo více kapacitní ohřívač – pokud máte jen jedno děťátko, pravděpodobně budete potřebovat pouze jednu láhev. Ale rodiče s dvou- a více-četami budou vítat pokud vědí ohřát více lahví najednou.

 

Jaká je cena ohřívačů lahví?

Čerství rodiče mají mnoho možností na výběr, pokud jde o výbavu pro děti a jako většina nákupů týkajících se dětí, i ohřívače lahví se mohou značně lišit v ceně.

 • do 500 Kč – navzdory ceně, už i v tomto případě víte získat skvělý, snadno použitelný ohřívač. Některé modely v této kategorii jsou dokonce vybaveny i extra funkcemi, například sterilizátorem.
 • do 1300 Kč – v této kategorii najdete skvěle funkčně i designově vybavené ohřívače
 • nad 1300 Kč – tyto takzvané „high-end” modely nabízejí řadu funkcí, otázkou je, zda jsou i potřebné

 

Které značky jsou nejoblíbenější?

Při všech těch dostupných značkách ohřívačů dětských lahví se možná ptáte, která by byla nejlepší. Prošli jsme si bestsellery společnosti Heureka a sestavili jsme seznam nejlépe hodnocených ohřívačů dětských lahví a z nich bychom vyzdvihli Philips Avent, TrueLife a značku Béaba.

Philips Avent

Philips Avent

Počátky Philips Avent – předního světového výrobce dětských lahví a příbuzných výrobků se sídlem v Glemsforde při Long Melford – lze datovat na začátek 80. let, kdy se společnost ještě nazývala Cannon Rubber. V té době vyráběla množství výrobků, například autokoberce a termofor jakož i celou řadu výrobků na krmení dětí pod značkou Cannon Babysafe. Ale když se tehdejší výkonný ředitel Edward Atkin pokusil nakrmit svého novorozeného syna lahví Babysafe, uvědomil si, že produkt není vhodná pro tento účel. Zkušenosti s používáním produktu z první ruky ho přinutily přehodnotit její design. A je to už od té doby 40 let, co se v Glemsforde začala výroba revoluční dětské láhve Avent.

 

TrueLife

TrueLife logo

Portfolio značky je zaměřeno na produkty z oblasti péče o zdraví. Jako společnost sama tvrdí, jejím cílem je „klidný spánek a zdraví všech členů rodiny”. Pro dosažení tohoto cíle využívá nejmodernější technologie a všechny své produkty dlouhodobě testuje.”

 

Béaba

Béaba logo

Už 30 let je cílem francouzské společnosti BEABA být blízko k rodičům, doprovázet je a podporovat za každých okolností. Všechny produkty, které jsou dobře navrženy, inteligentní a fantasticky důvtipné, jsou vyvinuty tak, aby novým rodičům usnadnili život se stylem a velkou porcí zábavy. Její motto? „Kdo řekl, že život rodičů je smutný a komplikovaný?”

 

Ohřívače lahví – nejčastější otázky

❓ 1. Jak dlouho mohu nechat láhev v ohřívači?

Nenechávejte láhev v ohřívači déle než 10 minut. Mohlo by to způsobit množení bakterií ve výživě nebo v mateřském mléce.

❓ 2. Musí být ohřívač stejné značky jako láhev?

Výrobci často doporučují zákazníkům, aby si koupili láhve, které doprovázejí značku ohřívače. Jejich názory jsou však trochu zaujaté. Obecně lze říci, že ohřívače lahví jsou univerzálně kompatibilní s lahvemi standardního tvaru. Jsou vyrobeny pro různé tvary a velikosti. Něco, co se může lišit, je doba zahřívání. Láhev z tenčích materiálů se ohřeje mnohem rychleji než láhev z hrubého skla.

❓ 3. Jsou ohřívače lahví bezpečné?

Ohřívače lahví jsou obecně bezpečné. Některé mohou mít horké komponenty, které by neměly být v dosahu dětí, ale jedním z hlavních účelů ohřívače je zabránit vývoji hotspotů ve výživě nebo mateřském mléce vašeho dítěte. Než mu láhev dáte, byste teplotu měli vždy otestovat, protože některé stroje se ohřívají nerovnoměrně. Mějte na paměti i to, že ohřívač musíte pravidelne čistit, abyste zabránili hromadění plísní a jiných zbytků. Podle pokynů výrobce to dělejte vždy důkladně, správně a pravidelně.

❓ 4. Mohu nechat zapnutý ohřívač během noci?

Většina ohřívačů je vybavena funkcí automatického vypnutí. To znamená, že ohřívač nemůžete nechat zapnutý přes noc a nemůže se ani přehřát.

 

Zdroje informací:

Do testu jsme vybrali pouze z ověřených eshopů

Ohodnoťte náš test:

Sterilizátory a ohřívače lahví v našem katalogu

Autor článku
Redakce CestakBydlení.cz

Tento článek pro vás připravili redaktoři magazínu CestakBydlení.cz. Testujeme a porovnáváme vše, co patří do domu, bytu, zahrady, či dílny. Obsah připravujeme tak, aby odpovídal na všechny důležité otázky, týkající se tématu.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.