Joyor X5S |
---|
Vítěz testu |
|
|
Perfektní elektrokolobežka vhodná pro všechny účely ježdění. Poslouží opravdu všem a má skvělé parametry. |
22 999 Kč |
Ukázat nabídku inSPORTline.cz |
Výběr elektrické koloběžky však není tak jednoduchý, jak se může na první pohled zdát. Vždy musíte dbát na několik kritérií, podle kterých si následně vyberete koloběžku vhodnou přesně pro vás. A abychom vám tento náročný úkol usnadnili, zjistili jsme, které elektrické koloběžky jsou nejlepší, jaké mají vlastnosti a další informace, které se vám budou určitě hodit. Podívejte se proto na náš srovnávací test 5 elektrických koloběžek nejznámějších značek jako jsou 1x Bluetouch, 1x Xiaomi, 1x Segway, 1x Sencor, 1x Joyor. Uvidíte, které z nich se vyplatí v roce 2024 koupit, resp. které dopadly nejlépe, a naopak, které mají slabší parametry.
Jak vybrat správnou elektrickou koloběžku
Tou nejzákladnější otázkou při výběru elektrické koloběžky je, k jakému účelu ji chcete využívat. Od této informace se totiž odvíjejí všechny další parametry, které samozřejmě úzce souvisí i s její cenou.
Elektrické koloběžky se podle účelu dělí na dvě skupiny. Do první patří pravidelné využívání koloběžky na sportování nebo dojíždění do práce a jiných míst. Do druhé pouze občasné přesouvání se či zábava.
Elektrické koloběžky se samozřejmě liší v několika parametrech:
- Výkon motoru – od 250 do 500 či dokonce 2000 W, kapacitou a napětím baterie
- Kapacita baterie – od 4,4 – 13 Ah
- Maximální rychlost – od 10 do 35 km / h
- Nosnost – 100 – 120 kg (kvalitnější i více)
Při hodnocení elektrických koloběžek jsme brali v úvahu tyto metriky:
Nejlepší Elektrické koloběžky na základe porovnávacího testu 2024
1. místo | 2. místo | 3. místo | 4. místo | 5. místo |
---|---|---|---|---|
Vítěz testu | Lidová volba | Zlatá střední cesta | Pro náročné | |
Joyor X5S | Sencor Scooter One S20 | Ninebot Segway Kickscooter ES2 | Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 | Bluetouch BT 500 |
22 999 Kč | 6 990 Kč | 7 190 Kč | 11 418 Kč | 17 899 Kč |
Ukázat nabídku inSPORTline.cz | Ukázat nabídku Heureka.cz | Ukázat nabídku Heureka.cz | Ukázat nabídku Heureka.cz | Ukázat nabídku Heureka.cz |
Recenze 5 nejlepších elektrokolobežek pro rok 2024
Vítěz testu
1. Joyor X5S
Vzhledem k tomu, že má jen 15,5 kg, má perfektní výkon 500 W, který zajistí maximální rychlost až 35 km / h. Nosnost je také přiměřená, maximálně 120 kg. Překvapilo nás, že výdrž koloběžky je opravdu výborná, na jedno nabití má dojezd až 60 km.
Výhody
- Ideální na delší trasy
- Motor nové generace s výkonem 500 W
- Jednoduchý a rychlý skládací mechanismus
- Multifunkční podsvícený LCD displej
Nevýhody
- Dost vysoká cena
- Absence druhé brzdy
Verdikt: Perfektní elektrokolobežka vhodná pro všechny účely ježdění. Poslouží opravdu všem a má skvělé parametry.
Naše hodnocení:
Ukázat nabídku
inSPORTline.cz
Detail
Lidová volba
2. Sencor Scooter One S20
Co se týká bezpečnosti, tak brzdovému systému není moc co vytknout, nerovnosti na silnici zase pěkně zvládají tlumit perforovaná kolečka. S odpružením by to mohlo být o něco lepší (na základě uživatelských zkušeností), každopádně v této ceně se asi více očekávat v tomto směru už nedá. Abyste předešli jejímu odcizení, lze přes aplikaci Sencor Scooter uzamknout, sledovat přes ni můžete i další zajímavá data, například o ujeté vzdálenosti či stavu baterie a odhadovaném dojezdu. Samotná koloběžka je dobře skladná, jednoduše ji umíte v případě potřeby sundat a převézt v kufru auta. Ještě pár slov k baterii. Tak ta má kapacitu 7500 mAh a její kompletní dobití trvá 5 hodin (dle návodu pak vydrží 500 nabití).
Výhody
- poměr cena/kvalita
- solidní výkon i dojezd
- odolná konstrukce
- tempomat a dva režimy jízdy
- množství pozitivních uživatelských recenzí
Nevýhody
- poměrně delší nabíjení baterie
- ne zrovna nejšpičkovější odpružení
- relativně kratší životnost baterie
Verdikt: Kvalitní elektrická koloběžka, které z hlediska poměru cena kvalita nemá na trhu moc co konkurovat – spolehnout se můžete i na její solidní výkon i dojezd.
Naše hodnocení:
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail
3. Ninebot Segway Kickscooter ES2
Po použití ji jednoduše složíte a schováte nebo vezmete do ruky. Určitě vás zaujme, že během jízdy se přebytečná energie při jízdě z kopce či při brzdění rekuperuje zpět do baterie, a proto je tato elektrokolobežka maximálně efektivní.
Výhody
- Elektrická přední brzda s protiblokovacím systémem ABS
- Tempomat – pro pohodlnější cestování na delší vzdálenosti
- Aplikace Ninebot by Segway App
Nevýhody
- Doporučený věk 14+
- Vyšší cena produktu
Verdikt: Vysokovýkonná elektrická koloběžka vhodná na různé využití s dostatečným dojezdem na jedno nabití.
Naše hodnocení:
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail
Zlatá střední cesta
4. Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2
Podobně je to s dojezdem, kde výrobce udává solidních 45 km na jedno nabití baterie. Ta má jinak 12,8 Ah a dobití z 0-100% jí trvá ale docela dlouho – cca 9 hodin. Co se týče provedení a výbavy koloběžky, tak ta má solidní hliníkový rám a skládací konstrukci (za pár vteřin je opravdu jednoduše složená). Nášlapná plocha je dostatečná, plusem je protiskluzová úprava. 8 a půl palcová kola jsou nafukovací a zvládají jemné nerovnosti, přesto je jasné, že se jedná o městský model elektrokoloběžky, který se nehodí do kopců a nezpevněných terénů.
Součástí vybavení je přední i zadní osvětlení, blatníky, stojan, ale i podsvícený ovládací panel s LED displejem, se kterým dokážete snadno komunikovat i prostřednictvím aplikace Mi Home (přes Bluetooth). Zmínit je ještě třeba spolehlivé kotoučové brzdy, zda rekuperační systém KERS (teplo z brzdění dobíjí baterii).
Výhody
- příznivá pořizovací cena
- kvalitní hliníkový rám
- osvětlení vpředu i vzadu
- aplikace Mi Home, Bluetooth
- jednoduché složení, přenosnost
- tempomat
- zámek
- uživatelsky oblíbený model
Nevýhody
- nízká nosnost (100 kg)
- pomalejší nabíjení baterie s menší kapacitou
- kratší dojezd
Verdikt: Elektrokoloběžka oblíbené značky hlavně pro jízdy po městě se snadným ovládáním, solidním dojezdem, s možností připojení k aplikaci… za příznivou pořizovací cenu.
Naše hodnocení:
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail
Pro náročné
5. Bluetouch BT 500
Jízdu v terénu a větší nerovnosti pomohou zvládnout 10 palcová kola. Vyhovuje také nášlapná plocha (šířka i délka), nosnost koloběžky je však průměrných 120 kg. Což samozřejmě není zas tak málo, ale například i v našem srovnání najdete elektrické koloběžky o nosnosti 150 kg. Všechno vám to vynahradí dojezd, který je výborných 60 km na jedno nabití (závisí to ale samozřejmě i na hmotnosti jezdce, povrchu a rychlosti). Energii generuje kvalitní dobíjecí 48 V Li-Ion akumulátor LG s kapacitou 21 Ah.
Koloběžka má moderní sportovní vzhled, konkrétně tento model matný černý elegantní nástřik (dostupná je ale také bílá varianta). Široká stabilní řídítka se dají výškově nastavit, rychlost rovněž – ve třech stupních, potěší silné LED světlomety a určitě i bezpečnostní zámek na řídítkách.
Výhody
- rychlost
- dobrý dojezd
- dlouhý dojezd
- kvalitní brzdy
- dobrý nášlap
- kompletní vybavení
- nafukovací 10″ pneumatiky
- rychlé dobíjení baterie
- tempomat
Nevýhody
- průměrná nosnost
- vyšší cena
Verdikt: Elektrická koloběžka s dobrou výdrží a rychlostí, která se hodí do města i na méně upravené povrchy.
Naše hodnocení:
Ukázat nabídku
Heureka.cz
Detail
Co třeba zohlednit při výběru elektrické koloběžky
Pokud jste se pevně rozhodli, na jaký účel chcete elektrokolobežku využívat, pojďte si vybrat tu správnou. Při občasném využívání elektrické koloběžky můžete klidně vsadit i na ty levnější varianty. Při pravidelném využívání však určitě na cenu nedívejte a sáhněte po vyšší cenové kategorii, tedy po kvalitnějším modelu s větším výkonem a kapacitou baterie. Určitě to v budoucnu nebude litovat.
⭐ Věk nerozhoduje
Elektrické koloběžky jsou vhodné jak pro děti, tak i pro dospělé a starší generace, které mají problém projít pěšky delší tratě. Jejich ovládání je opravdu jednoduché, proto s tím nebude mít problém žádná věková kategorie. Musíte jim však přizpůsobit velikost, váhu či rychlost dané elektrokolobežky.
⭐ Skladnost
Elektrická koloběžka je velmi kompaktním dopravním prostředkem na kratší vzdálenosti, zejména v městských částech. Kromě toho, že se velmi jednoduše ovládá, díky její skládací konstrukci lze přenést ji prakticky kdekoliv.
⭐ Nabíjení koloběžky
Při koupi elektrické koloběžky je vždy uveden i údaj, který vás informuje o nabití baterie z 0 na 100%. Ve většině případech nabití trvá přibližně 4 až 4,5 hodiny. Samozřejmě, záleží na typu a kapacitě baterky.
⭐ Elektromotor
Elektrické koloběžky jsou poháněny elektromotorem. Většinou se však musíte nejprve párkrát odrazit a pak to za vás převezme elektromotor. Na elektrokolobežke můžete jezdit i bez pomoci motoru. Jízda však bude kvůli odporu elektromotoru o něco těžší než na klasické koloběžce.
Výhody elektrické koloběžky
- Ochrana životního prostředí – na toto si potrpí čím dál tím více uživatelů. Koloběžka je poháněna bateriemi, které je třeba po několika odjetých hodinách dobít. Následně po dobití si můžete vychutnat další skvělou jízdu a to dokonce s ekologickým a šetrným způsobem k přírodě.
- Parkování – tak v tomto případě skutečně „není o čem”. Elektrickou koloběžku po jízdě jednoduše složíte a uložíte na bezpečné místo. Pokud by se vám náhodou vybila ještě během jízdy, stále se dá použít bez motoru pomocí odrážení nohou.
- Technologie – některé elektrokolobežky si dokážete dokonce spárovat i s vaším mobilním telefonem. Tak vidíte dojezd, rychlost a vzdálenost.
- Zábava – Jízda na elektrokolobežke je nejen velmi praktická, ale je také skvělým způsobem, jak trávit svůj volný čas. Zažijete s ní dlouhé hodiny zábavy s celou rodinou.
- Skládací konstrukce – elektrické koloběžky jsou přizpůsobeny tak, aby je bylo možné rychle a jednoduše složit. V případě, že už nebudete chtít na koloběžce jít nebo se vám vybije baterie, můžete ji za okamžik složit a pokračovat pěšky.
- Jednoduché řízení – jízdu na této skvělé koloběžce zvládne opravdu každý. Stačí ji zapnout, odrazit se a vyrazit. Díky přehlednému displeji, jednoduchému ovládání rychlosti a efektivnímu brzdnému systému, ji budete mít zcela pod kontrolou.
- Protiskluzová úprava – disponuje ní většina elektrokolobežiek. Je to především kvůli vaší bezpečnosti, protože uklouznutí patří mezi nejčastější úrazy spojené s jízdou na této koloběžce.
Značky elektrických koloběžek
Před samotnou koupí elektrokolobežky je dobré si projít i konkrétních výrobců. V konečném důsledku to může být jeden z nejdůležitějších a rozhodujících aspektů vašeho výběru.
Elektrické koloběžky značky Xiaomi Mi
Značku Xiaomi Mi založil v roce 2010 podnikatel Lei Jun, který věří, že vysoce kvalitní technologie nemusí stát majetek. Xiaomi má sídlo v Pekingu v Číně a má kanceláře v Asii-Tichomoří, Indii a Brazílii. Mezi nejznámější produkty této značky patří samozřejmě smartphony. Vyrábí však i televizory, power banky, notebooky, elektrické koloběžky a další. Xiaomi Mi se soustřeďuje na jednoduchost, design a přijatelnou cenu. I proto se mu na trhu ve velké konkurenci tak daří.
Elektrické koloběžky značky Denver
Společnost DENVER ELECTRONICS® byla založena v roce 1990 v Dánsku a od té doby distribuuje produkty svým partnerům po celé Evropě. Všechny výrobky Denver Electronics® splňují nejvyšší bezpečnostní a kvalitativní certifikace a standardy EU. Společnost vyrábí nejen AUDIO a VIDEO elektroniku a příslušenství, ale i makety (drony, balanční vozidla, scootery) nebo zabezpečovací techniku.
Elektrické koloběžky značky Takira
Značka Takira je zárukou kvality a spokojenosti. V její nabídce produktů si vybere opravdu každý. Jednotlivé komponenty jsou založeny na pohodlnosti a maximální výdrži. Co se týče elektrických koloběžek, zákazníkům nabízí dynamickou jízdu na každém povrchu. Takira nabízí elektrické koloběžky a skútry pro všechny věkové kategorie.
Důležité parametry každé elektrické koloběžky
Materiál
Běžně najdete v obchodech či e-shopech jen dva, maximálně tři druhy materiálu, ze kterého je koloběžka vyrobena. Nejčastějším z nich je ocelový rám s hliníkovými řídítky a vidlicí, který zcela stačí pro běžné využívání elektrokolobežky. Pokud máte v plánu ji využívat aktivně nebo na sportování, v tomto případě je nejlepší zvolit odlehčený hliník nebo karbon.
Přístup
Dojezd elektrické koloběžky na jedno nabití je pohybuje od 20 do 40 km, v závislosti na kapacitě baterie, její typu či ceny. Je však ovlivněn i váhou jezdce, stylem jízdy a mírou stoupání. Při maximálním využití elektrokolobežky volte takovou, která zvládne přejít na jedno nabití 40 km. Základem je tedy kvalitní baterka, která něco vydrží. Logicky největší dojezd najdete při těch dražších modelech, které disponují nejkvalitnějšími bateriemi. U některých produktech se udává dojezd v kilometrech nebo v přepočtu na minuty. Rozdíly mezi dojezdem uváděném v kilometrech nebo minutách mohou být opravdu výrazné. Proto si před koupí nezapomeňte porovnat parametry týkající se dojezdu jednotlivých koloběžek.
Hmotnost a maximální rychlost
Váhu elektrické koloběžky ovlivňuje zejména její chod a výdrž na jedno nabití. Hmotnost koloběžky je vždy minimální, a to zejména v případech, kdy je v její konstrukci zařazen i zlomový bod. V tomto bodě je možné koloběžku jednoduše složit a přenést na jiné místo. Průměrná hmotnost elektrokolobežky je přibližně od 12,5 do 15 kilogramů a je důležitá hlavně tehdy, pokud ji plánujete přenášet. Maximální rychlost se u většiny koloběžek pohybuje mezi 20 a 30 km / h.
Rám
Rám elektrické koloběžky by měl být v první řadě pevný a bezpečný. Nosnost elektrokolobežky je určena robustností její rámu. Všechny druhy unesou hmotnost člověka, některé z nich jsou však odolnější více, některé méně. Výběr záleží na hmotnosti samotného uživatele koloběžky. Nejsnáze zjistíte správný výběr tím, že koloběžku chytíte do ruky. Tehdy zjistíte, zda jste schopni ji bez problémů skládat a přenášet. Většina z nich má skládací konstrukci, díky čemuž jsou snadno přenosné.
Motor
Motor je propojen s baterií, která ho pohání. To znamená, že čím výkonnější motor je, tím lépe se na elektrokolobežke jezdí. Obecně platí, že vyšší výkon je vhodnější pro těžších lidi a komplikovanější terén. Výkon motoru se pohybuje mezi 250 a 500 W. Elektrokolobežka s výkonem do 100 W je vhodná pro děti, do 350 W pro středně náročné uživatele a nad 350 W pro náročné jezdce a vyšší rychlost. Motor elektrokolobežky může být řetězový nebo nábojový.
Baterie
Kapacita baterie souvisí s maximálním dojezdem elektrokolobežky. Výdrž baterie však závisí i na terénu, způsobu jízdy či hmotnosti uživatele. Zde platí pravidlo, že čím větší má baterie kapacitu, tím delší mě koloběžka dojezd. Míru vybití baterie můžete sledovat přímo na displeji koloběžky. Elektrokolobežka vám na jedno nabití vydrží 40 minut, až několik hodin. Pokud baterie přece jen nevydrží, při většině elektrokolobežiek můžete pokračovat klasickým způsobem a odrážet se nohama.
Řízení
Na zrychlování a zpomalování elektrokolobežky vám poslouží páčka na řídítkách. Jmenuje se také plynová rukojeť. Počet rychlostí se u některých druhů liší, závisí to na druhu koloběžky. Ty kvalitnější dokonce disponují tempomatem, který vám udrží stejnou rychlost během celé jízdy. Existují i elektrokolobežky s gyroskopický systémem, který umožní ovládání potlačením řídítek směrem vpřed nebo přitažením směrem k jezdci. Výhodou je, že zpomalíte plynule a vyhnete se prudkému brzdění.
Brzdy
Způsobů brzdění je několik. Nejčastějším způsobem je brzda v zadním blatníku, která elektrokolobežku zastaví, jakmile na ni šlápnete. Dále to je klasická zadní brzda, kotoučová nebo bubnová, s páčkou na řídítkách. S elektrickou brzdou je brzdění plynulejší a je součástí těch komfortnějších modelů. Elektrokolobežku můžete ovládat i přenášením váhy tak, že potlačíte řídítka vpřed nebo jejich přitáhnete k sobě, je to tzv. gyroskopický systém. V tomto případě je zrychlení a zpomalení plynulé a vyhnete se prudkému trhanému brzdění.
Kola
Známe dva typy kol. Nafukovací nebo bezdušové. U některých modelů mohou být kola kombinovány tak, že přední je nafukovací a zadní bezdušové. Obojí mají své výhody i nevýhody. Bezdušové jsou vyrobeny z pevného materiálu a nezastaví je tak ani defekt. Po čase je musíte celé vyměnit. Při jízdě na nich však cítíte každý kamínek a nerovný povrch, což určitě nebude příjemné. Nafukovací se přizpůsobí terénu a tlumí nárazy. Defekt bohužel můžete dostat kdykoliv. Potěšit vás může fakt, že při poškození neměníte celé kolo, ale pouze poškozenou část. Ve srovnání s bezdušovými jsou nafukovací kola dražší. Při kolech máte na výběr z několika velikostí, avšak na začátek je vhodné zvolit kolo o velikosti 5 – 6,5 cm a postupně je zvětšovat. Myslete na to, že větší kola jsou stabilnější, rychlejší a jsou určeny pro zkušenější jezdce.
Výška řídítek
Abyste si svou jízdu opravdu užili, je důležitá i výška řídítek. Při dospělém člověku se pohybuje v rozmezí od 90 do 130 cm, u dětí od 50 cm. Kdybyste je měli nastaveny příliš nízko, vaše záda by se vám za to věru nepoděkoval. Naopak, nízko nastavené řídítka znemožňují správné ovládání koloběžky, což v konečném důsledku může způsobit i pád.
Rozhovor s Danielou Liptákovou, manažerkou obchodu Electronic-star
Do TOP 3 nejlepších elektrických koloběžek se dostala i značka Takira ze stránky www.electronic-star.cz. Něco více o elektrokolobežkách a o této značce nám prozradila Daniela Liptáková, category manager v electronic-star pro produktové portfolio Fitness & Outdoor & Garden.
Proč by měli zákazníci rozhodnout právě pro značku Takira?
Daniela Liptáková: Elektrické koloběžky značky Takira kromě toho, že nabízejí výborný poměr ceny a výkonu, jsou velmi pohodlné, snadno složitelné a jízda na nich je bezpečná.
Pro koho je elektrická koloběžka určena?
Daniela Liptáková: Z naší nabídky si vybere každý. Máme modely vhodné pro žáky a studenty na přesuny do školy nebo jen tak na volnočasové aktivity. Na své si přijdou i dospělí s řidičským průkazem, kteří ocení modely s max. výkonem až 1000 W a rychlostí až do 40 km za hodinu.
Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody elektrické koloběžky?
Daniela Liptáková:
výhody:
- alternativa k veřejné dopravě (člověk není závislý na spojích a nestojí v zácpách)
- komfort (tlumiče minimalizující otřesy, sedadlo, polohovatelná rukojeť)
- šetří životní prostředí (jsou poháněny baterií)
- šetří prostor (dají se poskládat)
- šetří čas
nevýhody:
- některé modely vyžadují řidičské oprávnění nebo minimální věk 16 let
- kratší dojezd na jedno nabití
Technologie jdou v dnešní době velmi rychle kupředu. Vidíte budoucnost v elektrokolobežkách?
Daniela Liptáková: Určitě ano, protože stále více lidí se zajímá o elektromobilitu a s ní spojené nulové emise. Budoucnost vidíme ve snižování hmotnosti koloběžek, ve zvyšování kapacity baterie či zvyšování maximálního dojezdu.
Jaké jsou podle vás přednosti koloběžky Takira?
Daniela Liptáková: Elegantní design, výborný poměr cena / výkon, kvalita použitých materiálů, možnost jezdit v terénu. Vyznačují se také tichým elektromotorem a jsou skutečně snadno složitelné.
Na co si třeba dát pozor při výběru elektrické koloběžky?
Daniela Liptáková: Každý, kdo uvažuje nad koupí elektrické koloběžky, by měl mít představu o požadovaném výkonu motoru, maximálním dojezdu (kapacita baterie) či maximální rychlosti. Důležitou roli hraje i kvalitní konstrukce a s ní spojená nosnost, sklopiteľnosť a viditelnost ve tmě. Zapomínat netřeba ani na dostupnost náhradních dílů.
Zaznamenali jste u zákazníků vyšší zájem o tento produkt?
Daniela Liptáková: Ano, o naše elektrické koloběžky je vysoký zájem, přičemž s blížícím se jarním a letním obdobím zájem standardně narůstá.
Cena elektrických koloběžek
Tak, jako u mnoha jiných produktech, i při elektrokolobežkách se cena odvíjí od kvality. Podmiňuje ji hlavně motor, baterie a dojezd. Může také záviset na designu, celkové nosnosti a v neposlední řadě i od značky. Ceny se zde pohybují od 3800 Kč – 5000 Kč za ty levnější modely, až dokonce po 25 000 Kč a více za kvalitní koloběžky pro náročné zákazníky.
Nezapomeňte na bezpečnost
Užít si super jízdu na elektrokolobežke je jedna věc. Nezapomínejte však na vaši bezpečnost. Určitě doporučujeme si pořídit i ochranné a bezpečnostní prvky jako přilbu, chrániče loktů a kolen, reflexní prvky a osvětlení. Obzvlášť, pokud kupujete koloběžku vašim dětem. Díky reflexním prvkům nebudou mít problém ani řidiči během tmy včas na vás zareagovat.
Příslušenství
Téměř každý obchod nabízí k vybraným modelům i různé příslušenství. Vybrat si můžete například sedlo nebo řidítka připevnit cestovní tašku. Určitě se vám to bude hodit při delších cestách a výletech. Nezapomeňte si vždy zkontrolovat, zda je toto příslušenství kompatibilní s vaší vybranou elektrokolobežkou.
Některé elektrické koloběžky jsou vybaveny technologií Bluetooth. Prostřednictvím ní propojíte koloběžku s inteligentním telefonem. V aplikaci si pak můžete naplánovat cestu, sledovat vaše ujeté kilometry a mnoho jiných dat. Zde vždy záleží na konkrétním modelu, co všechno vám umí nabídnout.
Zdroje:
- https://www.mi.com/global/mi-electric-scooter-pro/
- https://www.joyorscooter.com/
- https://www.cityboss.eu/modelova-rada/12/prvni/
- http://cz-cs.segway.com/
- https://www.sxt.sk/typ/elektricke-kolobezky/
Do testu jsme vybrali Elektrické koloběžky pouze z ověřených eshopů
Mohlo by vás zajímat
- Repelenty - až 10 oblíbených přípravků, vyhodnotili jsme jejich účinnost, takto vypadá pořadí
- Vyplatí se koupit paddleboardy Lidl? Podívali jsme se na spolehlivost, kvalitu a cenu
- Lezecký trenažér - co je to, jak funguje a které partie jím procvičíte
- TEST: Která masážní pistole je nejlepší? Nejlepší dopadly inSPORTline a Therabeat
- Vyberáme posilovací věž: 11 modelů v testu 2024, recenze chválí inSPORTline, Acra a Duvlan
- Vybíráme nejlepší dětské smart hodinky i s GPS 2024 (7 recenzi)
- Vybíráme veslovací trenažér: 11 modelů v testu 2024, recenze chválí inSPORTline a Domyos
- Kterou vibrační plošinu / VibroGym si vybrat? Porovnali jsme 6 aktuálních modelů
- Vybíráme běžecký pás: 9 modelů v testu 2024, recenze chválí hlavně inSPORTline, Domyos a Gymbit
- Vyberáme orbitrek: 15 eliptických trenažérů v testu 2024, recenze chválí inSPORTline a Hop-Sport
Dobře popsané co zohlednit při výběru elektrokoloběžky nebo výhody jaké elektrokoloběžka má. Mým vítězem při výběru elektrokoloběžky se stala Ducati PRO III, která všechny nej má. Neotřelý design a skvělé jízdní vlastnosti, které oceňuji pokaždé, když s koloběžkou jezdím po městě. Je fajn, že už nemusím hledat parkovací místo a koloběžku můžu složit a vzít sebou do kanceláře nebo do bytu, nepřekáží a ještě šetřím životní prostředí. Za pár let bude elektro všechno, tak proč se tomu bránit a hlavně s elektrokoloběžkou se dá dobře i zablbnout.