DeLonghi EC 850 M – pákový kávovar, který vám cappuccino připraví automaticky (recenze)

Georgina Babinová Recenze 17. října 2021 0
DeLonghi EC 850.M
 • Typ: Pákový kávovar na jeden šálek
 • Příkon: 1450 W
 • Parní tlak: 15 barů
 • Objem nádoby na vodu: 1 litr
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Kávovary
5 899 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Heureka.cz

Pákový espresso kávovar DeLonghi EC 850 M od tradičního italského výrobce nabízí ve svém, ne zcela kompaktním těle poměrně hodně technologie. Jde o klasický kávovar v sofistikovaném a stylovém designu. Všechny díly jsou kovové, což působí masivním dojmem. Náš test vám v dalším prozradí všechny důležité silné i slabé stránky tohoto espresso stroje.

Přečtěte si více...

porovnání cen
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
5 899 Kč Do obchodu Heureka.cz
Mall.cz ⭐️ prodej na splátky, doprava zdarma nad 1000 Kč
⭐️ aktuální probíhající akce → slevománie
6 219 Kč Do obchodu Mall.cz

DeLonghi EC 850 M – základní informace

DeLonghi EC 850 M je skvělý kávovar pro ty, kteří milují kávu s mlékem. Připraví nejen espresso a klasickou černou kávu, ale také latte, cappuccino a latte macchiato. Všechny tyto nápoje mohou připravit z mleté kávy, ale také pomocí kávových polštářků, tzv. ESE padů… Nápoje jsou programovatelné (lze nastavit požadované množství), nemusíte se tedy obávat, že se vaše nápoje do šálku nevejdou. Ovládání a používání tohoto stroje je velmi jednoduché, stačí si jen tak sednout a vychutnat perfektní šálek kávy.

kávovar DeLonghi EC 850 M

Důležité parametry 
Příkon:1450 W
Energetická třída:A+
Parní tlak:15 barů
Objem zásobníku na vodu:1 l
Funkce Auto-Cappuccino:áno
Mlýnek:ne
Nastavení síly kávy:áno
Nastavitelná teplota kávy:áno
Nahřívač šálků:áno
Automatické čištění:ne
Automatické odvápnění:áno
Zásobník na kávu:ne
Zásobník na mléko:áno
Hmotnost:7 kg

 

Vlastnosti a funkce

De’Longhi je renomovaný výrobce kávovarů s mnohaletými zkušenostmi, což je zřejmé z jedinečných funkcí tohoto stroje. Je to vysoce výkonný stroj, ale jeho spotřeba energie je přesto velmi nízká. DeLonghi EC 850 M má nejmodernější topné okruhy a individuální izolaci. Tyto prvky z něj dělají energeticky efektivní stroj. Má automatický pohotovostní režim, který si můžete přizpůsobit, abyste ještě snížili spotřebu energie.

Tento stroj se snadno používá a jediným dotykem si můžete vybrat mezi možnostmi. Má ergonomický design, který umožní snadný přístup k jednotlivým funkcím zepředu. Není to automatický kávovar. To znamená, že budete muset semlít kávu a tamperem ji natlačit do portafiltra. Kromě mleté kávy můžete použít i kávové polštářky. To, co odlišuje tento stroj od ostatních espresso kávovarů je nádoba na napěnění mléka.

 

➡️ Funkce Auto – Cappuccino

Ačkoliv kávovar automatický není – funkce cappuccina je! Mléko bude napěněné a vypuštěné, pak se uvaří káva a proporcionálně se přidá k mléku, aby se vytvořilo dokonalé cappuccino a další kávové speciality s mléčnou pěnou. Díky patentovanému automatickému systému Cappuccino společnosti DeLonghi je to možné jen stisknutím tlačítka a nemusí se to dělat ve dvou krocích, jako u některých jiných modelů. Odnímatelnou mléčnou karafu lze mýt v myčce nádobí a uskladňovat v chladničce.

 

➡️ Funkce Flow Stop

Tato funkce umožňuje přednastavit množství kávy v šálku. Uloží nastavení, dokud je nezměníte.

 

➡️ Rychlé espresso

Kávovar funguje systémem termobloku, což vám umožní připravit espresso za méně než minutu. Tato funkce zahrnuje pokročilý druh bojleru, který přesně reguluje teplotu vody, aby vám pomohl připravit skvělou kávu. Teplotu spaření si můžete nastavit. DeLonghi EC850 M má i další termoblok, určený na napařování mléka. Jde o energeticky úspornou funkci, protože se ohřívá pouze to co potřebujete.

 

➡️ Vodní filtr

Součástí dodávky je vodní filtr, který můžete použít jako volitelnou možnost. Filtr je vhodný na snížení množství vodního kamene ve vodě. Pomůže to vašemu kávovaru zlepšit výkon a zvýšit kvalitu kávy, kterou připravíte.

 

Příprava kávy

Odnímatelná nádrž na vodu pro snadnější plnění pojme jeden litr. Odtud se voda zahřeje a protlačuje přes portafilter při konstantním tlaku 15 barů, což je ideální tlak na přípravu espressa. Součástí dodávky jsou sítka pro portafilter na jeden a dva šálky, jakož i pro kávové polštářky ESE (Easy Serving Espresso). Takto můžete použít kávu dle vašeho výběru, v ideálním případě samozřejmě čerstvě umletou z vlastního mlýnku. Díky tomuto je přístroj Espresso DeLonghi EC 850.M univerzální. Pokud používáte mletou kávu, na její stlačení byste měli používat přibalený tamper, který je ale bohužel pouze z nepříliš stabilního plastu.

Současně je možné naplnit jednu až dvě šálky, které se dají umístit na poličku na šálky na vrchní části stroje. Vždy je dobře mít kávovar a šálky na stejném místě. Tato plocha je vyhřívána, využijete to jak na předehřívání šálků, tak i na udržení teploty připraveného espressa. Výška šálků a sklenic může být mezi 9 cm a 10 cm.

Příprava kávy v Delonghi EC 850 M

 

➡️ Ovládání

Obsluha DeLonghi EC 850 M espresso stroje je velmi jednoduchá. Po naplnění držáku filtru čerstvě umletou kávou nebo ESE padem se portafiler zašroubuje do stroje, dokud nezapadne na své místo. Pak máte na výběr z pěti různých možností: příprava normální kávy nebo espresa s jednou nebo dvěma šálky, funkce horké vody a příprava cappuccina nebo latte macchiato.

Jediným stiskem tlačítka si vyberete svůj nápoj a necháte ho „automaticky” připravit. V případě cappuccina nebo latte macchiato je samozřejmě nezbytné, aby v integrované nádrži bylo mléko a aby bylo správné zajištěno v přístroji. I když tento kávovar nabízí mnoho možností pro přípravu kávových nápojů, obsluha je skutečně nekomplikovaná.

 

Design

Už jsme to zmínili v úvodu: DeLonghi EC 850 M není kompaktní zařízení, které můžete umístit kdekoliv na již přeplněné pracovní desce. S rozměry 32x27,5x30,6 cm a hmotností 7 kg je zřejmé, že v těle tvaru kvádru se skrývá nějaká ta technologie. Kávovar je vyroben z nerezavějící oceli a černého plastu a vizuálně působí v každém případě dobře. DeLonghi EC 850 M se nemusí schovávat ani v náročně vybavených kuchyních, protože svojí stříbrno šedou a místy černou barvou je působivým akcentem.

 

Chuť kávy připravené v DeLonghi EC 850 M

Chuť všech připravených kávových nápojů espresso kávovaru DeLonghi EC 850 M je velmi přesvědčivá. Stejně jako u všech kávovarů s portafilterom může být chuť volně určena výběrem kávy. Stroj pak udělá přesně to, co dobrý kávovar dělat má, aby z dané kávy vytěžil tu nejlepší možnou chuť.

 

Čištění a údržba kávovaru DeLonghi EC 850 M

„Díky” integrované nádrži na mléko je čištění kávovaru trochu komplikovanější, protože se musí nejprve rozebrat. Z hygienických důvodů by se to mělo dělat každý den po použití. Čištění systému Cappuccino se provádí po přípravě stisknutím tlačítka asi na 10 sekund. Zbytek čištění odnímatelných částí je stejný jako u všech ostatních kávovarech DeLonghi – opláchnutí vodou a vysušení. Karafa na mléko je vhodná do myčky nádobí.

Kompletní návod ke kávovaru DeLonghi EC 850 M najdete zde.

 

Co se nám na DeLonghi EC 850 M líbí?

 • integrovaný automatický systém cappuccino
 • ušlechtilý design
 • jednoduchá příprava stiskem tlačítka
 • připraví jeden nebo dva šálky současně
 • funkce úspory energie
 • hlásí potřebu odvápnění
 • dá se nastavit teplota spaření i množství kávy

 

Co se nám na DeLonghi EC 850 M nelíbí?

 • není velmi kompaktní
 • čištění je poněkud komplikované
 • povrchová úprava není otiskem vzdorná
 • pohár na latté se nevejde pod trysky

💡 Tip! Pokud pro vás funkce automatické přípravy cappuccina není zajímavá, možná vás osloví další z řady pákových kávovarů této oblíbené italské značky DeLonghi EC 820.

 

Recenze zákazníků

Jde o dobře prodávaný kávovar, svědčí o tom množství recenzí, které jsou na Heurece k dispozici. Hodnocení jsou v převážné míře pozitivní, vysloveně negativní recenze se objevují pouze v případě, že měl zákazník „štěstí” na model, který přišel s vadou z výroby. Podívejme se na některé z nich společně:

DeLonghi EC 850 M recenze zákazníků

Další recenze → naleznete zde

 

Shrnutí na závěr

Pokud hledáte espresso stroj s portafilterem, který pomocí integrovaného systému mléčné pěny připravuje latte macchiato a cappuccino stiskem jediného tlačítka, DeLonghi EC 850 M je dobrá volba. Pokud na druhé straně pijete pouze espresso a mléčnou pěnu pro speciální kávy připravujete jen občas pro hosty, pak je možná jiný model lepší volbou.

A úplně na závěr vám přinášíme krátké video, které vám toto zařízení představí do detailů:

☕ Pákový kávovar De'Longhi EC 850 (rozbaľovanie / unboxing)

Výhody

 • velmi jednoduchá příprava kávy včetně cappuccina
 • stylový design s elegantním materiálovým zpracováním
 • velké množství užitečných a pohodlných funkcí
 • lahodná a hustá pěna a opravdu kvalitní napěnění mléka

Nevýhody

 • horší udržování čistoty nerezového těla
 • nelze použít vysoké sklenice na latté

Závěr recenze: Kávovar pro přípravu kvalitní kávy bez kompromisů

Hodnocení autora
 • Jednoduchost obsluhy
 • Funkčnost
 • Chuť kávy
 • Design
 • Snadnost údržby

Souhrn

Stroj na espresso DeLonghi má propracovaný design a množství pokročilých funkcí, které usnadňují přípravu kávy. Je to jednoduchý kávovar, který vám umožní připravit skvělé espresso, latte nebo cappuccino.

4.8

DeLonghi EC 850.M

✅ Cena: 5 899 Kč

Chci DeLonghi EC 850.M Heureka.cz
Vývoj ceny DeLonghi EC 850.M


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Rada cestuji, mám ráda lidi a život, který bychom si už bez různých pomocníků do kuchyně nebo domácnosti ani neuměli představit. Někdy se však ztrácíme v bludišti nesčetných možností, které nám moderní technologie nabízejí. Doufám, že i mé články vám trochu pomohou v orientaci a také díky nim se rozhodnete vždy správně.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.