DeLonghi ECO 311 W – pákový kávovar, který si vás získá poměrem cena / výkon a krásným designem (recenze)

Georgina Babinová Recenze 22. září 2021 0
DeLonghi ECO 311.W
 • Výkon: 1100 W
 • Objem nádrže na vodu: 1,4 l
 • Hmotnost: 4,1 kg
 • Tryska na páru: ano
 • Automatické čištění a odvápnění: ne
 • Nahřívání šálků: ano
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Kávovary
3 190 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Heureka.cz

Pákový espresso kávovar DeLonghi ECO 311 W už na první pohled vyniká svým krásným retro designem a navíc je k dispozici v různých barvách. Můžete ho dokonale kombinovat se zbytkem interiéru a snadno se stane vizuálním vrcholem vaší kuchyně.

Přečtěte si více...

kde koupit
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
3 190 Kč Do obchodu Heureka.cz

DeLonghi ECO 311 W – základní informace

Znalci se shodují, že skutečně dobré espresso můžete připravit pouze ve stroji s portafiltrem. S espresso kávovarem DeLonghi ECO 311 W máte možnost připravit si takovou kávu a speciality, jaké znáte z dovolených nebo z kavárny, přímo u vás doma. Model je vybaven klasickým portafiltrem a oslovuje především baristy – začátečníky, protože se v něm značka zaměřila v první řadě na základní funkce. Ty jsou však naplněny absolutně uspokojivě. Zároveň je velmi uživatelsky příjemný a snadno použitelný. Funkce ECO 311 jsou omezeny na přípravu nápoje prostřednictvím portafiltru a napěnění mléka pomocí napařovací trysky.

kávovar DeLonghi ECO 311 W

Důležité parametry: 
Příkon:1444 W
Parní tlak:15 barů
Kapacita vodní nádrže:2,2 l
Kapacita zásobníku na kávu:250 g
mlýnek:áno
Nastavení síly kávy:áno
Použití zrnkové i mleté kávy:áno
Nastavitelná teplota kávy:áno
Automatické odvápňování:áno
Tryska na páru:áno
Dipslej:áno

 

Design

Stroj je k dispozici v černé, světle modré, olivové zelené, béžové, červené a bílé barvě. Jeho retro vzhled považujeme za velmi zdařilý. Vypadá velmi zajímavě, ale zároveň není příliš futuristický, takže dokáže skvěle „zapadnout” do vašeho interiéru. Pokud jde o zpracování, nelze nezmínit, že při ECO 311 bylo použitého příliš mnoho plastu. Portafilter se tak nezdá být obzvláště hodnotný, i když stabilita je v pořádku.

 

Funkce a vlastnosti

S výkonem 1100 wattů je zařízení schopné rychle se zahřát a je připraveno k použití přibližně za dvě minuty. Dva oddělené termostaty umožní poskytnout funkci okamžité páry. Provozní tlak je 15 barů. Ten umožní kávovaru soutěžit s profesionálními stroji. Optimální tlak je totiž jedním z nejdůležitějších předpokladů dokonalého espressa.

 

➡️ Portafilter

Je těžký a velmi pevný. Má ergonomicky tvarovanou rukojeť, která usnadňuje manipulaci. K portafiltru jsou dodávány tři různé filtrační vložky. Takže si můžete vybrat, zda chcete uvařit jednu nebo dva šálky kávy a třetí vložka je vhodná pro praktické ESE pady (kávové polštářky), které se jednoduše vloží do stroje a poskytnou okamžité potěšení z kávy. Vložky se dají vyměnit jediným pohybem. Portafilter je pevně ukotven v stroji pomocí bajonetového zámku.

 

➡️Zásobník na vodu

Nádrž na vodu kávovaru DeLonghi ECO 311 W má velkorysou kapacitu 1,4 litru. Takže si můžete uvařit několik šálků kávy v řadě, aniž byste museli doplňovat vodu. Přístroj je také vybaven indikátorem hladiny vody. Nádrž se dá velmi jednoduše vyjmout a vyčistit.

 

➡️ Napěňovací tryska

DeLonghi ECO 311 W je vybaven tryskou na napěňování mléka typu „Panarello”, pomocí které můžete připravit cappuccino a latte macchiato. Pokud dostanete chuť na šálek čaje, je k dispozici i funkce Horká voda.

 

➡️ Další charakteristiky

Stejně jako všechny pákové kávovary, i toto zařízení trochu kape. Kapky se však shromažďují v odkapávací misce, která se dá vybrat stejně jednoduše jako nádrž na vodu. Obzvlášť příjemná je tichý provoz stroje. Zařízení nabízí i automatické vypnutí. Pokud kávovar zůstane neaktivní déle než 9 minut, automaticky se vypne. Šetří tím nejen energii, ale zvyšuje i bezpečnost používání tohoto zařízení. Vyhřívaná podložka na šálky je dalším praktickým detailem, který z espresso kávovaru DeLonghi ECO 311 W dělá opravdu speciální kousek.

 

Ovládání

Stroj na espresso DeLonghi ECO 311 W se skvěle ovládá pomocí přehledných tlačítek na přední straně spotřebiče. Vaření espressa je samozřejmě umění, kterému je třeba se naučit. Výběr správné mleté kávy a perfektní tlak, kterým stisknete kávu, významně ovlivní výsledek. Stroj však nabízí všechny technické podmínky potřebné pro přípravu prvotřídního espressa doma.

Teplota a tlak vody jsou dokonale sladěny a s tryskou na zpěnění mléka nestojí nic v cestě ani přípravě lahodné mléčné pěny, kterou je možno připravit za okamžik. Stroj je možné používat s mletou kávou i s polštářky ESE. Tímto způsobem si můžete vyzkoušet a vychutnat dva různé způsoby přípravy kávy. Obzvlášť pro začátečníky je používání kávových polštářků velmi komfortní.

 

Chuť kávy

Jak již bylo uvedeno, tento stroj na přípravu espressa je model pro začátečníky a proto nenabízí mnoho možností pro nastavení stroje. A protože je tak mimořádně jednoduchý, můžete jej používat téměř okamžitě, i bez přečtení manuálu.

Chuť espressa je přesto velmi dobrá a velmi se neliší od chuti ostatních kávovarů v tomto segmentu. Závisí to samozřejmě na kvalitě kávy a přípravy. V zákaznických recenzích jsme se setkali i s názorem, že káva nemá pěnu. Musíme však říci, že to není kvůli stroji, ale jednoduše kvůli nedostatku zkušeností a know-how. Při správné přípravě (která automaticky vyplývá z mnoha praktických cvičení) se vám v krátkém čase podaří uvařit super espresso. Dokonce i parní tryska funguje dokonale a umožňuje přípravu cappuccina, latte macchiato a další mléčné kávové nápoje.

Pokud byste přece jen chtěli „nakouknout” do návodu, najdete ho zde.

 

Poměr cena/výkon

V současnosti získáte tento model za 3 190 Kč. Jde o pákový kávovar v nižším cenovém segmentu, což jej činí zajímavým pro „portafiltrové” nováčky. Daná cena odpovídá funkčnosti tohoto modelu.

💡 Tip! Pokud vám takový typ kávovaru vyhovuje, podívejte se i také na recenzi kávovaru DeLonghi EC 820 B, který je v poněkud vyšší cenové hladině.

 

Co se nám na DeLonghi ECO 311 W líbí?

 • elegantní design v retro/vintage vzhledu
 • přehledné ovládací tlačítka
 • jednoduchá obsluha
 • vhodný na mletou kávu i kávové polštářky
 • chutná horká káva
 • krémová až pevná mléčná pěna
 • integrovaný tamper
 • tichý provoz
 • okamžitá funkce páry díky dvěma průtokovým ohřívačům
 • po 9 minutách nečinnosti automaticky vypne
 • snadno se čistí

 

Co se nám na DeLonghi ECO 311 W nelíbí?

 • plastové prvky nepůsobí příliš „hodnotně”

Skutečně závažné deficity neumíme pojmenovat, protože model plní zamýšlený účel a současně se vyznačuje atraktivním designem a přijatelnými pořizovacími náklady.

 

Recenze zákazníků

V recenzích zákazníků se objevují stížnosti na kvalitu připravené kávy. Jak jsme již zmínili výše, perfektní espresso si žádá cvik a kvalitní kávu. A dokáže ho připravit i tento kávovar. Obecně jsou však hodnocení pozitivní. Podívejme se na ně společně.

DeLonghi ECO 311 W - recenze zákazníků

Další recenze → naleznete zde

 

Shrnutí na závěr

Celkově lze říci, že tento model je přesvědčivý svou solidní konstrukcí a funkčností, absolutně adekvátní dané třídě. Napěňovač mléka s okamžitou párou potěší milovníky kávových specialit typu cappuccino a latte macchiato. Díky množství příjemných detailů, jako například integrovaný tamper, více filtračních vložek, odnímatelná odkapávací miska a odnímatelná nádrž na vodu je DeLonghi ecoVIT 311 W uživatelsky mimořádně přívětivý. Vysoký maximální výkon a tlak 15 barů nabízejí ideální podmínky pro přípravu espressa se správnou teplotou a správnou silou. Kávovar je perfektní pro použití v každodenním životě domácností.

Výhody

 • úžasný design
 • nízká cena
 • vynikající chuť espressa
 • jednoduchá obsluha

Nevýhody

 • plastové prvky trochu kazí dojem z jinak zdařilého designu

Závěr recenze: Snadná obsluha, prvotřídní výsledky, dobře vymyšlený design a široký výběr barev. Pro každého, kdo chce sebe i své hosty rozmazlovat lahodným espressem, toto zařízení definitivně doporučujeme.

Hodnocení autora
 • Design
 • Chuť kávy
 • Jednoduchost obsluhy
 • Poměr cena/hodnota

Souhrn

DeLonghi ECO 311 připraví aromatické espresso i lahodné cappuccino vynikající kvality. Ovládání je jednoduché a ani pro začátečníky nepředstavuje velkou výzvu.

4.8

DeLonghi ECO 311.W

✅ Cena: 3 190 Kč

Chci DeLonghi ECO 311.W Heureka.cz
Vývoj ceny DeLonghi ECO 311.W


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Rada cestuji, mám ráda lidi a život, který bychom si už bez různých pomocníků do kuchyně nebo domácnosti ani neuměli představit. Někdy se však ztrácíme v bludišti nesčetných možností, které nám moderní technologie nabízejí. Doufám, že i mé články vám trochu pomohou v orientaci a také díky nim se rozhodnete vždy správně.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.