DeLonghi ESAM 2600 – automatický kávovar se semi – automatickou přípravu cappuccina (recenze)

Georgina Babinová Recenze 10. června 2021 0
DeLonghi ESAM 2600
 • Příkon 1100 W
 • Kapacita zásobníku kávy 120 g
 • Kapacita nádržky na vodu 1,8 l
 • Funkce ohřívání šálků: ano
 • Samočistící funkce: ano
 • Rozměry (v x š x h): 36 x 37,5 x 28 cm
 • Hmotnost 10 kg
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Kávovary
6 652 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Heureka.cz

Ve třídě nejdostupnějších automatických kávovarů už nějaký čas zuří boj mezi klíčovými hráči – Philips a Delonghi, jehož model DeLonghi ESAM 2600 je aktérem nejen dnešní recenze, ale i tohoto souboje mezi značkami. Jejich cenová politika se liší v závislosti na trhu: Delonghi nabízí lepší cenu v některých zemích (například ve Velké Británii), někdy se do cenového dumpingu zapojuje Philips (v případě Xsmall v USA) a na jiných místech jde cena obou ruku v ruce, například na evropském trhu.

Přečtěte si více...

kde koupit
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
6 652 Kč Do obchodu Heureka.cz

DeLonghi ESAM 2600 – základní informace

Kompaktní Delonghi ESAM 2600 Magnifica patří do série ESAM. Tento plně automatický kávovar znamená skvělou hodnotu za danou cenu a nabízí rozsáhlou funkčnost. Kompaktnost je jednou z jeho hlavních výhod. Má rozměry 36 x 37,5 x 28 cm a váží 10 kg. Vestavěný mlýnek na kávu navíc poskytuje třináct stupňů mletí a pojme 120 gramů kávových zrn. Kávovar lze používat i s mletou kávou. Tato vlastnost samozřejmě dále rozšiřuje možnosti modelu. Přichází ve stylovém černém provedení.

Důležité parametry: 
Příkon:1100 W
Maximální provozní tlak:15 barů
Objem nádrže na vodu:1,8 l
Kapacita zásobníku na kávu:120 g
Automatické vypnutí:áno
Automatické čištění a odvápňování:
áno
Hmotnost:10 kg

 

Funkce a vlastnosti

Odnímatelná varná jednotka je charakteristickým rysem ESAM 2600. Model využívá patentovaný systém Tubeless, který během výroby kávy zvedá varnou jednotku k mlýnku na kávu. Mletá káva tak přímo vstupuje do varné jednotky bez dalších trubic na její podávání. ESAM 2600 Magnifica navíc využívá technologii předběžného zvlhčování lisované kávy horkou vodou. Teprve potom začne zařízení připravovat kávu. Jak je známo, takový algoritmus zvyšuje extrakci kávy, zlepšuje chuť a aroma hotového nápoje. Téměř všechny moderní modely v segmentu střední a vyšší ceny používají podobnou technologii. Nový patentovaný termoblok přesvědčí svou speciální tryskou na pěnění mléka pro dokonalou mléčnou pěnu. Konstantní optimální teplota termobloku zaručuje horké espresso dokonalé chuti.

Údržba varné jednotky je velmi jednoduchá – doporučujeme ji každý týden opláchnout pod silným proudem vody z vodovodu. Jednou za šest měsíců je třeba pohyblivé části namazat potravinářským mazivem. Kávovar Delonghi ESAM 2600 se automaticky opláchne po dlouhém zapnutí nebo nečinnosti. Tím se prodlužuje doba mezi potřebnými odvápnění a zaručuje se „čistota” výsledné chuti. De Longhi nedoporučuje vkládat předměty do myčky. Při pravidelné péče to však není velká nevýhoda. Kávová sedlina ve sběrné nádobě je příjemně suchá, a proto se dá snadno vyklopit. Nastavitelná výška adaptéru na výdej kávy je vhodná pro šálky různých velikostí do maximální výšky 10,5 cm.

 

➡️ Možnosti nastavení

Pokud vám nezáleží na velkých displejích a matoucích MENU, model ESAM 2600 je pro vás ideální. Pomocí otočných knoflíků je možné měnit množství náplně šálku a sílu kávy. Tyto knoflíky umožňují kdykoliv tyto základní parametry okamžitě vyladit. Jednoduché, praktické a spolehlivé. Je to také jakýsi druh „paměti”, což znamená, že další porce bude připravena s použitím předchozích nastavení, pokud se knoflíky nepřenastaví. Kávou mohou být současně plněné až dva šálky. Neexistuje možnost změny teploty, ale káva je příjemně horká. Pokud se nechcete vzdát této funkce, zvažte De Longhi ESAM 3600, který je o něco dražší.

ESAM 2600 připravuje espresso a cappuccino. Bohužel příprava cappuccina používá pouze poloautomatický režim. Para šlehá mléčnou pěnu ve speciální kovové nádobě. Ručně ovládaná tryska na pěnění mléka zpění mléko do horké pěny během několika vteřin.

Kávovar nenabízí automatické dodávání pěny do šálku kávy. Modely s automatickým režimem cappuccino zabezpečují přívod mléka do kávovaru. Takové modely však vyžadují pravidelné čištění systému přívodu mléka. Kromě toho mnozí fanoušci cappuccina raději připravují tento nápoj tak, že kontrolují teplotu mléka a strukturu pěny. Pokud však dáváte přednost automatickému cappuccinu model DeLonghi ESAM 4500 Magnifica je stvořený právě pro vás.

Síla kávy se reguluje nastavením množství vody a kávy v šálku. Program automatického čištění a odstraňování vápenatých usazenin výrazně usnadňuje péči. Tvrdost vody je také nastavitelná. Odnímatelná nádoba na zachytávání kapek je vybavena snímačem plnění.

 

➡️ Výkon

Dostatečně vysoký výkon 1100 W zajišťuje kvalitní přípravu kávy. Kávovar pracuje s tlakem 15 barů. Odnímatelný zásobník na vodu má objem 1,8 litru. Nádoba na kávovou sedlinu pojme 14 porcí. Jak je známo, nejlepší chuť espressa se dosáhne pouze při určité teplotě. Funkce ohřevu šálků zajistí optimální režim teploty na tento účel. Množství vody použité na jeden šálek lze nastavit od 30 do 200 ml (od Espressa po Americano) a je zde 8 pozic pro nastavení síly kávy (od 7 do 14 gramů kávy).

Stroj je zcela nezávislý a vše funguje samo, stačí stisknout několik tlačítek a nastavit požadované parametry. Červený signál na panelu vás upozorní, pokud voda nebo káva potřebují doplnit, nebo pokud je třeba vyprázdnit zásobník na kávovou sedlinu.

 

➡️ Extra bonusy

 • tlačítko Eco, které vám umožní šetřit elektřinu. Na oplátku budete muset čekat asi o 10 sekund déle, abyste si připravili nápoj a ohřívač šálků na horním panelu se vypne.
 • ekonomická spotřeba kávy
 • dostatečně objemná nádrž na vodu
 • možnost připravit dvě šálky současně
 • použití zrnkové i mleté kávy
 • snadno se čistí, všechny prvky se dají snadno odstranit a vyčistit
 • automatické vypnutí po chvíli po použití
 • všechny komponenty se jednoduše montují i demontují

 

Podrobný manual DeLonghi Caffe Corso ESAM 2600 najdete zde a v pracovním nasazení si stroj můžete prohlédnout v následujícím videu:

DeLonghi Caffe Corso 2600

 

DeLonghi ESAM 2600 – slabé stránky

Kávovar má velmi málo nedostatků. DeLonghi ESAM 2600 je vynikajícím příkladem svědomitě vyrobeného produktu, který plně splňuje požadavky své rozpočtové třídy. Disponuje kovovým mlýnkem, který někteří považují za mínus. Může spálit nebo přehřát kávová zrnka, což způsobí hořkost v chuti. Ve skutečnosti se tento účinek projeví pouze tehdy, když použijete starou tmavě praženou kávu. Ale starou kávu byste neměli používat vůbec. Normální středně praženou kávu nelze spálit ani přehřát a to ani při nejlepší vůli na světě.

Ano, kávovar DeLonghi ESAM 2600 není nejtišší, nejkrásnější nebo nejrychlejší kávovar. Řekli bychom, že je dost pomalý. Všechny tyto vlastnosti by však měli hledat za jinou cenu. Funkčnost, spolehlivost, snadná kontrola, snadná údržba a vynikající konečný produkt jsou klíčovými vlastnostmi této třídy.

 

Co se nám na DeLonghi ESAM 2600 líbí?

 • skvělý poměr cena/hodnota
 • lahodná chuť kávy
 • spolehlivost
 • účinné napěnění mléka parou
 • jednoduché ovládání

 

Recenze zákazníků

Tento model, přesto, že jeho cena je příznivá, není mezi zákazníky natolik oblíbený než jiné modely značky. Svědčí o tom nízký počet recenzí, které Heureka, ať už Česká nebo Slovenská přináší. Ale ty, které jsou k dispozici jsou většinou pozitivní. Podívejme se na některé spolu:

DeLonghi ESAM 2600 - recenze zákazníků

Další recenze naleznete zde

 

Shrnutí na závěr

Delonghi ESAM 2600 si ve všech ohledech bezpochyby zaslouží pochvalu. Design stroje nabízí celou řadu možností pro přípravu chutné kávy bez přebytečných (a zbytečných) funkcí. Nedejte se však zmást názvem „automatický”. DeLonghi ESAM 2600 dokáže připravit černou kávu i espresso jedním dotykem. Pokud ale jde o cappuccino, musíte přepnout do režimu páry, manuálně zpěnit mléko a přidat ho do kávy.

Výhody

 • skvělá chuť kávy
 • kvalitní mléčná pěna
 • jednoduchá obsluha i údržba
 • sympatická cena

Nevýhody

 • relativně hlučný
 • příprava espressa je trochu pomalá

Závěr recenze: Kávovar Delonghi ESAM 2600 se, stejně jako všechny spotřebiče této italské značky, přizpůsobí individuálním potřebám vaší domácnosti.

Hodnocení autora
 • Design
 • Chuť kávy
 • Funkčnost
 • Poměr cena/výkon

Souhrn

Automatický kávovar DeLonghi ESAM 2600 připraví chutnou kávu, snadno se s ním manipuluje, je však relativně hlučný a design také není zcela prémiový.

4.7

DeLonghi ESAM 2600

✅ Cena: 6 652 Kč

Chci DeLonghi ESAM 2600 Heureka.cz
Vývoj ceny DeLonghi ESAM 2600


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Rada cestuji, mám ráda lidi a život, který bychom si už bez různých pomocníků do kuchyně nebo domácnosti ani neuměli představit. Někdy se však ztrácíme v bludišti nesčetných možností, které nám moderní technologie nabízejí. Doufám, že i mé články vám trochu pomohou v orientaci a také díky nim se rozhodnete vždy správně.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.