DeLonghi ECAM 23.120 SB – tento automatický kávovar vám připraví i tradiční "dlouhou" kávu (recenze)

Georgina Babinová Recenze 27. října 2021 0
DeLonghi ECAM 23.120 SB – tento automatický kávovar vám připraví i tradiční "dlouhou" kávu (recenze)
 • Objem vody: 1.8 l
 • Kapacita zásobníku na kávu: 250 g
 • Parní tlak: 15 bar
 • Automatické odvápňování: ano
 • Displej: ano
 • Hmotnost: 9 kg
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Kávovary
8 690 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Heureka.cz

DeLonghi ECAM 23.120 SB je automatický kávovar, vybavený napěňovačem mléka pro cappuccino a latte macchiato. Nabízí i oblíbenou funkci „Long Coffee” pro milovníky kávy, kteří upřednostňují tradiční proces přípravy. Je zpracován kvalitně a přichází v elegantním designu. Náš test se dnes na něj podívá zblízka.

Přečtěte si více...

porovnání cen
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
8 690 Kč Do obchodu Heureka.cz
patro.cz ⭐️ všechny způsoby doručení s cenami → najdete zde
⭐️ platba: hotově, dobírkou, kartou online, Mall Pay, PayU, převodem, na splátky
zjistit cenu Do obchodu patro.cz
digiboss.cz ⭐️ možnosti dopravy → najdete zde
⭐️ platba: v hotovosti / kartou na pobočce, Uloženka, dobírka, kartou online, převodem, na splátky
zjistit cenu Do obchodu digiboss.cz

DeLonghi ECAM 23.120 SB – základní informace

Ve skutečnosti nejde o plně automatický kávovar, protože cappuccino ani latte nepřipravíte jen stlačením knoflíku, ale je to možná i výhoda, protože komfortní, super automatické modely neposkytují mnoho prostoru pro experimentování, takže nejsou tou nejlepší volbou, pokud se skutečně zajímáte o to, jak připravit dokonalý nápoj.

Se svou 1,8-litrovou nádrží na vodu a 250-gramové zásobníkem na kávu je DeLonghi ECAM 23.120 SB vhodný i pro větší domácnosti, navíc nabízí i možnost přípravy dvou šálků současně. Nádrž na vodu je snadno odnímatelná a dá se pohodlně plnit. Můžete použít zrnkovou i mletou kávu. Integrovaný, tichý kuželový mlýnek umožňuje použití i v kancelářích, protože hluk není výrazně rušivý. Díky stříbrnému tělu a designu kavárenském stylu je Magnifica ECAM 23.120 SB odlišná od jiných zařízení Delonghi, které jsou často černé a futuristické. Oceňujeme i tento vzhled modelů značky, ale jsme velkými fanoušky 23.120 SB, protože díky neutrální barvě si zaručeně najde místo v každé kuchyni.

DeLonghi ECAM 23.120 SB

Důležité parametry: 
Příkon:1450 W
Provozní tlak:15 barů
Kontrola aromy:áno
Automatické vypnutí:áno
Kapacita zásobníku na vodu:1,8 l
Kapacita zásobníku na kávu:250 g
Odvápňovací, čisticí a proplachovací program:áno
Funkce úspory energie:áno
Nastavení tvrdosti vody:áno
Systém pro přípravu cappuccina:áno

 

Vlastnosti a funkce

K ovládání jsou k dispozici tlačítka s přímou volbou a jednoduchý LCD displej. Kromě toho je možné zapínání a vypínání automaticky naprogramovat a je k dispozici i pohotovostní funkce na úsporu energie. K dispozici je možnost nastavení síly kávy (vícestupňové nastavení od 6 do 14 gramů), teploty (3 režimy), mletí (13 úrovní) a objemu servírované kávy (přímá volba tlačítky – 40 ml, 120 ml)

 

➡️ Systém Cappuccino

Ti, kteří mají rádi latte macchiato a cappuccino se samozřejmě zajímají především o kvalitu mléčné pěny. Pro tento účel nabízí kávovar trysku na výrobu mléčné pěny. Samotná tryska funguje dokonale, ale chvíli potrvá, než se vám podaří připravit dokonalou mléčnou pěnu. Espresso potřebné pro cappuccino se musí připravit v druhé operaci. Pro nastavení trysky na napěnění mléka slouží praktický Vario ovladač, který umožňuje přepnutí ze standardního režimu napěnění mléka do speciálního režimu na ohřívání mléka bez napěnění. Díky němu je možné konzistenci mléčné pěny nastavit podle potřeby od studené po horkou a od tekuté po pevnou. Model tak nabízí více možností než zařízení s tryskami na jeden dotek, takže nápoje na bázi mléka se dají vytvořit podle individuálních preferencí. Jakmile přijdete přípravě pěny na kloub, výsledky budou perfektní.

 

➡️ Funkce LONG

Mluvíme o speciálním režimu, kdy se káva vaří pod nízkým tlakem. Tento režim se doporučuje, pokud dáváte přednost velkým porcím „americké”
kávy – imituje přípravu překapávané kávy. V tomto režimu velká porce není nadměrně extrahována není nevýrazná, ani hořká, ale plná chuti. Káva se připravuje ve dvou po sobě následujících mletích kávy.

Pokud někteří členové vaší rodiny mají rádi klasické silné espresso, a někteří upřednostňují tradiční kávu, tato funkce je naprosto nezbytná.

 

➡️ Kávomlýnek

Propracovaný kuželový mlýnek se dá nastavit v 13 úrovních, od velmi jemné až po velmi hrubou. Je integrován přímo do kávovaru a pracuje překvapivě tiše. Zde nabízí stroj další malou funkci – kontrolu aromatu. Ochranné víko je zárukou, že káva neztrácí svou intenzitu.

 

➡️ Odvápňovací, čistící a proplachovací program

Při zapnutí a vypnutí se stroj automaticky propláchne. Zabrání se tím kontaminaci v procesu přípravy. Pokud je třeba odstranění vápenatých usazenin, stroj vám to oznámí. V tomto případě je vhodné provést rychlou dekalcifikaci pomocí programu automatického odstraňování vodního kamene.

I když je DeLonghi ECAM 23.120 SB vybaven automatickým čistícím programem, jako mnoho moderních plně automatických kávovarů, tento program přece jen zcela nenahradí manuální čištění. Varnou jednotku i nádobu na kávovou sedlinu víte jednoduše vyjmout a vyčistit zvlášť. Toto funguje nejlépe s tekoucí vodou. I když je stroj sám o sobě kompaktní, nádrž na vodu je dostatečně velká. Má objem 1,8 litru a nabízí tak dostatek prostoru pro vodní filtr, který je součástí balení. Jeho použitím nápoje nejen získají lepší chuť, ale prodlužujete jím intervaly mezi odvápňováním a současně i životnost kávovaru.

 

➡️ Ovládání

Ovládací panel zpočátku možná vypadá zastrašující, ale po několika „zkušebních kolech” se stává zcela jasným a jednoduchým. Hlavní otočný knoflík umožňuje nastavit intenzitu kávy, zatímco tlačítka, které ho obklopují, mění nastavení, jako je například dlouhá nebo krátká káva, jedna nebo dvě šálky a je zde také tlačítko pro přípravu mnoha oblíbené, nízkotlaké „Long coffee”. Příprava pak probíhá automaticky. Používejte vždy kávu, která je čerstvá. Ta je zárukou, že aroma skončí v šálku.

Manual k automatickému kávovaru DeLonghi ECAM 23.120 SB najdete zde.

A takto vypadá „živě”, v černém provedení

DeLonghi: ECAM-23120B

 

Chuť kávy

Znalci kávy rádi hodnotí kvalitu kávovaru na základě espressa. Pro přípravu dobrého espressa je třeba správně technické vybavení. Na zručnost lze v případě automatického kávovaru rezignovat. Nejdůležitější pracovní kroky dělá automaticky. Espresso z DeLonghi ECAM 23.120 SB připraví intenzivní espresso s bohatou pěnou. Důležité je nastavení správné síly, které by se však mělo provést dle vašeho vlastního vkusu. Dobré espresso však nesmí být příliš slabé, jinak dojde ke ztrátě aroma. Kvalita espressa DeLonghi ECAM 23.120 SB do značné míry závisí na použitých kávových zrn.

Například na přípravu latte macchiato podle všech pravidel musí být mléko nejprve nastaveny na optimální teplotu. Potom přichází espresso a nakonec sametová, tuhá mléčná pěna. Zvládne to pouze barista. A kávovar DeLonghi.

 

Poměr cena/výkon

Vzhledem k funkce a parametry zařízení Magnifica ECAM 23.120.SB, si myslíme, že je to vynikající stroj, který nabízí skvělou hodnotu za danou cenu – 8 690 Kč . Pokud máte rádi čerstvou kávu a chcete mít kontrolu nad její chutí, Magnifica je správná volba.

💡 Tip! Pokud jste i vy zastáncem teorie, že kvalitní espresso lze připravit jen s klasickým portafiltrem, podívejte se i na recenze pákových kávovarů DeLonghi EC 820 B a DeLonghi ECO 311 W.

 

Co se nám na DeLonghi ECAM 23.120 SB líbí?

 • kromě ovládacího panelu je vybaven také LCD displejem
 • manuální cappuccino systém
 • možnost „personalizace” nápojů
 • jednoduchá obsluha i údržba
 • kompaktní
 • relativně tichý

 

Co se nám na DeLonghi ECAM 23.120 SB nelíbí?

 • nahřívač šálků hřeje jen mírně
 • napěňovač mléka vyžaduje praxi (ale to v podstatě ani není chyba kávovaru)

 

DeLonghi ECAM 23.120 SB - recenze zákazníků

Recenze zákazníků

Hodnocení zákazníků již tradičně přináší Heuréka a v tomto případě jsou jen tři. Ale všechny pozitivní. Koneckonců, tomuto spotřebiči opravdu není co vytknout. Přesvědčte se sami:

 

DeLonghi ECAM 23.120 SB – shrnutí na závěr

Automatický kávovar DeLonghi ECAM 23.120 SB dokáže přesvědčit. Ovládání je jednoduché a kompaktní rozměry hovoří o použití v malé domácnosti. Zařízení boduje rychle připravenou a dobrou kávou. Možnosti nastavení osobních preferencí jsou absolutně dostačující.

Výhody

 • množství funkcí
 • atraktivní design
 • vynikající chuť nápojů
 • vynikající poměr cena/hodnota

Nevýhody

 • ohřívání šálků není úplně dokonalé

Závěr recenze: Další z modelů oblíbené značky, na kterém se těžko hledají nedostatky.

Hodnocení autora
 • Funkčnost
 • Design
 • Snadnost použití
 • Poměr cena/hodnota

Souhrn

S DeLonghi ECAM 23.120 SB získáte automatický kávovar s plným funkčním vybavením a kavárenským stylem designu.

4.6

DeLonghi ECAM 23.120 SB – tento automatický kávovar vám připraví i tradiční "dlouhou" kávu (recenze)

✅ Cena: 8 690 Kč

Chci DeLonghi ECAM 23.120 SB Heureka.cz
Vývoj ceny DeLonghi ECAM 23.120 SB


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Rada cestuji, mám ráda lidi a život, který bychom si už bez různých pomocníků do kuchyně nebo domácnosti ani neuměli představit. Někdy se však ztrácíme v bludišti nesčetných možností, které nám moderní technologie nabízejí. Doufám, že i mé články vám trochu pomohou v orientaci a také díky nim se rozhodnete vždy správně.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.