ETA Gratus – recenze na kuchyňský robot, který uspokojí i náročnější zákazníky

Petra Lyžičiarová Recenze 27. října 2020 0
Kuchyňský robot ETA Gratus 0028 90030 titanium
 • příkon: 1200 W
 • objem: 5,5 l
 • počet rychlostí: plynulá regulace
 • počet funkcí: 6
 • doplňkové příslušenství: ano
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Kuchyňské roboty
8 499 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Heureka.cz

Kuchyňský robot ETA Gratus (s označením 0028 90030) představuje pomocníka do kuchyně i pro ty náročnější zákazníky. Zaujme nejen svým elegantním designem, ale také výkonným motorem s příkonem až 1200 W, který zvládne i vysokou zátěž. Kuchyňský robot vám umožní mísit těsto, míchat, mixovat i šlehat, ale také strouhat a krájet. Robot disponuje planetárním systémem míchání, takže jsou suroviny zpracovány systematicky a kvalitně a budete si jistý, že zpracuje celý obsah nádoby.

Nádoba na míchání má objem až 5,5 litru a můžete v ní míchat až 2,5 kg těsta. Co se týče počtu rychlostí, ETA Gratus jich má v nabídce až osm, přičemž nechybí ani pulzní funkce pro maximální otáčky. Samozřejmostí je také plynulá regulace otáček. Praktickou funkcí je možnost nastavení optimální výšky nástavců. Výhodou je také maximální bezpečnost při práci, ale i jednoduché ovládání a údržba, neboť nekovové díly lze mýt v myčce. Z hlediska ceny bychom ETA Gratus zařadili do střední cenové relace.

Přečtěte si více...

ETA Gratus - Kde koupit nejvýhodněji
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
8 499 Kč Do obchodu Heureka.cz
expert.cz ⭐️ akční leták → najdete zde
⭐️ doprava od 99 Kč
⭐️ platba: kartou, převodem, dobírkou, na splátky
⭐️ odvoz starého spotřebiče zdarma
9 999 Kč Do obchodu expert.cz

Základní informace

Kuchyňský robot ETA Gratus je výkonným kuchyňským pomocníkem, jehož příkon je až 1200 W. Díky masivnímu celokovovému provedení má zařízení dlouhou životnost, je stabilní a také velmi odolné. Robot ETA Gratus disponuje planetárním systémem míchání, díky čemuž jsou suroviny zpracovány systematicky a kvalitně. Robot vám umožňuje mixovat, šlehat, mísit těsto, ale také strouhat a krájet.

Zařízení má až 8 rychlostních stupňů a nechybí ani pulzní funkce pro míchání při maximální rychlosti. Otáčky si můžete během chodu plynule regulovat. Otvor v krytu mísy umožňuje snadné přidávání surovin během chodu robota. Robot se může pochlubit nádobou na míchání s objemem až 5,5 litru a zpracovat v ní víte na jeden jednou až 2,5 kg těsta. O bezpečnost při práci se zařízením se starají bezpečnostní pojistky, ale i protiskluzové nožičky. Maximální hlučnost robota je 82 dB. Robot se jednoduše ovládá a také není náročné ho složit.

 

Kuchyňský robot Eta Gratus

 

Důležité parametry

Hmotnost9,11 kg
Hlučnost82 dB
Rozměry (V x Š x H)32,5 x 32 x 28 cm
Příkon1200 W
Objem mísy5,5 l
Úložný prostorne
Regulace rychlostiano
Počet rychlostí8
Plynulá regulace rychlostiano
Displejne
Planetární systém mícháníano
Ovládánímechanické-tlačítkové

 

Funkce ETA Gratus

Kuchyňský robot ETA Gratus v základní výbavě disponuje následujícími funkcemi:

 • šlehání
 • míchání
 • hnětení těsta
 • mixování
 • strouhání a krájení

Šlehání

Šlehací metlička je vhodná na přípravu šlehačky, šlehání vajec či vaječných bílků. Při šlehání by měl být maximální objem surovin nejvíce 1,2 litru. Šlehací metlu v žádném případě nepoužívejte na hnětení těžkých cest nebo míchání lehkých těst. V případě, že by se vám výsledek šlehání nezamlouval, přidejte špetku soli nebo trochu citronové šťávy.

Míchání

Metličku na míchání používejte na těsto na dort, sušenky, na polevy, náplně, bramborovou kaši či lehké těsta. Na jednou zpracujte nejvýše 2,5 kg surovin. Metličku na míchání byste neměli v žádném případě používat pro zpracovávání těžkých kynutých těst.

Hnětení těsta

Hnětací hák je určen pro hnětení lehčích, ale i těžších těst. V případě, že připravujete větší množství těsta, zpracujte ho v několika dávkách. Na jednu dávku pracujte s nejvíce 1,6 kg surovin a nepřipravujte více než čtyři dávky za sebou. Pak byste si před dalším použitím měli udělat přestávku alespoň půlhodinu.

Hnětení těsta ukončete ve chvíli, kdy těsto dosáhne tvar koule. Může se stát, že bude v míse příliš mnoho cesta, takže když uslyšíte, že robot se při hnětení nadměrně namáhá, vypněte ho a vyjměte polovinu těsta. Užitečnou radou je, že když přidáte jako první tekutinu, suroviny se lépe promíchají.

Mixování

V mixéru můžete připravovat a míchat mléčné koktejly, šťávy, omáčky, polévky či dětskou výživu. Na začátek se doporučuje mixovat při nižších otáčkách a až pak přidat na rychlosti. Do mixéru je možné přidávat za chodu pouze tekuté přísady a doporučuje se, abyste pevněji suroviny nakrájeli na menší kousky. Při tekutinách, které tvoří pěnu (např. mléko), nenaplňujte nádobu až po značku MAX, aby nedošlo k přetečení.

Strouhání a krájení

Nástavec na strouhání a krájení můžete použít na sekání, krájení, strouhání a škrábání téměř všech druhů zeleniny a ovoce. Při strouhání a krájení na suroviny netlačte prsty a dbejte zvýšené opatrnosti, protože čepele jsou velmi ostré. Doporučuje se, abyste příliš velké kusy ovoce a zeleniny předem nakrájeli na menší kousky, aby se vešly do plnicího otvoru. Rychlost otáček přizpůsobte konkrétní surovině -- měkké suroviny krájíte a strouhejte na nízkých otáčkách, tvrdé sýry a čokoládu sekejte jen krátce, aby se nezahřály a nezačaly se tvořit hrudky. Tvrdé suroviny, jako je například mrkev či tvrdé sýry zpracovávejte při rychlých nebo středně rychlých otáčkách.

 

Kuchyňský robot ETA Gratus - nástavce na strouhání

 

V případě, že si k robotu dokoupíte potřebné příslušenství, můžete jej použít i:

 • na míchání krémů a lehkého těsta
 • jako mlýnek na maso
 • kráječ na úzké či široké nudle
 • nástavec na válení těsta na těstoviny
 • citrusovač
 • lis na ovoce a zeleninu
 • na krájení kostek
 • mlýnek na mák

 

Kuchyňský robot ETA Gratus přináší široké možnosti využití

ETA GRATUS kuchyňský robot

 

Příslušenství a výbava

Základní výbava kuchyňského robota ETA Gratus je celkem bohatá, ale v případě, že by vám nestačila, v nabídce jsou i široké možnosti různého příslušenství.

V základní výbavě najdete:

 • velkokapacitní mísu z nerezavějící oceli o objemu 5,5 litru, do které se vejde až 2,5 kg těsta
 • průhledný kryt s otvorem pro přidávání surovin během chodu
 • skleněný mixér o objemu 1,4 litru, který nepohlcuje pachy a barvy mixovaných potravin
 • strouhací nástavec s třemi diskovými struhadly a převodovkou
 • hák na hnětení těsta
 • metličku na šlehání
 • metličku na míchání

Příslušenství, které si můžete dokoupit:

 • flexi metla na krémy a lehké těsta
 • mlýnek na maso (s větším nebo menším průměrem)
 • mlýnek na mák
 • kráječ na úzké nudle
 • kráječ na široké nudle
 • nástavec na válení těsta na lasagne, cannelloni nebo raviolli
 • citrusovač
 • lis na ovoce, zeleninu a bobuloviny
 • nástavec na krájení kostek
 • nástavec na strouhání se 4 bubínkový struhadly

Kuchyňský robot ETA Gratus - mixér

 

Náhradní díly na ETA Gratus

V případě, že budete po čase potřebovat pro kuchyňský robot ETA Gratus náhradní díly, neměl by být problém sehnat je. Autorizované prodejny mají v nabídce prakticky všechno, co byste mohli z náhradních dílů potřebovat.

 

Použití

Před samotným použitím robota je třeba odstranit všechny obaly, samolepky a fólie či papír. Před prvním použitím se doporučuje umýt ty části, které budou v kontaktu s potravinami, teplou vodou se saponátem, opláchnout a nechat je vyschnout. Následně robot sestavte podle manuálu a položte jej na stabilní, hladkou, rovnou a čistou plochu. Pak můžete začít s robotem pracovat. Podrobné informace o tom, jak používat kuchyňský robot ETA Gratus a jeho jednotlivé funkce najdete v návodu k použití.

Kuchyňský robot ETA Gratus - příslušenství

 

Údržba a čištění

Kuchyňský robot ETA Gratus není náročný na údržbu a čištění, protože je možné jednotlivé nekovové díly mýt i v myčce nádobí. Samotné tělo robota lze v případě potřeby otřít vlhkým hadříkem. Nedoporučujeme vám však používat abrazivní čisticí prostředky, protože by mohly zařízení poškodit. Kovové části omývejte teplou vodou a běžným saponátem určeným na mytí nádobí.

 

Recenze zákazníků

Zajímalo nás, jak hodnotí kuchyňský robot ETA Gratus zákazníci. Podívali jsme se proto na několik zákaznických recenzí a hodnocení. Několik recenzí uvádějí, že jim robot práci v kuchyni výrazně usnadnil a někteří zákazníci chválí mimo jiné snadnou manipulaci a tichý chod zařízení.

Další recenze si pochvalují jeho masivní konstrukci, ale i výkon. Na jedné straně někteří zákazníci chválí bohaté příslušenství, ale na druhé stráně se najdou zákazníci, kteří by ho za takovou cenu přijali více.

ETA Gratus hodnocení zákazníků

recenze zákazníků na kuchyňský robot ETA Gratus

Další hodnocení → naleznete zde

 

Závěrečné hodnocení ETA Gratus

Kuchyňský robot ETA Gratus je kvalitním masivním zařízením, které vám usnadní množství práce v kuchyni. Disponuje planetárním způsobem míchání, díky čemuž budou suroviny důkladně promíchány. Má dostatečně velký objem nádoby na míchání, která má až 5,5 litru, a tak v ní smícháte i velké množství surovin. Disponuje až osmi rychlostními stupni a také pulzní funkcí pro maximální otáčky. Můžete pomocí něj šlehat, mísit, míchat, mixovat, ale i strouhat a krájet. Pokud si dokoupíte potřebné příslušenství, poslouží vám robot i na mletí masa, máku, či na přípravu těstovin a na řadu dalších činností.

Práce s robotem je bezpečná, o co se starají protiskluzové nožičky, ale i bezpečnostní pojistka proti nechtěnému spuštění v odklopené poloze. S robotem se jednoduše manipuluje a není náročný na ovládání. Jednoduchá je také jeho údržba, protože je možné nekovové části mýt v myčce nádobí. Cena tohoto kuchyňského robota je přiměřená jeho kvalitě a výbavě, přestože se někomu může zdát vyšší. Tento robot však uspokojí i náročnějších kuchaře.

V případě, že byste chtěli kvalitní kuchyňský robot v nižší cenové relaci, doporučujeme například Klarstein Curve. Pokud nevíte, jak si vybrat kuchyňský robot, užitečné informace naleznete v našem článku.

Výhody

 • stabilní díky konstrukci
 • tichý
 • pěkný design
 • velmi výkonný

Nevýhody

 • cena
 • nestrouhá dokonale
 • strouhací násady se zanášejí
 • složení mlýnku může být pro dámy výzva

Závěr recenze: Velmi výkonný kuchyňský robot oblíbené značky v pěkném a především stabilním provedení se širokými možnostmi využití.

Hodnocení autora
 • Provedení
 • Kvalita
 • Využití
 • Cena
 • Hlučnost

Souhrn

Kvalitní a designově zajímavý kuchyňský robot, který vyniká stabilitou, ale i širokými možnostmi využití. Jednoduše se ovládá a můžete si k němu dokoupit bohaté příslušenství.

4.4

Kuchyňský robot ETA Gratus 0028 90030 titanium

✅ Cena: 8 499 Kč

Chci ETA Gratus 0028 90030
Heureka.cz
Vývoj ceny ETA Gratus 0028 90030


Autor článku
Petra Lyžičiarová

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Mám ráda přírodu, zvířata a ráda tvořím. Kreativní se realizuji nejen při psaní, ale i v domácnosti, zahradě a v kuchyni, a tak věřím, že mé články budou pro vás zajímavé, užitečné a přínosné.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.