inSPORTline Airbike Beast

Vladimír Rejholec Recenze 2. prosince 2021 0
inSPORTline Airbike Beast
 • nosnost: 180 kg
 • počet programů: 7
 • hmotnost zátěžového kola: 4,8 kg
 • hmotnost: 72 kg
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Air Bikes
36 690 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
inSPORTline.cz

Airbike inSPORTline AirBeast je vzduchový rotoped, na kterém při cvičení vydáte ze sebe úplně všechno. Procvičujete nejen nohy, ale i ruce, čili dáváte zabrat celému tělu. Zátěž si určujete jen vy sami a to podle toho, jak tvrdě cvičíte na stroji. Pohyb je totiž nedílnou součástí zdravého životního stylu a v tomto případě máte výhodu, že můžete cvičit po celý rok a za každých podmínek, jelikož toto zařízení budete mít přímo ve vaší domácnosti.

Air bike si oblíbili už mnozí vrcholoví sportovci, pro které je to skvělé zahřátí před soutěží nebo jeden z kvalitních vytrvalostních tréninků. Airbike inSPORTline AirBeast je robustní a velmi stabilní model, který splňuje požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků. Proto jsme se rozhodli vám o něm říct víc. Přečtěte si naši recenzi a dozvíte se, co všechno a jakým způsobem se dá na Air biku cvičit a také všechny potřebné parametry o tomto stroji na cvičení.

Přečtěte si více...

porovnání cen
inSPORTline.cz ⭐️ jasně stanovené datum doručení zboží k zákazníkovi
⭐️ garance vrácení peněz, kvalitní, spolehlivý a známý eshop
⭐️ výprodej slevy a aktuální akce → najdete zde
36 690 Kč Do obchodu inSPORTline.cz
eFitness.cz ⭐️ nad 2000 Kč doprava zdarma
⭐️ garance vrácení zboží do 3 měsíců
⭐️ výprodej a akce → najdete zde
36 690 Kč Do obchodu eFitness.cz
fitvyziva.cz ⭐️ doprava nad 2000 Kč zdarma
⭐️ mega výprodej najdete zde
36 690 Kč Do obchodu fitvyziva.cz
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
36 690 Kč Do obchodu Heureka.cz

Co je Airbike inSPORTline AirBeast a jak funguje

Airbike inSPORTline AirBeast je vzduchový trenažér, který se od klasického rotopedu liší tím, že místo předního zátěžového kola má velký ventilátor. Ten není poháněn ničím jiným, než vaší silou. To znamená že si na tomto stroji nenastavujete žádný stupeň zátěže, ale určujete si ji sami podle toho, kolik energie vynaložíte do vašeho cvičení. V konečném důsledku zjistíte, že tento stroj nezná hranice a každým cvičením můžete překračovat své možnosti a cíle.

Další výhodou oproti rotopedu je ta, že Air bike disponuje řídítky (rukojeťmi), které jsou ve většině případů propojené s pedály a proto najednou procvičujete nohy i ruce. Na tomto stroji tedy můžete dát tělu skutečně zabrat. Jeden Air bike vám nahradí hned několik strojů na cvičení a ušetříte tím i místo ve vaší domácí posilovně.

 

Vlastnosti a funkce Airbike inSPORTline AirBeast

➡️ Stabilní a robustní stroj

Stabilita je při tomto stroji na cvičení velmi důležitá. Pokud se vám totiž během cvičení kolísá, nejen, že se můžete cítit nepohodlně, ale by mohlo dojít i k nějakému nepříjemnému zranění. Airbike inSPORTline AirBeast vám nabízí pocit bezpečí, je robustní a maximálně stabilní, připravený na jakoukoliv zátěž, jakou si nastavíte svou silou. Přispívá k tomu i systém pro vyrovnání nerovnosti podlahy.

Žluto šedý AirBike inSPORTline Beast

AirBike inSPORTline Beast

 

➡️ Vzduchový odpor

Na jakémkoli Air biku není potřeba, a konec konců ani umožněno, nastavovat si během cvičení stupeň zátěže. Může za to unikátní vzduchový systém, při kterém se ventilátor s hmotností 4,8 kg otáčí podle toho, jak rychle šlapete. S kadencí šlapání stoupá i zátěž, a to zcela plynule a bez zbytečných přerušení. To tedy znamená, nízká rychlost = nízká zátěž, vysoká rychlost = vysoká zátěž. Díky této technologii se během tréninku můžete pohybovat v rozmezí zátěže kolem 3 – 1260 W, což je důkazem všestrannosti tohoto trenažéru.

Žlutý ventilátor v Air biku

 

➡️ Ideální pro HIIT cvičení

Air bike je vhodný zejména na vysoce intenzivní intervalový trénink HIIT, kterému jsou přizpůsobeny i přednastavené programy na počítači. Stisknutím jednoho tlačítka si tedy můžete nastavit program, jaký vám vyhovuje nejlépe. Pokud tam takový není, klidně si můžete nastavit svůj vlastní. HIIT je efektivní cestou ke snížení hmotnosti a podpoření kardiovaskulárního systému. Intervalový trénink rychle střídá vysoké vypětí s odpočinkem a pomáhá vám tak spalovat tuky.

 

➡️ Programy na cvičení

Na přehledném ovládacím panelu se trénink začíná jednoduše. Kromě klasického rychlého startu máte na výběr také z několika programů zaměřených na intervalové tréninky a nastavení cíle cvičení. Intervalové programy jsou dva, možná si ale také nastavit program vlastní, přesně podle vašich požadavků. Za zmínku stojí také program pro nastavení cílové tepové frekvence. Nastavte si tepovou frekvenci, kterou chcete během tréninku dosáhnout a rotoped vám na displeji ukáže, jak máte šlapat, abyste ji dosáhli. Pokud nevíte, jakou tepovou frekvenci si určit, stroj vám podle vašeho věku vypočítá maximální tepovou frekvenci a doporučí cílové hodnoty pro efektivní trénink. Na LCD displeji můžete sledovat všechny naměřené hodnoty včetně otáček za minutu a výkonu ve wattech.

Monitor s informacemi na Air biku

 

7 programů: 2 přednastavené intervalové programy, manuální intervalový program, nastavení cílové hodnoty (čas, vzdálenost, kalorie, tepová frekvence)

Displej zobrazuje čas, otáčky za minutu, rychlost, vzdálenost, kalorie, výkon ve wattech a aktuální tepovou frekvenci

Cílová tepová frekvence – Pro tento program musíte mít kompatibilní hrudní pás pro měření tepové frekvence. Zadejte svůj věk a konzola automaticky vypočítá vhodnou tepovou frekvenci od 65% do 80% vaší maximální tepové frekvence. Konzola vám také sdělí, zda máte zrychlit nebo zpomalit pro dosažení zadané hodnoty.

 

➡️ Pohyblivé řídítka

Air bike je skvělý v tom, že na rozdíl například od rotopedu, dokážete na něm procvičovat nejen nohy, ale i ruce. A to díky pohyblivým řidítkům, které nabízejí několik různých úchopů pro co nejpohodlnější cvičení. Při pohybu horními i dolními končetinami tak efektivně procvičíte celé tělo, zatímco další možnost je vynechat nohy úplně a opřít je o stoupačky. Díky této vychytávce tak můžete trénovat pouze paže. Po cvičení lze ramena zajistit kolíkem, aby náhodou nedošlo k úrazu. Pro co nejpříjemnější pocit během tréninku jsou úchyty pokryty tlustou vrstvou měkké a odolné pěny.

Pohyblivé řídítka a monitor

 

➡️ Pohodlné polohovatelné sedadlo

Nejen stabilita je důležitá, ale také pohodlné sedadlo nebo sedlo. AirBike Beast disponuje nastavitelným sedlem s pohodlným a anatomicky tvarovaným čalouněním. Pomocí snadno přístupných páček lze měnit výšku sedla i jeho horizontální polohu. Uživatel má tedy jedinečnou možnost upravit si posed přesně podle svých představ.

Černé sedadlo Air biku

 

➡️ Příslušenství k Airbike inSPORTline AirBeast

Každý dobrý model Air biku by měl obsahovat i nějaké příslušenství. Co se týče inSPORTline AirBeast, naleznete zde praktický držák na láhev, díky kterému se můžete osvěžit během tréninku, aniž jste vyšli z tempa. Také vás potěší šikovné transportní kolečka, které usnadňují přemisťování Air biku. Setkat se můžete také s držákem na mobil a tablet, tím však tento model nedisponuje.

Plastový držák na láhev

 

➡️ Maximální nosnost

Každý stroj na cvičení disponuje maximální možnou nosností, kterou dokáže při cvičení bez problémů zvládnout. Průměrná maximální nosnost při Air bikoch je 150 kg. Airbike inSPORTline AirBeast však nabízí až 180 kilogramů, což umožňuje používat stroj i lidem s nadváhou. Výška v tomto případě nehraje žádnou roli.

 

Jaké jsou výhody Airbike inSPORTline AirBeast?

Air Bike je nejlepší použít k tomu, aby se srdeční frekvence zrychlila a aby se kardiovaskulární systém dostal do aerobního a anaerobního stavu, tj. když lapáte po dechu a v podstatě trénujete své srdce a plíce, abyste při dalším cvičení mohli tlačit víc a víc. Je proto ideální pro extrémně intenzivní, ale krátké tréninky. Air Bike je také fantastický jako zahřívací stroj, který zahrnuje většinu hlavních svalových skupin a pumpuje krev do oblastí, které to vyžadují. Air Bike je také skvělým nástrojem na rehabilitaci, protože nemá stejný vliv na náchylné klouby (kolena a kotníky) jako běh nebo jiné výbušné formy sportovního cvičení.

Cvičení na vzduchovém rotopedu příznivě ovlivňuje kardiovaskulární systém, zvyšuje kapacitu plic a celkovou vytrvalost. Tento typ tréninku umožňuje především komplexní posilování všech svalových partií dolních končetin, a je tak vhodný nejen pro udržování kondice, spalování tuků a prevenci zdravotních komplikací, ale díky své nenáročné obsluze a manipulaci je ideální také při rekonvalescenci po úrazu, srdečních příhodách nebo kloubních potížích.

 

Tréninky vhodné pro cvičení na Airbike inSPORTline AirBeast

Jak jsme již zmínili, ideální je vysoce intenzivní intervalový trénink HIIT. Zkusit můžete však i tyto cvičení:

Tabata – Intervaly Tabata jsou ideální pro vzduchový kolo. Co je interval Tabata? Je to 20 sekund největšího úsilí, po kterých následuje 10 sekund odpočinku a opakujete sérii celkově 8 krát.

60 sekundová výzva – Zjistěte, kolik kalorií spálíte za jednu minutu při vynaložení co největšího úsilí, jaké dokážete snést. Věřte, že je to tvrdší, jak to zní.

50 kalorií za určitý čas – Jak rychle dokážete spálit 50 kalorií?

Death by Assault Bike – Začněte s 2 kaloriemi za minutu. Každou další minutu zvedněte úsilí o 2 kalorie, dokud nebudete moci dokončit celou minutu.

I takto může vypadat váš trénink:

 1. Pokud jste začátečník, zkuste začít intervalovým tréninkem se zaměřením na nastavení otáček (otáček za minutu) palubního počítače nebo manuálním spočítáním vaší kadence tak, že zaznamenáte počet otáček pedálů za 10 sekund a vynásobíte jejich šesti.
 2. Zahřejte se pět minut jemným cyklistikou při 40 otáčkách za minutu po dobu dvou minut a potom každou minutu zvyšujte tento údaj o 10 otáček za minutu, dokud nedosáhnete pětiminutovou hranici.
 3. Po zahřátí se snažte 30 sekund silně šlapat, tlačit / táhnout a zajistit, aby kadence byla během celého sprintu na 80-90 ot./min. Potom na dvě minuty snižte rychlost na 30-40 ot./min. Tento interval opakujte pět až osm krát.

Středně pokročilí uživatelé mohou na těchto intervalech stavět s delším a intenzivnějším obdobím sprintu a současně s tím zkrátit dobu odpočinku. Případně vyzkoušejte způsob CrossFit a využijte počítadlo kalorií na počítači vašeho Air Bike, abyste za minutu spálili stanovené množství kalorií. Začněte s třemi kaloriemi v první minutě, šesti v druhé, devíti ve třetí a tak dále. Trvá jen deset minut, dokud se dokážete opravdu doslova sedřít.

 

Airbike inSPORTline AirBeast v celé své kráse:

AirBike inSPORTline Beast

 

Správné držení těla

Při tréninku dodržujte vzpřímenou polohu těla, nebo si můžete opřít předloktí o držadla. Během šlapání byste neměli mít nohy plně natažené. Při úplném sešlápnutí pedálů by měly být kolena mírně pokrčené. Hlavu udržujte rovně s páteří, minimalizujete tak bolest krčního svalstva a vrchních zádových svalů. Vždy šlapte plynule a rytmicky.

 

Zahřívací triky před tréninkem

Před každým tréninkem, ať už je jakýkoliv, nezapomeňte na zahřívací cviky. Předejdete tak nepříjemným zraněním, natažených svalů apod. Zde je několik příkladů, jaké cvičení můžete provádět před vaším tréninkem.

⭐ Protažení vnitřní strany stehna – Sedněte si na podlahu a pokrčte nohy v kolenou tak, že se vaše chodidla dotýkají. Snažte se tlačit chodidla co nejblíže k pánvi a lokty tlačte kolena jemně směrem dolů k podlaze. V krajní poloze setrvejte po dobu 15 sekund.

⭐ Protažení kolenních šlach – Sedněte si a napněte pravou nohu. Chodidlo levé nohy přitáhněte k vnitřní straně stehna pravé nohy. Snažte se přitáhnout horní polovinu těla co nejblíže k palci. V krajní poloze setrvejte po dobu 15 sekund. Opakujte cvik na obě nohy.

⭐ Kroužení hlavou – Nakloňte hlavu směrem k pravému ramenu, měli byste cítit protažení levé strany krku. Potom hlavu zakloňte, ústa nechte otevřené. Nakloňte hlavu směrem k levému rameni, a nakonec hlavu předkloňte a snažte se ji přitáhnout k hrudníku.

⭐ Střídavé zvedání ramen – Zvedejte střídavě ramena směrem nahoru a setrvejte vždy v krajní poloze alespoň 1 sekundu.

⭐ Protažení lýtka a Achillovy šlachy – Opřete se o stěnu, levou nohu přisuňte blíže ke zdi a pravou posuňte směrem dozadu, ramena směřují směrem dopředu. Narovnejte pravou nohu a chodidlo levé nohy držte na zemi. Pokrčte levou nohu a snažte se přitáhnout pánev směrem ke zdi. Setrvejte v krajní poloze po dobu alespoň 15 sekund. Potom přetáhněte stejným způsobem levou nohu.

⭐ Přilákání k palcům – Pomalu se předkloňte, pozvolna spouštějte záda a ramena směrem dolů po palce. V krajní poloze setrvejte po dobu alespoň 15 sekund.

⭐ Protažení boční strany trupu – Volně zvedněte ruce nad hlavu. Snažte se jednu ruku zvednout co nejvýše a táhnout ji směrem nahoru. V krajní poloze setrvejte alespoň 1 sekundu a potom přetáhněte stejným způsobem druhou stranu těla.

 

Údržba a čištění Air biku

 • Umístěte výrobek do čisté, suché a větrané místnosti.
 • Použijte měkký vlhký hadřík.
 • Nečistěte vodou elektronické součásti, před čištěním vytáhněte přístroj ze zásuvky.
 • Bezpečnost zařízení může být udržována pouze v případě, že je zařízení pravidelně kontrolováno. Pravidelně kontrolujte řemenice, matice, šrouby, pohyblivé části, pouzdra, řetěz atd.
 • Kontrolujte zařízení alespoň jednou za týden.
 • Vždy nahraďte poškozené nebo opotřebené části.
 • Používejte měkký, bavlněný hadřík a neabrazivní čistič.
 • Nepoužívejte chemické čisticí prostředky.

Denní péče:

 • Před tréninkem se ujistěte že pohyb rotopedu není omezován překážkami.
 • Zkontrolujte pedály, popruhy a šrouby pedálů.
 • Po každém použití otřete povrch rotopedu, pro odstranění potu a vlhkosti.
 • Otřete displej vlhkým, měkkým bavlněným hadříkem. Držte konzolu mimo dosah vody.

Týdenní péče:

 • Očistěte řemeny pedálů, sedlo, sloupek sedla a displej konzoly.
 • Zkontrolujte, zda jsou pedály zajištěny a nejsou opotřebované.
 • Zkontrolujte všechny šrouby a matice, zda nejsou opotřebované, a utáhněte je.

Měsíční péče:

 • Namažte otevřené kovové konce jako ochranu proti korozi.
 • Zkontrolujte / vyměňte baterie AA konzoly.
 • Vyčistěte ventilátor od prachu.
 • Zkontrolujte, zda je rotoped opotřebovaný nebo poškozený. Nepoužívejte poškozený výrobek.

 

Recenze na Airbike inSPORTline AirBeast

A co na tento Air bike říkají zákazníci? Nalezli jsme pár recenzí, které mluví samy za sebe. Lidé jsou s tímto produktem spokojeni. Nejvíce se zpracováním stroje, maximální nosností, takže nejsou ničím omezováni. I přednastavené programy více vyhovují. Negativa nikdo nevzpomínal, avšak cena tohoto Air biku je dost vysoká. Ta se v konečném důsledku však odráží na zmíněných pozitivech, robustní konstrukci a programech. Proto tedy jeho cena určitě odpovídá kvalitě výrobku. Přečtěte si, jak se vyjádřili zákazníci ve svých recenzích:

„Jednoduše profi stroj – doslova – perfektní.”

„Perfektní zpracování. Vše je velmi masivní a robustní, takže na něm mohu cvičit i se svými 110 kily. Ale je to fakt makačka. Na žádném jiném stroji nezapojíte tolik svalových partií najednou, jako na této mašince.”

„Jsem nadšený, robustní konstrukce, jednoduše řešené. Když si chci dát do těla, tak stačí zabrat a za pár minut jsem ko. Cena odpovídá kvalitě výrobku, jsem spokojen.”

„Zatím ve stadiu seznamování… Pevná konstrukce na kolečkách s možností přemístění po bytě dle potřeby… velmi pěkný vzhled, dobrá cena.”

„Výborná kvalita provedení, rychlé procvičení i delší program, zatím vše vyhovuje 🙂 Doporučuji!”

 

Zhodnocení na závěr

Airbike inSPORTline AirBeast je vhodný pro všechny sportuchtivé lidi, kteří touží při cvičení ze sebe dostat maximum. Tento stroj to umožňuje každému bez rozdílu na věk. Největšími výhodami Air biku jsou, že zátěž si určujete sami podle toho, jak tvrdě cvičíte a kolik energie vynaložíte do cvičení. Dalším pozitivem je, že díky pohyblivým řidítkům posilujete celé tělo, i horní i dolní část. Vybrat si však můžete, zda budete namáhat jen nohy, jen ruce nebo obojí najednou. Všechny potřebné informace jsme si už řekli, třeba proto zmínit ještě, v jaké cenové relaci se pohybu tento Air bike. Sehnat ho můžete buď ve specializovaných sportovních prodejnách nebo na internetu. Pořídit si ho můžete se cenu přibližně 36 690 Kč. Někomu se to může dát příliš, někomu ne, ovšem můžeme říci, že cena odpovídá kvalitě tohoto modelu Air biku.

💡 TIP: Přečtěte si náš článek Vybíráme nejlepší Air bike, který vás seznámí s dalšími modely a značkami tohoto výkonného stroje na cvičení a posilování vašeho těla.

Výhody

 • přehledný LCD displej s vašimi údaji
 • ergonomické sedlo a pohyblivé rukojeti
 • spolu nabízí sedm přednastavených programů
 • systém pro vyrovnání nerovnosti podlahy

Nevýhody

 • vysoká cena

Závěr recenze: Vysoce kvalitní profesionální air bike vhodný i pro ty nejnáročnější zákazníky.

Hodnocení autora
 • Stabilita
 • Funkce
 • Provedení
 • Bezpečnost
 • Cena

Souhrn

Vysoce kvalitní profesionální air bike vhodný i pro ty nejnáročnější zákazníky.

4.8

inSPORTline Airbike Beast

✅ Cena: 36 690 Kč

Chci inSPORTline Airbike Beast inSPORTline.cz
Vývoj ceny inSPORTline Airbike Beast


Autor článku
Profilový obrázek

Jelikož mám rád technické věci, kvalitní a funkční spotřební elektroniku, vychytávky a zlepšováky v domácnosti, založil jsem web Cestakbydleni.cz. Zde mohu aplikovat své, již přes 10-leté zkušenosti v oblasti tvorby obsahu na internetu a přitom mohu vycházet z vlastních zkušeností s domácností.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.