iRobot Roomba 605 (recenze) – robotický vysavač za rozumnou cenu, vhodný do menších prostorů

Georgina Babinová Recenze 14. září 2021 0
Vysavač robotický iRobot Roomba 605
 • Vhodný na koberce: Neuvedeno
 • Systematický pohyb robota: Neuvedeno
 • Kapacita zásobníku: 0,50 l
 • Maximální pokrytí plochy: 60 m²
 • Rychlost nabíjení: 150 min
 • Maximální doba úklidu: 180 min
 • HEPA filter: Ano
 • Mop / Mokré čištění: Ne
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Robotické vysavače
4 599 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
roboticky-vysavac.cz

iRobot Roomba 605  je nejmenším členem rodiny robotických vysavačů iRobot a současně i  nejlevnějším modelem, dostupným v současné linii americké firmy, která již dvacet let vyrábí širokou škálu těchto vysavačů. iRobot Roomba 605 se také prodává jako Roomba 606 a Roomba 620. Jediný rozdíl, který odrážejí různá čísla modelu, je v barvě jednotky; hardware je přesně stejný. Může však stavět tento model na dobrém výkonu svého předchůdce Roomba 615? Kolik iRobotu je ve skutečnosti v zařízení za cca 200 eur? Z našeho článku se dozvíte všechno.

Přečtěte si více...

porovnání cen
roboticky-vysavac.cz ⭐️ doručení 1-2 pracovní dny
⭐️ největší prodejce značky iRobot v ČR
⭐️ doprava 99 Kč (objednávky nad 1000 Kč zdarma)
⭐️ platby: dobírka, převod, online, kartou, hotově, splátky
4 599 Kč Do obchodu roboticky-vysavac.cz
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
3 998 Kč Do obchodu Heureka.cz

Základní informace

Roomba 605  je kruhový robot, který využívá dvojici kol pro trakci a třetí otočného kolo pro stabilitu. Součástí balení je nabíjecí stanice , do které se robot vrací, když dokončí práci, nebo je třeba dobít baterii. Malý koš o objemu 0,5 litru je namontován na zadní straně robota a je třeba ho vyprázdnit po každém použití vysavače.

Roomba 605 je základním modelem série Roomba a chybí mu několik zajímavých funkcí dražších verzí , jako je dálkové ovládání prostřednictvím aplikace pro smartphony, virtuální zeď a časovač. Navzdory absenci těchto pokročilých funkcí má všechny základní vlastnosti, které by robotický vysavač měl mít. Například řada senzorů, dobrou čistící techniku a nárazníky. Nemá technologii laserového mapování, ale přesto dokáže úspěšně zmapovat své okolí a metodicky pokryje téměř každý centimetr místnosti. Má také “spot” funkci , která když je aktivována, vyčistí obzvlášť znečištěnou oblast. Je to vhodné zejména pro rodiny s dětmi, které po každém jídle nechávají za sebou drobky.

Maximální doba provozu60 minutprůměr je 101 minut
Doba nabíjení180 minutprůměr je 248 minut
BaterieNiMH--
Pokrytí plochy60 m2průměr je 147 m2
Hlučnost61 dBprůměr je 62 dB
Výška prahu2 cm--
Kapacita zásobníku na prach0,5 l--
FiltrAeroVac--

💡TIP: Manuál a podrobné informace o všech parametrech tohoto modelu naleznete zde.

 

Nakolik je dobrá navigace robotického vysavače  iRobot  Roomba 605?

Roomba 605 má pro tento cenový rozsah dobrý navigační systém. Přestože neexistuje systém, podle kterého by pracoval, dosahuje relativně dobré pokrytí povrchu , aniž by čistil opakovaně stejný povrch. Využívá navigaci první generace, která někdy může zanechat kus podlahy neuklizeného. Z nějakého důvodu, někdy prostě nepokryje určitou část místnosti / domu a zanechá tam nečistoty. Týká se to asi deset procent podlahové plochy. Kolízií se bát nemusíte. “Cítí” stěny i předměty. Radar v zařízení zabraňuje srážce s většími překážkami, jako jsou stěny nebo pohovky na úrovni podlahy. Do menších překážek, například nohy stolu a židlí, lehce narazí nárazníkem se zpomaleným dotykem. Test ukázal, že tyto lehké kolize nenechávají stopu na nábytku , ale samozřejmě pokud jste majiteli 30 000 Kč designérského stolu měli byste věnovat pozornost této vlastnosti.

Následující video vám předvede jak funguje navigace vysavače Roomba 605:

 

Nakolik je dobrý sací výkon?

Sací výkon je mimořádně dobrý pro zařízení v tomto cenovém rozpětí. Tento model může soutěžit s Roomba 691 v této kategorii a dokonce i s jeho větším bratrem. Díky integrované funkci čištění skvrn  zvládá i hrubší nečistoty. Například dlouhá kočičí srst, která znamená problém pro některé středně velké robotické vysavače, je pro tento přístroj hračkou. Ale přesto bychom Roombu 605 nedoporučili pro domácnosti s domácími mazlíčky a to hned ze dvou důvodů:

 • silikonové rolky, nacházející se v mnoha jiných robotických vysavačích jsou pro tento účel vhodnější, jako kartáč, kterou je vybavena Roomba 605
 • Roomba 605 není vybavena žádným protialergickým filtrem, takže zvířecí chlupy (které vyvolávají alergické symptomy u lidí) se částečně šíří zpět do bytu. Také, “stará dobrá vysavačová vůně” je jasně přítomna když Roomba vysává byt, ve kterém žijí i zvířata

 

Výdrž baterie a čas nabíjení

Výrobce uvádí, že baterie Roomba 605 umožňují provoz po dobu asi jedné hodiny , což je docela dobré. V praxi to znamená, že Roomba 605 dokáže vysát až 40 – 50 m2 plochy najednou, v závislosti na složitosti bytu. Po dokončení úklidu se vrátí do své nabíjecí stanice a dobití trvá přibližně tři hodiny.

Schopnosti zařízení jsou omezeny skutečností, že pokud se baterie během úklidu vybije a Roomba se musí vrátit do nabíjecí stanice, není schopna pokračovat tam, kde byla předtím vypnuta. To znamená, že úklidový prostor by měl být omezen tak, že Roomba ho dokáže vysát na jedno nabití – obvykle kolem 40 až 50 m2.

 

Schody a dvoupodlažní domy

Je velmi nepravděpodobné, že Roomba 605 spadne ze schodů, když vysává na patře. Je to proto, že vysavač dokáže rozpoznat hrany, přes které může propadnout a zastaví před nimi.  V dvoupatrovém domě je použití robotického vysavače o něco pracnější, než v bungalovech nebo bytech, protože Roomba 605 není schopna sama se vyšplhat po schodech, takže ji budete muset vzít nahoru vy. Dobrým nápadem by bylo mít samostatnou dokovací stanici i na patře , abyste museli přesouvat jen vysavač samotný.

 

Hlučnost

Hladina hluku Roomba 605 je běžná pro robotické vakuové vysavače a odhaduje se přibližně na 61 decibelů měřených ze vzdálenosti jednoho metru . Může to být nepříjemná úroveň, pokud se nacházíte v místnosti. Proto doporučujeme zapnout vysavač předtím, než odcházíte z domu.

 

Recenze zákazníků

Recenze a zkušenosti zákazníků, kteří si tento vysavač zakoupili potvrzují, že ve vztahu k relativně nízké ceně získáváte více než adekvátní hodnotu. Vždyť posuďte sami:

recenze iRobot Roomba 605

Recenze zákazníka české Heureky to jen potvrdí:

iRobot Roomba 605 recenze

Více zde: vysavace.heureka.cz/irobot-roomba-605/recenze

 

Shrnutí na závěr

Pokud hledáte levné spolehlivé zařízení střední třídy bez přídavných zařízení, budete s tímto vysavačem spokojeni. Jeho skóre zvyšuje i vysoký sací výkon a jednoduché ovládání. Roomba 605 určitě není jednoznačně vhodná pro všechny spotřebitele, ale existují scénáře, kdy by byla opravdu vhodným a rozumným nákupem:

 • pokud nemáte žádné domácí zvířata (absence antialergických filtrů a problémy s čištěním srsti ze štětin kartáče)
 • pokud má váš byt maximální podlahovou plochu 50 m2
 • pokud má byt pouze tvrdou podlahu nebo tenké ploché koberce

Absence možnosti plánování úklidu je najsignifikantnejším nedostatkem Roomba 605 ve srovnání s jinými robotickými vysavači, ale toto ve skutečnosti není problém, pokud daný byt nemá bezdrátovou síť, nebo pokud vlastník i tak nepoužívá smartphone.

Výhody

 • suché vysávání tvrdé podlahy i koberce
 • velmi tiché vysávání oproti konkurenci
 • unikátní technologie pro lepší údržbu nádoby na prach
 • inteligentní funkce proti zamotání kabelů a lepší orientaci v prostoru

Nevýhody

 • krátká doba provozu, zhruba jen 60 minut
 • nemá virtuální zeď jako součást základního balení

Závěr recenze: Značkový robotický vysavač vhodný na podlahy, ale i na koberce

Hodnocení autora
 • výkon
 • navigační systém
 • snadnost používání
 • výdrž baterie
 • hlučnost

Pouze několik úvodních vět

Značkový robotický vysavač vhodný na podlahy, ale i na koberce

4.4

Vysavač robotický iRobot Roomba 605

✅ Cena: 4 599 Kč

Chci iRobot Roomba 605 roboticky-vysavac.cz
Vývoj ceny iRobot Roomba 605


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Rada cestuji, mám ráda lidi a život, který bychom si už bez různých pomocníků do kuchyně nebo domácnosti ani neuměli představit. Někdy se však ztrácíme v bludišti nesčetných možností, které nám moderní technologie nabízejí. Doufám, že i mé články vám trochu pomohou v orientaci a také díky nim se rozhodnete vždy správně.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.