iRobot Roomba 966 – robotický vysavač (recenze)

Georgina Babinová Recenze 23. října 2021 0
iRobot Roomba 966
 • Vhodný na koberce: Ano
 • Systematický pohyb robota: Neuvedeno
 • Kapacita zásobníku: 0,60 l
 • Maximální pokrytí plochy: 185 m²
 • Rychlost nabíjení: 120 min
 • Maximální doba úklidu: 75 min
 • HEPA filter: Ano
 • Mop / Mokré čištění: Ne
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Robotické vysavače
8 739 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Heureka.cz

iRobot Roomba 966 je nejnovější člen rodiny robotických vysavačů iRobot. Přichází ale více “smart” jako předchozí verze, díky schopnosti připojit se k Wi-Fi a tím i k vašemu smartphonu. Jeho cena ho řadí k dražším modelem značky. Klíčové vlastnosti Roomba 966 poskytují tomuto vysavači impozantní seznam výhod, pokud jde o pomoc s naší rutinou úklidu. Náš test si na ně posvítil a samozřejmě se zjištěními se rádi podělíme i s vámi.

Přečtěte si více...

porovnání cen
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
8 739 Kč Do obchodu Heureka.cz
OKAY.cz ⭐️ sítě 90 prodejen elektra v celé ČR
⭐️ výnos do patra a zprovoznění / odvoz starého spotřebiče
⭐️ doprava od 99 Kč
zjistit cenu Do obchodu OKAY.cz

Základní informace

iRobot Roomba 966 je bezsáčkový robotický vysavač, který využívá navigaci iAdapt 2.0 s vizuální lokalizací a systém Aero Force 3-Stage Cleaning System. Tento model je možné ovládat manuálně nebo pomocí aplikace iRobot HOME App, která vám umožní nastavit plán úklidu a upozorní vás na jakékoliv problémy. Roomba 966 přichází s bariérou Dual Mode Virtual Wall Barrier, která vytváří kolem místností nebo objektů, které nechcete, aby Roomba čistila tzv. virtuální zeď. Je to skvěle navržen robotický vysavač. Fakticky jediné, co mu v porovnání s modelem 980 chybí, je výkonnější sací motor a automatický režim vysávání koberců.

iRobot Roomba 966 dokáže vysát většinu typů podlah včetně koberců s nízkým vlasem, laminátových podlah, dlaždic a dřevěných podlah. Sběrná nádoba na prach je namontována na zadní straně robota a je malá – ale to není žádná novinka. Ať se rozhodnete pro jakýkoliv model robotického vysavače, budete ho muset vyprázdnit vždy po použití, rozdíly kapacity 100 nebo 200 ml nehrají roli.

Důležité parametry ve srovnání s průměrem:

Maximální doba provozu75 minutprůměr je 101 minut
Doba nabíjení180 minutprůměr je 248 minut
BaterieLi-Ion--
Kapacita baterie2130 mAhprůměr je 2819 mAh
Pokrytí plochy150 m2průměr je 147 m2
Hlučnost65 dBprůměr je 62 dB
Výška prahu2.0 cm--
Kapacita zásobníku na prach0,6 l--
FiltrHEPA--

Podrobněji rozepsány technické parametry naleznete v návodu na použití zde.

 

Baterie

Vysavač iRobot Roomba 966 má výkonnou Li-ion baterii, která pracuje na 30 W a má vlastní dokovací stanici. Úplné nabití trvá přibližně 1,5 až 2 hodiny, přičemž baterie v závislosti na aplikaci vydrží 60 až 180 minut na jedno nabití. Vysávání lze přednastavit až na sedm dní týdne, přičemž stav baterie lze zkontrolovat v aplikaci iRobot HOME App.

 

💡 966 vs 960 vs 965. Protože tato otázka se klade velmi často… všechny vysavače Roomba od 960 do 969 jsou technicky identické. Liší se jen částečně barvou. Takže Roomba 966 vs 960 vs 965 neexistuje – jde o rovnaké zařízení.

 

Funkce a vlastnosti

iRobot Roomba 966 je vybaven inteligentním navigačním systémem s vizuální lokalizací a rozšířeným mapováním. Nejenže se dokáže snadno pohybovat po vašem domově, přesně ví, kde se nachází a neplýtvá energií na vysávání stejného místa dvakrát. Roomba 966 využívá efektivní úklidový vzor a řadu pokročilých senzorů, aby se předešlo poškození nábytku. Je vybaven i indikátorem plného zásobníku, který vás upozorní vždy, když je třeba ho vyprázdnit. Aplikace iRobot HOME spolupracuje bez problémů se zařízeními Android a iOS.

iRobot Roomba 966 přichází s vlastní automatickou dokovací stanicí a má schopnost vrátit se domů, když potřebuje dobít nebo na konci úklidového cyklu. Mezi další vlastnosti patří vysoce účinný HEPA filtr vyroben ze speciálního materiálu, který zachycuje 99% malých částic drobných 10 mikronů, včetně prachu, roztočů a jiných alergenů. Vysavač iRobot Roomba 966 má velmi nízkou hmotnost jen 3,9 kg a má rozměry 35 x 35 x 9,1 cm.

Funkce iRobota Roomba 966

Časovačano83% vysavačů má tuto funkci
Dálkový ovladačne59% vysavačů má tuto funkci
App-funkčnostano48% vysavačů má tuto funkci
Mapováníano36% vysavačů má tuto funkci

 

Co dělá iRobot Roomba 966 dobře?

 • opravdu dobře vysává – pokud její víte dát dostatek času a prostoru (dle našeho názoru Roomba 966 opravdu není určena pro domácnosti se spoustou věcí po celé podlaze), bude pomalu, ale jistě uklízet tak kvalitně jako běžný vysavač. Určitě to potrvá déle než deset minutový nájezd klasického vysavače a neposkytuje okamžité výsledky, takže je potřebný čas, abyste viděli, co dokáže.
 • velmi efektivně naviguje svoji trasu – Smart technologie mapuje trasu vysavače a časem si zapamatuje rozložení vašeho domova, jakož i překážky a stává se stále efektivnější. Vyupratuje kouty i kolem rohů a pokud detekuje problémovou (silně znečištěnou) oblast, bude procházet přes stejné místo, dokud nebude čisté.
 • aplikace, která se připojuje k vysavači, je brilantní – dává opravdu jasný záznam o tom, kde Roomba uklízela a jak dlouho jí to trvalo. Vysavač lze nastavit tak, aby uklízel v určitých časech v určitých dnech nebo si nastavte pravidelný plán úklidu, abyste na to ani nemuseli myslet.
 • perfektně se přesouvá z jednoho povrchu na druhý – robotické vysavače mají tendenci uváznout. Roomba 966 se však přesouvá hladce mezi kobercem, předložkou a tvrdou podlahou, což je velmi důležité, pokud ho chcete nechat pracovat, když jste mimo domov. Nemusíte se také zabývat různými nastaveními pro různé typy podlah; vysává jakýkoliv typ podlahy.
 • můžete postavit virtuální zeď – je to součást balení, ale v případě potřeby můžete dokoupit i více tohoto příslušenství. Má dva režimy. Režim virtuální stěny udržuje robot v místnostech, které chcete uklízet a mimo těch, které ne a režim Halo, který v kruhu o průměru 1,2 metru udrží robot od položek, které chcete chránit.

 

Co iRobot Roomba 966 nedělá až tak dobře?

 • je hlučnější, než byste čekali – tišší než běžné vysavače – ale určitě to není něco, co byste mohli mít v pozadí, když sledujete večer televizi
 • nádoba, kde se zachytává prach, je dost malá, takže ve velkém domě je třeba ji vyprázdnit po asi 40 minutách
 • Roomba nedokáže uklidit schody, soklové lišty nebo složité místa kolem předmětů, takže tyto je vhodné jednou týdně vysát konvenčním vysavačem.

 

Recenze zákazníků

Heureka a recenze, které na svých stránkách přináší jsou vždy užitečné při rozhodování o koupi domácích spotřebičů. Nebude tomu jinak ani v tomto případě. Vybrali jsme pro vás malý vzorek.

recenze robotického vysavače iRobot Roomba 966 recenze robotického vysavače iRobot Roomba 966 (z heureka)

Více zde: vysavace.heureka.cz/irobot-roomba-966/recenze

 

Shrnutí na závěr

Celkově lze říci, že i přes mírné slabším motoru, je iRobot Roomba 966 solidní volbou. Je za rozumnou cenu, je nabitý inteligentními funkcemi a co je nejdůležitější, sotva někdy uvízne. Tento model je vhodný pro každého, zvláště pro domácnosti, v níž žijí i zvířata. Nabízí téměř všechny funkce vysavače Roomba 980. Takže pokud máme porovnat 966 vs 980 – chybí jen rozpoznání koberce. Pokud tedy vlastníte jen malé koberce, rozhodněte se pro model 966 a můžete ušetřit cca 5000 Kč.

A máme pro vás ještě video, ve kterém uvidíte tento vysavač v akci a to z nevšedního úhlu pohledu:

iRobot Roomba 966 tuotevideo 2

Výhody

 • jednoduchá obsluha i přes telefon
 • inteligentní navigace iAdapt nové generace s vizuální lokalizací
 • virtuální zeď s funkcí HALO a senzory pádu ze schodů
 • nízká hlučnost a velmi tichý provoz

Nevýhody

 • příliš krátká doba provozu a delší doba nabíjení
 • trocha vyšší cena oproti některým konkurenčním modelům

Závěr recenze: Robotický vysavač s velmi dobrým výkonem a inteligentními funkcemi

Hodnocení autora
 • výkon
 • hlučnost
 • funkce
 • snadnost používání

Souhrn

Spolehlivý robotický vysavač s minimálními nároky na údržbu.

4.6

iRobot Roomba 966

✅ Cena: 8 739 Kč

Chci iRobot Roomba 966 Heureka.cz
Vývoj ceny iRobot Roomba 966


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Rada cestuji, mám ráda lidi a život, který bychom si už bez různých pomocníků do kuchyně nebo domácnosti ani neuměli představit. Někdy se však ztrácíme v bludišti nesčetných možností, které nám moderní technologie nabízejí. Doufám, že i mé články vám trochu pomohou v orientaci a také díky nim se rozhodnete vždy správně.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.