Robotický vysavač iRobot Roomba 976 – vhodná volba v poměru cena / výkon (recenze)

Vladimír Rejholec Recenze 10. června 2021 0
iRobot Roomba 976
 • Vhodný na koberce: Ano
 • Systematický pohyb robota: Ano
 • Kapacita zásobníku: 0.55 l
 • Maximální pokrytí plochy: 185 m²
 • Rychlost nabíjení: 180 min
 • Maximální doba úklidu: 75 min
 • HEPA filter: Ano
 • Mop / Mokré čištění: Ne
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Robotické vysavače
9 999 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Heureka.cz

Není pochyb o tom, že robotické vysavače iRobot Roomba stojí za svou cenu. Modely Roomba, vyvinuté společností iRobot a uvedeny na trh v roce 2002, se neustále vyvíjely. Výrobce do nich postupně začleňuje stále pokročilejší funkce, které z těchto robotů dělají více než jen technickou novinku nebo hračku pro technologických nadšence. Jsou plnou náhradou za standardní vysavač. Když si však kupujete nový, narazíte na problém: který model zvolit? Levný, nebo spíše drahý s různými doplňkovými funkcemi? V sérii našich recenzí iRobot vám pro zjednodušení rozhodování postupně představíme zástupců obou kategorií. V té dnešní vám představíme model pocházející z prémiové řady 900 – iRobot Roomba 976.

Přečtěte si více...

porovnání cen
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
9 999 Kč Do obchodu Heureka.cz
roboticky-vysavac.cz ⭐️ doručení 1-2 pracovní dny
⭐️ největší prodejce značky iRobot v ČR
⭐️ doprava 99 Kč (objednávky nad 1000 Kč zdarma)
⭐️ platby: dobírka, převod, online, kartou, hotově, splátky
9 999 Kč Do obchodu roboticky-vysavac.cz
Mall.cz ⭐️ prodej na splátky, doprava zdarma nad 1000 Kč
⭐️ aktuální probíhající akce → slevománie
9 999 Kč Do obchodu Mall.cz
expert.cz ⭐️ akční leták → najdete zde
⭐️ doprava od 99 Kč
⭐️ platba: kartou, převodem, dobírkou, na splátky
⭐️ odvoz starého spotřebiče zdarma
zjistit cenu Do obchodu expert.cz
smarty.cz ⭐️ aktuální výprodej → najdete zde
⭐️ platby: převodem, hotově, dobírkou, kartou, splátky, apple pay, faktura
⭐️ možnosti dopravy → najdete zde (nad 3499 Kč zdarma)
9 999 Kč Do obchodu smarty.cz

iRobot Roomba 976 – první dojem

Roomba 976 je modelem z řady Roomba 7. generace série 900 a je robotickým vysavačem střední, resp. vyšší třídy s některými špičkovými funkcemi za slušnou cenu. Není sice nejkrásnějším kouskem, ale jako většina robotických vysavačů, i Roomba 976 sleduje stejný elegantní kruhový tvar. Přichází v nenápadném černo-zlatém provedení a přitahuje na sebe jen malou pozornost. Design rozhodně vypadá tak, že upřednostňuje funkci před formou. Přední strana má pružinový černý nárazník, který chrání zařízení před kolizemi a informuje robota o tom, kdy má zastavit.

iRobot Roomba 976 - recenzovaný robotický vysavač

Funkční design vysavače iRobot Roomba 976

 

Díky svému nízkému profilu dokáže Roomba uklidit místa, kam standardní vysavač nedosáhne. Když uvidíte, jak statečně zmizí v mezeře pod šatnou, v oblasti, do které jste se dosud nikdy nedostali, vůbec se nemusíte obávat, že jste o svého robota navždy přišli. On se odtud za chvíli vítězně vynoří. Model 976 není objemný, ani těžkopádný. Rozměry robota jsou 35,0 cm x 9,1 cm a váží 3,9 kg, což znamená, že není těžké ho zvednout a přesunout, pokud jej potřebujete vzít na patro. Rozsah balení zahrnuje: iRobot Roomba 976, nabíjecí základnu s integrovaným adaptérem, baterii Li-Ion (uvnitř robota) a návod k použití.

boční pohled na vysavač iRobot Roomba 976 s rozměry

Rozměry a váha iRobot Roomba 976 umožňují snadnou manipulaci a přenášení vysavače například na patro domu.

 

Ovládací prvky

V blízkosti tří hlavních tlačítek jsou jednoduché indikátory stavu, které vás informují, zda je koš plný, zda je baterie téměř vybitá, zda je nutná údržba nebo zda má Roomba problémy s připojením k síti wi-fi.

iRobot Roomba 976 se používá jendoducho a má několik způsobů ovládání: pomocí aplikace, hlasovým ovládáním například Amazon Alexa Echo nebo pomocí tří tlačítek, které vydávají jednoduché příkazy:

 • Home – toto tlačítko informuje Roombu, aby se vrátila k dokovací stanici, kde se začne nabíjet.
 • Clean / On – jedním stiskem tohoto tlačítka se Roomba zapne, druhým stiskem se spustí úklidový cyklus.
 • Spot – díky němu Roomba intenzivně čistí lokalizovanou oblast spirálovitě asi 1 m směrem ven s plným sacím výkonem a pak se spirálovitě vrací zpět. To je užitečné pro úklid nepořádku v jedné oblasti.
Ovládací tlačítka vysavače iRobot Roomba 976

Ovládání tohoto vysavače je opravdu jednoduché a přehledné.

 

⭐ Aplikace iRobot Home

Roombu můžete ovládat také pomocí aplikace iRobot pro Android a iPhone, která umožňuje nastavit plán úklidu, zastavit úklid, nebo zkontrolovat průběh. To je opravdu užitečné, když jste mimo domov, protože můžete uklízet, aniž by vám vysavač překážel a víte, že přicházíte domů do uklizeného bytu. Po dokončení aplikace poskytne podrobnou mapu oblastí, které byly uklizené. U modelů Roomba to vypadá takto:

mapa s výsledky čištění prostorů

Zdroj: domácí archiv

 

Aplikace dokáže odesílat upozornění push, které informují když je kapacita baterie nízká, úklid je ukončen nebo když je koš plný. Nevýhodou je, že pokud nejste doma, abyste ho vyprázdnili, nemůže pokračovat v úklidu. Když je koš plný, zařízení přejde zpět na základnu Home Base a počká na manuální vyprázdnění, protože na rozdíl od série i7 +, které jako vidíte i nahoře na obrázku hlásí vyprázdnění koše, tento model bohužel nemá automatické vyprazdňování.

Push up hlášení o ukončení úklidu

Notifikace o ukončení úklidu (zdroj: domácí archiv)

 

Kapacita koše Roomba 976 je podle očekávání menší než u standardního vysavače; v závislosti na množství nečistot a prachu se koš zaplní nebo bude téměř plný při každé relaci. Nemusíte se lekat, neznamená to, že máte obzvlášť špinavý byt, ale spíše to, že koš Roomba 976 je příliš skromný, což znamená, že ho budete muset častěji používat nebo mnohdy vyprazdňovat.

Sběrná nádoba - koš vysavače iRobot Roomba 976

Sběrná nádoba tohoto modelu má menší objem a proto se naplní poměrně rychle.

 

Technické detaily

Díky své inteligentní metodě navigace Roomba systematicky jezdí tam a zpět v jízdních pruzích a po zaregistrování půdorysu se už jen zlepšuje a zlepšuje. Model 976 používá navigační systém vSLAM (vizuální simultánní lokalizace a mapování), což je inteligentní navigace asistovaná kamerou, na rozdíl od náhodné navigace používané v mnoha levnějších modelech. Technologie vSLAM® využívá optický senzor k zachycení více než 230 400 datových bodů za sekundu, což umožňuje robotu vytvořit podrobnou mapu svého okolí, aby věděl, kde je, kde byl a kde je třeba ještě uklidit. V aplikaci vidíte že nevynechává žádnou oblast a že je všechno pořádně vysáté.

Navzdory překážkám, jako jsou nohy židlí, krabice na hračky, hračky, boty a další věci, robot svou roli plní skvěle. Pomocí bočního kartáče uklízí i rohy a podél okrajů. Jedinečně navrženy duální viacpovrchové gumové válce s gumovými běhouny na zvládnutí různých povrchů podlah, odstraňují vše od jemného prachu po velké úlomky. Zvládají i huňaté vlněné koberce. Sání Power-Lifting navíc využívá 5-násobně silný Aero Force systém, takže i odolné nečistoty jsou snadno odstranitelné.

Spodní strana vysavače iRobot Roomba 976

Spodní strana vysavače – boční kartáč (uklízí i rohy a podél okrajů) a duální viacpovrchové gumové válce s gumovými běhouny.

 

Robot je vybaven mnoha senzory, které ještě více zefektivňují jeho práci: Optické senzory skenují místnosti a vytvářejí mapu vašeho bytu a indikují vyšší koncentraci nečistot a prachu – patentované snímače Dirt Detect umožňují Roombě 976 detekovat silně znečištěné oblasti a vyčistit jejich intenzivnější – pomocí třístupňového systému úklidu . Díky senzorům překážek vysavač nekoliduje s vaším nábytkem nebo stěnami a záludnosti, jako jsou schody, jsou rozpoznány a robot se jim vyhne. Díky vysoce výkonnému filtru AeroForce® zachycuje Roomba 976 dokonce i částice, které mají velikost pouze 10 mikrometrů.

Údržba je velmi jednoduchá. Sběrnou nádobu lze vyjmout a vyprázdnit pouze jednou rukou. Dva bezkartáčové gumové válce se dají také snadno vyjmout.

detekce schodů

Detekce schodů

 

⭐ Výdrž baterie

Výdrž baterie modelu 976 je asi 1 hodinu 20 minut a nabíjení trvá 3 hodiny. Roomba však neodpočívá. Automaticky udělá cestu zpět na svou domovskou základnu, aby se nabila, pokud její dojde energie a když se nabije, obnoví úklid tam kde přestala a bude pokračovat dokud práce není hotova. Malé světla na nabíječce se během procesu nabíjení rozsvítí pouze první minutu. Pak se vypnou aby šetřily elektřinu. Roomba se i tak nabíjí. Samotná základna Home Base je kompaktní plastový podstavec, který musí být připojen do zástrčky. Je malý, nenápadný, ale křehký. Pro základnu i robot musíte zohlednit prostor, protože je to místo, kde bude většinu času.

Nabíjecí stanice vysavače iRobot Roomba 976

Nabíjecí stanici umístěte na místo, kde vám vysavač nebude překážet. Bude tam totiž odstaven většinu času.

 

Informace o stavu nabíjení v aplikaci

Informace o stavu nabíjení (zdroj: domácí archiv)

 

Specifikace iRobot Roomba 976 v kostce

 • max. pokrytí až 185 m²
 • účinný HEPA filtr
 • dobíjení během úklidu
 • Li-Ion baterie
 • systém bočního úklidu v rozích a podél stěn Wall Follow
 • komunikace s robotickým mopem iRobot Braava m6
 • systém AeroForce
 • systém ANTITANGLE proti zamotání do kabelů
 • indikátor plného koše
 • navigace iAdapt 2.0 s vizuální lokalizací
 • profilovaný nárazník se zpomaleným dotykem
 • senzory proti pádu ze schodů
 • nabíjecí stanice s integrovaným adaptérem
 • ovládání aplikací (iOS a Android)
 • kompatibilní se zařízeními Google Home a Alexa
 • infračervené snímače – detekce překážky, detekce schodů, detekce prachu
 • hlučnost – 60 decibelů
 • barva – černo – zlatá
 • rozměry: 35 x 35 x9,1 cm
 • hmotnost: 3,9 kg
 • časové programování pro každý den zvlášť (v aplikaci)
 • režimy vysávání: automatické, bodové
 • doba nabíjení 3 hodiny
 • silně znečištěné oblasti jsou automaticky rozpoznány a intenzivně vyčištěné

 

Jízdní pruhy Roomba 976

Jízdní pruhy Roomba 976

 

Výsledky praktického testu iRobot Roomba 976

Sání je 5krát silnější než u Roomba série 600 a výkon je fantastický, ať už na koberci, hrubé rohožce, dřevěných podlahách nebo dokonce na keramice, iRobot Roomba 976 odvedl pozoruhodnou práci na všech površích. Zachycuje všechny zbytky nečistot, špíny a nepořádku – dokáže také zachytit vlasy bez jakýchkoliv problémů, nebo zamotání. Je velmi pohotový když zjišťuje, kde už byl, a při zaměření se na oblasti, které je třeba uklidit. Díky kombinaci senzorů je robot mimořádně efektivní, přičemž se vyhýbá nebezpečím a manévrování kolem objektů, které jí stojí v cestě.

Roomba místo aby náhodně poskakoval kolem a neefektivní vysával nebo dokonce vynechal několik míst jako většina robotických vysavačů, dokázal 976 zmapovat a vyčistit celý prostor.

A zde si můžete prohlédnout Roombu 976 v akci:

Recenze iRobot Roomba 976 – robotický vysavač

 

Cena

Za iRobot Roomba 976 zaplatíte 9 999 Kč, což je ve srovnání se zařízeními řady 700 navýšení o cca 2500 Kč – v závislosti na modelu. A navíc mohou vzniknout další náklady na virtuální zeď (není zahrnuta v rozsahu dodávky). Na oplátku však získáte bezúdržbové kartáče, dálkové ovládání a zvýšený výkon díky silnějšímu sacímu zařízení a Aero-Force. Musíte se rozhodnout sami, zda vám to stačí, ale myslíme si, že tyto funkce za mírně vyšší kupní cenu určitě stojí.

💡 TIP: Porovnejte parametry tohoto robota s parametry modelů i jiných značek a pak se rozhodněte.

Spolupráce s iRobot Braava m6

 

Co se nám na iRobot Roomba 976 líbí?

 • všestranné ovládání a kontrola pomocí aplikace
 • díky optickým senzorů ví, kde se již vysávalo a kde ještě ne
 • 3-stupňový systém čištění, pomocí kterého je možné odstranit i odolné nečistoty
 • vysokovýkonný filtr zachycuje 99% alergenů, pylů a částic
 • zásobník vyprázdněte jednou rukou
 • automaticky se nabíjí a pokračuje, dokud se úloha nedokončí
 • plynulá a efektivní navigace – používá vysoce účinný úklidový vzor a celou sadu senzorů pro přizpůsobení se nepořádku a nábytku v reálném světě na důkladné pokrytí
 • používá optické a akustické senzory pro detekci vysoké koncentrace nečistot, prachu a chlupů domácích mazlíčků. Potom provede cílené čištění tam, kde je to nejvíce potřeba.
 • vysává pod pohovkami a křesly – nízkoprofilový design umožňuje Roombě vysávat pod většinou nábytku a podél soklových lišt, takže nečistoty se nemají kam schovat.
 • nepadne ze schodů
 • připojíte se a uklízíte odkudkoliv – aplikace iRobot HOME umožňuje úklid a plánování pohodlně – kdykoliv a kdekoliv. Vyberte si vlastní předvolby úklidu a vidíte stav úloh. Zprávy Clean Map ukazují, kde váš robot uklízel spolu s podrobnostmi, jako je pokrytí a trvání dokončených úkolů. Navíc dostanete upozornění push, kdy robot dokončí úklid – vše na vašem smartphonu.
 • s vlasy manipuluje s lehkostí – bezkartáčové extraktory zabraňují zamotávání a zasekávání vlasů a jiných nečistot
 • uklízí podle harmonogramu – Roomba může být přednastavena na vysávání až sedmkrát týdně
 • dává vám vědět, kdy je koš plný – Roomba má indikátor, který vás informuje, když se koš zaplní a je třeba ho vyprázdnit. Úroveň a stav koše lze zobrazit také prostřednictvím aplikace iRobot HOME.

 

Co se nám na iRobot Roomba 976 nelíbí?

 • sporadicky systém ANTITANGLE může zazmatkoval a vy robot přichytíte při tom, že útočí na vaše závěsy
 • zachycující se nečistoty (např. vlasy) na pohyblivých částech vysavače jako jsou kolečka a boční kartáček – tomuto problému se však nevyhnete ani při jiných modelech

 

Nečistoty zachycené na kolečku

Nečistoty zachycené na kolečku vysavače.

 

Nečistoty zachycené na kartáčku vysavače

Nečistoty zachycené na boční kartáčku vysavače iRobot Roomba 976.

 

Recenze zákazníků

Navzdory relativně vyšší ceně jde o model, který je mezi zákazníky oblíbený a současně i velmi pozitivně hodnocen. Nakonec, i my jsme velmi těžko hledali nějaký nedostatek. Na Heuréce má skóre 96% a hodnocení, které zmiňují negativa jsou spíše subjektivní – robot by mohl být o něco nižší, resp. jednomu zákazníkovi nefungovala aplikace. Podívejme se na některé z recenzí i společně:

iRobot Roomba 976 - recenze zákazníků

iRobot Roomba 976 - hodnocení zákazníků

 

Shrnutí na závěr

I když na scénu robotických vysavačů neustále přichází mnoho dalších a dalších modelů, Roomba zůstává důvěryhodnou a nejlepší volbou pro řešení automatizovaného úklidu. Roomba 976 je prémiovým příkladem toho, proč to tak je. Roomby byly v minulosti odepsány jako novinka, která nenahradí konvenční vysavač, ale rádi oznamujeme, že to tak není. Roomba 976 odvádí vynikající práci a lepší než by někdo zvládl s normálním vysavačem. Roomba 976 představuje dokonalou rovnováhu přijatelnější ceny, vynikajících vlastností a inteligentní technologie, která vám zpříjemní život a navíc, už nikdy nebudete muset vytahovat vysavač.

 

Nejčastější dotazy k iRobot Roomba 976

❓ 1. Bude Roomba 976 fungovat bez použití aplikace iRobot HOME?

Ano, Roomba 976 se dá používat bez aplikace iRobot HOME, ale aplikace umožňuje používat inteligentní zařízení se systémem iOS nebo Android, abyste měli co nejlepší zkušenost s Roombou 976. S aplikací iRobot HOME můžete získat přístup k exkluzivním funkcím včetně úklidu mimo domov, správy plánu úklidu, přizpůsobení vašich preferencí při úklidu a dalších.

❓ 2. Dostane se Roomba 976 přes prahy?

Prahy do výšky cca 1,5 cm pro modely Roomba neznamenají problém

❓ 3. Zahrnuje dodávka i virtuální zeď nebo si ji třeba koupit zvlášť?

Stěnu je nutno objednat jako doplněk, není součástí balení.

❓ 4. Dají se přes aplikaci nastavit zakázané zóny?

Zakázané zóny lze nastavit na všech zařízeních, která používají technologii Imprint ™, t. j. Roomby série I. a série S S Roomba 976 můžete nastavit zakázané zóny pomocí virtuálních stěn.

Výhody

 • standardní sací výkon na každé podlaze
 • jednoduchá mobilní aplikace iRobot HOME
 • pokročilý navigační systém
 • ANTITANGLE funkce - nezamotává se do kabelů
 • vejde se pod většinu gaučů (výška 9,2 cm)
 • cena

Nevýhody

 • na jedno nabití reálné vysaje cca 50m² (v závislosti od podlahy samozřejmě)
 • není možnost v aplikaci nastavit plochu vysávání
 • menší nádoba na nečistoty
 • prahy do výšky 1,6 cm

Závěr recenze: Robotický vysavač v přijatelné ceně s mnoha dobrými vlastnostmi a inteligentní technologií.

Hodnocení autora
 • Sací výkon
 • Snadnost použití
 • Životnost baterie
 • Ovládání
 • Poměr cena / výkon

Souhrn

Smart zařízení, se kterým je život výrazně komfortnější a se kterým máte o bod méně na seznamu věcí, na které musíte každý den myslet.

4.7

iRobot Roomba 976

✅ Cena: 9 999 Kč

Chci iRobot Roomba 976 Heureka.cz
Vývoj ceny iRobot Roomba 976


Autor článku
Profilový obrázek

Jelikož mám rád technické věci, kvalitní a funkční spotřební elektroniku, vychytávky a zlepšováky v domácnosti, založil jsem web Cestakbydleni.cz. Zde mohu aplikovat své, již přes 10-leté zkušenosti v oblasti tvorby obsahu na internetu a přitom mohu vycházet z vlastních zkušeností s domácností.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.