JBL Boombox – recenze na masivní Bluetooth reproduktor s perfektním zvukem

Petra Lyžičiarová Recenze 2. prosince 2021 0
JBL Boombox
 • Výrobce: JBL
 • Výdrž baterie: 24 hodin
 • Rozměry: 255 x 495 x 196 mm
 • Hmotnost: 5,2 kg
 • Citlivost: 80 dB
 • Dostupnost: Vyprodáno
Zařazeno do: Bluetooth reproduktory
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

JBL Boombox je masivní bezdrátový reproduktor, který nabízí až 24 hodinovou výdrž baterie, je odolný vůči vodě a dokáže se postarat o skutečně kvalitní a pořádně hlasitou zvukovou reprodukci. Cenově patří k těm dražším Bluetooth reproduktorem a zanedbatelná není ani jeho hmotnost – váží až 5,2 kg. Boombox je však vybaven ergonomickým držadlem, díky kterému se pohodlně přenáší.

Podívejme se na další základní parametry tohoto reproduktoru, které uvádí výrobce. O přehrávání zvuku se starají dva 40-milimetrové woofry a dva 20-milimetrové tweetry, jejichž celkový výkon při připojení do sítě je 60 W. V případě chodu přes Bluetooth je to 40 W. Bezdrátový přenos je zabezpečen pomocí Bluetooth verze 4.2 a reproduktor je nabíjen velkou 20 000 mAh baterií. Nabíjení této baterie, která má výdrž 24 hodin, je něco přes 6 hodin. Zajímavostí je, že JBL Boombox dokáže nabít přes USB port i dva tablety nebo dva mobilní telefony. Součástí výbavy tohoto reproduktoru je i vestavěný mikrofon či tlačítko pro zvukovou asistenci. Frekvenční rozsah, který JBL Boombox nabízí, je 50 Hz-20 kHz a odstup signálu od šumu je 80 dB.

Základní informace

JBL Boombox se může pyšnit titulem nejsilnější Bluetooth reproduktor. Přináší vám dokonalý zvuk a zároveň skvělé basy. Hudbu si díky velké baterii můžete vychutnávat až 24 hodin, přičemž zařízení zvládne nabít přes USB i dva tablety či dva mobily. Nabíjení trvá něco přes šesti hodin.

Reproduktor je voděodolný, takže zvládne i bazénové párty či deštivé počasí a přestože má hmotnost až 5,2 kg, je snadno přenosný díky ergonomickému držáku. Můžete si na něm přepínat exteriérový a interiérový režim zvuku, a tak si zvuk optimalizovat. O zvuk se starají dva woofry (40 mm) a dva tweetrů (20 mm), jejichž celkový výkon je při zapojení v síti 60 W. Při provozu přes Bluetooth je to 40 W. JBL Boombox podporuje funkci JBL Connect pro propojení s dalšími reproduktory značky JBL.

Důležité parametry:

Výkon60 W
Bluetoothano
Wi-Fine
NFCne
USBano
Vstup AUX (audio)ano
Výdrž baterie24 hodin
OdolnostIPX7
Napájenívestavěný akumulátor
Barvačerná
Označení BT připojeníJBL BOOMBOX
Šířka výrobku49,5 cm
Výška výrobku25,4 cm
Hloubka výrobku19,5 cm
Hmotnost výrobku5,2 kg

 

Design a konstrukce

Z hlediska designu jde vcelku o jednoduchý reproduktor, který však překvapí svými gigantickými rozměry – ty rozdělili fanoušky Bluetooth reproduktorů na dva tábory. Jedním to připomíná oldschool repráky, které se nosily vyložené na ramenou, pro jiné působí tyto rozměry nevkusně.

Při přenosu může trošku vadit vyšší hmotnost reproduktoru, ale designéři se to snažili zachránit ergonomickým držákem pro jednodušší přenos. Když JBL Boombox položíte, určitě oceníte jeho dokonalou stabilitu – o tu se stará pogumovaná podložka. Hrany a držák reproduktoru jsou vyrobeny z odolného a masivního plastu, který toho opravdu hodně vydrží. Na druhé straně jsou na něm však po krátkém čase viditelné otisky prstů.

JBL Boobmox - voděodolnost

Na reproduktoru najdete hlavní ovládací panel tvořen tlačítky pro úpravu hlasitosti, funkce Play a Pause, spárování Bluetooth, tlačítka pro zapnutí a vypnutí přístroje a tlačítka pro JBL Connect +. Na spodní straně jsou diody zobrazující stav baterie. Všechny porty jsou na zadní straně JBL Boombox pod velkým silikonovým krytem. Najdete zde konektor pro 3,5 mm jack, dva USB porty pro nabíjení externích zařízení, servisní microUSB port a konektor pro síťový adaptér. Velkou výhodou tohoto Bluetooth reproduktoru je odolnost vůči vodě s certifikátem IPX7, díky čemuž se nemusíte bát poškození v případě deště či bazénové párty.

 

Kvalita zvuku

Kvalita zvuku v tomto cenově náročnějším reproduktoru je mimořádná. Můžete se těšit na silné basy, které si vychutnáte stejně dobře venku i uvnitř. Střední hladiny působí přirozeně a kladou důraz na vokály, no a výšky jsou jemně potlačeny.

Zvuk zaujme svou silou a možnostmi přepínání mezi indoor a outdoor režimem. Při vnějším režimu jsou basy stejně silné jako při vnitřním, ale zvuk působí expanzivnější. Na druhé straně režim indoor přináší hluboké basy a bohatší zvuk.

Reproduktor JBL Boombox

 

Funkce

Bezdrátový reproduktor JBL Boombox nevyniká jen propracovaným a masivním zvukem, ale i různými funkcemi. Oceňujeme například možnost propojení s mobilní aplikací, přes kterou víte nastavit různé věci. Aplikace vám zobrazí úroveň nabití baterie, nastavení a také aktivaci Party nebo Stereo režimu. Reproduktor vám také přináší možnost přes aplikaci vypnout nebo zapnout mikrofon a přepínat mezi režimem Indoor a Outdoor.

Režim Party využijete tehdy, pokud máte více reproduktorů od výrobce JBL, takže bude hlasitost hudby ještě vyšší. Takto si můžete propojit až 100 reproduktorů, což je již opravdu seriózní číslo pro párty roku.

V režimu Stereo zase víte bezdrátově propojit dva stejné reproduktory a nastavit každý na jiný kanál. To znamená, že si tak vytvoříte opravdové stereo, ve kterém má jeden reproduktor funkci levého kanálu a druhý funkci pravého kanálu.

Zajímavé informace o JBL Bombox najdete iv této recenzi:

NEJVÝKONNĚJŠÍ Bluetooth reproduktor od JBL ti zboří barák... !!! (Unboxing/Recenze JBL Boombox CZ)

➡️ Bezdrátové Bluetooth streamování

K reproduktoru JBL můžete bezdrátově připojit dva tablety nebo dva smartphony a střídavě přehrávat stereozvuk.

➡️ Vysokokapacitní 20 000 mAh dobíjecí baterie

Vestavěná Li-Ion baterie podporuje až 24 hodin přehrávání a nabíjí i externí zařízení prostřednictvím dvou USB portů.

➡️ IPX7 vodotěsnost

JBL Boobmox můžete bez obav vzít s sebou na pláž či k bazénu nebo do přírody, aniž byste se museli obávat deště, byla vylita či ponoření do vody. Vydrží ponoření do hloubky jednoho metru, avšak pouze na několik sekund.

➡️ JBL Connect +

Svůj zážitek z poslechu můžete zesílit ještě více a rozeznít tak párty s bezdrátovým připojením s více než 100 JBL Connect + kompatibilními reproduktory.

➡️ Zvukové režimy

Vychutnat si můžete bohatý zvuk a hluboké basy v interiérovém režimu nebo máte možnost přepnout na outdoor režim, který přináší expanzivní zvuk se silnými basy a delším časem přehrávání.

➡️ Plnohodnotný zvuk spolu s úchvatnými basy

Díky čtyřem aktivním měničem a dvěma JBL basovým reproduktorem se můžete těšit na gignantický zvuk a masivní basy, které budete nejen slyšet, ale i cítit a vidět.

 

Ovládání

Ovládání JBL Boombox je velmi podobné ostatním reproduktorům této značky. Na přední straně najdete dvojici poměrně výrazných gumových tlačítek pro zapnutí či vypnutí reproduktoru a také na aktivaci režimu JBL Connect. Vedle nich jsou umístěna tlačítka pro ovládání hlasitosti, multifunkční tlačítko ve tvaru trojúhelníku a samostatné tlačítko pro zapnutí Bluetooth režimu párování s jiným zařízením.

Detailní pohled JBL Boombox

Na zadní straně reproduktoru najdete další ovládací prvky, jako například přepínač zvukové charakteristiky a vedle ní je plastovo-gumový kryt skrývající USB konektory, USB-C konektorech, připojení na adaptér a zásuvku 3,5 mm pro vstup externího zdroje zvuku. Ve spodní části je gumový podstavec a v něm je zepředu zabudovaná lišta, která zobrazuje LED světýlka informující o stavu baterie.

JBL Boombox pohled zezadu

 

Recenze zákazníků

Zajímalo nás, jaké mají zkušenosti s tímto obrovským bezdrátovým reproduktorem uživatelé, proto jsme se podívali na několik recenzí. Našli jsme je docela dost, což zřejmě svědčí o tom, že jde o oblíbený produkt. Zákazníci na České i Slovenské Heuréce oceňovali jeho masivní zvuk a velmi dlouhou výdrž baterie. Na druhé straně jsme se však setkali s několika názory, které tvrdí, že některé vokály přes reproduktor nezní velmi dobře.

JBL Boombox - zkušenosti

V dalších recenzích zákazníci hodnotili jako pozitivum i to, že ačkoli je reproduktor takový rozměrný, díky praktickému držáku se dá snadno přenášet.

JBL Boombox - recenze

Za nevýhodu některé recenze označují vysokou cenu JBL Boombox. V případě, že by se vám cena za nové zařízení zdála příliš vysoká, možná se vám poštěstí najít levnější reproduktor v bazaru.

JBL Boombox - hodnocení zákazníků

Další recenze → naleznete zde

 

JBL Boombox – vyplatí se do něj investovat?

Pokud milujete hlasitou a kvalitní hudbu a jste párty člověk, JBL Boombox je určitě investice, která se vám i přes vyšší cenu vyplatí a nebudete ji litovat. Kromě množství funkcí je tento masivní bezdrátový reproduktor zajímavý i možností propojení s dalšími reproduktory JBL a také tím, že je voděodolný, a to až do hloubky jednoho metru.

Oceňujeme pořádně dlouhou výdrž baterie, která na jedno nabití vydrží až 24 hodin, a umožňuje vám nabít i dvě další zařízení – ať už tablety nebo smartphony. Přestože na první pohled působí JBL Boombox rozměry v porovnání s jinými bezdrátovými reproduktory přímo giganticky, je dobře přenosný. Stará se o to ergonomické držadlo. Líbí se nám různé funkce a možnost přepínání mezi vnějším a vnitřním režimem přehrávání.

 

💡 TIP Chcete-li do bezdrátového reproduktoru investovat méně, kvalitní a levnější modely najdete v našem velkém srovnání bluetooth reproduktorů.

Výhody

 • kvalitní zvuk
 • různé funkce
 • kvalitní a masivní zpracování
 • odolnost vůči vodě
 • výdrž baterie

Nevýhody

 • vyšší hmotnost
 • cena

Závěr recenze: Masivní bezdrátový reproduktor i pro velké párty, který je voděodolný a přináší úchvatný zvuk. Na druhé straně je jeho nevýhodou poměrně vysoká cena.

Hodnocení autora
 • Kvalita zvuku
 • funkce
 • design
 • snadnost používání
 • cena

Souhrn

Masivní bezdrátový reproduktor i pro velké párty, který je voděodolný a přináší úchvatný zvuk. Za kvalitu si však třeba připlatit, a tak je cena za tento Bluetooth reproduktor dost vysoká.

4.3

JBL Boombox

✅ Cena: 11 990 Kč

Chci JBL Boombox Heureka.cz
Vývoj ceny JBL Boombox


Autor článku
Petra Lyžičiarová

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Mám ráda přírodu, zvířata a ráda tvořím. Kreativní se realizuji nejen při psaní, ale i v domácnosti, zahradě a v kuchyni, a tak věřím, že mé články budou pro vás zajímavé, užitečné a přínosné.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.