Klarstein VitAir Turbo – horkovzdušná fritéza se Skuteč velkorysým objemem – recenze

Georgina Babinová Recenze 13. dubna 2021 0
Klarstein VitAir Turbo – horkovzdušná fritéza se skutečně velkorysým objemem – recenze
 • Objem: 9 l
 • Vyjímatelná nádoba: ano
 • Možnost mýt v myčce: ano
 • Příkon: 1400 W
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Fritézy
3 199 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Electronic-star.cz

Výrobce slibuje koupí horkovzdušné fritézy Klarstein VitAir Turbo multitalent, který by měl být naprostou náhradou za troubu, gril i fritézu. A nejlepší ze všeho je, že nepotřebujete ani kapku oleje. Budou vaše pokrmy přesto křupavé a chutné? Náš praktický test to odhalí.

Přečtěte si více...

porovnání cen
Electronic-star.cz ⭐️ elektro, spotřebiče a fitness německé kvality
⭐️ akciové produkty → naleznete zde
3 199 Kč Do obchodu Electronic-star.cz
Klarstein.cz ⭐️ elektro, spotřebiče a fitness německé kvality
3 199 Kč Do obchodu Klarstein.cz

Klarstein VitAir Turbo – základní informace

Klarstein VitAir Turbo boduje hned v první linii svojí obrovskou kapacitou téměř 9 litrů. Navzdory relativně nízké ceně nabízí množství automatických programů pro všechny druhy jídel a přesvědčí velmi dobrým zpracováním a inovativním designem. V porovnání s jeho předchůdcem se toho moc nezměnilo, ale tento model je dokonalým doporučením pro větší rodiny.

Klarstein VitAir Turbo – horkovzdušná fritéza se skutečně velkorysým objemem

[table “96” not found /]

 

Funkce a vlastnosti

Klarstein VitAir Turbo je doslova „turbo variantou” předchozího Klarstein Vitair, kvazi jeho další vývoj. S výkonem 1400 W a halogenovým infračerveným topným prvkem nabízí dostatek energie na ohřev působivě velké varné komory s kapacitou devět litrů na požadovanou teplotu, i když to trvá trochu déle. Ohromí i množství příslušenství, které je součástí dodávky au většiny konkurenčních modelů chybí. Mimořádně zajímavá je i cena 3 199 Kč. Je překvapivě dostupná, takže Klarstein VitAir Turbo nabízí velmi dobrý poměr cena / výkon.

Klarstein VitAir Turbo nabízí ruční i automatické programy pro širokou škálu jídel a díky svěžímu futuristickému designu je skutečně poutavým prvkem v každé kuchyni. Tento model je obzvláště vhodný pro velké množství velkých porcí. Příprava obvykle trvá trochu déle, s takovou velkou kapacitou na vaření se to však i očekává.

Zařízení se ovládá prostřednictvím malého digitálního displeje na přední straně. Zde můžete vybrat všechny automatické programy a provést další nastavení. Recepty nejsou zahrnuty, což je podle nás škoda.

 

➡️ Design a příslušenství

Při 42,6 cm (V) x 35,5 cm (Š) x 43,5 cm (H) je Klarstein VitAir jednou z největších fritéz na horký vzduch v nabídce trhu. Dokonce i modely XXL od Tefal nebo Philips jsou menší. Když je víko otevřené, vyčnívá stroj dokonce do výšky 57 cm. Pokud na to máte v kuchyni dostatek prostoru, získáte kapacitu 9 litrů. I když, například hranolky se připravují v drátěném koši s hmotností pouhých 1,0 kg. Velké množství lze připravit přímo v prostoru na vaření, ale hranolky musíte ručně otáčet.

Fritéza VitAir Turbo vypadá jako kupole podobná konstrukci UFO. Masivní plastové zařízení je vybaveno digitálním ovládacím panelem, pomocí kterého je možné provést manuálně nastavení a vyvolat 7 automatických programů. Těleso zařízení a velké 310 ° panoramatické okno jsou vyrobeny z dvojitého plastu. Prostřednictvím okna můžete nepřetržitě monitorovat proces vaření a v případě potřeby jej ukončit dříve. Interiér nabízí objem, který snadno pojme středně velké kuře. 1400 W halogenové topné těleso vyvíjí potřebné teploty. VitAir Turbo se dodává s nepřilnavým kulatým plechem, grilovacím roštem, 3D košem, špízem na kuře, kleštěmi. Je možné dokoupit klec na steaky, rotátor na otáčení špízů a napařovací vložku. Plech je vyroben z hliníku potaženého PTFE, zbytek příslušenství z nerezové oceli. Líbí se nám, že je v nabídce tolik příslušenství, protože dělá fritézu použitelnou pro různé účely.

Řídící jednotka zařízení se nachází pod průhledným oknem. Zde si můžete vybrat z různých automatických programů (např. I program rozmrazování) nebo si sami nastavit požadovaný čas přípravy a teplotu. Klarstein Vitair tak může být, sice ne natolik rychlou, ale šetrnější alternativou k mikrovlnné troubě.

Manuál v českém jazyce s podrobným popisem jednotlivých součástí naleznete zde.

Klasrtein VitAir Turbo

 

Rest

Topný článek „vaří” jídlo od první sekundy a nemusí být předehříván. To je velká výhoda oproti troubě a současně to je i energeticky účinné.

V podstatě se v VitAir Turbo maso, ryby, zelenina, koláče, pizza a samozřejmě hranolky dají připravit rychle a bez přidání oleje, bez ohledu na to, zda jde o čerstvé, nebo zmrazené potraviny. Naše testovací jídlo: kuře a hranolky vyrobené z čerstvých brambor.

VitAir Turbo, postavený na rovném povrchu, díky protiskluzovým nožičkám, přesvědčuje svou stabilitou. Naložený kuřecí špíz se dá snadno vložit do fritézy a pravidelně se otáčí pomocí programu „Roast”. Vybrané nastavení a zbývající čas můžeme sledovat na velkém displeji na přední straně zařízení. Po půl hodině se na konci procesu přípravy ozve pípnutí. Výsledek přes velké pozorovací okno vypadá trochu bledě, ale to je klamné. Po otevření krytu máme na talíři příjemně opečené křehké kuře s křupavou kůží.

Používání a manipulace s fritézovou klecí jsou bohužel trochu těžkopádné. Zahrnuty jsou i kleště na otevření a vyjmutí horké klece. S trochou praxe to funguje, ale mohlo by to být lepší vyřešeny. Plnění je také únavné, protože otvor není velký.

Funkci rotace při testu využili zejména hranolky, takže na všech stranách byly rovnoměrně křupavé. Po našem prvním pokusu trvajícím 20 minut při 180 °C byly uvnitř trochu moučné. Třeba vybrat vhodný program. Výsledek druhého pokusu při teplotě 230 stupňů v trvání 25 minut byl velmi dobrý: hranolky jsou zvenku křupavé, uvnitř nadýchané. Škoda, že dostat hranolky z koše může být trochu „břídilský”.

Mimochodem, protože Klarstein VitAir Turbo nepotřebuje žádný olej, během vaření se netvoří téměř žádné pachy. Skutečné plus. Nicméně velmi vysoká je úroveň hlučnosti, která je srovnatelná s digestoří. Co je zas mínus.

Testovali jsme také funkci časovače, která umožňuje spuštění zařízení VitAir Turbo v určitém čase: funguje perfektně.

A takto vypadá Klarstein VitAir Turbo „živě”:

Klarstein VitAir Turbo Hot Air Fryer • Deep Fryer • Healthy Grilling and Baking • Oil-Free F

 

Bezpečnost při práci a údržba

Navzdory vysokému obsahu plastů se zdá, že zařízení je díky své vysoké hmotnosti stabilní a bezpečně stojí na pracovním povrchu. Na spodní straně jsou protiskluzové nožičky, aby se fritéza neklouzala. Díky dvoustěnné konstrukci se vnější strana během vaření zahřívá pouze mírně, takže nehrozí popálení. Vnitřní nádoba je odnímatelná a vhodná do myčky nádobí. Koš a rošt na grilování lze také odstranit, ale hnědé zbarvení odstraníte pouze pomocí kartáče a případně čistícího prostředku na trouby. Tělo samotné bude po otření vlhkým hadrem vypadat jako nové.

 

Co se nám na Klarstein VitAir Turbo líbí?

 • pracuje relativně rychle
 • vysoká kapacita
 • bohaté příslušenství
 • skvělý poměr cena / výkon
 • manuální i automatické programy
 • atraktivní design
 • průzor na sledování procesu přípravy
 • všestrannost
 • příprava pokrmů bez, nebo jen s minimem oleje

 

Co se nám na Klarstein VitAir Turbo nelíbí?

 • plastové tělo
 • prostorově náročný
 • absence knihy receptů
 • relativně vysoká hlučnost
 • slovenský manuál není součástí balení

💡 TIP Pokud jste „klasik” a pro Vás není nad vůni smažených hranolek a řízků, podívejte se velké srovnání fritéz z aktuální nabídky trhu, ve kterém najdete i zástupců olejových fritovacích hrnců.

 

Recenze zákazníků

Hodnocení zákazníků svědčí o tom, že jde o oblíbený model za rozumnou cenu s vynikající funkčností. Tak jako nám, i majitelem této fritézy chybí přiložený receptář a slovenský návod. Na druhé straně oceňují všestrannost a zdravé vaření bez tuku, ale s křupavými výsledky. Podívejme si některé z recenzí i společně:

Klarstein VitAir Turbo - recenze

Další recenze → naleznete zde

 

Shrnutí na závěr

Klarstein VitAir Turbo je horkovzdušná fritéza, která je vybavena širokou škálou příslušenství a umožňuje rychlou a zdravou přípravu různých pokrmů. Digitální ovládací panel je přehledný a umožňuje kromě předvolených programů i manuální nastavení. Přístroj s funkcí časovače poskytuje rovnoměrné výsledky vaření, což svědčí o dobré distribuci tepla. Prostřednictvím velkého panoramatického okna je vaření vždy pod dohledem. Úspora času a energie ve srovnání s jinými zařízeními jsou rovněž užitečné v každodenním životě. Zařízení je velmi velké a objemné: může to být výhodou, pokud připravujete pokrmy pro velkou rodinu. Fritéza vypadá skoro jako volně stojící trouba: pokud s tím nemáte prostorový problém, budete ji milovat. Je to však nevýhoda pro malé kuchyně.

Výhody

 • německá kvalita
 • velký objem
 • široké možnosti přípravy jídla
 • bohatá výbava

Nevýhody

 • trošku robustnější spotřebič
 • vyšší cena

Závěr recenze: Fritovací hrnec s širokými možnostmi přípravy jídla uspokojí i ty nejnáročnější.

Hodnocení autora
 • Funkčnost
 • Spotřeba energie
 • Snadnost použití
 • Chuť připravených jídel
 • Poměr cena/hodnota
 • Design

Souhrn

Ideální fritéza pro velké rodiny a pro všechny, kteří chtějí připravit množství velkých porcí najednou. Za 3 199 Kč získáte kvalitní zařízení, jehož cena by se při každodenním vaření měla rychle vrátit.

4.8

Klarstein VitAir Turbo – horkovzdušná fritéza se skutečně velkorysým objemem – recenze

✅ Cena: 3 199 Kč

Chci Klarstein VitAir Turbo
Electronic-star.cz
Vývoj ceny Klarstein VitAir Turbo


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Rada cestuji, mám ráda lidi a život, který bychom si už bez různých pomocníků do kuchyně nebo domácnosti ani neuměli představit. Někdy se však ztrácíme v bludišti nesčetných možností, které nám moderní technologie nabízejí. Doufám, že i mé články vám trochu pomohou v orientaci a také díky nim se rozhodnete vždy správně.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.