Kuchyňský robot Delimano Platinum Deluxe Pro – slušný výkon za přijatelnou cenu (recenze)

Georgina Babinová Recenze 26. listopadu 2021 0
Kuchyňský robot Delimano Platinum Deluxe Pro
 • Výkon: 1000 W
 • Objem hlavní nádoby: 5,5 l
 • Objem skleněné nádoby na mixování: 1,5 l
 • Počet rychlostí: 10
 • Hlučnost: 86 dB
 • Dostupnost: Vyprodáno
Zařazeno do: Kuchyňské roboty
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Kuchyňský robot Platinum Deluxe Pro je nejaktuálnější, ale také nejdražší verzí kuchyňského robota, kterou stále populárnější značka Delimano nabízí. Seznam kuchyňských robotů společnosti Delimano není v současnosti příliš dlouhý – nabízí dva modely. Dražší verze Deluxe vyniká při každé úloze a díky své všestrannosti si najde místo v každé kuchyni. Pojďme se na něj podívat blíže.

Základní informace

Kuchyňský robot Deluxe je silnější verze s obrovskou mísou, která má speciální design a objem až 5,5 litru. Výkon motoru je 1 000 W a dosáhnete ho prostřednictvím 10 rychlostí + možnosti Pulse. Vysoký výkon umožní zpracovat jakékoliv přísady, dokonce i ty nejhustěji nebo ve velkých množstvích. Kuchyňský robot Deluxe si s nimi lehce poradí. Díky rychlostem a funkci Pulse dosáhnete, aby robot pracoval vždy přesně v požadované intenzitě, pro co nejlepší výsledky.

Důležité parametry: 
Výkon:1000 W
Materiál:miska: nerezová ocel
hnětací hák a šlehací metlička: Al 43400
míchací metlička: polypropylen + nerezová ocel
Objem mísy:5,5 l
Počet rychlostí:10 + Pulse
hlučnost:85 dB

 

Vyhotovení

Delimano Deluxe přichází v jednoduchém bílo – stříbrném provedení, které působí čistě a elegantně. Tělo robota je bílé, otočný knoflík pro nastavení rychlosti a páčka na vyklopení hlavy jsou stříbrné, stejně jako kryt na čele hlavy, kde se připojují další nástavce. O stabilitu na pracovní desce se postará 5 protiskluzových podložek na spodní části zařízení. Velká nerezová mísa se k podložce připevní jednoduše vložením a otočením.

Základní set příslušenství obsahuje 3 nástavce: hnětací hák, šlehací metlu a míchací metlu. Hák i míchací metla jsou černé barvy, šlehačku i vejce vyšleháte s nerezovým nástavcem. Kuchyňský robot Deluxe je dostupný v základní variantě – se třemi, již zmíněnými nástavci, nebo jako set s doplňky, který zahrnuje sadu mlýnků na maso, mlýnek na kávu nebo cukr, set strouhačů a skleněnou nádobu na mixování.

Platinum Deluxe Pro nástavce - Metlička, Šlehač, Hák na těsto

 

Kuchyňský robot Deluxe jako set s doplňky

Výhodou tohoto modelu je, že je si ho můžete, ale také nemusíte zakoupit jako set. Jeho pořízení si můžete přizpůsobit vašemu rozpočtu, nebo aktuálním potřebám a příslušenství si dokupovat postupně. Pokud se však rozhodnete zainvestovat a koupíte robot Deluxe jako set, kromě tří základních nástavců získáte:

Kráječ a strouhače

Sada obsahuje tři nástavce, které vám pomohou při krájení a strouhání zeleniny, ať už jsou to brambory, mrkev, okurky, cukety nebo cokoli jiného. Nástavce se připevňují, po odstranění stříbrného krytu, na čelo hlavy robota. Při použití této sady nastavujte rychlost v rozmezí 3 až 5. O bezpečnost a celistvost vašich prstů se postará plastový píst, kterým suroviny zatlačil.

Set mlýnků na maso

Je to také třídílná sada, která se skládá z mlýnku na maso a dvou adaptérů pro výrobu klobás. Připojují se, podobně jako strouhače, k čelu robota. Při práci s těmito nástavci nastavte rychlost v rozmezí 4 až 5. Na zatlačování masa do trubice použijte plastový píst.

Mlýnek

Využijete ho nejen na kávu, ale pomelete s ním mandle, oříšky, cukr a podobné pevné ingredience. Mlýnek se, po odstranění bílého krytu, připevní na vrchní část robota. Nádobu naplňte surovinami maximálně do 1/3. Stroj zapněte na 30 sekund. V případě potřeby můžete cyklus opakovat, ale mezi jednotlivými akcemi potřebuje motor 3 minuty přestávky.

Pokud jde o kávu, po 30 sekundovém intervalu jsme získali středně jemně umletou kávu, vhodnou pro mokka nebo Aeropress. Pokud jste milovníky espressa, turecké kávy nebo kávy z džezva, po vychladnutí motoru ještě cyklus opakujte.

Set na výrobu těstovin

Sada pěti nástavců, pomocí kterých připravíte nudle, špagety, makaróny, rigatoni i široké nudle. Při používání této sady nastavte rychlost v rozmezí 5 až 7. Bez nutnosti přestávky a čištění zpracujete s jedním diskem 200 gramů cesta. Při dávkování cesta si i v tomto případě pomozte plastovým pístem.

Skleněnou nádobu na mixování

Nástavec s čepelemi, plastovým víkem a objemu 1,5 litru se připevní, podobně jako mlýnek, na vrch mixéru. Využijete ho na přípravu smoothie, kojenecké stravy, koktejlů, krémových polévek a podobně.

 

Čím si nás robot získal na první pohled?

 • velká hlavní mísa s objemem 5,5 litru – když je seznam hostů dlouhý, máte velkou rodinu, nebo svátcích, které vyžadují přípravu velkého množství jídla, je tento faktor důležitý. Součástí balení je také plastový kryt na mísu s otvorem pro přidávání ingrediencí.
 • planetární systém míchání pokrývá celý povrch misky. Získáte homogenní směs přísad.
 • ingredience se mohou přidávat během míchání
 • materiál, ze kterého jsou nástavce vyrobeny se udržuje snadno, směs se na něj nelepí

Kompletní pokrytí mísy planetárním pohybem

 

Vyzkoušeli jsme, jak robot Deluxe mísí těsto

Hnětení znamená nejen míchání ingrediencí, ale mělo by také zvyšovat elasticitu těsta, umožnit droždí vykonávat svou práci a vést k tvorbě lepku, pojiva, které se během pečení nerozpadá. Hnětení těsta je namáhavý proces, který pokud se dělá ručně vede k bolestem zápěstí a vyčerpanému pekaři. Hák na hnětení těsta patří do základního příslušenství robota Deluxe.

Platinum Deluxe Pro míchání těsta

Nasypte všechny suché přísady, včetně droždí a jednoho šálku mouky, do nerezové míchací misky. Připojte hnětací hák na hlavu robota jednoduchým nasunutím a otočením. Zapněte mixér na rychlost 2 na 15 až 30 sekund. Smíchejte všechny suché přísady.

Robot nevypínejte a do míchací mísy pomalu přidejte všechny vlhké ingredience požadované v receptu těsta. Nechte tekutiny vmíchat do suchých přísad maximálně během dalších dvou minut. Do mísy postupně přidejte 1/2 šálku zbývající mouky. Nechte ji dobře zapracovat a potom přidejte druhou polovinu zbývající šálku mouky. Míchejte těsto další dvě minuty, pak robot vypněte a s špachtlí seškrabejte těsto ze stěn mísy.

Znovu zapněte robot na rychlosti 2 a místě těsto, dokud nezačne tvořit kouli a nepřilne k háku. Když k tomu dojde, pokračujte v hnětení na rychlosti 2 další dvě minuty. Vypněte robot a rukama vyjměte těsto. Je vláčné a dokonale konzistentní. Připravené k pečení.

Nás robot Deluxe přesvědčil. Za hnětení 10 bodů z 10.

 

Recenze zákazníků

Jaké jsou zkušenosti majitelů kuchyňského robota Deluxe? Při rozhodování o koupi vám mohou být nápomocné, podívejme se proto spolu na některé z nich (našli jsme jen zveřejněny na Heuréce v slovenštině):

Recenze kuchyňský robot Delimano Deluxe

 

Shrnutí na závěr

Kuchyňský robot Deluxe Delimano vám usnadní život díky různým funkcím a všestranné specifikaci. Jeho nespornou výhodou je, že si jednotlivé součásti můžete dokupovat postupně, podle potřeb, resp. možností rozpočtu. Působivý je i semi-profesionální výkon motoru a jednoduchý, čistý design.

Výhody

 • dostatečně objemná mísa
 • planetární systém míchání
 • možnost dokupovat doplňky postupně
 • prodloužená záruka

Nevýhody

 • hlučný

Závěr recenze: Koupí tohoto robota získáte zařízení „all-in-one” se slušným výkonem za přijatelnou cenu.

Hodnocení autora
 • výkon
 • vyhotovení
 • funkcionalita
 • cena

Souhrn

Multifunkční pomocník, který se stane nedílnou součástí vaší kuchyně.

4.5

Kuchyňský robot Delimano Platinum Deluxe Pro

✅ Cena: 5 999 Kč

Chci Kuchyňský robot Platinum Deluxe Pro Delimano.cz
Vývoj ceny Kuchyňský robot Platinum Deluxe Pro


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Rada cestuji, mám ráda lidi a život, který bychom si už bez různých pomocníků do kuchyně nebo domácnosti ani neuměli představit. Někdy se však ztrácíme v bludišti nesčetných možností, které nám moderní technologie nabízejí. Doufám, že i mé články vám trochu pomohou v orientaci a také díky nim se rozhodnete vždy správně.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.