Kuchyňský robot Klarstein GrandPrix – multifunkční pomocník moderní kuchyně

Georgina Babinová Recenze 25. července 2021 0
Kuchyňský robot Klarstein GrandPrix
 • Výkon: 500 W
 • Ohřívací výkon: 1000 W
 • Počet rychlostí: 12
 • Funkce: mixování, šlehání, hnětení, mletí, pyré, vaření v páře, sekání
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Kuchyňské roboty
6 499 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Klarstein.cz

Kuchyňské spotřebiče, které zkrátí a zjednoduší čas strávený přípravou jídla v kuchyni, jsou již několik let velkým trendem. Ale ne každý je ochoten dát za takové zařízení horentní sumu. Kuchyňský robot Klarstein GrandPrix nabízí alternativu, která je finančně přijatelná. S maloobchodní cenou 6 499 Kč je tento univerzální, multifunkční spotřebič skutečně doporučení hodný. Pojďme se na něj podívat zblízka.

Přečtěte si více...

porovnání cen
Klarstein.cz ⭐️ elektro, spotřebiče a fitness německé kvality
6 499 Kč Do obchodu Klarstein.cz
Electronic-star.cz ⭐️ elektro, spotřebiče a fitness německé kvality
⭐️ akciové produkty → naleznete zde
6 499 Kč Do obchodu Electronic-star.cz

Klarstein GrandPrix – první dojem

První věc, kterou si všimnete je: spoustu příslušenství! Ve skutečnosti Klarstein dodává tento robot s mnoha vyměnitelnými nástavci, takže stroj nejenže dokáže míchat a sekat, ale i vařit a dokonce i napařovat. Samotný robot vytváří dojem vysoké kvality. Armatury jsou pochromované, velká nádoba z nerezavějící oceli. Robot je extrémně stabilní na pracovní desce díky čtyřem malým přísavkám na spodní části stroje. Proto jej lze bezpečně používat i při nejvyšší provozní úrovni.

Kuchyňský robot Klarstein GrandPrix

 

Vybavení a konstrukce

Kuchyňský robot Klarstein GrandPrix pracuje s výkonem motoru 500 W a topným výkonem 1 000 W. V míchací misce z nerezové oceli s reliéfní stupnicí je možné připravit až 2 litry potravin. K dispozici je 12 rychlostí, teploty od 30 do 120 °C a pracovní dobu mezi 1 sekundou a 90 minutami, které lze zvolit stiskem tlačítka a nastavovacím kolečkem. Funkce těsto se vyvolá pomocí tlačítka DOUGH. Mezi další výbavu patří integrovaná váha, napařovací nástavec na ryby a zeleninu, lopatka ve tvaru motýla na míchání a mixování, nožový nástavec a vnitřní koš na vaření rýže nebo masa. Grand Prix s ovládacím panelem, který vypadá jako kokpit, je kompaktní a zabírá malou stopu. Na boční spodní straně přístroje se nachází hlavní vypínač.

GrandPrix lze sestavit rychle. Velká mísa z nerezavějící oceli pojme až 2,5 litru, z nichž dva lze plně využít. Hrnec je původně vybaven křížovou čepelí z nerezavějící oceli, která se dá v zásadě použít pro mnoho různých úkolů. Především však na jakékoliv míchání a krájení. Může se použít například na výrobu smoothies nebo koláčových základů z sušenek. Čepel vyměníte rychle a snadno pomocí rychlého uvolnění na spodní části nádoby. Díky integrované váze vždy víte, zda byly ingredience dávkované ve správném množství. Na víku hrnce je také malý odměrný pohárek, který také pomáhá při perfektním dávkování surovin.

Klarstein GrandPrix a část příslušenství

Toto je jen zlomek bohatého příslušenství

 

Funkce v kostce

Jak již bylo zmíněno, neexistují žádné předdefinované programy. Vše musí být nastaveno ručně. To však není problém, pokud máte s kuchyňskými spotřebiči nějaké zkušenosti. Díky bohaté škále příslušenství dokáže stroj pokrýt množství kuchyňských úkonů. Zde je stručný přehled funkcí:

 • mletí
 • mixování
 • vaření
 • pyré
 • sekání
 • míchání / hnětení
 • vaření v páře
 • šlehání

Klarstein GrandPrix zvládne všechny tyto úkony správně a svědomitě. Vrcholem, který se v tomto cenovém rozpětí vyskytuje jen zřídka, je integrovaná váha. Funguje dobře, problém je jen s množstvím do 5 gramů. Ve většině případů je však zcela dostačující a je to praktické mít kuchyňskou váhu integrovanou.

Něco, co bohužel málokterý stroj nabízí, je rotace nožů proti směru hodinových ručiček. Chrání to ingredience, protože nože se otáčejí opačně a proto čepele nejsou přitlačovány proti surovinám. GrandPrix také nenabízí tuto funkci. Nabízí však pro čepele nástavec na ochranu přísad. Pokud je však směšovací miska relativně plná, nástavec se obvykle oddělí a neslouží svému účelu.

Rozsah funkcí je vynikající, zejména vzhledem k relativně nízkou cenu kuchyňského robota. Kromě inteligentních funkcí nejmodernějších přístrojů nabízí GrandPrix vše, co hobby kuchař potřebuje. Je jen na vás, zda váš kuchyňský robot skutečně potřebuje Bluetooth a integrované recepty.

Nerezová mísa s integrovanou váhou

Nerezová 2,5 litrová mísa s integrovanou váhou – tuto praktickou funkci obvykle nabízejí mnohem dražší spotřebiče

 

Ovládání a bezpečnost

Displej je připevněn k přední části zařízení a má osm tlačítek. Namísto mnoha přednastavených speciálních programů se Klarstein spoléhá na individuální nastavení. Jediný výchozí program je pro těsto a je označen jako „Dough”, jak jsme již zmínili výše. Přidáním mouky a vody GrandPrix během osmi minut vyčaruje skvělé nadýchané těsto, které se může dále zpracovávat.

Kromě možností manuálního nastavení nabízí Klarstein GrandPrix i funkci udržování teploty. Zde je přednastavená teplota 37 °C, ale může se změnit podle potřeby. Chcete-li krátce zvýšit rychlost na nejvyšší úroveň 12, můžete to udělat pomocí tlačítka Pulse.
Během provozu můžete nastavení kdykoliv zkontrolovat a změnit na displeji. Zobrazený je i aktuální čas. Robot během posledních 5 sekund zapípá, aby indikoval konec zvolené akce. Zapípá i při zvolení nastavení, aby byla reakce jasná.

Velkým plusem, například když vaříte s dětmi, jsou bezpečnostní funkce. GrandPrix má jistič, který se postará, že zařízení lze používat, pouze pokud je hrnec správně zajištěn v základně. Zařízení se také automaticky vypne, pokud hrnec během vaření otevřete nebo vyberete.

➡️ Zopár malých minusů

Uzamykání misky a víka je trochu těžkopádné, ale je to ještě v normě. Pokud je vše správně zajištěno, nic se nehýbe a přísavky na spodní straně kuchyňského stroje poskytují stabilitu. Pokud se například pyré připravuje při vyšších rychlostech, celý stroj se sice kolísá, ale vše zůstává tam, kde patří. Mankem obsluhy je povinná zvýšená bezpečnost. Míchání ingrediencí nebo pyré, sekání… při vyšších rychlostech funguje, pouze pokud je teplota v nádobě nižší než 50 stupňů Celsia. Z bezpečnostního hlediska to dává dokonalý smysl, protože je to zárukou, že se kolem nerozstříknou žádné horké přísady. Někdy to však značně brzdí proces vaření.

Jestliže se mají ingredience nejprve zahřát a pak se musí přidat a nasekat další suroviny, je třeba počkat, dokud teplota obsahu stroje neklesne pod limit. To někdy znamená čekání dlouhé minuty. Vezměme příklad polévky z Bata. Sladké brambory vaříme dostatečně dlouho a na závěr se musí směs rozmixovat na skvělou, krémovou polévku. V důsledku zvýšené teploty je možné pracovat maximum na úrovni 4, což jednoduše nestačí na rovnoměrné a jemné zpracování celé hmoty. Ergo musíme počkat celou věčnost, než bude možné tento krok provést. A pak se musí znovu vše ohřát, abychom mohli servírovat horkou polévku.

Klarstein GrandPrix ovládací panel

Ovládací panel přirovnal výrobce ke kokpitu

 

Použití – test

Pro mnohé jsou rozhodujícím kritériem nákupu výsledky. Klarstein GrandPrix je v testech přesvědčivý.

Je to trochu jako tradiční vaření, až na to, že všechno se dělá v jednom hrnci. V našem testu připravíme špagety Bolognese, ale ze čočky. Za tímto účelem nasekáme cibuli, česnek, mrkev a celer pomocí nožového nástavce. Přidáme trochu olivového oleje a másla a směs dusíme při teplotě 120 °C po dobu asi 4 až 5 minut. Rychlost musí být nastavena alespoň na úroveň 1, jinak se stroj nespustí. Potom přidáme namočenou čočku, bobkový list, mletý hřebíček, pepř, sůl, oloupaná rajčata a 200 ml vody. Vše necháme 20 minut vařit při teplotě 90 stupňů Celsia. Rychlost nože jsme nastavili na úroveň 1, aby se obsah hrnce během vaření jemně promíchal. Mimochodem: GrandPrix začne fungovat pouze tehdy, když je míchací miska a víko správně připevněné. Pokud není nastavený čas, zařízení se automaticky zastaví po 90 minutách. Pokud teplota stoupne nad 60 °C, rychlost se automaticky sníží na úroveň 4, pokud je nastavena vyšší rychlost.

 

➡️ Příprava těstovin

Na konci doby vaření omáčku odstavíme a udržujeme v teple. Potom připravíme (jednou prolomeny) špagety ve vyčištěné a vodou naplněné míchací misce. Přiveďte 1,5 litru vody do varu v GrandPrix a pak vložte (opatrně!) Vnitřní koš naplněný těstovinami do vařící vody. Po necelých 8 minutách / 110 °C a rychlosti 1 jsou špagety připraveny. Vybereme „těstovinový koš”, vylijeme vodu a mísu naplníme čočkovou boloňskou omáčku, přidáme čerstvě nasekanou bazalku a necháme krátce povařit – hotovo!

Čočkové špagety Bolognese

 

➡️ Vaření v páře

V druhém testu připravíme brambory a mrkev v parním nástavci. Zeleninu oloupeme a nakrájíme na stejné kousky. Do mísící misky nalijeme 1 litr vody a dáme do ní parní mísu s víkem. Naše nastavení: 20 minut při 120 °C, rychlost 1.

 

➡️ Funkce „Těsto”

Na míchání těsta se používá motýlové míchadlo. Výměna nástroje je poměrně jednoduchá; ale při manipulaci s vložkou s ostrými noži buďte opatrní! Zde vyzkoušíme jediný recept uveden v návodu k obsluze a to je recept na mrkvový chléb. Klarstein GrandPrix si s tímto úkolem dokáže velmi dobře poradit.

 

Vyhodnocení testu

Od krájení až po hotovou čočkovou omáčku, dušení brambor a mrkve, až po přípravu mrkvového chleba, vše funguje velmi dobře. Jak již bylo uvedeno, kuchyňský robot Klarstein GrandPrix nenabízí automatické programy, ani podrobné pokyny pro přiložené recepty – jako je tomu v případě dražších přístrojů – jde spíše o přípravu, která je známo z běžné manipulace s hrnci a pánvemi. Ti, kteří mají potřebné zkušenosti, mohou rychle získat přehled o potřebných časech, teplotách a rychlostech. Jejich nastavení na zařízení je velmi jednoduché. Připravená jídla jsou velmi chutné.

 

Čištění a údržba

Mytí v myčce je bez problémů možné, kromě mísy. Mísa má zabudované elektrické kontakty a proto byste ji měli mýt ručně. Kontaktní kolíky nesmí přijít do kontaktu s vodou! „Díky” velikosti nádoby je čištění trochu těžkopádné, ale rychle si zvyknete. Při extrémním znečištění můžete kolíky přetřít vlhkým hadříkem. Totéž doporučujeme pro nože a těsnící kroužek krytu, který je vyroben z gumy. Obě části sice jsou vhodné do myčky nádobí, ale kvůli prodloužení životnosti by se měly mýt ručně. Čištění nožů je trochu komplikované, protože na jedné straně jsou velmi ostré (a tak to má být) a na druhé straně je obtížně přístupná část mezi nožem a připevněním k misce. Můžeme na to doporučit kartáček na láhve. Celkově lze zařízení Klarstein GrandPrix čistit docela v pohodě, ale u jiných strojů je to jednodušší.

 

Cena

Pokud jde o cenu, Klarstein GrandPrix je s cenou 6 499 Kč uprostřed rozsahu. Dobrá investice pro každého, kdo se dokáže obejít bez automatických programů a chce kvalitní a snadno použitelné zařízení s vynikajícími výsledky vaření.

Klarstein GrandPrix připravil dýňovou polévku

 

Co se nám na kuchyňském robotu Klarstein GrandPrix líbí?

 • velmi dobré výsledky
 • snadné použití
 • praktické doplňky
 • dobré zpracování
 • stabilní poloha
 • možnosti manuálního nastavení
 • funkce udržování teploty

 

Co se nám na kuchyňském robotu Klarstein GrandPrix nelíbí?

 • žádné automatické programy
 • není zahrnuta žádná kniha receptů
 • údržba a čištění je trochu pracnější
 • omezení maximální rychlosti při dosažení 60 stupňů při některých úkonech prodlužuje dobu přípravy

 

Recenze zákazníků

Na Českých ani Slovenských stránkách se zatím recenze tohoto výrobku nedají najít, pravděpodobně ho zákazníci ještě neobjevili. O to více je oblíbený u Německých spotřebitelů, protože na Amazone je recenzí opravdu dost. A jsou převážně pozitivní. Ty negativní často zmiňují chybové hlášení E3, které se objevilo po několika použitích. Je možné, že to byla výrobní chyba určité série. Další zmíněnou nevýhodou v recenzích je, jak jsme to uvedli i my, že teplotní, resp. rychlostní omezení natahuje čas vaření.

 

Shrnutí na závěr

Pokud hledáte snadno použitelný kuchyňský robot s funkcí vaření a nechcete utrácet obrovské sumy, Klarstein GrandPrix je dobrá volba. Jediným hlavním nedostatkem je bezpečnostní funkce, která při teplotách nad 50 stupňů neumožňuje pracovat na vyšší rychlosti. To může z vaření ubrat trochu zábavy a je třeba změnit proces vaření. Rozsah funkcí kuchyňského robota je absolutně přesvědčivý a vzácnou třešničkou na dortu v tomto cenovém rozpětí je bezpochyby integrovaná váha. Pracovní výsledky jsou stejně přesvědčivé. Obecně můžeme tento spotřebič doporučit pro všechny malé domácnosti.

 

Nejčastější dotazy ke kuchyňskému robotu Klarstein GrandPrix

❓1. Má váha funkci TARA?

Ano, váha se vždy vynuluje.

❓2. Dokáže spotřebič rozdrtit i kostky ledu, např. na ledovou kávu?

Ano, s tímto strojem je to jednoduché. A platí to i pro mražené ovoce nebo zeleninu.

❓3. Je robot vhodný pro přípravu kynutého těsta?

Ano, program „DOUGH” je určen pro přípravu kynutého těsta.

❓4. Má zařízení funkci odloženého startu?

Bohužel ne.

❓5. Dá se s robotem připravit strouhanka?

Ano, velmi rychle a jednoduše.

❓6. Má zařízení funkci hrubého krájení zeleniny na salát?

V závislosti na nastavení rychlosti a času je k dispozici hrubá nebo jemně nasekaná zelenina. (zkuste například salát z papriky, brokolice a jablka, pár slunečnicových semen, ocet a olej - 15 - 20 sekund na úrovni 4-5).

❓7. Lze připravit i moučkový cukr?

Cukr robot bez problémů zpracuje na prášek.

❓8. Na jakém nastavení se vaří zelenina a maso v páře?

Na nejvyšší úrovni má všechno velmi pěknou barvu a aroma jsou intenzivnější.

❓9. Dá se s Klarstein GrandPrix umlít obilí na mouku?

Bohužel ne.

Výhody

 • velký rozsah funkcí
 • bohaté příslušenství
 • jednoduché ovládání
 • příznivá cena

Nevýhody

 • některé bezpečnostní funkce brzdí proces přípravy

Závěr recenze: Jednoduchá příprava chutného jídla je s Klarstein GrandPrix dostupná pro každého.

Hodnocení autora
 • Rozsah funkcí
 • Výsledky
 • Snadnost údržby
 • Poměr výkon / cena

Souhrn

Kuchyňský robot Klarstein se zaměřuje jen na to podstatné a to dělá opravdu dobře.

4.7

Kuchyňský robot Klarstein GrandPrix

✅ Cena: 6 499 Kč

Chci Klarstein GrandPrix Klarstein.cz
Vývoj ceny Klarstein GrandPrix


Autor článku
Profilový obrázek

Redaktorka magazínu Cestakbydleni.cz. Rada cestuji, mám ráda lidi a život, který bychom si už bez různých pomocníků do kuchyně nebo domácnosti ani neuměli představit. Někdy se však ztrácíme v bludišti nesčetných možností, které nám moderní technologie nabízejí. Doufám, že i mé články vám trochu pomohou v orientaci a také díky nim se rozhodnete vždy správně.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.