LG 55SM8200 – 4K Smart televizor, který nabízí obraz téměř jako v kině (recenze)

Redakce CestakBydlení.cz Recenze 15. května 2021 0
LG 55SM8200
 • úhlopříčka: 139 cm/55 "(palců)
 • rozlišení: 3840 x 2160, 4K
 • typ obrazovky: LED
 • energetická třída: A
 • 4x výstup HDMI
 • 2x výstup USB
 • Wi-Fi
 • Smart
 • Dostupnost: Vyprodáno
Zařazeno do: Televizory
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Pokud nechcete utratit několik tisíc korun za vysoce kvalitní OLED televizi, televizní přijímač LG 55SM8200 s Nano Cell technologií nabízí dostupnou alternativu a slibuje vysokou kvalitu obrazu se zářivými barvami. Displej s nano buňkami má výkonný barevný filtr a proto je schopen zobrazit filmy v kvalitě přibližující se kvalitě kina.

LG 55SM8200 – základní informace

Displeje s nano buňkami mají výkonný barevný filtr a proto jsou schopny zobrazit filmy v kvalitě přibližující se kinu. Kromě NanoCell displeje s vysokým rozlišením 4K má model LG 55SM8200PLA i rozsáhlé vybavení s nejnovějšími funkcemi SmartTV a hlasovým ovládáním. Televizory řady LG SM8200 jsou k dispozici ve 3 velikostech s úhlopříčkami obrazovky 123 cm, 139 cm a 164 cm. LG 55SM8200 má úhlopříčku 139 cm (55 palců).

LG 55SM8200

Důležité parametry: 
Druh:LED
Úhlopříčka obrazovky:139 cm
Průměrný příkon:109 W
Průměrná roční spotřeba energie:151 kWh
DVB-T tuner:áno
DVB-T2:áno
DVB-S/S2:áno
DVB-C/C2:áno
Smart TV:áno
4K:áno
Modelový rok:2019
Rozestup otvorů VESA:300 x 300
Formát obrazovky:16 : 9
Rozlišení:3840 x 2160
Podpora HDR:áno
USB port:áno 2
Počet HDMI vstupů:4
Sluchátkový výstup:áno
Záznam na USB:áno
Další funkce:WiFi, HbbTV, LAN konektor, podpora kodeku H.265 HEVC, hotelový mód, operační systém webOS Smart TV
Hmotnost:18,7 kg

 

Test LG 55SM8200

Televizor zaujme na první pohled. Bezrámový design s lemováním z broušeného hliníku a podstavcem ve tvaru půlměsíce vypadá kvalitně a moderně. Použité materiály mají více než přijatelnou kvalitu pro cenové rozpětí, ve kterém se nacházejí. Podstavec je centrálního typu, což usnadňuje jeho umístění, pokud nábytek není příliš široký. Pokud dáváte přednost připevnění na stěnu, můžete místo základny použít vhodnou nástěnnou konzolu VESA 300 x 300 (není součástí dodávky!). Televizor se dodává s dálkovým ovládáním Magic Remote, který má integrovaný mikrofon pro ovládání některých funkcí hlasem. Stojanem, síťovým kabelem a kabelem adaptéru, jakož i návodem k obsluze.

 

➡️ Funkce a vlastnosti

LG 55SM8200 má všechno, co byste mohli potřebovat. Počínaje 4K Triple tunerem, přes funkce SmartTV s integrovaným hlasovým asistentem, až po inteligentní ovládání domácnosti pro smart domácí spotřebiče. Kromě 4 portů HDMI verze 2.0 s podporou ARC jsou k dispozici 2 rozhraní USB a analogové AV připojení.

➡️ NanoCell technologie

Špičkové zařízení společnosti LG profitují z umělé inteligence zlepšující obraz. V modelovém roce 2019 se objevily pod označením NanoCell TV, v předchozích letech se nazývaly Super UHD TV. Trik nano buněk spočívá v tom, že pro obrazovku je možné vytvořit preciznější barevné filtry, což zvyšuje počet barev, které lze zobrazit.

Srdcem každého televizoru LG NanoCell je panel IPS. Toto je technologie používaná v mnoha telefonech a tabletech kvůli širokému úhlu pohledu a úžasným barvám. Zjednodušeně řečeno, vylepšuje barvy odstraněním nechtěných matných barev z obrazu. Díky tomu jsou červená a zelená čistší a využitím nano částic, které fungují jako filtr absorbující světlo, se odstraňují nežádoucí vlnové délky.

Co to znamená ve skutečnosti? Hladší přechod mezi barvami, které jsou si navzájem podobné, takže vidíte oblohu, která vypadá naprosto reálné, stromy a tráva působí absolutně přirozeně. Navíc díky širokému sledovacímu úhlu, nezáleží na tom zda sedíte bokem – barvy vypadají přesně stejně.

➡️ Triple Tuner 4 K

LG 55SN8200 je ideální vybaven pro televizní příjem. Vestavěný Triple tuner je schopen pracovat s rozlišením 4K a dokonce nabízí možnost nahrávání televizních pořadů na externí pevný disk USB.

➡️ SmartTV s hlasovým ovládáním Alexa a Google Assistant

LG 55SM8200 je internetová SmartTV nejnovější generace. Operační systém WebOS 4.5 pracuje rychle a plynule a jednoduše se obsluhuje. Vše, co potřebujete, máte po ruce. Od běžných streamingových služeb, přes mediální knihovny až po internetový webový prohlížeč na surfování. Umělá inteligence ThinQ, kterou vyvinulo LG se používá na typické televizní funkce včetně vyhledávání v relevantních aplikacích na streamování. Pokud připojíte bezdrátovou klávesnici Bluetooth s dotykovou podložkou, televizor LG lze provozovat téměř jako normální počítač. Navíc je zde zabudovaný Google Assistant a Amazon Alexa na vyhledávání všech druhů informací. Asistent funguje velmi dobře. Rozpozná hlas bez problémů a téměř nikdy se nevyskytnou chyby. Pomocí aplikace Google Assistant lze vyhledávat jakýkoliv typ obsahu nebo informací, nastavovat budíky atd. Uživatelská zkušenost je mnohem lepší než s Bixby od společnosti Samsung.

➡️ Dálkový ovladač Magic Remote

Oceněný operační systém webOS vám umožní objevovat skvělý obsah. A toto je ještě jednodušší díky Magic Remote, který jednoduše nasměrujete na obrazovku a pomocí kurzoru vyberete položku, kterou si přejete. Ve výchozím nastavení se kurzor pohybuje příliš rychle je však možné upravit jeho rychlost. Součástí ovladače je i mikrofon na hlasové ovládání.

Sledování televizoru LG NanoCell

 

➡️ Kvalita obrazu

LG 55SM8200 je vybaven Ultra HD displejem s nano buňkami s vysokým rozlišením 4K a velikostí obrazovky 139 cm, resp. 55 palců. Na rozdíl od vyšších modelových variant série SM8XXX má tento model základní úrovně pouze 50 Hz panel s technologií Edge LED namísto rychlého 100 Hz panelu. Nabízí však vynikající kvalitu obrazu s brilantními barvami.

Kromě rozšířeného barevného prostoru až o 1 miliardu barev dokáže LG zobrazit americkým kinematografickým průmyslem favorizován barevný prostor DCI-P3 na více než 80%. Barvy vypadají velmi přirozeně. LG dokáže nejen dokonale zobrazovat současné 4K filmy s podporou HDR, ale i starší obsah SD a HD je velmi dobře upravený a ostrý jako břitva. Tato technologie dosahuje své limity při analogových signálech.

➡️ Kvalita černé

LG 55SM8200, využívá panel typu IPS, který LG používá ve všech svých LED televizorech, s výjimkou rozměrů 50 a 70, které jsou VA. Tento typ obrazovky nabízí nižší úroveň černé jako na obrazovkách VA. Rozdíl je však zřejmý zejména tehdy, když je televizor sledován ve tmě nebo při velmi slabém osvětlení. Pokud je sledován v dostatečně jasném prostředí, úroveň černé je více než přijatelná, ačkoli zjevně není tak čistá jako v modelech OLED nebo prémiových LED modelech s panelem VA.

Na vylepšení černé používá televizor lokální stmívání. Lokální systém stmívání je však velmi omezený – protože je to Edge LED TV, nelze nastavit osvětlení po malých sektorech. Černé zóny jsou trochu šedé a jelikož lokální systém stmívání není účinný, doporučujeme ho deaktivovat, zvláště pokud je TV sledováno při slabém osvětlení.

➡️ Opožděný vstup

Pro používání videoher, model LG 55SM8200 obsahuje režim hry, který lze aktivovat z nabídky. Pak je tu druhá možnost s názvem Okamžitá reakce na hru, kterou můžeme aktivovat, pokud je zařízení připojeno prostřednictvím HDMI. Po aktivaci herního režimu je vstupní zpoždění kolem 14 ms, což představuje velké zlepšení ze strany LG ve srovnání s předchozími modely.

➡️ Úhel sledování

Tento typ obrazovky má výhodu v tom, že pozorovací úhly jsou lepší než v případě obrazovek VA. Při pohledu zboku v úhlu 45 ° je ztráta velmi malá a barva a kontrast zůstávají téměř identické s barvami a kontrasty při pohledu zepředu.

➡️ Odrážení světla

Tento televizor má polomatnou povrchovou úpravu, která do značné míry eliminuje odraz světla. Proto je tento model vhodný pro sledování během dne, i když světlo proniká okny.

 

➡️ Kvalita zvuku

Pokud jde o zvuk, neměli byste očekávat příliš mnoho. Zvukový systém se skládá ze 2 reproduktorů s výkonem 10 W. Kvalita zvuku je obecně dost nízká, jak je tomu u většiny televizorů v tomto rozsahu. Vestavěné reproduktory nezní špatně, ale pocit domácího kina neexistuje. Zvuk není vysílán zepředu, takže nenabízí realistický pocit. Frekvenční rozsah, který reprodukuje je velmi omezený a protože nedokáže reprodukovat nízké frekvence, zvuk je dost plochý. Můžeme ho upravit, ale výsledek není o nic lepší. Jako vždy, pokud chcete dosáhnout dobrou kvalitu zvuku, neexistuje jiný způsob, jak přidat externí zvukové zařízení, soundbar nebo domácí kino.

💡 TIP Pokud je LG 55SM8200 pro váš obývák příliš velký, přečtěte si recenzi menšího zástupce série SM8200 – LG 49SM8200, který najdete zde.

 

Co se nám na LG 55SM8200 líbí?

 • NanoCell dělá zázraky v barvách (ale není ideální pro černou)
 • široký sledovací úhel
 • zpracování signálu se speciální implementací HDR10 a HLG
 • nový webOS 4.5 včetně „LG ThinQ AI”
 • hlasové ovládání
 • Bluetooth Audio s kompatibilitou aptX
 • neutrální, jednoduchý design
 • k peněžence přátelská cena
 • zpoždění vstupu pro videohry

 

Co se nám na LG 55SM8200 nelíbí?

 • zvukový výstup příliš slabý
 • není kompatibilní s dynamickými HDR standardy
 • černá není za všech okolností dokonalá
 • lokální stmívání není příliš efektivní

 

Recenze zákazníků

U českých zákazníků je však tento televizor vcelku oblíbený a hodnocen na 92% kladně. Výhrady, které se objevily, se shodují s našimi zjištěními. Vždyť nakonec přesvědčte se sami:

LG 55SM8200 - recenze zákazníků

a ještě ta jedna negativní recenze

LG 55SM8200 - hodnoceni zákazníků

Další recenze → naleznete zde

 

Shrnutí na závěr

Cena LG 55SM8200 je 14 990 Kč a je tak v současnosti nejdostupnějším nano buněčným modelem. 55 palcová obrazovka vypadá elegantně a náročně. Kvalita obrazu, zejména vysoká barevná brilantnost, je přesvědčivá. Pokud jde o inteligentní funkce, operační systém funguje hladce a rychle. Slabou stránkou modelu je zobrazení v tmavém prostředí, kdy černá není úplně černá a poddimenzovaný zvukový výstup, který však jednoduše vylepšíte externím Soundbar.

Výhody

 • displej „4K NanoCell”
 • široký pozorovací úhel
 • zpracování signálu se speciální konverzí HDR10 a HLG
 • poslední webOS 4.5 včetně „LG ThinQ AI”
 • hlasové ovládání
 • neutrální design
 • příznivá cena

Nevýhody

 • interní zvukový výstup je sice dobrý, ale o něco slabší
 • žádná kompatibilita s dynamickými standardy HDR

Závěr recenze: Realistický obraz, celkově výborné parametry za výbornou cenu dělají z této TV první volbu mezi LED televizory na trhu.

Hodnocení autora
 • Kvalita obrazu
 • Kvalita zvuku
 • Design
 • Smart funkce
 • Poměr cena / hodnota

Souhrn

Televizor, který vám díky svému operačnímu systému bude sloužit i jako centrála vaší Smart domácnosti.

4.8

LG 55SM8200

✅ Cena: 14 990 Kč

Chci LG 55SM8200, 55″ / 139 cm Heureka.cz
Vývoj ceny LG 55SM8200, 55" / 139 cm


Autor článku
Redakce CestakBydlení.cz

Tento článek pro vás připravili redaktoři magazínu CestakBydlení.cz. Testujeme a porovnáváme vše, co patří do domu, bytu, zahrady, či dílny. Obsah připravujeme tak, aby odpovídal na všechny důležité otázky, týkající se tématu.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.