Čistička vzduchu Rovus Astrea – moderní elegán, který účinně odstraňuje nečistoty z ovzduší (recenze)

Redakce CestakBydlení.cz Recenze 2. prosince 2021 0
Bílá čistička vzduchu
 • Vzduchový výkon: -
 • Doporučená velikost místnosti: 15 m²
 • Minimální hlučnost: 28 dB
 • Maximální hlučnost: 61 dB
 • Typ filtrace: HEPA filtr, Uhlíkový filtr (Active Carbon)
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Čističky vzduchu
6 490 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
Heureka.cz

Čistička vzduchu Rovus Astrea je z hlediska našeho zdraví velmi užitečné zařízení. Jak její název napovídá, čistí vzduch v domácnostech. Její hlavní části jsou ventilátor a filtry, které vykonávají hlavní funkci. Odstraňuje z ovzduší prach, pyl, kouř, pachy, roztoče a další nečistoty, které mohou způsobovat zdravotní problémy a alergie. Na trhu však existuje řada značek a modelů, z nichž je občas těžké si vybrat ten nejvhodnější. My vám představíme v následující recenzi čističku vzduchu Rovus Astrea.

Přečtěte si více...

kde koupit
Heureka.cz ⭐️ srovnání cen ve všech dostupných eshopech
⭐️ možnost bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkem"
6 490 Kč Do obchodu Heureka.cz

Srovnání - Nejdůležitější parametry

Nejdůležitější parametry Rovus Astrea ve srovnaní s vítězi testu čističek vzduchu

Bílá čistička vzduchu
Rovus Astrea
Xiaomi Mi Air Purifier 3H
Xiaomi Mi Air Purifier 3H
Lidová volba Duux Sphere DUAP01
Duux Sphere DUAP01
Zlatá střední cesta Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6
Ionic-CARE Triton X6
Cena6 490 Kč2 999 Kč1 809 Kč149 Kč
Zvlhčování vzduchuNeNeAnoNe
Ionizace vzduchuAnoNeAnoAno
Protiprašná účinnost (%)99,9799,9799,9796,00
Vzduchový výkon (m³ / hod.)-3806865
Doporučená velikost místnosti (m²)15481075
Minimální hlučnost (dB)2833--
Maximální hlučnost (dB)6164328

Srovnání - Výbava, funkce a rozměry

Výbava, funkce a rozměry Rovus Astrea ve srovnaní s vítězi testu čističek vzduchu

Bílá čistička vzduchu
Rovus Astrea
Xiaomi Mi Air Purifier 3H
Xiaomi Mi Air Purifier 3H
Lidová volba Duux Sphere DUAP01
Duux Sphere DUAP01
Zlatá střední cesta Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6
Ionic-CARE Triton X6
Cena6 490 Kč2 999 Kč1 809 Kč149 Kč
Typ filtraceHEPA filtr, Uhlíkový filtr (Active Carbon)HEPA filtrHEPA filtr, Uhlíkový filtr (Active Carbon)Elektrostatický
DisplejAnoAnoNeNe
PředfiltrAnoNeNeuvedenoNeuvedeno
Senzor kvality vzduchuAnoAnoNeNe
Signalizace výměny filtruAnoAnoNeNe
Automatický režimAnoAnoNeNeuvedeno
Noční režimAnoAnoAnoAno
Regulace výkonuAnoAnoNeAno
Počet stupňů výkonu23-3
ČasovačAnoAnoNeNeuvedeno
Dálkové ovládáníAnoAplikaceNeNe
Odložený štartAnoNeuvedenoNeuvedenoNe
Indikátor výměny filtruNeuvedenoNeuvedenoNeuvedenoNeuvedeno
Dětský zámekAnoNeuvedenoNeuvedenoNeuvedeno
Spotřeba (příkon) (W)5538312
Šířka (cm)23,5024,0020,0021,00
Hloubka (cm)64,0052,0020,0024,00
Výška (cm)39,5024,0020,0071,00
Hmotnost (kg)5,204,800,703,10

Proč si pořídit čističku vzduchu

Čistička vzduchu je obecně zařízení, jehož hlavní části jsou ventilátor a filtry. Pomocí nich čistička čistí vzduch v domácnostech. Jelikož většina znečišťujících látek jsou rozptýlené částice, tato zařízení pracují mechanickým oddělením znečišťujících látek tím, že tlačí vzduch přes filtry. Přefiltrovaný vzduch vám pomáhá lépe spát, zlepšuje fungování plic a v konečném důsledku, vaše celkové zdraví. Čistička vzduchu může být velmi užitečná i pro alergiky, protože dokáže odstranit běžné alergeny jako pyl, prach, chlupy a podobně.

Proces čištění vzduchu: čistička nasává vzduch v místnosti, ten prochází různými filtry, které zbavují vzduch nežádoucích látek. Pročištěný vzduch se vrací zpět do ovzduší. V místnosti tak vzniká cirkulace vzduchu a čistička tak udržuje vzduch čistý.

💡 TIP: Nevíte se rozhodnout, zda zvolit čističku, zvlhčovač nebo odvlhčovač? V našem článku vám poradíme Co je dobré a co ne v boji proti virům.

 

Čím je charakteristická čistička vzduchu Rovus Astrea

Nenápadný spotřebič do domácnosti

Svými praktickými rozměry 23,5 x 39,5 x 64 cm zapadne do každé místnosti a nepůsobí rušivě. Je to i díky elegantnímu bílému designu a zaobleným tvarem čističky. Čističky vzduchu jsou označeny oblastí pokrytí (v metrech čtverečních). Tento model je ideální pro místnosti do 15 m². Můžete ho tak bez problémů použít v kanceláři, obývacím pokoji i ložnici. Nicméně, předem si změřte místnosti, kde chcete tuto čističku využít, protože při větších rozměrech nebude mít takové kvalitní využití.

Bílá čistička vzduchu

Odstraní až 99,97% alergenů, bakterií a virů

 

👉 Klikněte na následující kategorii a vyberte si čističku vhodnou pro větší místnost:

BIET AP300 BIET AP300
5 190 Kč
Winix ZERO Čistička vzduchu Winix ZERO
5 990 Kč

Ukázat více

 

Účinnost čištění vzduchu

Čistička vzduchu Rovus Astrea čistí vzduch až s 99,97% úspěšností, což ji řadí mezi ty lepší modely na trhu. Minimální účinnost čističky vzduchu by měla být minimálně 80%. Pro srovnání, některé čističky mají až 100% účinnost. Tento parametr v konečném důsledku záleží jen na tom, kolik a jaké druhy filtrů obsahuje konkrétní čistička vzduchu. To znamená, čím více filtrů, tím dokonalejší vyčištěný vzduch.

 

4-stupňový filtrační systém na čištění vzduchu

Čistička vzduchu Rovus Astrea využívá k čištění 4-stupňový filtrační systém. Ten sestává z:

 1. Omyvatelný pre-filtr – zachycuje větší částice jako prach nebo vlasy, což pomáhá snižovat alergické reakce
 2. Certifikovaný HEPA filtr H11 – s antibakteriálním potahem z nano-částic stříbra. Tento filtr zachycuje vzduchem se šířící částice s velikostí jen 0,3 mikrometru s 99,97% účinností, to znamená, že zachytí většinu běžných vzduchem se šířících alergenů, bakterií a virů.
 3. Filtr z aktivního uhlí – odstraňuje nepříjemné domácí pachy z vaření, domácích zvířat nebo kouř bez škodlivých chemikálií a zároveň bojuje proti organickým sloučeninám jako formaldehyd, benzen a amoniak.
 4. Negativní anionty – čistí vzduch na dálku. Čistička vzduchu Rovus Astrea uvolňuje miliony negativních aniontů, které odstraňují vzduchem se šířící částice z cirkulace a chrání vaše plíce. Tímto způsobem zabraňuje dýchacím potížím jako astma a jiným problémům způsobeným znečištěním vzduchu.
Jednotlivé filtry čističky vzduchu

4-stupňová filtrace spolehlivě odstraní i velmi malé částečky nečistot

 

2 volitelné režimy pro používání

Při používání čističky máte na výběr ze dvou módů. Tichý program na noc a automatický na den. V automatickém módu lze libovolně upravit rychlost ventilátoru. Spánkový režim je tišší, čímž vám dopřeje ničím nerušený odpočinek. Abychom nezapomněli zmínit i celkový výkon čističky, ten představuje 55 W.

 

Užitečné funkce čističky vzduchu

LED světelný indikátor – zobrazuje stav kvality vzduchu.

⭐ Rychlost ventilátoru – k dispozici jsou tři rychlosti ventilátoru plus automatický a spánkový režim. Stisknutím tlačítka rychlosti ventilátoru budete přepínat z automatického režimu přes rychlosti ventilátoru až po spánkový režim. Pokud jste náchylný na alergie, doporučuje se spustit čističku na nejvyšší rychlosti, při jaké se samozřejmě cítíte pohodlně.

⭐ Automatický režim – v automatickém režimu si jednotka automaticky nastaví rychlost ventilátoru na základě hodnot zjištěných snímačem kvality vzduchu. Senzor potřebuje přibližně 10 minut na rozehřátí, aby dosáhl maximální citlivost.

⭐ Spánkový režim – spánkový režim sníží rychlost ventilátoru na nejnižší stupeň, vypne displej kvality vzduchu a ztlumí světla.

⭐ Časovač – Stisknutím tohoto tlačítka si můžete vybrat jedno ze čtyř dostupných nastavení: 1, 2, 4 nebo 8 hodin. Po uplynutí času na časovači se čistička vzduchu vypne.

⭐ Dětský zámek – současným stisknutím a podržením (na přibližně 3 sekundy) tlačítek Časovač a Rychlost se čistička vzduchu uzamkne v aktuálním stavu. Pro její odemknutí znovu stiskněte a podržte (na cca 3 sekundy) tyto dvě tlačítka.

⭐ Snímač kvality vzduchu – měří a zobrazuje kvalitu vzduchu ve třech barevných kódech: zelený, oranžový, červený. Barva odpovídá počtu částic naměřených senzorem. Zelená: 0-50 mikrogramů / m3; Oranžová: 51-100 mikrogramů / m3; Červená:> 100 mikrogramů / m3. Pokud je navolen spánkový režim, displej je vypnutý.

⭐ Reset filtru – když celková doba provozu čističky dosáhne 3 000 hodin, rozsvítí se spínač FILTER RESET (reset filtru) na ovládacím panelu na znamení, že je třeba vyměnit předfiltr a filtr s aktivním uhlím. Po výměně filtru stiskněte spínač. Systém automaticky vymaže čas a restartuje dobu používání filtru.

⭐ Ionizátor – stisknutím tlačítka ionizátoru vypínáte a zapínáte ionizační funkci. Má za úkol ionizaci vzduchu, což v konečném důsledku zlepšuje dýchání, okysličení krve a má tím pádem vliv na lidskou psychiku. Ionizace je poměrně častá funkce u čističek vzduchu, která pomocí elektrického výboje ionizuje vzduch. Jednotlivé nečistoty se na sebe nabalují a vytvářejí shluky v podobě prachu, který je pak eliminován čističkou vzduchu na základě dalšího filtru (např. HEPA).

 

Jednoduché ovládání čističky a manipulace

Ovládání čističky je jednoduché, použít můžete tlačítka a intuitivní dotykový panel. V případě potřeby je můžete nahradit praktickým dálkovým ovladačem.

Jelikož tento model váží něco málo přes 5 kilogramů, konkrétně je to 5,2 kg, manipulace s ním není složitá. Pomůže vám při tom dokonce i zabudovaná rukojeť pro snadné přenášení.

 

💡 TIP: Během používání nechte dveře a okna v pokoji zavřené. Pokud nejste v místnosti, doporučujeme jednotku spustit na nejvyšší nastavení a když jste nablízku, přepnout ji na nízkou úroveň. Nebo si pořiďte čističku vzduchu certifikovanou pro větší plochu, abyste ji mohli provozovat při nízkých otáčkách a stále bude pracovat efektivně.

 

Srovnání s novým modelem čističky Rovus

Dvě bílé čističky vzduchu

 Nano RovusAstrea Rovus
Typ filtraceHEPA H13 + uhlíkový předfiltr + UV-C světloHEPA H11 + předfiltr + uhlíkový filtr
Ionizátoranoano
Doporučený prostor60 m²15 m²
Protiprašná účinnost99,95 %99,95 %
Senzor kvality vzduchuanoano
Dálkové ovládáníneano
Automatický režimanoano
Počet stupňů výkonu42
Maximální hlučnost61 dB61 dB
Hmotnost6,1 kg5,2 kg
Rozměry58,7 x 28 x 28 cm (V x Š x H)39,5 x 23,5x 64 cm (V x Š x H)
Cena3 799 Kč6 490 Kč

💡 Tip: Zaujal vás i druhý model čističky od značky Rovus? Podívejte se i na naši recenzi na Čističku vzduchu Rovus Nano a dozvíte se o ní mnohem více.

 

Co zahrnuje balení čističky vzduchu Rovus Astrea

 • 1x čistička vzduchu
 • 1x filtry

Popis částí čističky vzduchu

Vysvětlivky:

A = přední panel
B = ovládací panel
C = čidlo kvality vzduchu
D = filtry
E = prachový senzor
F = síťový kabel

Tři druhy filtrů do čističky vzduchu

Filtry:

A = předfiltr
B = HEPA filtr
C = filtr s aktivním uhlím

Předfiltr: slouží k zachycení velkých částí, jako je například prach.
HEPA filtr: odstraňuje mikroskopické částice do velikosti 0,3 mikronu, jako jsou jemný prach, kouř, pyl, bakterie a plísně.
Filtr s aktivním uhlím: sestává z rozsáhlého systému vysoce adsorpčních pórů molekulární velikosti a slouží k odstranění plynů, lehkého zápachu a organických sloučenin.

 

Kde umístit čističku vzduchu

Zařízení vždy spouštějte uvnitř a na rovném povrchu. Doporučuje se provozovat ho na místě, kde trávíte nejvíce času – většinou to bývá ložnice nebo obývací pokoj. Nastavte rychlost ventilátoru na úroveň, která vám je příjemná. Ve většině případech může čistička běžet na nízké rychlosti. Ve větší místnosti však můžete nastavit i vyšší rychlost, když nejste v místnosti, a až se vrátíte, rychlost ventilátoru snižte.

Čistička vzduchu v ložnici

Umístěte ji hlavně do místnosti, ve které trávíte nejvíce času

 

Vzhledem k tomu, že vzduch je tažen z přední strany a vystupuje z horní části, můžete čističku umístit kdekoli v místnosti. Dokonce i vedle stěny. Pro dosažení lepšího výkonu při čištění doporučujeme postavit zařízení na zem nebo na stabilní povrch. Neumisťujte však produkt na místo, kde by mohli záclony nebo závěsy zablokovat přívod vzduchu.

 

Péče o čističku vzduchu Rovus Astrea

Údržba

 • Před jakoukoliv údržbou zařízení vypněte a odpojte z elektrické sítě.
 • Jednotku myjte, jen když je to nezbytné. Pokud je používána ve špinavém prostředí, pravděpodobně bude potřebovat častější čištění.
 • Otřete veškerý prach měkkým hadříkem (může být suchý nebo jemně navlhčený).
 • Nepoužívejte na zařízení žádné čisticí prostředky ani chemikálie.

 

Výměna filtrů

K základní péči o čističku patří výměna filtrů. V tomto případě postupujte následovně:

 • Vypněte zařízení a odpojte jej z elektrické sítě.
 • Zatáhněte přední kryt zdola směrem k vám a zvedněte ho.
 • Nahoře filtru se nacházejí dvě otočné západky, které ho drží na svém místě. Otočte je, abyste mohli vybrat filtry. Nejprve vytáhněte HEPA filtr s pěnou potažením dvou popruhů (v horní a dolní části filtru). Potom odstraňte filtr s aktivním uhlím potažením za jeho popruhy.
 • Nejprve nainstalujte filtr s aktivním uhlím a hned na to HEPA filtr tak, aby pěnová strana směřovala k vám.
 • Pokud chcete nasadit zpět kryt, nejdříve ho vložte nahoru. Nacházejí se tam otvory, do kterých by měly být vloženy západky vrchního krytu. Otočte kryt dolů, abyste ho usadili na spodek, a zatlačte jej na hlavní jednotku. Předfiltr je vyroben z pěnového materiálu, který můžete otřít hadříkem nebo lehce vysát. Je určen k výměně HEPA filtrem.
 • HEPA filtr a filtr s aktivním uhlím: Když celková doba provozu čističky dosáhne 3 000 hodin, rozsvítí se indikátor Filtr reset (reset filtru) na znamení, že je třeba vyměnit HEPA filtr a filtr s aktivním uhlím. Po provedení údržby stiskněte „Filtr Reset” pro vynulování indikátoru výměny filtru.

 

Senzory

Starat se třeba i o senzory, aby správně snímaly znečištění vzduchu. Vyčistěte prach, který blokuje přívod vzduchu snímače. Pokud senzor snímá nesprávně, přejděte kolem něj vysavačem, abyste odstranili veškerý prach, který se tam mohl nahromadit.

 

Recenze na čističku vzduchu Rovus Astrea

Praktické informace se někdy můžete dozvědět i z recenzí zákazníků na internetu. Nalezli jsme však jen jednu recenzi (na Slovenské Heuréce), která je opravdu pozitivní. Zákazník si chválí čističku, její vzhled i funkci. Doporučuje ji především alergikům. Negativní recenze jsme nenašli, avšak za menší mínus pokládáme použití čističky pro místnosti jen do 15 m². Proto si předem vypočtěte velikost pokoje, do kterého chcete čističku umístit, abyste z ní vytěžili opravdu maximum a neměli ji nakonec jen odloženou někde v koutě, protože nebude postačovat výkonnostně.

 Rovus Astrea - Recenze zákazníka

 

Srovnání s konkurenčními modely

PARAMETRNANO ROVUSROWENTA INTENSE PURE AIR PU4020F0WINIX ZEROIONIC-CARE TRITON X6
VýrobceRovusRowentaWinixIonic Care
Typ filtraceHEPA H13 + uhlíkový předfiltr + UV-C světloHEPA filtr + uhlíkový filtr (Active Carbon) + formaldehydovéHEPA filtr + Uhlíkový filtr (Active Carbon) + UV lampaElektrostatický
Vzduchový výkon470 m³ / h170 m³ / h390 m³ / h65 m³ / h
Doporučená velikost místnosti60 m²35 m²99 m²187 m²
Protiprašná účinnost99,95 %99,97 %99,97 %96 %
Maximální hlučnost61 dB45 dB60 dB8 dB
Cena3 799 Kč3 799 Kč5 990 Kč149 Kč

 

Rozhovor

💡 Nepřehlédněte!

Rozhovor s brand manažerkou značky Rovus – Mgr. Andrea Rimová

Andrea Rimová

Mgr. Andrea Rimová, brand manažerka značky Rovus

Pár otázek o čističce vzduchu jsme se zeptali i brand manažerky značky Rovus, Mgr. Andrei Rimová, která pracuje pro tuto společnost již několik let. Můžete si tedy přečíst informace od odbornice v této oblasti, která nám představila nejen samotný produkt, ale i co to ze své práce.

V Studiu Moderna pracuji od roku 2014. Práce v této multimarketingové společnosti je zajímavá a inspirativní. Baví mě být součástí týmu, který přináší na trh zajímavé produkty usnadňující či zpříjemňující život zákazníka.

Na jakém principu funguje čistička vzduchu Rovus Astrea ??

Andrea Rimová: Tento moderní a stylový přístroj využívá 4-stupňový systém čištění vzduchu, odstraňování škodlivých částic a pachů a vypouští čistý a svěží vzduch, který je radost dýchat.

Pokročilý 4-stupňový filtrační systém pro čistší a zdravější vzduch

Čistička vzduchu Rovus Astrea používá k odstranění nebezpečných částic ze vzduchu, které způsobují různé zdravotní problémy, 4-stupňový filtrační systém:

 1. krok: Omyvatelný první filtr zachycuje větší částice jako prach nebo vlasy, což pomáhá snižovat alergické reakce.
 2. krok: Certifikovaný HEPA filtr H11 s antibakteriálním potahem z nanočástic stříbra. Tento filtr zachycuje vzduchem se šířící částice s velikostí jen 0,3 mikrometru s 99,97% účinností, to znamená, že zachytí většinu běžných vzduchem se šířících alergenů, bakterií a virů.
 3. krok: Filtr s aktivním uhlím odstraňuje nepříjemné domácí pachy z vaření, domácích zvířat nebo kouř bez škodlivých chemikálií a zároveň bojuje proti těkavým organickým sloučeninám jako formaldehyd, benzen a amoniak.
 4. krok: Negativní anionty čistí vzduch na dálku – čistička vzduchu Rovus Astrea uvolňuje uvolňuje miliony negativních aniontů, které odstraňují vzduchem se šířící částice z cirkulace a chrání vaše plíce. Tímto způsobem zabraňuje dýchacím potížím jako astma a jiným problémům způsobeným znečištěním vzduchu

Kde je nejideálnější umístit v pokoji čističku vzduchu?

Andrea Rimová: Protože čistička funguje na principu cirkulace vzduchu, doporučujeme ji umístit po obvodu místnosti tak, aby výfuk vyčištěného vzduchu směřoval do středu pokoje a do nejpoužívanějších částí místnosti. Neblokujte výfukový otvor nábytkem, aby se vyčištěný vzduch dostal do prostoru. Nedoporučujeme ji umístit u oken, dveří a pod stropem, protože zde by se mohly příliš přisávat usazené nečistoty.

Pro jaké místnosti je vhodný tento model čističky vzduchu?

Andrea Rimová: Čističku Astrea bych doporučila do menších uzavřených místností, například ložnice nebo kancelář, s velikostí ideálně kolem 15 m².

 

Čím se odlišuje čistička Astrea od „své kolegyně“ čističky Rovus Nano?

Andrea Rimová: Model Rovus Nano spolehlivě vyčistí prostor až do 60 m². Rozdíl je také v použité technologii. Astrea má pokročilý 4-stupňový filtrační systém, ale nedisponuje UV-C světlem jako Nano. Je také o 300 g lehčí. Rozdíl je také v designu, Astrea je téměř stejně vysoká jako Nano, ale Nano má stejnou hloubku a šířku 28 cm, přičemž Astrea je širší – 33,7 cm, a její hloubka je 17,2 cm. Rozdíl je, vzhledem k použité technologie, i v ceně. Čistička Rovus Nano je dražší.

 

Je čistička vzduchu Rovus Astrea vhodná pro všechny lidi nebo jsou i případy, kdy ji vysloveně není vhodné používat?

Andrea Rimová: Je vhodná pro každou domácnost, protože poskytuje pohodlí a styl se všemi potřebnými funkcemi. Vzduch, který dýcháte, se může zdát čistý, ale i ty nejčistší domácnosti mohou být postiženy různými formami znečištění vzduchu. Mohou to být například zvířecí chlupy, kouř, pyl, plíseň, roztoče, různé pachy a organické sloučeniny. Tyto částice nelze odstranit běžnými metodami čištění a mohou způsobit nepříjemný pocit, podráždění a zdravotní problémy, zejména u lidí trpících alergiemi nebo dýchacími problémy.

Je vybavena dotykovým kontrolním panelem a zabudovanou rukojetí pro snadné přenášení. Díky tomuto panelu čistička zbaví vzduch všech nečistot a přinese úlevu od zdravotních potíží a dýchacích potíží. Systém funguje i v automatickém režimu, ve kterém podle potřeby upravuje rychlost ventilátoru, a v tichém režimu, který je tišší, takže můžete dýchat čistý vzduch a zároveň klidně spát. Čistička má navíc LED světelný indikátor, který zobrazuje stav kvality vzduchu, takže se můžete ujistit, že vzduch, který dýcháte, je opravdu zdravý a čistý.

 

Co zahrnuje péče o čističku vzduchu, jak ji třeba udržovat a skladovat?

Andrea Rimová: Uchovávejte ji na čistém a suchém místě. Nevyžaduje žádnou speciální péči.

 

Jak mají zákazníci postupovat v případě, pokud nebudou s výrobkem spokojeni nebo se jim po určité době pokazí?

Andrea Rimová: Veškeré informace ohledně reklamací, aktuálních akcích či produktech vám ochotně poskytnou naši kolegové ze zákaznického centra na telefonním čísle 02/59 220 751.

 

Otázky a odpovědi

❓ Kam umístit čističku vzduchu?

Čistička by měla být umístěna tak, aby měla kolem sebe dostatek volného prostoru a mohla efektivně nasávat vzduch. Nedoporučuje se umisťovat čističku v blízkosti oken či dveří. Také na ni neukládejte žádné deky a přikrývky, které brání čištění vzduchu.

❓ Co znamená ionizace?

Je to běžná funkce u některých čističek vzduchu, která pomocí elektrického výboje ionizují vzduch. Ionizace pomáhá v čištění vzduchu. Jednotlivé nečistoty se na sebe nabalují a vytvářejí shluky v podobě prachu, který je pak eliminován čističkou vzduchu na základě jiného filtru (např. HEPA).

❓ Jak dlouho třeba nechat čističku vzduchu v provozu?

V první řadě by měly být během provozu čističky vzduchu zavřená okna i dveře bez ventilace. Pro co nejúčinnější čištění vzduchu se doporučují 2 - 3 hodiny denně, v případě alergiků, kuřáků a zvířat v místnosti i déle. Čistička by měla být zapnuta, pokud se lidé nacházejí v místnosti. Využít ji však můžete i během vaší nepřítomnosti, kdy je ideální ji zapnout na nejvyšší výkon. V tom momentě bude pracovat nejen na maximum, ale nebude ani nikoho rušit případnou vyšší hlučností.

❓ Jsou čističky vzduchu bezpečné?

Téměř všechny čističky vzduchu jsou zcela bezpečné. Jedinou výjimkou jsou čističky vzduchu produkující ozón, které mohou zhoršovat alergie, zhoršit astma a způsobit bolest na hrudi či způsobit kašel. Čističky vzduchu s HEPA filtrem jsou bez ozónu. Iontové čističky vzduchu jsou zcela bezpečné a neměly by se zaměňovat s čistírnami vzduchu s ozónem.

❓ Proč jsou čističky vzduchu pro nás prospěšné?

Čističky vzduchu jsou určitě pro člověka prospěšné. Tato zařízení zlepšují kvalitu vzduchu v místnosti tím, že odstraňují kontaminanty ze vzduchu jako je prach, kouř, pyl, plísně, bakterie, organické sloučeniny, pachy a další. Čističky vzduchu pomáhají vytvářet zdravější prostředí ve vašem domě nebo v kanceláři.

❓ Stojí čističky vzduchu za ty peníze?

Čističky vzduchu jsou hodné své ceny pouze tehdy, pokud získáte tu, která je ideální přesně pro vás. Tak jako každý spotřebič, i každá čistička vzduchu má různé využití, možnosti a výkony. Ceny se pohybují od 1 200 do 20 000 Kč, což umožňuje vybrat tu, která má správnou kombinaci funkcí.

❓ Pro koho jsou čističky vzduchu vhodné?

Čističky vzduchu jsou vhodné pro každého, komu záleží na čistém ovzduší, resp. je jeho zdraví. Nejvíce jich však ocení alergici a astmatici a lidé, kteří bydlí v blízkosti prašného prostředí nebo mají doma problémy s plísní.

 

O značce Rovus

Rovus

Značka Rovus vznikla v roce 2005 ve společnosti Studio Moderna. Zahrnuje široké portfolio různých čisticích prostředků. Rozvoj značky a rostoucí škála produktů nabízených na trhu byla zákazníky mimořádně dobře přijata. To společnost povzbudilo k dalšímu rozšiřování a v následujícím období uvedla více než 50 produktů různých kategorií. Zcela prvním produktem značky Rovus byl vodný vysavač Rovus Aqua Power. Časem přibyly další produkty jako napařovač oděvů, robotické vysavače, parní čističe na mytí oken atd. V budoucnu plánuje značka Rovus nabídnout ještě více pomocníků z kategorie úklidu, péče o domácnost a textilie a domácího kutilství.

💡 Tip: Pokud máte vyšší nároky na čističku vzduchu, přečtěte si náš článek Velký test čističek vzduchu. Dozvíte se něco více o tomto typu spotřebiče a o jeho výběru.

Výhody

 • 4-stupňový filtrační systém
 • jemný design se zaoblenými tvary
 • dálkový ovladač pro snadné ovládání
 • automatický mód a noční režim

Nevýhody

 • vhodný pro menší místnosti pouze do 15 m²
 • nedisponuje UV světlem

Závěr recenze: Čistička pro menší místnosti, díky které budete dýchat zdravý a čistý vzduch.

Hodnocení autora
 • Protiprašná účinnost
 • Spotřeba energie
 • Množství funkcí
 • Ovládání a manipulace
 • Bezpečnost při používání
 • Cena

Souhrn

Elegantní čistička vzduchu, která zbaví vaši domácnost nepříjemných pachů, roztočů či bakterií. Vhodná je však jen pro menší místnosti.

4.1

Bílá čistička vzduchu

✅ Cena: 6 490 Kč

Chci Rovus Astrea Heureka.cz
Vývoj ceny Rovus Astrea


Autor článku
Redakce CestakBydlení.cz

Tento článek pro vás připravili redaktoři magazínu CestakBydlení.cz. Testujeme a porovnáváme vše, co patří do domu, bytu, zahrady, či dílny. Obsah připravujeme tak, aby odpovídal na všechny důležité otázky, týkající se tématu.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.