Robotický vysavač Symbo D300B – jednoduchý robot pro nenáročné zákazníky (recenze)

Vladimír Rejholec Recenze 26. října 2021 0
Symbo D 300
 • Vhodný na koberce: Ano
 • Systematický pohyb robota: Neuvedeno
 • Kapacita zásobníku: 0,20 l
 • Maximální pokrytí plochy: - m²
 • Rychlost nabíjení: 240 min
 • Maximální doba úklidu: 55 min
 • HEPA filter: Ne
 • Mop / Mokré čištění: Ano
 • Dostupnost: Skladem
Zařazeno do: Robotické vysavače
2 799 Kč s DPH Prohlédnout nejlepší nabídku
roboticky-vysavac.cz

Robotický vysavač Symbo D300B je ten nejlepší způsob, jak si usnadnit domácí práce. Vzhledem k tomu, že dokáže vysát podlahy a zároveň je i umýt, šetří i váš drahocenný čas, který můžete využít jiným způsobem. Ačkoli tento model robotického vysavače patří mezi ty nejzákladnější a nemůžete tím pádem od něj očekávat extra silný výkon, na běžné domácí úklid dvou – tří pokojů v domácnosti vám poslouží dostatečně.

Robotický vysavač Symbo D300B má své výhody i nevýhody, záleží jen na vašich požadavcích, zda bude splňovat představy a očekávání, které od něj požadujete. Směrodatné pro vás mohou být například i recenze od zákazníků, které vám udělají lepší obraz o výkonu tohoto robota. Přečtěte si naši recenzi na tento model robotického vysavače a dozvíte se všechny potřebné informace, parametry i cenu produktu.

Přečtěte si více...

kde koupit
roboticky-vysavac.cz ⭐️ doručení 1-2 pracovní dny
⭐️ největší prodejce značky iRobot v ČR
⭐️ doprava 99 Kč (objednávky nad 1000 Kč zdarma)
⭐️ platby: dobírka, převod, online, kartou, hotově, splátky
2 799 Kč Do obchodu roboticky-vysavac.cz

Základní informace

Symbo D300B je model robotického vysavače, který vám za skutečně nízkou cenu pomůže vysát a umýt podlahy ve vaší domácnosti. Přestože vysoké koberce zřejmě nepřekoná, tvrdé podlahy různého druhu mu problém dělat nebudou. Vzhledem k nízké cenu nemůžete logicky očekávat nejnovější technologie a moderní ovládání přes mobilní aplikaci, avšak svou práci si dokáže provést kvalitně a dostatečně.

Černo modrý robotický vysavač

Robotický vysavač disponuje štěrbinovým, tedy bezkartáčovým systémem, takže bez problémů zvládne vysát všechny nečistoty a poradí si i s vlasy či zvířecími chlupy, což například některým modelům chybí. Pozitivem je, že jeho výška je jen 7,5 cm, to znamená, že se dostane i pod různý nábytek a váš domov tak zůstane skutečně čistý.

Obsah balení:

 • 1x robotický vysavač
 • 1x dobíjecí baterie
 • 1x nabíjecí adaptér
 • 1x filtr
 • 4x boční kartáčky
 • 1x podložka na mop
 • 1x mopovací textilie
 • 1x návod k použití

 

Popis zařízení (spodní strana):

Spodní strana robotického vysavače

… jedná se konkrétně o model symbo D300B

👉 Kompletní balení robotického vysavače:

Symbo D300B Unboxing

 

Vlastnosti robotického vysavače Symbo D300B

 

➡️ Kompaktní rozměry

Symbo D300B se vyznačuje svými kompaktními rozměry. Je velmi chytrý, protože díky své výšce jen 7,5 cm nemá problém dostat se i pod váš nábytek. Dvojice bočních kartáčků všechny nečistoty posune k nasávací štěrbině, která je efektivně vysaje. Vysavač lze používat samostatně nebo na něj můžete připevnit mopovací utěrku z antistatické mikrovláknové textilie, která zachytí i ty nejmenší částice špíny a prachu.

Robotický vysavač s mopovací textilií

Připojte mopovací textilii a robot podlahy i umyje

 

➡️ Velmi jednoduché ovládání

Většina modelů robotických vysavačů zvykne být vybavena minimálně dálkovým ovladačem. Symbo D300B však ovládáte jediným tlačítkem na vrchní části robota. Odpadá vám proto povinnost stahování aplikace do mobilního telefonu či kupování baterií do dálkového ovladače. Po stisknutí tlačítka robot prostě začne vysávat.

 

➡️ Režimy čištění a mopování

Robotický vysavač Symbo D300B je vhodný k vysávání tvrdých podlah, jako například laminátová, dřevěná, mramorová či pokrytá lineleom, a další. Tomu je přizpůsoben i režim čištění, znázorněn na obrázku:

Režimy čištění robotického vysavače

Robotický vysavač se zapíná a také vypíná tlačítkem na jeho vrchní straně. Režim je automatický, o nic víc se nemusíte tedy starat. Robot můžete spustit i s nasazeným mopem, který je součástí balení. Mopování nelze provádět na kobercích, jen na tvrdých podlahách. Nasazení mopu se provádí následovně:

 1. Připevněte mopovací textilii z mikrovlákna na mopovací podložku.
 2. Nasaďte mopovací podložku s připevněnou textilií na spodní stranu výrobku na příslušné místo (v prostoru mezi koly pohonu).

 

➡️ Výdrž baterie robota

Na svůj pohon používá robotický vysavač baterii typu Ni-MH s kapacitou 850 mAh. Tento model neobsahuje dokovací stanici, nabíjí se pomocí přiloženého nabíjecího adaptéru. Na jedno nabití dokáže symbo D300B vysávat 55 minut bez přestávky. Následně ho třeba zmíněným nabíjecím adaptérem dobít, což může trvat minimálně 4 hodiny. Pokud by se vybil náhodou během vysávání, sám vás na to upozorní.

👉 Jak probíhá nabíjení vysavače:

Proces nabíjení probíhá takto: Před nabíjením baterie se ujistěte, že je baterie správně vložena. Zapojte konektor nabíjecího adaptéru do zařízení, pak zapojte adaptér do elektrické sítě. Následně začne blikat modrá dioda nabíjení. Po plném nabití baterie začne modrá dioda nepřerušovaně svítit.

Když je baterie vybitá, začne svítit červená LED dioda, což znamená, že je třeba zařízení nabít. Pro co nejlepší výkon a prodloužení životnosti baterie se doporučuje nechat baterii nabíjet bez přerušení minimálně 4 hodiny. Baterii nabijte v co nejkratším čase od skončení vysávání robota. Po plném nabití je produkt plně připraven k použití.

👉 Výměna baterie:

Než budete manipulovat s baterií, odpojte zařízení od elektrické sítě. K baterii je přístup ze spodní strany robota. Nachází se vzadu pod krytem baterie. Vyjměte baterii a vložte novou. Ujistěte se, že polarita baterie sedí s polaritou kontaktů. Vložte zpět kryt baterie. Ujistěte se, že panty sedí na správném místě.

Obrázek výměny baterie robotického vysavače

 

➡️ Bezkartáčový systém robota

Model robotického vysavače symbo D300B využívá štěrbinový systém sání nečistot, což znamená, že není vybaven rotačním kartáčem. Díky tomu ho ocení zvláště majitelé domácích mazlíčků, jejichž chlupy zvládne vysát stejně efektivně jako robotické vysavače s kartáčem. Tento model však bude o poznání jednodušší na údržbu – vyhnete se totiž vymotávaniu vlasů a chlupů z kartáče.

Červené šipky na robotickém vysavači

 

➡️ Senzory proti pádu ze schodů

Robotický vysavač je vybaven senzory, které ho ochrání před pádem z vyvýšených míst a schodů. Bez strachu ho tak můžete používat i na patře rodinného domu, kam se vám také bude díky nízké hmotnosti snadno přenášet. A aby nezanechal čisté pouze podlahy, ale také vzduch ve vaší domácnosti, disponuje účinným filtrem z mikrovláken, který spolehlivě zachytí prachové částice.

Senzory robotického vysavače Symbol D300B

 

➡️ Krok za krokem před prvním spuštěním robota:

Symbo D300B - Krok za krokem před prvním spuštěním

 

Čištění a údržba vysavače

 

⭐ Čištění odpadní nádobky

Pravidelné čištění a údržba jsou důležité pro správné fungování robota a také přispěje k jeho delší životnosti. Proto byste měli provádět následující čištění:

Zvedněte vrchní kryt ze strany u tlačítka ON / OFF. Vložte prsty do drážek a vytáhněte odpadní nádobku. Otevřete vrchní kryt odpadní nádobky a vytáhněte z ní filtr. Vysypte nasbírané nečistoty do koše.

 

⭐ Údržba

Čas od času se doporučuje odpadní nádobka (bez filtru) omýt pod tekoucí vodou. Nemyjte ji však v žádném případ v myčce nádobí. Pravidelně čistěte filtr jemným kartáčkem (například starým zubním kartáčkem). Po vyčištění vložte filtr do kompletně suché odpadní nádobky. Ujistěte se, že filtr vkládáte správně, držákem směrem nahoru. Nikdy nepoužívejte výrobek bez filtru, protože může dojít k poškození. Následně vložte odpadní nádobku zpět do robotického vysavače a zaklopte vrchním krytem.

 

⭐ Čištění otvoru sání a bočních kartáčků

Po určitém čase používání se mohou v okolí otvoru sání i v okolí bočních kartáčků nahromadit nečistoty. Pro správné fungování zařízení je třeba je pravidelně odstraňovat. Před čištěním se ujistěte, že je zařízení odpojeno od elektrické sítě. Odstraňte nečistoty z okolí otvoru sání a ze štětinek bočních kartáčků. Ujistěte se, že jste odstranili všechny zamotané vlasy zpod bočních kartáčků (do prostoru pod nimi se dostanete jejich odebráním z těla robota).

 

Možné problémy a jejich řešení

Běžně se při domácích spotřebičích stává, že se naskytne nějaká technická chyba. Samozřejmě, není to pravidlo, nemusí se to stát, ale může. Proto v následující tabulce uvidíte, jaké jsou možné příčiny a řešení jednotlivých problémů. Pokud tato řešení problémy neodstraní, zkuste resetovat robota vyjmutím a následným vložením baterie (podle výše uvedených pokynů). Pokud ani resetování nepomůže, obraťte se na dodavatele výrobku.

Chybové hlášky, příčiny a řešení problémů

 

Recenze na robotický vysavač symbo D300B

Určitě jste zvědaví i na recenze na tento model robotického vysavače. Právě ty totiž z velké míry ovlivňují konečné rozhodnutí o koupi uživatele. Jelikož má model Symbo D300B skutečně nízkou cenu, mnozí zákazníci si dopřáli lehčí úklid pomocí tohoto robota. Většina z nich se také zmínila o jeho výhodách, ale i nedostatcích. Pozitiva byly samozřejmě nízká cena, ale také nízká hlučnost či dostačující sací síla.

Symbo D300B - recenze zákazníků

Pokud však máte vyšší nároky na robotický vysavač a chcete si dopřát i více pohodlí, co se týče jeho ovládání, vyberte si jiný model. Symbo D300B totiž nedisponuje ovladačem a zapnout či vypnout je třeba ho tlačítkem na vysavači. Zákazníci považují jako za nevýhodu například i to, že nemá dokovací stanici, což by také usnadnilo manipulování s tímto zařízením. Přečtěte si následující recenze a klikněte pod obrázkem pro více informací.

Symbo D300B - zkušenosti zákazníků

Více recenzí → naleznete zde

 

Zhodnocení na závěr

Robotický vysavač Symbo D300B dokáže nejen vysávat různé typy podlah, ale je také díky funkci mopování i dokonale umýt. Nemá problém odstranit z podlahy i zvířecí chlupy, co vašemu domovu jen prospěje. Nicméně, žádné další moderní technologie či funkce tento model nemá.

Nedisponuje dokonce ani dokovací stanicí, nabíjí se pomocí adaptéru zapojeného do elektrické sítě. Smybo D300B však splňuje svou funkci a ocení ho každý nenáročný zákazník, který si potřebuje usnadnit běžné domácí práce. Jak jsme již zmínili, největší výhodou je jeho nízká cena, která činí přibližně 2 799 Kč.

 

💡 TIP: Máte zájem o výkonnější model? Přečtěte si náš článek Nejlepší robotické vysavače a vyberte si model přesně podle vašich představ.

Výhody

 • nízká cena
 • vysávání a mytí v jednom
 • jednoduché ovládání jedním tlačítkem
 • senzory proti pádu ze schodů

Nevýhody

 • Ni-MH baterie
 • slabá výdrž na jedno nabití
 • žádné moderní technologie
 • bez nabíjecí stanice
 • problém s kobercem
 • bez HEPA filtru

Závěr recenze: Jeden ze základních modelů robotických vysavačů bez moderních funkcí, pro nenáročné zákazníky za nízkou cenu.

Hodnocení autora
 • Odstraňování nečistot
 • Mopování
 • Doba provozu
 • Spotřeba energie
 • Hlučnost
 • Obsluha
 • Cena

Souhrn

Jeden ze základních modelů robotických vysavačů bez moderních funkcí, pro nenáročné zákazníky za nízkou cenu.

4.5

Symbo D 300

✅ Cena: 2 799 Kč

Chci Symbo D 300 roboticky-vysavac.cz
Vývoj ceny Symbo D 300


Autor článku
Profilový obrázek

Jelikož mám rád technické věci, kvalitní a funkční spotřební elektroniku, vychytávky a zlepšováky v domácnosti, založil jsem web Cestakbydleni.cz. Zde mohu aplikovat své, již přes 10-leté zkušenosti v oblasti tvorby obsahu na internetu a přitom mohu vycházet z vlastních zkušeností s domácností.

Komentáře
Zatím se zde nenachází žádný komentář.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.